Advokát - Série 1

(séria)
Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, 2022, 8 h 19 min (Minutáž: 46–56 min)

Predloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

David Buckley

Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Christopher Gorham, Becki Newton, Angus Sampson, LisaGay Hamilton, Johann Urb, John Cothran Jr., Meera Rohit Kumbhani (viac)

warrenur

Uroven serialu dvihaju hlavne zaverecne casti. Napomaha tomu i twist v hlavnom pripade a dve vedlajsie linie u byvalky nasho fesaka. Ano, je to patricne naivne, aby svihak v obleku mohol "natriasanim peria" byt za cooloveho, avsak celkom to funguje a i bavi. Naviac, nie je tu prili, do oci bijucich logickych dier. Charakter Cisca, hlavneho fesakovho vysetrovatela, s jeho chraplakom, mi tu celkom sedel. Uzasne zenusky, ktore si tak dobre rozumeju uz len dotvaraju neuveritelny stvorlistok. 65% Nie uplne marne. Ak vas bavi i sudna sien a i nejaka ta lahka kriminalka, odporucam. Treba to vsak brat s nadlhladom, nie je to moc seriozny kusok. Nadpriemer. ()

Chrustyn

Fajnová seriálová detektivka ze soudního prostředí, která má určité styčné body se stejnojmenným filmem ale hlavní případ je úplně jiný a příběh se více odehrává v soudní síni než v ulicích L.A. Zkrátit o 2 díly by výsledku pomohlo ale rozhodně nenudí. ()

MI-380

Connellyho knihy mám moc rád, i seriál mi zpočátku dělal radost, během posledních dílů čtvrtá hvězda zhasla. Roztříštěnost, nevěrohodnost, nadpozemská chytrost, nepříjemně sebevědomé a robotické chování všech postav. 70% ()

mzss1

[74%] Ale jo, tohle soudní krimi mě docela bavilo. Ale asi se budu opakovat, netflix občas přestřelí s počtem epizod v těchto minisériích. Zde bych ji stačilo 6 možná 8. Hlavní postava advokáta – tak ten se povedl a hltal jsem každou jeho scénu. Jen tento seriál obsahuje spoustu zbytečných postav, třeba taková Neve Campbell mě moc nebavila a ta vedlejší vyšetřovací sekvence mě chvílemi nudila. Takže sem tam se najdou nudnější scénky, ale jinač to vše do logického celku zapadá. Soudní scény, křížové výslechy – to je něco, co miluji i v knížkách. Hlavní pointa, která se odrazila v předposlední deváté epizodě, mě potěšila. Finální díl byl už takový slabší, ale důstojně uzavřený. Takže na to jedno vidění během dvou dní to bylo docela zábavné. ()

Necrotongue

Už jsem to naznačoval v komentářích/recenzích k jednotlivým epizodám, ale musím to zopakovat. Vůbec jsem nevěřil tomu, že u Netflixu zvládnou zpracovat seriál na motivy knih Michaela Connellyho takovým způsobem, abych mohl být spokojeným divákem. A stalo se. No, možné je asi všechno; někdy prý prší i žáby nebo ryby. Tvůrci u mě uspěli tím, že se více či méně (ale stále) drželi knižní předlohy a nepřeháněli to s politickou korektností. Jak už jsem se mnohokrát zmínil, mám rád ženy a herecké obsazení obou bývalých manželek mě potěšilo. No, vadil mi jen detektiv Raymond Griggs, protože jsem se těšil na personální propojení se seriálem Bosch (seriál) (2014), ale chápu, že Maddie už by byla vedle své sestřenice příliš vyspělá. Stejně je to jen taková nepatrná drobnost, protože jinak mě první sezóna po všech stránkách bavila a těším se na pokračování. / Poučení: Drž se svých zásad. ()