Meg 2: Návrat do hlbín

• Česko Meg 2: Příkop (viac)

Pripravte sa, že vám stúpne adrenalín na maximum! Do hlbokého oceánu sa znova ponorí Jason Statham a spoločnosť mu tentoraz bude robiť aj Wu Jing, legenda ázijských akčných filmov. Spoločne povedú tím odvážnych výskumníkov, ktorých cesta na morské dno nedopadne celkom podľa plánov. Chaos prepukne vo chvíli, keď do ich misie zasiahnu aktivity podmorských baníkov. V stávke sa ocitnú životy všetkých zúčastnených a naši hrdinovia budú musieť bojovať nielen s ľudskými nepriateľmi, ale aj viacerými prerastenými žralokmi. Nalaďte sa s filmovou novinkou na vlnu vzrušenia a ponorte sa za neľútostnými predátormi do hlbín vlastného strachu! (Continental film)

Xmilden

Jednička byla zábavná kravina, která trošku lezla Číňanům do zadku. Dvojka je už pouze kravina, která svůj čínský původ vůbec nemaskuje. Stathamův prostor se zmenšil na úkor nějakého Jackyho Wu. No kdo bude schválně nakoukávat jeho filmografii opravdu netuším. O příběhu se nemá cenu bavit, kdo čeká gigantické souboje žraloka s chobotnicí bude velmi zklamán. 40% ()

-bad-mad-wolf-

V jedničce připlaval bezzubý, vykastrovaný a po všech stránkách připosraný žralok, s nímž bylo asi tolik zábavy, jako když v Horní Dolní hodinu čekáte na bus. Ve dvojce mu sice někdo narval do držky takové ty plastikové upírské zuby ze stánku na pouti, ale pořád je to stejně zdechlý dement. Papá Statham opět zachraňuje kámíky, fakana a celý svět před megaparybou, jež si při vzpomínce na poslední průser přitáhla na pomoc Krakena a stádo steroidových čolků. No a protože v produkčním týmu seděl génius s vizí nové megafranšízy, má film opět těžko snesitelné dvě hodiny a ucházející technické parametry, byť z té reklamy na dovolenkové destinace vlastně nikdo nic moc nevytřískal. Wheatley, čemu ses to proboha upsal? P.S. Ve filmu je úžasně debilní scéna, kdy Statham plave v několikakilometrové hloubce bez jakéhokoliv skafandru. Škoda, že to nenaučil ty chudáky z ponorky Titan - nějaká imploze by si na ně pak nepřišla! ()

darkrobyk

Pokud čekáte letní blockbuster  plný fantazie bez hranic, pak nemůžete být zklamáni. Bondovský svět nabídne padoušskou ženu, která má ale na špinavou práci své lidi. A že jde o peníze v první řadě, by jistě potvrdil i zrádce těch dobrých. Statham je muž z oceli, který se nezalekne ničeho, a tak i ve scéně, kde Quint (Čelisti) prohrál, si hravě poradí. Jurský park, Vetřelci, Propast, Chobotnice, Godzilla (oblíbené tříštící se molo), Pod vodou a další snímky z toho pěkně vyčuhují, ale to mně nevadí. Nejen finální akce jsou za hranicí možností, ale při tom pomrkávají na diváka, že je to jenom jako. Občas se vloudí chybka - Statham na skútru hodí oštěp a zbydou mu dva, pak má na zádech tři, pak opět dva...někdo ve střižně by zasloužil záhlavec. Hlubiny s luminiscencí jsou krásné, avšak záludné - kdopak si při jedné scéně vzpomněl na roztomilé příšerky z Galaxy Quest? Několik věcí sice nechápu - opět bleskové vynoření z 7600 metrů bez dekomprese a potažmo jen ve skafandru? Pravěcí obojživelníci (dýchají vzduch) žijící na dně příkopu? Ale všechna ta fofr mega akce to vynahrazuje a velké plátno filmu rozhodně sluší. Pro oddechovou zábavu bez většího přemýšlení, pro milovníky žraloků (efekty jsou výborné), chobotnice a fanoušky Stathama jako dělané. ()

lamps

Nakonec nevadí, že samotní žraloci dlouho hrají druhé housle. Obrovští megové beztak svou kořist jen ve velkém polykají a tvůrci se většinou nepokoušejí vzbudit bázeň z jejich smrtonosných nástupů. Moc by jim v tom nepomohlo ani poněkud umělé CGI. Tohle je v jádru osmdesátkový akčňák říznutý buddy komedií, do něhož se přimíchali megalodoni. A když se v závěru všichni sejdou v ostrovním letovisku, kde hrdinové nahání monstra ve vodě, na souši i ve vzduchu a do toho zlí lidé střílejí po hrdinech, je to zábava. Finální akce trvá dost dlouho, má spád a dobře obsazeným a celkem slušně napsaným protagonistům sežrání nepřejeme. Meg 2 hrdě tasí očekávanou stupiditu, ale rovněž působivé (byť místy nepřehledné) podmořské lokace a inscenace, kde Wheatley zdatně opisuje od Camerona, a nálož akce, která má hlavně bavit. Příběh samozřejmě kdekomu přijde jen pitomý a nejde říct, že nebude mít pravdu. Přece však jde o výplach, k němuž můžete pociťovat sympatie docela beze studu. ()

Shakers

Mala to byť letná popcornová zábava a presne to som aj dostal. Dvojka sa riadi pravidlom všetkého viac, a ak vám už pri prvom diely prišlo, že je tam veľa veci prestrelených, tu v dvojke, je ich ešte viac. No priznám sa, že mi to nevadilo. Dvojka je úplná iná, ako jednotka a okrem mega žraloka, vás tu čaká viac mega žralokov, mega chobotníc, mega príšer, mega namakaných teroristov a nechýbajú ani Stathomové mega parádičky. Potešilo ma aj, že Statham dostal viac priestoru v akčných scénach. V jednotke na to nebol priestor, no tu dvojke si asi niekto uvedomil, že ma palube Stathama, ktorý kope prvú ligu a tak mu pár kopov aj dopriali. Čo sa týka vizuálnej stránky filmu, tak efekty mi prišli v pohode, dokonca výprava, kulisy (podmorská základňa) a kostýmy (štýlové hi-tech oblečky) ma celkom milo prekvapili. Príbeh nie je síce nič extra, ale bavili ma herci, vtipy a predovšetkým akcia, ktorej nechýbali celkom dobre nápady. Kludne by som si dal aj trojku. 75% - 4* ()

sheen

Tvl, to je konina jak sviňa xD ale přesně takovou koninu jsem potřeboval. Statham drsný jak šmirglpapír a dává na držku všemu co má i nemá ploutve :) ()

Cappuccino

Ak by mal Ben Wheatley zelenú na natočenie R-kového krváku v dĺžke 90 minút, v ktorom by sa zameral buď na akčnú trilerovú líniu alebo bizarné boje na štýl Sharknada, Meg 2 mohol byť skutočne slušnou zábavou. Miesto toho sme však dostali nevýrazný mišmaš, ktorý nedokázal nikdy zatlačiť poriadne na pílu a všetky dobré scény nakoniec zabil infantilným humorom. Aj z toho dôvodu udeľujem druhej časti Meg iba priemerných 5/10. Viac v recenzii. ()

666teen

Asi něco jako Asylum na stereoidech. Ale neberte mě úplně vážně, trošku jsem si upravil medikaci. Je tam ten Stallone a velkej delfín? Není. Tak nic. ()

misterz

Typický príklad choroby z pokračovania. Po obsahovej stránke veľmi slabé, miestami až detinské a totálne absurdné. Inokedy mi uletenosť nevadí, no to nebol tento prípad. Jediné, čo sa ako tak dalo, boli efekty a pár akčnejších scén. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Omnibus

V polévce čínské plavou... Číňani. Jen jednu hvězdu Statham zachrání.“ A já se tak těšil. Na parybu, na paniku, na pablby i na pana „Jsem drsnější než šmirglpapír!“ OKÉNKO BATYSKAFU: [][] Čím nás bosohlavá prehistorická obluda Statham krmí tentokrát a jaké závěry z toho plynou? ≈≈ Jacky Wu mačká joystick a cvičená paryba mu dává pac. Závěr: Megalodon šel s dobou a identifikoval se jako foxteriér. ≈≈ Obří chobotnice škrtí megalodona, až mu mega oči lezou z mega důlků. Leč vzápětí svá chapadla ovíjí okolo hrudníku a pasu čtrnáctileté Meiying tak něžně, že jí nezkřiví ani jediný pubický chlup. Závěr: Megachobotnice, ač  studenokrevná, byla vlastně teplá. ≈≈ Statham si plave v šestikilometrové hloubce jen tak. Upřesnění, plavky (naštěstí) měl, ale nic víc. Závěr: A výrobci skafandrů nebudou mít co žrát. [][] Klobouk dolů před... střihačem traileru, ten lákal dobře. Bohužel, v hlubinách pak číhal jen nepříjemně retardovaný mišmaš. ()

mzss1

[70%] I navzdory slabému hodnocení na CSFD i u prvního dílu, který mi krásně sedl, jsem se i na tohle pokračování těšil. Proč by to tak moc kritizoval, když mi to přišlo naprosto zábavné, a to ještě se skvělým Stathamem, který mě poslední dobou baví víc a víc. Jednička mi přišla víc serióznější, ale i ani u téhle dvojky nejsem moc zklamán. Dokonce se tu i Jason párkrát popere. První hodina je docela i napínavá. Ke konci se to utrhne víc ze řetězu a je to ujetější, ale tím správným způsobem, že jsem se docela bavil. I když té přehnané akce a výbuchů bylo trochu moc, že se to tím zbytečně prodlužovalo, přesto to byl takový zábavný letní úlet, který sice nepřekoná za mě vydařenou jedničku, ale i tak jsem se dobře bavil. I zbytek hereckého obsazení vedle Stathama bylo ok. I případnou trojku bych uvítal. ()

Kudly4

Nečekaně zábavnější a akčnější, než jednička, kterou jsem tenkrát dost protrpěl. Velkým plusem, je změna lokalit v průběhu filmu (Hororovější část, v těch hlubinách, byla fajn), Meg tu není jediný nepřítel, Statham si střihne i několik klasických soubojů a přidalo se více na humoru (ale i na trapnosti, místy to bylo hodně hodně blboučký). Závěrečná část, na zábavném ostrově, už byla vyloženě komedie a vůbec mi to nevadilo, naopak. Čekal jsem to o dost horší, absolutně se mi do dvojky nechtělo, takže jsem nakonec příjemně překvapený. Bavil jsem se. ()

Anderton

Osobne by som privítal, ak by sme ostali po celý čas hlboko pod vodou a mali by sme tu tak horor typu Underwater alebo atmosférickú záležitosť ako Abyss, avšak Wheatleyho to pod vodou až tak nebaví a väčšina filmu tak nevyužíva svoj potenciál. V záverečnej tretine sa prehadzuje výhybka a máme tu variáciu na prvý film a vyzerá to akoby dostalo Asylum peniaze na realizáciu niektorého zo svojich "geniálnych" scenárov. Samozrejme že ide o paródiu, avšak mohlo to byť proste vtipnejšie. Určite pochopím, ak pre určitú časť publika to bude sofistikovane meta a budú hodnotiť plným počtom, rovnako budú dávať zmysel aj odpady a nízke hodnotenia. 50% P.S. Cliff Curtis je v tomto čase stále na vode/pod vodou, viď prvý MEG, nový Avatar alebo Dievča a more. ()

silentname

Bez akéhokoľvek prikrášľovania môžem povedať, že "Meg II: The Trench" je rozhodne slabším filmom oproti pôvodnému a navyše až vo svojej druhej polovici sa dočkáme toho, čo ten film mal reálne byť celú dobu. Najhoršia vec, ktorú môže film tohto typu urobiť je to, že sa začne brať príliš vážne a postaví na tom celú svoju atmosféru. To nie je zrovna najlepšie riešenie, nakoľko tento koncept by mal byť dokopy len bezduchou zábavnou akciou s obrovskými žralokmi a úžasným Jasonom Stathamom. Keby ten film bol dokopy len tým, išlo by to oveľa lepšie. V druhej polke sa to našťastie celkom vytiahne, no treba priznať, že to už je celkom neskoro. Minimálne na to, aby som povedal, že ide o celkovo dobrý film. Navyše vieme presne ako to celé dopadne a so všetkým dokopy viete odhadnúť kto prežije aj kto zomrie a podobne. Sienna Guillory je ale miestami celkom vtipná a tiež je tu ešte zopár scénok, čo stálo za to. Vo výsledku to ale stačí na priemerný filmový zážitok, ktorý si môžete kľudne odpustiť. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Nie každý scenár písaný na kolene bol písaný na Stathamovej hlave, ale tu táto béčkovosť bola priam na ňom postavená. Drahý film jak šlak a dýcha z toho amatérizmus. Namiesto hrôzy veľa srandy, aby to mohli pozerať aj deti. Takže ak ideme čisto po zárobku, čo v rozhovore priznal aj Statham, potom nejdeme po kvalite, pretože priemerný konzument praženej kukurice nepotrebuje rozmýšľať. Chce sa len kochať slávnou plešinou a vidieť rozrezané príšery, ale tak, aby sa pri tom mohol chechtať, až mu tie populárne slané otruby budú padať z huby. Zápolenie hrdinov s megalodonmi pri popieraní všetkých fyzikálnych zákonov pripomína len tuctovú komédiu, pričom zo žánru treba jednoznačne vyškrtnúť slovo horor. Film chce, aby ste odložili mozog a bavili sa na absurditách. V tomto ohľade nič nepredstiera. ()

Rocky62 odpad!

Pokud by čistě hypoteticky došlo skrze genetiku k oživení megalodonů, kteří by tento zahovněný paskvil shlédli, tak by vyhynuli znovu. Legendární tvor zde hraje druhé housle, "zápletka" je "céčkového" formátu, totální absence hlášek a vyprahlý Statham. Absolutní ztráta času i důstojnosti. ()

Claw

Digitální žralok, žere digitální lidi, strachy jsem se z toho úplně posral… "Meg 2" je ukázkovým příkladem filmu, který mohl být mnohem lepší, kdyby měl rating R. Scénář je jedna velká ptákovina, ale mnoho filmů nemusí mít dobrý scénář, aby byly zábavné. Tyto filmy mají jiné věci, které udržují vaši pozornost a poskytují potěšení, které doplňuje váš požitek. Děj je strašně překombinovaný. Je tu příliš mnoho postav a absence cool hlášek, takže žádná postava nevynikla, kromě Jasona Stathama, který přináší charisma, o které se ani nemusí snažit. Film se také zbytečně zaobírá lidskými záporáky, na které zde nikdo nebyl zvědavý. Hlavním tahákem jsou žraloci. První polovinou filmu se trpělivě brodíte scénáristickým hnojem, čekáte, až se nějaký objeví a u toho musíte přetrpět mnoho směšných podzápletek a hromadu úžasně debilních scén, z nichž nejzábavnější je ta, kdy Statham plave v osmikilometrové hloubce bez svého futuristického skafandru… V tu chvíli může film zachránit jen nějaká neuvěřitelná žraločí akce, ale dočkáme se jen digitálního bordelu, ukrutného přehrávání protekčních žlutých a hnědých neherců a usekané, špatně natočené akce, která se zdá být hotová sotva ze třetiny. Zbylé dvě třetiny, tedy gore a zajímavé akční scény, zůstaly na podlaze produkčního rozpočtu PG-13. "Meg 2" nepostrádá jistou dávku zábavy. Dá se na něj dívat, ale nikdy bych ho nedoporučoval ke sledování. Existuje spousta jiných filmů, které jsou na tom stejně jako tento, ale dělají všechno lépe. Kdyby byl film krvavý a podstrkoval po celou dobu materiál s ratingem R, tak by se u něj dalo alespoň pobavit, ale směr, kterým se rozhodl vydat, z něj nakonec udělal snadno zapomenutelný film, za který by se měli všichni zúčastnění stydět. /35%/ ()

Chrustyn

Hloupé a to tak, že hodně. Naštěstí stále zvláštním způsobem zábavné. Tam, kde byl první Meg i přes svou hloupost, napínavý nebo něco budoval, nyní vrší atrakci za atrakcí. Potápí se tu v ponorkách, chodí se v 6 kilometrové hloubce, v podvodních laboratořích, bojuje se v laboratoři, která vypadá jak ropná stanice a tak to pokračuje, až se dostaneme na exotický ostrov. Žraloci jsou tentokrát 3 a vzhledem k tomu, že si nějaký čínský investor řekl, že to je málo, je zde chobotnice, ryboještěrky, mexický mafián a zvláštní zabijácké komando. To vše zabalené ve slabém vizuálu a okořeněné vtipným černochem (který není vtipný). Meg 2 je neskutečný mišmaš, který se z vrchu hlouposti směje i poslednímu Rychle a zběsile, ale při vypnutí veškerých mozkových závitů, to pořád dokáže zabavit, přestože je Vám úplně jedno, co vše se ve filmu děje. 50% ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023