Jamesa Bonda (Pierce Brosnan) pri tajnej misii medzi Severnou a Južnou Kóreou zajmú. Našťastie, Angličania majú v zásobe kórejského zajatca, ktorého ponúknu na výmenu. 007 sa okamžite presunie do Londýna, kde ho na šermiarsky súboj vyzve miliardár – darebák Gustave Graves (Toby Stephens). Bondova misia pokračuje na Kubu, kde sa zoznámi s Jinx (Halle Berryová), agentkou CIA. Bond sa po niekoľkých peripetiách dostane do ľadového paláca na Islande, kde už očakáva ničomník Graves, jeho pobočník Zaa (Rick Yune) a Gravesova asistentka Miranda Frostová (Rosamund Pikeová). Najmä však je tu zbraň, ktorá môže zničiť celý vesmír, čomu však musí Bond zabrániť... (TV JOJ)

Jehan

Krucinál, co byste chtěli? Až na tu zcela výjimečně hnusnou titulní píseň s Madonnou (s nevábnými obrazy v pozadí) je to poslední bondovka starého stylu s fešáckým Brosnanem a krásnou Berry. Šermířská scéna je naprosto báječná. Bondova padáková kreace na ledovci je posledním zábleskem starého dobrého bondování. A vůbec. ()

JosefTomas

Příběhově to nemá náplň, která zaplní 133 minutový film. Akce je často až moc digitální a kazí celkový dojem, čímž se dostáváme k jádru zlomu - Efekty. Ty jsou na dost špatné úrovni a nebýt té cool podívané pronásledování aut na ledě, tak to jde ještě níž. Jako rozlučka s Brosnanem, coby Bondem je dost nevyužitá a spíše se koukáte na lehce nadprůměrný obyčejný film, než na řádnou rozlučku s tímto opět skvělým Bondem. ()

subic

Parodie sám na sebe, zejména celá ta část odehrávající se na Islandu v tom divném jakože ledovém paláci. Na scéně opět Aston Martin a také jedna z nejhezčích Bond girls snědá Halle Berry jako agentka NSA. Celá bondovka je doplněna řadou digitálních triků poplatných době a dělá z toho místy až sci-fi. Zase tu jde o útočný satelit podobně jako ve Zlatém oku (1995), tentokrát je však ještě plný diamantů. Celkově je to ze všech brosnanovek ta nejslabší, ale je jen o chlup horší než předchozí Jeden svět nestačí (1999) a titulní song od Madonny tomu moc nepřidal. ()

helrohir

Svojho času úplne prvá bondovka, ktorú som mal možnosť vidieť. A tak ako ma nebavila v mladom a nezrelom veku, tak ma nebavila ani teraz, a dokonca by som povedal, že jej roky ešte viac uškodili. V prvom rade mi vadí snaha tvorcov skĺbiť niektoré staromilské bondovské príbehy (diamanty, ničivá vesmírna zbraň) do jedného celku a zároveň ich podať rádoby moderným štýlom. V niektorých chvíľach mi to skôr pripomína nejaký tribút alebo poklonu starším bondovským filmom, holt, snaha uctiť si jubilejnú 20. bondovku bola asi dôležitejšia než inovatívny príbeh. Akcie je síce dostatok, ale vo väčšine prípadov je značne prestrelená a v prípade tých nevydarených CGI pokusov aj vizuálne odpudivá. Ani záporák a bondgirls sa v tomto prípade neradia k tých charizmatickejším, respektíve krajším predstaviteľom. No a posledným klincom do rakvy je tá najodpornejšia titulná pieseň, aká sa v bondovkách kedy vyskytla. Isteže to má aj pozitíva, hlavne štandardne dobrého Brosnana, hlášky a tú neprestrelenú časť akcie, ale v rámci všetkých filmov s agentom 007 ide spolu s Lazenbyho filmom a pár moorovkami o jeden z najslabších filmov. 55%. ()

PlayEasy

Už byl nejvyšší čas na změnu... Joo první šediny. Dost velká moderna s totálně směšně vypadajícími surf scénami, marnou snahou o humor. Navíc nám nesedla Bond girl, v žádném případě ne z důvodu barvy pleti (proti mulatům nic nemáme, vlastně proti nikomu), ale nepasovala k Bondovi a vůbec se nám nelíbila - ach kdyby byla na místě Berry taková Rosamund Pike - a "elektro" písnička Madonny - no fuj. S KevSpou nemůžeme vůbec souhlasit, protože podle nás to právě "bondovské" kouzlo postrádá! Jubilejní 20. bondovka a hned ve dvou ohledech (40 let od Dr. No) nic moc. 60% ()

Tominni

Za mě jedna z nejslabších bondovek, možná k tomu napomáhá samotný Pierce Brosnan, ale celkově to je jen takový průměr, pár scén vyvolá úsměv, ale jinak to není taková jízda, příběh nic moc (což nemusí být u Bonda až tak moc na škodu). Druhá půlka byla o něco lepší, takže to nakonec na ty tři hvězdičky dá, ale s odřenýma zádama. ()

Pete

Brosnan #4 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Gustav Graves, přeoperovaný Severokorejec, zatím nejslabší příspěvek do dějin a důkaz, že i Bondovku lze přepálit. Má ledový palác, obří solární laser nebo co, 10 000 Voltů v ruce jak Palpatine, ale prostě to není "ono". Tím, co dnes umřelo, je soudnost a vkus. Diamanty už nejsou věčné, ale falešné. Time to face gravity, time to face reality. Nejvyšší čas na radikální reboot. ()

cinema_cz

James Bond se znovu vrátil a nabízí možná až příliš bipolárně strukturovaný, ale akčně slušně napumpovaný mix očekávaného a řekněme (v daném formátu) zatím nestandardního. Uvedená procenta jsou přidělena s přihlédnutím k první, klasické polovině filmu. 80 % (Michal Šobr, Ci 01/2003, str. 52) ()

maoc

Polidštění Jamese Bonda. Některé prvky nejistoty (mučení, nedůvěra M, zrada, to, že ho na Kubě trumfne jakási čokoládová cácorka, ...) mají nahlodat vaši důvěru v to, že má 007 vše pevně v rukou. Už to není ten nezranitelný agent, který všechny strasti prochází s naprostou nonšalancí, sklenkou martini s vodkou řádně protřepanou a poklopcem vždy připraveným předvést, co skrývá. Pořád mu pomáhají hračky, pořád se mu pletou do života ženy a pořád se mstí, tedy, vlastně zachraňuje Korunu, ale je to jakési jiné. Stejně jako Madonino cameo a její titulní píseň. Série se láme. Už není pro starý. Ale mně se Die Another Day líbilo. ()

Cermicek

Za mě jedna z nejlepších Bondovek celé série. Má to všechno, co Bondovky dělá Bondovkama! Nadupané svižnou akcí, elegance, humor, sexy bond girls, technické vychytávky, zajímaví záporáci..navíc ani story tentokrát tolik nehapruje, takže za full-package = full rating! Bravo!👌 ()

PlysovyMacko

Dej je taky staromodne bondovsky - ekcentrický milionár, ničiaci satelit, diamanty. Akcia je prepalena - surfing, ľadový palác, helikoptéra. Na týchto starších bondovkach sa podpisuje zub času. Obe bondgirls sú tajné agentky-ich bitka mohla byť lepšia. Mne sa páčil šermiarsky súboj, úvodná pesnička a zaporak bol pekný. ()

hrumsrt

Čtyřicet let od vydání úplně první Bondovky přichází jubilejní dvacátý celovečerní film v hlavní roli s agentem britské tajné služby s označením 007, čehož si tvůrci jsou dobře vědomi a sem tam šikovně přihodili pár odkazů, ale především jasně vidíme, kam se původní Flemingova série za ty roky dostala.. Po čtvrté a naposledy se vrací Pierce Brosnan, který se tak ve 49 letech rozloučil se svojí ikonickou rolí pořád v dost velkém stylu.. Sovětský svaz už není nepřítelem západního světa a jeho antipólní roli nově přejímá Severní Korea, jejíž vůdci mají plán, jak vystřídat světové mocnosti a přeměnit uspořádání světa k obrazu svému. Naštěstí je tu James Bond, aby při britsko-americké spolupráci tajných složek naposledy zachránil svět.. Dnes neumírej je zajímavý pokus sérii trošku oživit, více se soustředí na sci-fi prvky a do mnohem většího prostoru se dostávají vedlejší postavy, které slouží i k odvedení pozornosti, že agentovi 007 už je dobrých padesát let. Poprvé více nahlížíme do zákulisí tajných složek, ve kterém zkušený Bond nakládá mladé nastupující generaci.. A když se sem tam přimotá Halle Berry anebo Rosamund Pike divák si ani moc nevšimne, jak málo akce už James Bond zvládá.. Jakoby se Dnes neumírej snažilo vynahradit konec svojí bondovské série, a tak ve velkém nakusuje hned několik témat, z čehož vzniká někdy až úsměvný zmatek a přelétavost. Ovšem když se přenesete přes skutečnost, že ústřední zápletka odpírá přízemnost a reálnost linoucí se napříč Brosnanovým pojetím Bonda, dostáváte dost svižnou podívanou.. P.S. I přes obecný nesoulad, mně naopak ústřední Madonnina elektrizující skladba vyloženě sedí. 70% ()

majk_n

Obrovské zklamání. Úvodní titulky kdy Bond s odpuštěním dostává takhle na prdel, první setkání se svým úhlavním nepřítelem, kdy po sobě oba nepříčetně skočí hlava nehlava, takhle to přeci být nemá. On si svého protivníka nejprve lehce oťukává a jemnými narážkami a ironií zjišťuje sílu nepřítele, kdy oba ví kdo je kdo a postupně se schyluje k závěrečnému souboji. Akční scény jsou sice skvělé, ale ty Bonda Bondem nedělají. ()

Weirdman

3/10... Vďaka bohu, že po tomto diele prišlo Casino Royale a úplne zmenilo celé vyznenie novodobého Jamesa Bonda, pretože to čo Tamahori predviedol v tomto "skvoste" je už aj na Bonda moc... ()

Lubakus odpad!

Nejhrší bondovka všech dob kterou ničí děsivá režie, příšerné speciální efekty a nejtrapnější bond girl vůbec. ()

Lewaso

Na efekty slušné pokoukání, dějově běžný Bond. P.S.: Kontrolní otázka - Proč všichni (elitní i jelitní) střelci v 99 % akčních filmů nejsou schopni trefit z několika metrů hlavního hrdinu? ()

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)