Advokát

• USA The Lincoln Lawyer
Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2022–2024), 24 h 45 min (Minutáž: 43–56 min)

Predloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

David Buckley

Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Christopher Gorham, Becki Newton, Angus Sampson, Kim Hawthorne, Chris Browning, Reggie Lee, Lamont Thompson (viac)

Idealistický právník úřaduje ze zadního sedadla svého Lincolnu a nabourává přitom zavedené pořádky. (Netflix)

klukluka

Další návyková věc. Mickey Haller není detektiv, ale vyvolávalo to ve mně vzpomínky a myšlenky na Philla Marlowa, což byl taky, co se pamatuju, podobně vyklidněnej, rozvážnej a po čertech mazanej sympaťák. Těším se na druhou řadu. ()

Hapretor

Hlavní postava je velký sympaťák ... pokračováním dál jsem se však začal nudit ... dobře promyšlený a ukecaný seriál ... jedna série stačí ... úvod druhé je jak z romantické teen pohádky ... už neba ... ()

lemonova

Príjemné prekvapenie. Je to vyslovene oddychová záležitosť, nečakajte thriller, skôr jemne komediálnu drámu zo súdnej siene a zároveň rodinný seriál. Spočiatku som to chcela dokonca zabaliť, nevedela som si zvyknúť na tie zvláštne postavičky, ktoré sa krútili okolo nášho hrdinu. Ale postupne som si na všetkých zvykla a obľúbila som si ich aj s ich bizardnosťami. A je tu samozrejme spomínaný hrdina, a ten ma celkom dostal. Pretože je to až neuveriteľne obyčajný típek. A má rád svoju ženu. Úplne vážne. Aj keď mu veci nevychádzajú. A dokonca raz citoval Tomáša Akvinského. Za to dostáva (scenárista) ďalší bod. Možno to nie je práve najchytrejšie vymyslený príbeh, ale má moje sympatie. ()

bearmeedek

Příjemné překvapení. Sympatický právník řeší své malé případy a hlavní velký případ. Celé je to podané do pohody, nejde o temné krimi. Vítězí chytré dialogy, slovní šarvátky v soudní síni a nechybí omáčka ze soukromého života. Začátek není ještě tak poutavý, ale postupně je to lepší a lepší. Doufám, že se rozhodnou pokračovat další sérií. ()

Ivo

Ze začátku to vypadalo celkem nadějně, ale pak se postupně zvrtlo do typického lehce přiblblého ťuťu emerického okravatovaného kocourkova, kde všechno beze zbytku řídí moudré úřady, razítka, oddaní státní zaměstnanci, mcdonald a zejména posvátní a poněkud nevyváženě načernalí "your honor". Prokládáno brilantními hamletovsko / démosthenovskými proslovy soudruhů žalobců i advokátů spolu s neodmyslitelnými a dojemnými (ex)rodinnými školními a fotbalovými hodnotami - tlačítko FFWD bylo chudák čím dál zatíženější. JUDr. Lincoln by se však nyní měl neprodleně zabývat dvěma naléhavými případy: 1) proč tohle mělo 10 dílů, když 90 min. celovečerák by nad hlavu stačil - žádám o okamžité prošetření 2) nešťastnou náhodou jsem na začátku pár dílů zaslechl defaultní český dabing - za tenhle dementní paskvíl by jeho protagonisté měli být odsouzeni k desetidennímu pobytu v žumpě ... your honor. Zamítnuto. Odůvodnění: dělá se to narychlo pro občany, kteří neumějí ani anglicky, ani číst (české titulky). Však také Helena Vondráčková běžně dabuje Madonnu, Eva a Vašek Abbu apod. ()

clara.bow

Tak za mě zatím fakt spokojenost, takže bez přehánění, jsem zvědavá na druhou sérii.  Pro mě zatím docela neznámý herec  Manuel Garcia-Rulfo v roli Micka Hollera, skvělá volba je i Neve Cambel v rolí Mickovy bývalky č.1 a sympatická, křehká blondýnka Becky Newton bývalka č.2....MHCB ()

Mamlas

Dívat se na první sérii dalo, často s přeskakováním, ale dalo. Jen si nemyslím, že tohle by byl námět na seriál, spíše na průměrný celovečerák (24%). Ohledně 2. série - Matlockovi na podobné patálie stačilo 40 minut. Tak proč je nyní třeba na to samé 10 dílů? 90% zbytečností a vaty, to je odpověď. (16%) Celkem to je za mě za obě série za... (20%) ()

jayman

Po Reacherovi ďalší seriálový konzum, tentokrát však o triedu vyššie. Mega fungoval casting havného hrdinu (zvyšok menej), tiež scenár a množstvo línií pre potenciálne (a povedzme si na rovinu, takmer isté) pokračovania bolo vynikajúco rozohratých. Vyrušovalo ma len niekoľko detailov (za všetky to, keď otvorenie okna nezmení prúdenie vzduchu ani úroveň hluku v idúcom aute) ale veľmi rád zhltnem aj ďalšiu sériu. ()

Arkagas1989

Juch! Seriálové lahůdka, která je svižná, moc dobře se na ní kouká, má dokonce fakt dobrej dabing, takže se na to dá koukat i jen tak do pozadí při úklidu a vaření. Advokát podle stejnojmenné knižní předlohy je příběh muže, kterému se zhroutila kariéra, byl závislý na prášcích a díky úmrtí kolegy, který na něj před svou násilnou smrtí přepsal své případy se vrací do rozjetého vlaku. Stává se obhájcem herního vývojáře, který našel zastřelenou svou ženu a jejího milence u sebe v ložnici. Z vraždy je samozřejmě obviněn, ale trvá na tom, že ji nespáchal.  Advokát, alias právník z Lincolnu - protože práce z auta na cestě je produktivnější je velkej sympaťák se svýma vnitřníma démonama, hezky se na něj kouká a i jeho soukromý očko je hodně sympatickej týpek.  Příběh je slušně napínavej, protože tak nějak celou dobu tušíte, že tu něco nehraje, ale nevíte úplně co. Takže za mě super, doufám, že se dočkáme další řady, protože tohle mě hodně ba! :) Moje hodnocení: 9/10 ()

Locksley

Pár Hallerových případů jsem četl. Bohužel to kvalit knížek zatím nedosahuje. Je to takový navoněný, nažehlený, čistý, prosluněný. Vypadalo to, že by v Los Angeles chtěl žít každý. Oproti Boschovi slabota! ()

Ukrizku

Největší slabina seriálu je, když Vám nekoukatelná Neve ve rtu botox Campbell kazí třetinu obrazu krásného Manuela G-R. Pak takhle pěkné kousky padají do průměru. ()

1Vojta1

Generická hudba, generická kamera, generický střih, generické vedlejší (a značně otravné) postavy pro odlehčení situace, to vše spojené s jednou velkou reklamou na nový produkt automobilky Lincoln nám dá dohromady generickou kriminálku z velmi klasické lokace. Přesto jsem se několikrát přistihl, že se u toho dost bavím. Sympatický advokát vysvětlující základy ze soudního prostředí v Americe nakonec totiž má ledacos do sebe. ()

AndrewNewman

Mňamkózná pohodová šmakocinka. Ale s prekvapivými zvratmi. Povinnosť pre každého fanúšika Kravaťákov či Zákona a poriadku. Navyše Mickey sa šarmom a mazanosťou vyrovná aj samotného Harveymu Specterovi a to už je čo povedať. Po prvej sérii len dúfam, že príde aj tá druhá a spomínaní Suits dostanú konečne poriadnu konkurenciu. ()

PeteBuck

Najprv som si pozrel film z roku 2011, páčil sa mi. Tento seriál tiež. Tentokrát natiahli riešenie hlavného prípadu na 10 častí, pridali zopár iných prípadov pre odľahčenie, sem-tam ono kecanie s bývalou ženou, nech tam máme trochu romantiky, interakcie s dcérenkou, ale treba povedať, že to všetko pekne fungovalo, stále sa niečo dialo, herci ušli, všetko pekne naservírované a podané. Trochu ma tam ale rušila tá zápletka ohľadom bývalej ženušky onoho právnika, konkrétne ten prípad, čo riešila, to už zbytočne rušilo pozornosť od hlavnej zápletky, ale dalo sa. Treba povedať, že nemám čo vytknúť. Žiadne zbytočné naťahovanie, dobre urobené dialógy, dej odsýpal, každú chvíľu niečo nové, zaujímavý zvrat, proste sa na to dobre pozeralo. Nemám čo vytknúť. Len jedna otázka. Bolo treba urobiť z hlavného hrdinu týkpa, čo bol závislý na liekoch a liečil sa? Asi potrebovali trochu obohatiť dej, nech teda keď už starosti, tak poriadne. Ale dopadlo to dobre, keď tak nad tým premýšľam, idem asi aj filmu z roku 2011 dať 5 hviezdičiek. Update po 2. sérii: našťastie bol prípad podobne zaujímavý, Haller nestráca na sile, len občas sa správa ako debil, nechápem, prečo musia protagonisti vo viacerých seriáloch z poslednej doby robiť viac a viac uletenejšie veci s postupujúcejšími sériami. Ale inak pohoda. Dúfam, že si to udrží rovnakú kvalitu. ()

hony23

Obhájce Haller získává celou advokátní praxi po příteli, který byl zavražděn. A to včetně velmi sledovaného případu dvojnásobné vraždy, kdy musí vysekat klienta z napohled beznadějného obvinění. Haller i jeho tým jsou sympaťáci, takže spokojený divák sleduje 10 dílů zajímavé krimi ze soudního prostředí. Trochu rušivé jsou vedlejší dějové linky, kdy Haller současně řeší i jeden svůj starý případ a jeho exmanželka řeší také svůj případ. ()

Stranger Things znovu trhají rekordy

Stranger Things znovu trhají rekordy

01.06.2022

Po dlouhé pauze, zapříčiněné mimo jiné také pandemií covidu, se seriálový hit Stranger Things vrátil na Netflix. A to rovnou ve velkém stylu. Čtvrtá série, která byla rozdělena na dvě části, přičemž… (viac)