Advokát - Série 2

(séria)
Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, 2023, 8 h 6 min (Minutáž: 43–54 min)

Byznys zažívá zlaté časy a v kanceláři mají všichni plné ruce práce. Micky se seznámí s atraktivní ženou a přijme další ostře sledovaný případ. (Netflix)

bearmeedek

Druhá série byla uvedením na obrazovky rozdělena na dvě části. Ta první byla lepší a pestřejší. Ve druhé jsme se tři epizody nehnuli ze soudní síně. Sice Micky na place vždycky exceluje, ale všeho moc škodí. Závěr se opět srovnal a překvapení na konec se taky konalo. Oproti první řadě se neřešily drobné epizodní případy, ale celé je to věnované jednomu "velkému" případu, který je navíc ovlivněn osobním vztahem advokáta ke klientce. Celkově stejně dobré jako první řada, nebo i lepší, změnou zaměření pouze na jeden případ a urputností obhájcova týmu. Nutnost - lesby na place, ta hlavní černá. Absolutně se bez toho obejdu. ()

quido_zidle

Už to přestávám dávat...Ty tuny zbytečných, balastních keců na jeden posun v ději jsou už na mě moc. Ty několikrát se opakující totožné dialogy o svatbě, druhé manželce (mám mě ráda/nemá mě ráda), milence (mám ji rád/nemám ji rád), s černou řidičkou o hovně, s protivnou dcerou, další naprosto zbytečnou postavou, která má jen nastavovat čas atd atd. V první sérii to aspoň držela postava motorkáře, ve druhé je nudná i ona(Mám tě rád takovou jaká jsi...Oh no...Mám tě rád takovou jaká jsi...Oh no...mám tě rád takovou jaká jsi...Oh no...mám tě rád takovou jaká jsi...Oh no... a tak furt dokola)...                                Kdyby to celé mělo 3 díly, tak s odřenýma ušima za 4, takhle jen za nudné 2... Jo a někdo to tu srovnával s původním filmem s McCounagheyem... Sorry to je jako ty nebe a dudy... Další sérii už ani omylem... ()

majo0007

Druhá season rozpačitá, rozhodne horšia ako jednotka. E01, E02 majú takú silnú nadväznosť na S01, že to bez opätovnej reprízy nedáte. Samotný prípad nič moc. Záverečné časti mi pripomínali Dannyho parťákov - nie v dobrom zmysle slova. Nasilu tam tlačili komiku - neviem, na ktorú riť tam angažovali Mickeyho mamču - totálne zbytočný part. Či si pozrem aj S03, uvidím šanca 50/50. ()

Vavča

Mickey Haller si umí navařit problémy sám snadno a rychle, jako kdyby nestačil jeho čich na výběr problémových klientů. Bude opět souběžně bojovat na několika frontách, hájit menší případy, ale hlavně odvracet pohromu v případu vraždy, kdy proti jeho klientovi stojí důkazy i okolnosti. Manul Garcia-Rulfo je opět charismatický a podává svůj charakter přesvědčivě, pohotově. Být právník, otec a ex-manžel, který chce svoji rodinu zpět je tařka nemožný boj, ale Mickey v tom plave docela zručně. Connelly se opět podílel jako producent, jeho předlohy mě zajímají u Bosche jsem se nechytal, ale právníka z Lincolna zbožňuji. Perfektní charaktery, dialogy, napětí a nečekaná řešení, nic nikde nepřebývá a všeho je akorát. Další povedený zásah v relativně vytěžené právnické oblasti. ()

dO_od

// Druhá řada Lincoln Lawyera je náramně oddechovou právničinou, ve které je všeho tak akorát, nepůsobí to levně, má to skvělé herce, dobrou atmosféru a díky práci stále vynikajícího scenáristy Davida E. Kelleyho to má spád, který spoustě podobných seriálů v současnosti občas chybí. Jasně, na to nejlepší z Bosche se to nechytá, a za vynikající filmovou adaptací s McConaugheym to taky lehce zaostává, momentálně byste ale na Netflixu sotva našli sympatičtější kombinaci napětí a chytré zábavy než tady. Jenom ta pojízdná kancelář tu není tak prominentní, jak by člověk doufal. 7/10 ()