Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

swamp

Asi nejklasičtější klasika v batmanovském žánru. Těžko srovnávat s trilogií od Nolana, resp. s The Dark knight a Jokerem v podání Heathe Ledgera - tady je místo něho prostě Nicholson, místo Balea Keaton a světe div se, Harvey Dent je černej jak bota. :) Je to vlastně mnohem komiksovější a mnohem vtipnější. Ale co byste taky čekali od konce devadesátek? ;) ()

Campbell

Nejlepší Batman na světě. Keaton se role ujal prvotřídně a o Nicholsonovy nemluvím, nějakej Ledger se může jít zahrabat. Atmosféra Gothamu mě dostávala už tehdy a dnes ještě více. Navíc úvodní znělka je dokonalost. Tohle je prostě film kdy Burton ještě uměl, nejlepší komiksový film v dějinách. ()

Slartibarkfast

Na tomto filmu jsem ocenil pouze dvě věci. Skvělé zvládnutí role Jackem Nicolsonem, který byl naprosto skvělý a herecký štěk Tima Burtona, který potřebu zviditelnění přímo přenesl na filmové plátno v podobě vlastního xichtu. Ale ruku na srdce, který režisér už to neudělal, že? Jinak vcelku nezajímavý a pro mne nudný film, který nenabízí o moc víc, než kdejaký druhotný komixový škvár. Michael Keaton mi navíc přišel toporný a věřím, že v té trapné masce mu ani nic jiného nezbylo. Zkrátka nejsem fandou těchto žánrů, Michaela Keatona a Batmana vesměs. 65% ()

Němi

Burton v době, kdy ještě netočil své parodie, dokázal na svět přivést dokonalou komiksovou adaptaci, která ale není dokonalým filmem. Nedostatky ovšem vypiloval a druhý díl je komiksovou i filmovou extází, orgasmem. ()

Ratemus

První a konečné pořádné zpracování nejikoničtějšího hrdiny vůbec. Burton přivedl na svět mistrovské dílo a vytvořil jednu z nejlepších filmových rolí, a sice Jokera v podání Jacka Nicholsona, protože to, co tam předvádí je nezapomenutelné. Ledger v roli Jokera byl skvělý, ale ten pravý Joker, to byl prostě Nicholson, byl správně vyšinutý, legrační, šel z něj strach a respekt. Keaton jako Bruce Wayne patří jistě mezi nejlepší Batmany, které v budoucnu byli, ale svým nemesis byl zastíněn s přehledem. Toto nepřekonalo ani druhé pokračování. Ve filmu je plno napětí, výborná hudba (kam se hrabe mistr Zimmer), temná atmosféra a celkový nádech je zcela jiný než ten hnůj od Schumachera. Burtone, jak tě nemám rád, tak za tohle ti líbám nohy, protože i po letech to má ten stejný nádech. ()

PetrPan

Burtonův první Batman vyjma Nolanova Batman Begins je bezesporu jedním z nejlepších filmových komiksů. Keaton hraje velmi pohodově a Nicholson jako Joker, to je prostě paráda.  29.8.2006 Příjemná připomínka předbombastických filmových komiksů, kterou jsem původně chtěl začít velký výlet do těchto končin, ale zatím zůstalo jen u ní.  Burtonovsky ostré kulisy vyvolávající představu rozlehlého jeviště potemnělého divadla dodávají prvnímu Batmanovi naprosto originální punc nerealistického světa, který se dá bez problémů přirovnat k prostorovému leporelu a já s chutí otáčel jeden obraz za druhým. Akce není zrovna dechberoucí, ale veškerou zábavu stejně obstarává naprosto skvělý Jack Nicholson aka Joker, a tak ani po letech nemám důvod měnit své původní hodnocení.  - někdy koncem října 2021 ()

WANDRWALL

Dlouho jsem nevěřil, že to bude dobré. pak jsem se na tyhle filmy naladil a vychutnával si je. Zde je hlavní postavou kumštýř, kterého hraje Jack Nicholson. Batman pomáhá městu Gotham City, aniž by přemýšlel, co za lid v něm žije a zda si pomoc zaslouží. Pozabíjení gansteři uvolňují místo novým gangsterům. Tak to chodí. Nová generace už se nezajímá o předchozí a sleduje jen své zájmy, a historie mezi ně obvykle nepatří. Chtějí si prostě užít svého gangsterského života a naplnit ho, jak jim velí jejich gangsterský pud. Ale Jack Nicholson je kumštýř, má své vidění umění, takže ho prosazuje po svém, jako každý velký umělec a kašle na honoráře. Aby ne, když ty má díky své dobře pracující bandě. Rozhodující souboj mezi Jokerem a Batmanem je dost slabý, neb zde Joker nebyl na něj moc připravený, zatímco Batman má kvalitnější vyzbrojení. Batman, aniž bychom zde ještě tušili proč, tak je osobou rovněž psychopatickou, tedy rozdvojenou, ale lidi mu fandí, vždyť jim pomáhá, ale současně kde bere tolik peněz na své akce? A jproč pomáhá darmojedům a tichým darebákům, kterých je město plné? Bylo třeba čekat na další filmy, aby člověk nalezl odpověď na tuhle otázku. ()

Joker Punx

Tohle bylo moje dětství - Miluju ten film - Ale pro mě navždy bude nejlepší Joker Heath Ledger - Bude to tím že je to šílenej anarchista a je to prostě král podsvětí - S ničim se nesere! ;) Jack Nicholson je dobrej - Je hodně dobrej - Jeho Joker má taky svůj styl - Správnej šílenec! ;) Správnej smích - Je to dobrej magor. Michael Keaton je dobrej Batman, ale pro mě nejlepší Batman je Christian Bale - Vypadá ze všech těch Batmanů nejlíp ;) ()

Vitason

Úsměv je klíč ke kráse. To nepatrné pozdvihnutí koutů prozrazuje sympatie, prolamuje ledy či oceňuje dobrý vtip. Tímto se řídí i Joker a pro jistotu si v kyselinové lázni opatřil pernamentní úsměv, který nezrezne a nezadře se. Všechny jeho oběti to oceňují: ,,Jéé pane Jokere vy mě jdete zabít? No to je teda sranda, ale že se tak hezky zubíte, tak do toho." Za to Batman se nesměje vůbec. Ten by Jokerovi úsměv raději natrhl a možná vyrazil i pár zubů, protože má smlouvu s místním zubařem. Obvzláště poté, co si šášula vyhlídl stejnou dívku. Ale nemusíte se bát, že by Tim Burton točil nějaký milostný trojúhelník. On raději vytvořil komixový ,,majstrštyk" se skvěle hrajícím Nicholsonem (tohle měl být Oscar) a výbornou hudbou od Dannyho Elfmana. ()

Bachy

Nesedí mi ani Nolanův Batman začíní a nesedí mi Burtonův začátek, přesto mám Batmana rád. Jenže, všechno, co mám na Batmanovi rád už vytvořil komiks dávno a předávno. Promakaný Gotham city, neuvěřitelného záporáka v Jokerovi a i dalších postavách. Převážně všechny ty charaktery, které šli tak úžasně vykreslit, což se ale nepovedlo jedinému filmu. Jack Nicholson se šílenosti a chaosu Jokera už hodně blíží, ale Nolanův Ledger je takový reálnější, respektive má v oku jiskru geniality, kterou měl Joker komiksový. Burtonův prvotní netopýří muž již silně zestárl a ač má pár úchvatných momentů je uleptán nuduou ze všech stran. Palec nahoru pro Temného rytíře a pokrčená ramena pro Beginse i tohoto Burtona. ()

klerik

Výpraná a tajuplná adaptácia, kde sa Burton ešte neprejavil v celej svojej genialite, ale dokázal do netopiereho kostýmu vierohodne napchať týpka ako Michael Keaton. A diabolský Nicholson bude ešte dlho slúžiť ako prototyp správneho záporáka... ()

Chrustyn

Klasika komiksových filmů a určitě nejlepší Batman (počítám komiksovou kvadrologii). Nejlepší role Michaela Keatona, nejpodivnější role Jacka Nicholsona a nejlepší film Tima Burtona. Trochu zamrzí jen fakt, že se Kim mimořádně nesvlékne:) ()

iamek

Konečně jsem se dokopal k Batmanovi od Tima Burtona. Michael Keaton byl v roli Batmana tou správnou volnou. Líbil se mi víc než Bale. Ale Keatona zastínil neuvěřitelný magor Jack Nicholson, který podal naprosto strhujicí výkon. Krásu celému filmu dodává krásná Kim Basinger. Nesmím taky opomenout skvěle vykreslenou atmosféru Gothamu a podmanivou hudbu od Dannyho Elfmana. ()

SeBig

Klasika! Temné město, kouř vycházející z kanálu mokré silnice...maskovaný mstitel bere zákon do svích rukou BATMAN! Vyborný Jack Nicholson v roli jokera tohle už je prostě klasika. ()

LaciLC

Kam sa hrabú Spider-mani, X-meni či Supermani? Batman zostane navždy kráľom komiksového žánru. Burtonove filmy boli vždy niečím iné, či už s atmosférou alebo vizuálnou stránkou. V Batmanovi svoju "záľubu" zúročil perfektne a nie nadarmo je dnes Batman považovaný za klasiku žánru. Úžasná výprava tu bola spomínaná, konieckoncov ten Oscar hovorí sám za seba. Tento film ma vždy fascinoval po všetkých stránkach. Práve tu ma svojou hudbou očaril aj Danny Elfman, ktorý dnes patrí medzi mojich najobľúbenejších skladateľov. Ďalšou lahôdkou je samotné obsadenie, sympatický Michael Keaton je určite najlepší filmový Batman, ale vo filme opäť všetkých prevýšil démonický Jack Nicholson alias Joker. Ako je možné, že ten chlap hral v toľkých filmoch a každá jeho úloha bola skvelá a takmer každá sa stala nezabudnuteľnou? Krásna Kim Basinger je potom už len sladkou čerešničkou na prvotriednej torte. Čo už, surrealista Burton proste "vie" a to musí uznať aj absolútny komiksový odporca. ()

korbitch22

burtonův nejlepší film,temný,depresivní,svazující,skvělý.jako malé děcko,jsem si to pouštěl třeba desetkrát po sobě.od rána až do noci.bratr mě za to proklínal:-) ()

classic

„Netopierí muž” , tak sa síce nazýva táto prvá, výraznejšia, filmová komiksovka, to je síce nehynúci a nespochybniteľný fakt, ale nech mi teraz ihneď niekto láskavo vysvetlí, prečo bol neustále v „Žolíkovom tieni” ? Tento extra vtipný-vtipkár si ukradol celý film iba sám pre seba, keď ani bohvieako nechcel pustiť svojho úhlavného nepriateľa ku slovu. Dominoval všetkým svojim sekvenciám, najmä, odkedy sa zameral na nežnú blondínku, novinárku a fotografku v jednom, t. j. na fešandu Vicky Vale, lebo si vtedy myslel, že sa tým pádom dostane bližšie ku Batmanovi, pričom miliardársky Bruce Wayne si len prezliekol kabát, čiže následne i dorazil, a už boli v sebe, ako takí, dvaja kohúti počas kohútieho zápasu. Joker sa inak volá pravým menom Jack Napier, a je to inak typický, gangsterský mafián, ako vyšitý, no taktiež aj zaliatý samými chemikáliami, za čo vďačí práve Batmanovi, ktorý ho vytvoril. Je znetvorený na tvári, a preto používa náramné množstvo make-upu, či si aj oblieka fialový kostým, ako taký klaun, a k tomu rád tancuje na disco, kedy za sebou zanecháva hotovú spúšť, skrátka, je to komediant, ktorý do Gothamu vnáša totálny chaos, a to len preto, aby sa Batman už konečne spamätal a ozval sa. Ale ten to ešte hneď nevie, že bude mať čochvíľa i veľmi ťažké srdce na Jokera, akonáhle sa dozvie jednu, zásadnú informáciu z minulosti, ktorá mu už definitívne osvieži pamäť. Dá sa to pomenovať aj takto: „Títo chlapíci majú medzi sebou vkuse nevybavené účty” . / Už som to na úvod načrtol, a vôbec sa nie je tomu ani čo čudovať, keď veľký "TERA-ACTOR" , JACK NICHOLSON, bol v úvodných titulkoch uvedený na 1. MIESTE, a tak tým pádom sa dalo teda očakávať, že zatieni i zelenáča Michaela Keatona ? Toľko rôznorodých postáv stelesnených predtým, za doprovodu všelijakých filmových cien, a tak sa nedalo uvažovať ani inak. Priznám sa, že som po pravde čakal, že film s takýmto názvom, mi predstaví tohto archetypálneho hrdinu, ktorý vymetá zločin, v trochu dynamickejšom svetle. Jednoducho, i taký Batman sa musel skloniť pred Jokerom, čo ja už s tým vlastne narobím, absolútne, nič ! Mal som miestami problémy aj s nekvalitnou strihovou skladbou, ktorá mi rušila intenzívne sledovanie, čo sa našťastie už potom ustálilo, inak by šla hviezdička dole. Prvá polovica snímku, je taká nemastná-neslaná, s nulovým hereckým priestorom takých frekventovaných postáv, akými sú: Harvey Dent, či poručík Gordon, tak u nich som nemohol čakať vonkoncom nič zaujímavé, ako som býval zvyknutý neskôr. Kim Basinger síce celkom potešila moje zmysly, ale škoda toho, že stále vrieskala, ako úplne nepríčetná blondínka. Tim Burton i napriek tomu nakrútil strašne pozoruhodný film, s fantastickou výpravou, ocenenou prestížnym Oscarom. Režisér mal kvalitné obdobie. Podľa mňa by sa nemali porovnávať - Netopierí muži, s ktorými v Hollywoode, akosi často koketujú. Tento, z konca 80. rokov, je úplne iný, ako Nolanov, či aj Reevesov, ak sa ho avšak niekedy snáď dočkáme ? ()

marhoul

Burtonův Batman mě tuze baví a Jack Nicholson v roli Jokera také. Jasně že Heath je famózní a vynikající, ale Jack byl prostě první. :D ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?