Gotham City je terorizováno zločineckou bandou cirkusových artistů, vedených fyzicky deformovaným Oswaldem Cobblepotem, přezdívaným Tučňák. Selina Kyleová, sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, odhalí podvodný plán svého šéfa na získání financí od města a je za trest shozena z mrakodrapu. Přežije a stává se Kočičí ženou, osamělým a vysoce vynalézavým kriminálním živlem. Shreck se dohodne se ctižádostivým Tučňákem, že ho udělá starostou, aby mohl Gotham City snadněji okrádat. To už ale přichází na scénu Batman a začíná plnit svou úlohu ochránce utlačovaných a zastánce práva a spravedlnosti. I když jsou tentokrát jeho protivníci mimořádně zdatní, není jim to nic platné. A sílící citové pouto mezi Batmanem a Kočičí ženou učiní z těchto protivníků spojence a možná i něco víc... (oficiálny text distribútora)

dANo

Z tejto verzie Batmana mám trochu zmiešané pocity, lebo sa mi páčilo, ako Burton stavil menej na akciu a viac na psychológiu postáv, ale na druhej strane som ostal sklamaný z príbehu, ktorý je podľa mňa veľmi slabučký a vôbec diváka nedokáže strhnúť v rámci klasického boja dobra proti zlu. Herecké obsadenie je tradične ďalším veľkým pozitívom, takže nakoniec som sa priklonil k nadpriemernému hodnoteniu, ale obe oči som mal prižmúrené (miestami som veru podriemkával:). ()

JohnSmith

Je hrozně těžké hodnotit druhého Batmana od Burtona.Je podle mě o dost slabší než první film.Batman je poněkud v ústraní a film by se spíš měl jmenovat Tučňák a Kočičí žena.Právě tyto dvě postavičky jsou na celém filmu nejzajímavější.A teď k Burtonovi. Jeho vize GothamCity působí jako obvykle velice temně a depresivně a jelikož je to u něj stále to samé, začíná to nudit.Dekorace působí až moc studiově a papírově.Další problém s Burtonem je, že ikdyž umí nastolit perfektní atmosféru,sic jeho filmy jsou až úchylný,což není zrovna můj šálek kávy,neumí točit akci.Bohužel.A pokud jde o herce,tak mezi všemi vyčnívá právě duo DeVito-Pfeifferová, Walken nemá téměř co hrát a Keaton je odstrčený a také nemá co by předvedl.Dlouho jsem přemýšlel,jak film ohodnotit.Neubránil jsem se ani srovnání s novým pojetím Batmana, které mi přijde mnohem lepší,ale pokud bych dal méně jak tři hvězdy,netuším,co bych musel napsat dalším dvěma paskvilovým pokračováním a víc se mi dávat nechce,jelikož mě tenhle film docela nudil. ()

sskrblik

Tučnák ztvárnění DeVitem, opět komixově stylové zpracování... mohl bych tu vyjmenovat dalších spoustu přívlastků co Batman má, ale myslím, že postačí říct jen KLASIKA! ()

venalce

Film, u kterého mi došlo, že Tim Burton je filmový génius. Vše je tu tak krásně temné a absurdní. Tučňák ve mně vzbuzuje spíš soucit, hlavním záporákem je rozhodně Shreck. Ale z vedlejších postav tu na sebe největší pozornost jasně strhává Kočičí žena v podání Michelle Pfeiffer, která se opravdu chová, jak po pádu z veliké výšky (a na hlavičku). To jí ale vůbec neubírá na přitažlivosti. Naopak, její potrhlost dělá s muži ve filmu hotové divy a mezí ní a Batmanem to jiskří víc než v kterémkoli jiném batmanovském filmu. Škoda, že Burton tímto s Batmanem skončil, spolu s jeho odchodem nastával postupný úpadek (až na samé dno v Batmanovi a Robinovi), který zastavil až Nolan s restartem celého příběhu. ()

hroubek

Nejtemnější ze všech filmů o Batmanovi. Burton se rozhodl vsadit na realističnost s nádechem komiksové atmosféry, a proto působí strašně nepříjemně a velmi snadno se Vám dostanou pod kůži. Už v úvodním prologu když, cestujeme kanály s malým Osvaldem a do toho slyšíte Dannyho Elfmana, tak víte, že sledujete jinou podívanou, než minule. A taky, proto dostávají více prostoru záporáci, aby bylo vidět, že jsou to jen obyčejní lidé s dobrými a špatnými vlastnostmi. Třeba samotná postava Tučňáka je ve své podstatě velmi tragická a Danny DeVito to dokáže výborně ukázat. To samé platí pro Michelle Pfeiffer, která perfektně zvládla zahrát šedou myšku a následně její proměnu v neuvěřitelně sebevědomou kočku, která se sebou nenechá zametat. A právě proto, musela postava Batmana trochu ustoupit do pozadí, ale i tak je to Batman kdo udává tempo. A nesmí zapomenout na ďábelského Christophera Walkena, jenž si svojí postavu užívá. Skvělé pokračování se spoustou okamžiku, které jen tak z hlavy nedostanete. ()

nevermore

Batman returns se mi zdá o poznání slabší jak o tři roky starší Batman. Možná za to může zrod Catwoman, možná se mi prostě jen zdá, že Nicholson je zkrátka větší Cyco než Tučnák v podání DeVita. Burtonův rukopis, v podobě seškvařených mrtvol, je však pořád dobře čitelný :) 70% ()

Sany33

Oproti prvému dielu, v ktorom to bolo iba ťažko rozpoznateľné, je v druhom jasne vidieť Burtonov rukopis a aj preto sa mi druhý diel páči oveľa viac. Michelle aj Danny svoje úlohy zahrali fenomenálne aj preto má asi u mňa tento diel netopierieho muža taký úspech. Keaton sa mi moc na rolu Batmana nehodí skôr by som ho zapasoval do role agenta 007 ale keďže 90% filmu má na sebe masku moc mi to nevadilo. Hlavný záporák mal vynikajúco spracované ego aj životný príbeh a to dáva istú dávku vierohodnosti do inak fiktívneho príbehu. Za mňa už len teda 78%. ()

lykan9

V Batman se vrací se již znatelný Burtonův podpis. Ať se již jedná o prostředí nebo hudbu. Kvalitou sice nedosahuje kvalit předchozího dílu, ale já osobně mám tento díl raději. Co se nedá Burtonovi upřít, tak má skvělou roku na představitele padouchů Danny DeVito je jako Tučňák skvělý, a i když se nedá jeho výkon srovnat s Nicholsonem, tak jeho vlastní pojetí je také skvělé. Jinak ostatní herci v ostatních rolí jsou mnohem lépe zpracované a zajímavé než v Batmanovi, kde kromě hlavních postav nikdo nijak výrazně neexceloval. ()

VanTom

Goticky temná vize Gothamu pevně stojí na vynikajících (echte komiksově pošahaných) antagonistech: Tučňákovi a rozpolcené Kočičí ženě / Selině (nedostižná Michelle Pfeiffer), jejíž dráždivý vztah s Batmanem / Brucem dokonale postihuje bipolárnost obou "tragických" hrdinů. Jen jestli to Burton už s teatrální pouťovostí a cirkusovostí, tak i s morbidní, dekadentní ošklivostí (nemluvě o krutých smrtích, zvrácených pohnutkách a lascivní sexuálnosti) trošku nepřehání. ()

FrajerTom

Ve druhém díle popustil Tim Burton uzdičku své fantazii ještě o něco víc než v prvním a na výsledku to je hned vidět. Úžasný temně-barevný komiksový Gotham ve kterém řádí krásná Míchelle Pfeiffer a zákeřně vypočítavý Tučňák Dennyho DeVita. Když se k tomu navíc přičte opravdu geniální hudba Dannyho Elfmana... ()

Guzo

Asi hlavně díky absenci Jacka Nicholsona se mi Returns nelíbí tolik jako jednička. Na druhou stranu to je hodně atmosférický film, možná trošku natáhlejší než by bylo potřeba, ale to ve finále až tak nevadí.. Michael Keaton se také od prvního dílu buď naučil líp hrát nebo se víc tvářit jako Batman ;-) , za což má rozhodně plus. Za celkový dojem bych dal pak filmu 70 %. To není zas tak málo.. ()

corbeau

Druhý Batman svou temnou poetikou více připomíná ostatní Burtonovy filmy, což rozhodně není na škodu. Atmosféra patřičně zhoustla, a přestože klaunů oproti jedničce přibylo, o humoru se to říct nedá. Bezpochyby největším kladem je Tučňák, který je více než důstojným nástupcem Jokera. Film bohužel sráží poslabší scénář a zejména Michelle Pfeiffer, která je coby potrhlá Selina poněkud toporná, zatímco jako latexová kočičí domina je všechno, jen ne sexy (což asi měla být především). Navíc je poněkud úsměvné že se přes noc stala velmistryní kung-fu. Jinak je ale i tento Batmanův příběh svižná a efektní podívaná, která rozhodně nedělá sérii ostudu. ()

mirec88

Nemám problém dať plný počet druhému dielu môjho najobľúbenejšiemu komiksu a navyše podporeného úžasne šialenou vizualizáciou a temnotou Tima Burtona. Perfektná zostava zlosynov - Tučniak, Mačacia žena a Cristopher Walken vytvorili divadelné predstavenie na aké sa nezabúda. Aj keď v konečnom dôsledku by som veľmi netvrdil, že Mačacia žena je vyložene negatívna postava. Michael Keaton naďalej výborný Batman a úžasná atmosféra Gothamu sľubujú nezabudnuteľný zážitok. A aby som nezabudol - podľa mňa ešte lepšia hudba ako bola v jednotke. Tak kto sa chce hrať s mačičkami alebo vidieť roztomilých tučniačikov? ()

ghatos

Temná duše Tima Burtona zde dostala prostor a zužitkovala svou šanci skvěle. Ošklivý pitoreskní svět plný zvrácenosti fascinuje svou originalitou. Přes všechny "legrace" se jedná o vnitřně dost tížívý film. Tučňák je boží, Kočičí žena taky. 80%. ()

vyfuk

To samé se vrací. Dalo by se říci, že se opakovala jednička. Hudba byla mnohem výraznější - Elfman a Burton je jasný motiv. Herci sice docela hezky, spíš chvalitebně odvedli svou práci. Tučňák byla spíše taková politická figurka než padouch. Burton se zřejmě i u jedničky snažil co mohl, ale mně Batmana spíše znechutil. ()

wenca

Dnes už je to shit, ale na tu dobu super biják a atmosféra je naprosto perfektní. Gotham velmi precizně vytvořený, zajimavé město. Tučňák super padouch. ()

svobik

Druhý Burtonův Batman jasně převyšuje svého předchůdce, neboť na rozdíl od něj obstojí i v dnešní době, kdy je komiksový žánr úplně někde jinde. Tahle burtonovská špína, deprese a hnus v Gothamu zkrátka semele každého, ať už je současnými komiksovkami rozmazlený nebo jimi pohrdá. Skvělé, až se mi vracely hrůzy z dětství, kdy mi k noční můře stačilo vidět De Vitova Tučňáka byť jen na okamžik. ()

m.a.t.o.

„Bruce Wayne, prečo ste oblečený ako Batman?" – „Pretože, ON JE Batman, ty idiot!" Typický sequel. Drahší, megalomanskejší, ale určite nie lepší. Batman sa síce vrátil, no okrem neho mi chýbali ostatné postavy z originálu, čo je najviac cítiť na nahradení Kim Basingerovej pre film absolútne nepotrebnou postavou Catwoman v podobe Michelle Pfeifferovej. Najväčším mínusom Batman Returns je ale nevýrazné zlo. Jack Nicolson je proste Jack Nicolson a ak si tvorcovia mysleli, že adekvátnou náhradou za Jokera bude zakomplexovaný tučniačik, ktorý by sa skôr hodil do Happy Feet, tak sa kruto mýlili. Christopher Walken DeVitovi síce slušne sekundoval, ale rozhodne to nezachránil. 40 % ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (viac)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (viac)