Blue Beetle

• USA Blue Beetle (viac)

Čerstvý absolvent Jaime Reyes (Xolo Maridueña) sa vracia domov plný túžob po svojej budúcnosti, len aby zistil, že jeho domov už nie je taký, ako býval. Keď sa snaží nájsť si svoje miesto vo svete, Jaime sa nečakane ocitne vo vlastníctve prastarej pamiatky mimozemskej biotechnológie: Skarabea. Keď si Scarabeus náhle vyberie Jaimeho za svojho symbiotického hostiteľa, dostane neuveriteľné brnenie schopné mimoriadnych a nepredvídateľných síl, ktoré navždy zmení jeho osud a stane sa superhrdinom Blue Beetle. (Continental film)

frxXx

Takto budu podla mna vyzerat filmy ked ich bude robit AI. Clovek len zada "Chcem pozerat film kde bude super hrdina modry chrobak" a AI vykradne nieco zo vsetkych filmov co boli doteraz natocene a vznikne takato zlataninka. ()

mrclTV odpad!

Naivná (konečne som vyštudoval a môj život sa zmení k lepšiemu!) báchorka o ťažkom živote chudobných, ale skromných a dobrých Mexičanov z geta (už som čakal kedy začnú svoju púť do USA), proste smiešna presladená rozprávočka (bude aj dejová linka a lá popoluška). Plus hnusné neónové farby všade kde sa človek pozrie, je mi z toho na vracanie. Nestačí, že hlavný hrdina je nesympatický truľko, zvyšok jeho celej rodiny je vyslovene na nevydržanie.... a ani efekty a tuctové akčné scény to nezachránia. Zbytočný film.... alebo len nie som kompatibilný so silným latino feelingom tohto filmu? ()

carodejb

Zúfalo priemerné, plné klišé bež štipky kreativity a 100x videného. Nie je to teda vyslovene zlý film po technickej stránke, ale strašná nuda. ()

blazma

Po otřesném Flashovi už nešlo mít další očekávání od dalšího DC filmu. Kupodivu se DC rozhodlo pro, ne příliš známého hrdinu a šli poměrně na jistotu jak se u takových filmů většinou jde. Rozhodně to nepřekvapí, závěr byl na můj v kus už docela ujetý a skákalo to z absurdního humoru do vážných scén až moc často. Herecké obsazení mile překvapilo. Určitě bych si další díl Blue Beetle nechal líbit. ()

ESNYR

Ani se nebudu snažit k tomu psát podrobnější reakci. Nechápu kam DC míří ale takhle určitě nikam nedojdou, protože je  to trapné, debilní, infantilní, pro 5ti leté děti a má to hnusný vizuál. Není tu jediná postava která by něčím zaujala a není tu komu fandit. Další hřebík do DC aktivit. Teď už jen doufat že tyhle věci WB položí a zkusí to někdo jinej. ()

xxmurphyxx

Ďalší mesiac, ďalší DC počin, ďalšie prerazené dno...Hnusná korporátna biela baba sa snaží ovládnuť svet a jediný, kto jej v tom môže zabrániť je opálený, uplakaný zasran, ktorý si kvôli celosvetovému rasizmu nemôže nájsť robotu. Našťastie si ho ale nájde vesmírny chrúst bez predsudkov a vďaka nemu natrhne prdel všetkým white privilege zmrdom. Šablóna daná, máme začiatok, kde sa stále narieka a ukazuje prstom na bielych, následuje získanie super schopností, rozbeh zápletky, finálny súboj, výhra dobra nad zlom, záverečné titulky, potitulková scéna, záverečné titulky a ende schluss. Kto niekedy videl nejaký super hrdinský film, videl aj toto. Hlavný hype sa netočí okolo kvality filmu, ale jeho obsadeniu, konečne aj Mexikánci, alebo teda Latino celkovo majú svojho superhrdinu. V podstate low cost Čierny Panter od DC . To je hlavné, to je základ úspechu. Jebať na to, že to je nudné, predvídateľné, sto krát videné a bez nulovej inovácie alebo originality. Jebať na to, že to je lacná a nevydarená vykrádačka iných filmov s nefungujúcim humorom a žebráckou akciou, kde jediné, čo ma vytrhlo z letargie v prvej polovici filmu bolo ako často a bez hanby sa snaží Blue Beetle svojou gestikuláciou a snahou o humor napodobniť Deadpoola. Tretina filmu je čistá telenovela s otravnými členmi rodiny, plná extrémneho prehrávania, presne ako v tureckých či Latino telenovelách typu Jednoduchá Mária. Ďalšia tretina filmu je snaha hrať sa na serióznu kritiku spoločnosti a ukazovať, čo všetko na svete dojebali bieli a za čo všetko od vynájdenia ohňa môžu. Posledná tretina je superhero movie, kde sa dvaja digitálni kokotkovia otĺkáju hlava nehlava. Ale ak niekomu stačí, že to je farebné a hýbe sa to na obrazovke, nech si kľudné napáli aj plný počet. ()

Isag1

No, neviem čo k tomu dodať... Je to proste odpad, ale aj nie je zároveň. Strašne rôznorodý a neemočný film. Dialógy medzi postavami sú veľmi suché a priam to u človeka nič nevyvoláva, ale keď toto pominieme, CGI v tomto filme celkom exceluje, ako u každého DC filmu. Krásne sfarbené scény, cool fighty a myslím si, že Xolo zahral Jaimeho veľmi dobre, na to ako tento film dopadol. ()

jokino

Čo k tomuto dodať ? Keby aspoň tie CGI mali nejakú serióznejšiu úroveň. Doslova plastové "hračky" na plátne. Sympatie k postavám u mňa žiadne, príbeh dnes už asi štandardný, cieľovka zrejme jasná a inak, podľa mňa, žiaľ, strata času. ()

Facerr

Nenadchne, ani neurazí. Druhý díl si to sice zaslouží, ale Marvel rozhodně nemá co závidět. Fajn byl troch komediálně rodinný rozměr, ale jinak z toho ze mě modrý bobky fakt nepadaj. ()

blondboss

Priemerná guilty pleasure prkotinka, ktorá síce neoplýva nejakým premakaným dejom, ale za to ponúkne digitálnu smršť plnú zaujímavých nápadov, ktoré až tak neunudia. Navyše dej je postavený na základoch tradičnej mexickej kultúry, čo prinesie aj úsmevné momenty. Každopádne ale v rámci komiksoviek je tento počin jedným z tých slabších a neviem si akosi predstaviť Blue Beetle vtesnať do DC univerza ako jednu z hlavných komiksových postáv. 55 % ()

AndrewNewman

Iron Man pre násťročných? To už je Iron Man starecký komiks? Asi hej, keď sa točia takéto veci. Videl som aj horšie komiksovky a toto bolo celkom stráviteľné. Filmu pomáha hlavne latino obsadenie. To mu dodáva šťavu. ()

sabo5

Tenhle film se snaží ale vůbec se mu nedaří cokoliv co nám představí. Hlavní hrdina co brečí že je hrdina. Sestra která je tak nesympatická že když došlo na emocionální scénu ve které byla tak semnou to ani nehlo a do teď jsem nevěřil že někdo dokáže napsat emocionální scénu tak bez emocí. Poskok který změnil strany jen kvůli tomu že jeho šéfová nevěděla jeho jméno úplná zbytečnost. A ten finální souboj to bylo tak hrozný že jsem doufal že hlavní padouch Blue Beetla zabije a konečně to skončí. Ale i přes tohle všechno tomuhle filmu dávám 1 hvězdičku. ()

Agraynel odpad!

Škvára, škvára, ŠKVÁRA! Celej ten film je tak moc přeplněnej cringem, že to dokáže vypálit oční sítnici. A toto jsou prosím MODERNÍ FILMY SE SUPERHRDINY, Ladies and Gentlemen... ()

tsatsiki

Průměrný film od DC a Warneru, vlastně je to typicky film z jejich současné produkce.Hodně velký průměr.Nic nového, ani nic neotřelého. NÁPAD DOBRÝ, ALE pak už to zklouzá k průměrné akční podíváné bez nějaké překvapivé zápletky.50%. ()

Vasyl

Kdyby ajronmen voprcal spajdrmena v Guadalajaře, splodili by tohodle týpka. Je to vlastně strašná blbina, ale jako jednohubka dost zábavný a příjemně mě to překvapilo. ()

ScarFace_V8

Čekal jsem cokoliv, ale tohle vůbec. Nedokážu pochopit proč Modrý brouk dostal takovou bídu. Od prvního traileru jsem z filmu pocítil podobný vibe jako u Spider-mana Sama Raimiho, kterého mám opravdu velice rád a musím říct, že i samotný film si tento vibe udržel. Blue Beetle, postava existující v komiksech stejně dlouho jako Batman, si taky zasloužil nějakou pořádnou adaptaci a ta konečně je tady. Ovšem tato adaptace vychází z jeho posledních dvou komiksových verzí a to z postav Teda Korda a Jaime Reyese a nemyslím si, že by to bylo na škodu. Film jsem si užil a dát na recenze místních „znalců“, nesměl bych se podívat vůbec na nic, což by v tomto případě byla velká škoda. Všecko tu bylo správně. Výborně situovaný humor v kombinaci s vážnými scénami byl dobře promyšlený. Chválu si zaslouží i obsazení, které bylo sympatické a neokoukané. Zasazení je rovněž trefa do černého – Palmera City mělo výbornou atmosféru připomínající Vice City z Grand Theft Auto. Za mne prostě spokojenost. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

Akční komedie s Momoou a Bautistou má režiséra

23.08.2023

Tak se dvojici herců Jason Momoa (Aquaman) a Dave Bautista (Strážci Galaxie) přece jen poštěstilo. V roce 2021 totiž navrhli, že by si spolu mohli zahrát v akční buddy komedii ve stylu Smrtonosné… (viac)