Jamesa Bonda (Pierce Brosnan) pri tajnej misii medzi Severnou a Južnou Kóreou zajmú. Našťastie, Angličania majú v zásobe kórejského zajatca, ktorého ponúknu na výmenu. 007 sa okamžite presunie do Londýna, kde ho na šermiarsky súboj vyzve miliardár – darebák Gustave Graves (Toby Stephens). Bondova misia pokračuje na Kubu, kde sa zoznámi s Jinx (Halle Berryová), agentkou CIA. Bond sa po niekoľkých peripetiách dostane do ľadového paláca na Islande, kde už očakáva ničomník Graves, jeho pobočník Zaa (Rick Yune) a Gravesova asistentka Miranda Frostová (Rosamund Pikeová). Najmä však je tu zbraň, ktorá môže zničiť celý vesmír, čomu však musí Bond zabrániť... (TV JOJ)

Gemini

Podle mého názoru skvělý jubilejní Bond s jednou příšernou digitální scénou. Názory na Madonin úvodní song jsou značně rozporuplné, já osobně tvrdím, že je velice dobrý, i když si z titulu "bondováckého maniaka" uvědomuji, že skladba není v bondovském stylu. Prolínání úvodních titulků (takřka klasické animované siluety sličných dam) s reálnými scénami má větší říz než tentýž prvek předvedený před bezmála 40 lety v legendárním Goldfingerovi. Lidé se dělí zhruba do dvou skupin - bondovští nadšenci (tj. lidé kteří s nadšením uvítají vtípek "Vanquish - Vanish", nepozastaví se nad banalitami typu řízená zástava srdce a inzerci světových značek přecházejí s úsměvem) a skeptici, sami sebe označující za realisty, kteří se budou po celý film jen ušklíbat nad tím, co za blbost ještě ten vyžilý donchuán předvede. Vzhledem k tomu, že patřím do první skupiny, hodnocení je takové jaké je - za akci, vtip a šarm, za hudbu (bondovské téma zní na španělské kytaře skvěle), za odkazy na starší Bondy, za Jinx a Michaela Madsena (uvítal bych více prostoru), za dredaře v metropolitním klubu:), a hlavně za Moneypenny;). Lee Tamahori obhájil své právo na život, o které v mých očích přišel naprosto tragickou prací na Along Came The Spider. Ale i tak mám radši TWINE;) ()

golfista

Pořád váhám, jestli tři nebo dvě *. Ke třem mě táhne , že je to přece Bond - James Bond !, ale ke dvěma zase průměrnost příběhu, kvality některých triků a utahaná, nudná druhá půlka. Musím uznat, že jsem byl zezačátku celkem spokojený, ale čím víc se blížil konec, tak jsem se na něj těšil víc, a víc. Prostě průměrný akční film. .. Jo a Halle Berry mi navíc vůbec nesedla. Stejně jako písnička Madonny. ()

POMO

Do roku 2002 najbombastickejší, najvýpravnejší a najvyblískanejší Bond. A tiež najuletenejší a najzábavnejší. V rámci série ide o podobnú výhybku, akou bola vo svojej sérii Lethal Weapon 4. Bond naháňa v neviditeľnom aute dvoch batmanovských padúchov a keď ich zlikviduje, najvyšší šéf americkej Národnej bezpečnostnej agentúry Michael Madsen si spokojne zapáli cigaretu, odkazujúc na svoju kreáciu Vica Vegy z Reservoir Dogs. Zvláštne uznanie za príťažlivosť má u mňa Halle Berry, krásne kombinujúca ženskú krehkosť so snaživou, dravou agentkou. Zato Madonna je tu omylom. Jediným, čo u mňa tento našlapaný, hoci v poslednej tretine trochu naťahovaný film drží pod najvyšším hodnotením, je mierna priblblosť. Vo finálnej scéne mi už obaja záporáci pripadali ako Power Rangers figúrky. ()

Lima

Výpravná, svižná bondovka, která svým předchůdcům ostudu nedělá, naopak, některé z nich o hlavu převyšuje. Pokud přežijete úvodní trapnou půlhodinku ze Severní Koreje, budete se velmi slušně bavit. ()

Matty

„Snažím se přežít“, pronese v jednom momentu Bond a žádná jiná hláška by nemohla lépe vystihnout, oč agent s povolením zabíjet během své dvacáté filmové mise s nasazením života usiluje. Snaží se přežít v 21. století, do něhož s Dnes neumírej vstoupil. Snaží se tak usilovně, až zapomíná, kým a pro koho chce být. Dynamickou akcí pro dřívějším Bondem netčené mladé diváky, kteří ocení honičky namixované podobně jako hudba, nebo vzpomínkovou zábavou, která pro fanoušky a pamětníky shrnuje proměny, jež série za uplynulých čtyřicet let prodělala? Dnes neumírej je prapodivnou bondovkou, rozhodně odvážnější než sám se sebou spokojený Jeden svět, ale vzpomínající na staré časy poněkud neupřímně, protože příliš dnešně. Brosnan si zasloužil vyrovnanější rozloučení s jeho nejslavnější rolí. 65% ()

Tosim

-JÁ JSEM PAN MORD. -TO JE JMÉNO NA ZABITÍ. Nebýt přetechnizovaného efketního závěru do značné míry pouze pro oko, bylo by to za plný počet, ale takhle lehce ke stovce to taky není špatný ;-) ()

Enšpígl

Když jsem zjistil, že nová mise 007 bude do KLDR , tešil jsem se, že James najde atomový bomby a narve je Kim Čong-Ilovi do tý jeho komunistický prdele a odpalí tak nejhoršího tyrana současné doby do hajzlu, vím je to pohádka i pro Bonda, ale já rád sním. Ovšem děj snímku je jen záminka pro ukázku bombastičnosti efektů a skvělé akce / detonace nejstreženější hranice na světě je mistrovská pyroshow/. Bond nabral zpátky i vtip, který chyběl v minulých dílech. Z odkazů na starší bondy, kterých ve filmu je požehnaně jsem ocenil hlavně výstup z moře a-lá Ursula Andress v podání Halle Berry, kde jsem konečně naplno využil zpomalovací funkce na DVD. Ovšem Halle Berry se na mě nebude jistě zlobit, když řeknu,že bych viděl ještě raději z moře vystupovat Rosamund Pike to byla pro mě ta správná mrcha, do které bych šel. Efekty se na filmu nešetřilo a kdyby nebylo závěru, dal bych plný počet hvězdiček, ovšem takhle mě to přislo jako kdyby po konzumaci velkého sladkého dortu vám byl nabídnut dort ještě větší a ještě sladší z cynickou poznámkou dnes neumírej. ()

Radyo

Řekl bych, že se jedná o jednu z nejpovedenějších bondovek. Je v ní několik překvapivých momentů, také fantazie tvůrců ohledně Bondových pomůcek už překročila hranice sci-fi, tradičně zůstávají dva půvabné ženské prvky (to je ale divný výraz, že? :)) ), rovnoměrně rozloženy na stranu dobra i zla, a na své si v neposlední řadě přijdou i milovníci klasiky díky několika přímým a několika nepřímým odkazům na staré dobré bondovky ze šedesátých a sedmdesátých let. ()

Malarkey

Tohle je prostě nejhorší Bondovka co jsem já vůbec kdy viděl. Pierce Brosnana já nikdy neměl v lásce jako agenta Jejího veličenstva, no i když ve Zlatém oku ještě byl fajn, když se rozkoukával, v jeho poslední Bondovce mě prostě neskutečně rozčiloval. Příběh je neskutečný nesmysl, ne že by příběh s Bondem nebyl, ale tenhle je extrémní, a akční scény jsou neskutečně vtipné a šílené (smutně). Nedokážu nezapomenout zapíchnutý Lamborghini uprostřed bažin. To mě rozesměje snad pokaždý, když tu scénu vidím, ale jinak je to hrůza hrůzoucí. Už tímhle dílem jsem si Jamese Bonda jako takového znechutil, o to víc mě překvapil ten nový v Casino Royal, který přidal hlavnímu hrdinovi na autentičnosti a ne jenom na tom, že James Bond je takový borec jako Chuck Norris když odfoukne vítr nebo seká nepřátele pohledem, a někdy ani tím ne, pač jsou mrtví dřív, než se u nich vůbec objeví. Prostě je Dnes neumírej nehorázný nesmysl, u kterýho jsem se sice nenudil, ale nechápal, co scénáristi za nesmysly vůbec dokázali vymyslet. --- Vím o vás vše - sex k snídani, smrt k večeři. ()

T2

Rozpočet $142miliónovTržby USA $160,942,139Tržby Celosvetovo $431,971,116║ Jedna z najnevýraznejších Bondoviek. Už bol veru najvyšší čas pre zmenu. /40%/ ()

imf

Po IMHO nudném "Jeden svět nestačí" přichází "Dnes neumirej" a působi jako živá voda. Nastavaji take velké změny - Bond v roli loosera (vousatý, mlácený, mučený), sličná ženská agentka Jinx (Halle Berry), která má evidentně stejně dobrý výcvik jako složky MI-6 (a skoro se vnucuje myšlenka, že příště by to mohla celé odehrát a Bond by zůstal jen průměrným křovím, bohužel... Halle Berry na to nemá a její hlášky znější poněkud kostrbatě). Tradiční bondovská zápletka ve které lítají diamanty, supersatelit a spousta ledu je kolem dokola ověšená akčními scénami jako vánoční stromeček. Úroveň akce je vynikající a hláškami a odkazy na předchozí bondovky se tu skutečně nešetří... V té bondovské atmosféře plné pršících kulek, žen v nesnázích a explodujících reálií ovšem nelze přehlédnout pár slabin. Příběh začíná poměrně odvážně a ukazuje Bonda tak jak ho neznáme, ovšem jakmile divák začne mít pocit, že všechno opět najíždí do obvyklých 007 kolejí, děj se začne naopak hroutit pod tíhou své nesmyslnosti. Některé postavy mizí a objevují se jako by měly teleportační plášť a jak hlavní padouch přežil, udělal co udělal a ještě k tomu disponuje velkým bohatstvím a vražednou tunou šrotu na oběžné dráze, to se divák nedozví. Tenhle scenáristický podraz (který Robu Wadeovi a Nealu Purvisovi jistě ušetřill pár hodin nad rozepsaných scenářem), ale působí na diváka (podobně jako docela mizerné počítačové triky (za 142M by člověk čekal skutečně víc)) jako ledová sprcha... Hlavně proto nemohu dát jinak kvalitní bondovce pět hvězdiček... Vlastně ani čtyři, protože Lee Tamahori si zapomněl na place nůžky a ve střižně mu chyběly. 132 minut sice není žádná velká pálka (u Bonda je to OK), ale občas je vidět, že zkrácení by nebylo na škodu... Přes všechnu kritiku je nová bondovka jednou z těch lepších akčních eskapád agenta 007. Není sice dokonalá - občas jí něco chybí, občas přebývá, ale času stráveného s Jamesem rozhodně nebudete litovat... (dávám 3.5/5, což bohužel musím zaokrouhlit na čtyři ;). ()

Marigold

Bondovi se oslava čtyřicátin hodně povedla, byť nezastírám, že k plnému požitku z filmu je třeba mít staré bondovky v malíku a všímat si příjemných detailů, které odkazují až hluboko do časů Dr. No, Srdečných pozdravů z Ruska či Thunderballu. Brosnanova interpretace Bonda je svá, chlapácká, charismatická, akční... 007 v jeho podání nehýří vtipem, ale spíš pohybem a akcí (absenci opravdu dobrých hlášek beru za velké mínus filmu), která občas překračuje míru dobrého vkusu, ale přesto je zábavná a dobře natočená. Klidně bych se ale obešel bez přepáleného závěru, který je umělý jak silikony Pamely Anderson. Příběhem neudělá Bond číslo dvacet díru do světa (satelit, diamanty, zloduch s proměnlivou tváří, to všechno už tu bylo), ale je to urovnané do poutavého proudu děje, který navíc koření Bondovo zlidštění skrze utrpení a následné "povstání z popela". Vážný a temný tón úvodu filmu moc sluší... Vadí mi následující – Halle Berry je na prostou Bond girl až moc dobrá herečka, Toby Stevens v roli ústředního zloducha nemá ten správný šmrnc a Lee Tamahori úplně zbytečně pašuje do jinak řemeslně slušně zmáknuté režie moderní kamerový stop time a další klipové vychytávky, které jsou samoúčelné a dojem z filmu kazí... Dnes neumírej je totiž stará dobrá bondovka převlečená do hávu moderny, ale se srdcem pěkně staromilským, lehce naivním, avšak upřímným. A tak se mi musí líbit... se znatelnými ale. Edit 2012: Která roky bobtnají. Předně - ta slepá ulice z filmu doslova křičí a potvrdí ji i doprovodný materiál z Blu Ray. Brosnanův Bond se nedá nikam posouvat, posouvat se dá jen jeho okolí, a to do absurdní fantasy. S odstupem času se tenhle film jeví skutečně jako výkřik absolutní nostalgie smíšený s opozdilou touhou z Bonda udělat i konkurenceschopnou komoditu v době sílícího CGI spektáklů. Je to úplně mimo, hlavně v druhé polovině, jejíž digitální hnusota léty narůstá. Jinak jako sbírka fetišů a odkazů mě to baví, ale Tamahori je nedokázal zakomponovat jinak než jako náhodné "nostalgické předměty" - to o něčem hovoří. Předislandská část je ale pořád víc než tolerovatelná. ()

Djkoma

Bohužel i doba změnila podobu Bonda. Z agenta jejího Veličenstva se stala spíše akční reklama na zboží všeho druhu, což silně poškodilo film a z jeho zábavi se spíše stala jeho nudnost.Doufám, že příští Bond bude normálnější a ne tak ulítlí jako tento díl. ()

woody

20. bondovka - Děkujeme. Zabili jste legendu. Ke Geminimu bych doplnil, že Bondovi fanoušci se navíc dělí ještě na dvě skupiny - pro jedny je Dnes neumírej říznou akcí nového milénia, pro druhé (mezi něž patřím i já) je to nejhorší bondovka všech dob. Nevadilo mi, že u předchozích Brosnanovek toho bylo narváno co nejvíce a většinu jsme už někdy někde viděli. Mělo to určitá ozvláštnění. Ať už myslím zápletku, Jamesovu psychiku nebo akční scény. Ale Day Another Die je strašlivou kopií bez spádu, záporáků nebo dobrých akčních scén. Záporák - podstoupí plastiku (vzpomínáte na Blofeldovi mimkry). Satelit z diamantů (Diamanty jsou věčné). Bondgirl je agentkou (více jak tři různé bodnovky). Zimní palác (třeba plovoucí sídlo Chobotničky nebo Stromberogův potápějící se Atlantis). Finále ve vzduchu (od Goldfingera po Chobotničku). Britský padák (Agent, který mě miloval). A vůbec to není, že Bondovský fanoušek bude s radostí objevovat jednotlivé náznaky. Ze začátku je to zábava. Pak už se jen ušklíbáte. A když už přesně víte jakou zbraň padouch vytáhne už to nudí. A dvě nejhorší věci? Až se takřka divím, že jsem nedal odpad. Bondovo několikaměsíční mučení. Máme to brát, že i přes to přese všechno je Bond člověk jako my všichni? Popření čtyřicetileté tradice jako pozadí k Madonninu songu (jen řeknu, že byly i horší titulní písně). Předpokládám, že kdyby teď měli natáčet mou oblíbenou scénu z Žít a nechat zemřít (Mr. Big řekne "Kdyby zalhala, ufikněte mu i něco více bolestivějšího než jen prst" a TeeHee se skloní se svým klepetem k Jamesovu rozkroku) vypadala by strašně. Tam kde Moore s britskou nonšalancí pozvedne obočí by Brosnan začal brečet a škemrat, jen aby se ukázalo, že je taky zranitelný. No hanba. A druhou věcí jsou příšerné triky. Kam se poděl více jak stomiliónový rozpočet netuším, protože tohle udělat trikové studio za ty prachy, tak je zažaluji za defraudaci. V porovnání s tankerem požírajícím atomovou ponorku (před 25 lety) působí tající ledovec nebo rozpadající se letadlo jako levná televizní parodie za pár šupů. Já jsem i rád že přijde Craig a vrátí se osvědčený Campbell. Ale obávám se prohloubení zranitelné image. Ale nemyslím, že něco bude horší než 20. bondovka :-) ()

DaViD´82

Neskutečně přepálené CGI béčko z guilty pleasure ranku. Což sice není úplně na škodu samo o sobě, ale k bondovkám to krutě nesedne. ()

Rob Roy

Už to není ta klasika. Je to příliš megalomanské, přetechnizované a některé ty akce jsou hodně přepísknuté i na Bonda. Alespoň, že tu jsou vždycky dobré baby. Ale jsou to lepší tři. ()

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)