Kevin Spacey a Bob Balaban v hlavních rolích hvězdně obsazeného dokumentárního dramatu, jenž nahlíží pod povrch událostí kolem nejkontroverznějších prezidentských voleb v historii USA. Nejvyšší úřad v zemi je téměř na dosah a osud svobodného světa může viset na vlásku. Když se původní volební výsledky z Floridy ukáží jako neprůkazné, padne rozhodnutí přepočítat hlasy. Ovšem toto rozhudnutí je velmi kontroverzní, mnoho voličů pokládá přepočítání za neregulérní a odmítá jej. Nakonec musí rozhodnout Nejvyšší soud. Proces řídí charizmatický texaský republikán James Baker (Tom Wilkinson), který se pokouší získat podporu veřejnosti pro přepočet. Ale demokraté se nevzdávají a bývalý šéf Al Goreova volebního týmu Ron Klain (Kevin Spacey) hraje velmi tvrdě. Opoziční tábory se střetnou v boji o prezidentsví a jen velmi neochotně hledají cestu k přijatelnému kompromisu. (oficiálny text distribútora)

baribal

Očekával jsem vysokou "dokumentární" kvalitu a té jsem se dočkal, ale čekal jsem že samotný film bude i do určité míry zabávný a dramatický. Nechci film moc kritizovat, protože i podle mého hodnocení je vidět, že se jedná o zdařilé dílo, bohužel se však jedná o film, která se sám stává dokumentem. Na půli cesty těmito dvěma protipóly, například film Prezidentské volby zafungoval přesně jak měl, zabýval se zhruba podobnou situací ohledně prezidentské kampaně a i když všichni víme, jak to s Palin dopadlo, tak jsem se bavil o poznání více. Oba filmy jsou televizní, oba mohli být pojaty jak jako dokument, tak jako film a u obou víme, jak jejich příběhy dopadou. Ten o prezidentských volbach ty poslední dva faktory zvládl o poznání lépe. RECOUNT jako dokument takřka bezchybný, jako filmová zábava pro nezaujatého průměrný. ()

genetique

Takmer čisto dokumentárne vyzerajúci film natočený s veľkou dávkou profesionality, prehľadne napísaný scenár aj pre zahraničných divákov, ktorí o situácii z roku 2000 vedeli len strohé fakty, pochádzajúce z párminútových vstupov televíznych správ. Povedzme si úprimne, keby okolo spomínaných volieb prezidenta bolo všetko v poriadku, asi by sa o tom netočili dokumenty a teraz aj seriózne hrané filmy. Čisté herecké prejavy umocňujú pravdivostnú atmosféru, kde napätie rastie každým neprepočítaným hlasom. A i keď výsledok volieb je každému známy (najmä afgánskym separatistom), tak si film svojou zaujímavosťou a kvalitou udrží diváka až do konca. A to by som ešte rád vedel, či mali vtedajší voliči a protestujúci proti prepočítaniu o prebiehajúcej situácii rovnako podrobný prehľad ako diváci tohto filmu. Pretože ak áno, to si mohli rovno kandidáti na prezidenta sadnúť do oválnej pracovne, roztočiť fľašou a milióny dolárov za prezidentské kampane by sa ušetrili. 80%. ()

mm13

Triezve a objektívne. Ďalší z filmov, ktorý by som ako povinný včlenil do školských osnov. O pár rokov by po konšpiračných hovadinách ani pes neštekol. Že sfalšované voľby! Obyčajný zápas "na život a na smrť". Dvaja šľachtici, každý s vlastnou armádou, tvorenou dvoranmi, veľkostatkármi, sudcami, cirkvami a v neposlednom rade dedinskými drbnami. Profesionáli, žoldnieri, radcovia aj prištipkári, čvarga na pohľadanie. Tých všetkých si treba kúpiť, udržať v chode, motivovať k stále lepším či ochotnejším výkonom. Každé štyri roky vytiahnu súperiace rody do boja, po ktorom víťaz zbiera vavríny a vládne, zatiaľ čo porazený, i keď musí vyprázdniť mnohé teritóriá, neprestáva striehnuť na každú príležitosť, ktorá mu o ďalšie štyri roky pomôže zvíťaziť. Popri občasných výpadoch lokálnejšieho charakteru hlavne mobilizuje. A potom je tu ešte prostý ľud ako divák v aréne, zapálene mávajúci palcom raz hore raz dole, lebo zase raz verí, že tentokrát ide o neho samotného. A možno ani neverí, často mu stačí, že môže svoje vlastné nenaplnené sny projektovať do z jeho pohľadu šťastnejších jedincov. Fandí im, cíti sa ako ich priaznivec dôležitejší. Rovnováha a pohodlie na pohľadanie. Tak čo vlastne chceme? Veď pekne sme si to zariadili. ()

Jara.Cimrman.jr

"Naneštěstí pro nás slepí netopýři volí demokraty." Patřím mezi vyhlášené milovníky spravedlivých "vítězství demokracie". Mezi jedno z mých nejoblíbenějších patří to, při kterém byl slavnostně zvolen do funkce 43. prezidenta USA zparchantělý synek 41. prezidenta USA a Bůh zase jednou nadšeně žehnal Americe. Pochybnosti o legálnosti zvolení G. W. Bushe v roce 2000 dorazily i k mým uším a protože Georgeův intrikánsky zabržděný úsudek byl později častokrát zdrojem neslušné zábavy, tak mne zajímaly podrobnosti jeho zvolení. A celkem jsem si to užil, protože se mi dostalo příběhu plného zastaralých technologií, najímání právnických expertů k podávání vypočítavých žalob, organizování "spontánních" stávek a politicky korektního boje vedeného železy ukrytými v boxerských rukavicích. Tato filmová rekonstrukce mi poskytla nejen nějaké ty zákulisní informace, ale jednoznačně mne utvrdila v přesvědčení, že debilní národ si zaslouží debilního prezidenta. ()

salalala

O politiku se docela zajímám a politická dramata mám hodně rád, proto jsem šáhl i po tomhle dílku a podíval se na něj. Začnu tím, co se mi líbilo. Bez příkras je zde zobrazen volební bordel ve státech a je tu ukázáno, že nejlepší demokracie na světě má své problémy a to, co kritizuje u jiných zemí, má mnohdy ve stejném, ne - li horším stavu. Jsou tu výborní herci Spacey, Hurt, Wilkinson, Dern a i ti, které až tolik neznáme. Navíc nám to umožní nahlédnout pod pokličku hodně kontroverzní volby. A teď zápory. Bohužel je to i přes účast realtivně znnámých jmen hrozně dlouhý a chvílema nudný. Navíc se s přibývajícím časem a rostoucím počtem postav člověk ve všem tak nějak ztrácí a neví, kdo je kdo. Pak je tu hodně sporná Laura Dern, která přehrávala úplně neskutečně (nevím ale, do jaký míry to byl záměr) a opravdu se mi líbila ze všech nejmíň, i když byla zase nejvíc vtipná :) Suma sumárum se to opravdu tak nějak vyrovnává a všechno směřuje k poctivýmu průměru. Rozhodně to ale za vidění stojí, i když nevím, jak se na to bude dívat člověk, který o volebním systému v USA neví fakt vůbec nic. To bude asi problém. Je to ale určitě zajímavý, ale někdy to skřípe trochu moc a uprostřed je to takový mrtvý. 60% ()

• Většina herců se setkala se svými reálnými předobrazy ještě před začátkem natáčení. Z hlavních postav setkání odmítla jen Katherine Harris a to i přesto, že ji o to herečka Laura Dern s režisérem Jayem Roachem a scénáristou Dannym Strongem několikrát prosili. (StarsFan)
  • Prezidentské volby v USA se zakládají na většinovém volebním systému, kdy prezidenta volí volitelé na základě toho, kterému kandidátovi dali občané v jejich státu nejvíce hlasů. Počet volitelů pro každý stát se pak odvíjí od počtu občanů žijících ve státě. Proto také o vítězi voleb v roce 2000 nakonec mělo rozhodnout několik stovek hlasů voličů na Floridě, ačkoliv Al Gore ve zbytku Spojených států Bushe porazil o půl milionu hlasů. (StarsFan)

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Will Ferrell kandiduje na prezidenta

Will Ferrell kandiduje na prezidenta

11.12.2010

Pokud vám to nezní dost bizarně, tak vězte, že jeho soupeřem v souboji o získání prezidentské kandidatury bude Zach Galifianakis. Stane se tak v prozatím nepojmenované komedii studia Warner Bros.,… (viac)