Blíží se Halloween a děti po celé Americe touží po maskách neustále inzerovaných v televizi. Nedají svým rodičům pokoj, dokud jim vytouženou hračku neobstarají. Masky však nejsou tak nevinnými hračkami, jak se na první pohled jeví. Ve skutečnosti jde o smrtonosná zařízení, která vymyslel Conal, šílený irský výrobce hraček, znechucený hrubou komercionalizací dávného keltského mýtu. Jeho zvráceným cílem je obnovit pravý smysl Halloweenu a vrátit jej do počáteční formy, kdy byl svátkem čarodějnic. Místo znovuzrození keltského mýtu se však záměr mění v krutý žert démonického mstitele pošlapaných tradic, kdy se "hříchy" konzumní společnosti obrátí proti nim samým. (Magic Box)

Kosmik 1 odpad!

Záměrně jsem si nechal to nejhorší nakonec, abych mohl porovnat se všemi díly. Ale byla to blbost, ono vlastně není co porovnávat. Kdyby si autor raději udělal svůj samostatný film a nesral se do série Halloweenu s Myersem, tak by udělal o mnoho lépe. Jenže on se chtěl nejspíš přiživit (ne asi, ale určitě) na jméně a stvořil tento paskvil, co má s Halloweenem společný opravdu jen název. Zde totiž skutečně Michael Myers ani není a to je největší omyl a tragédie. Upálit všechny, co se na tom podíleli, protože to je jednoznačně nejdebilnější pokračování čehokoliv, co jsem prozatím viděl. A než tohle, tak raději nemělo vzniknout vůbec nic. 0% ()

Jaro.Krafcik

Výstižných 22% hovorí za všetko,film je fakt hlúpy a o mojej obľúbenej sérii Halloween nič nehovorí. Kde je Michael Myers? Nikde... tentokrát mali zabíjať masky ale ani tých som sa nedočkal. Po 50 minúte nastal zlom a chcel som to vypnúť. Horror ? Žiaden, maximálne kecy o Halloweene a reklamy na strašidelne masky.z ktorých hudba vám pôjde na nervy od neustáleho opakovania. Zabudol by som však spomenúť, predsa tu sú absurdné vraždy. A to udusenie chlapca pri pozeraní TV alebo vražda vŕtačkou.Samotný záver radšej nespomeniem. Škoda času. 1* ()

pfa

Tento film má jeden zásadní problém. Neměl se řadit do Halloweenské série. Jinak to není tak hrozný... [5/1O] ()

LukyHell

Podle mě dost neprávem špatně hodnocený film, většině kritiků nejvíce vadí, že tu není Michael (to ale dílům 4-6 moc nepomohlo co?), ale to není vůbec na škodu. Kdyby film stál sám o sobě a neměl na sobě nálepku Halloween, možná by se mu vedlo lépe. Atmosféra filmu je skvostná, Tim Atkins výborný jako vždy a je tu i geniální padouch, jehož plán nás přivádí k pohanskému původu Halloweenu. Jestli máte rádi osmdesátkový horory a dokáže se oprostit od faktu, že by to mělo být pokračování Halloweenu, tak si tenhle biják užijete (nemluvě o satisfakci, když si ten malej tlustej parchant nasadí svojí masku, nádhera!). ()

fiLLthe3DD

Námět je zajímavý a absence Michaela omluvitelná, ale to provedení... Vždyť s takovým příběhem by se daly dělat divy! Místo toho zde však máme nízkorozpočtové béčko s nudnými postavami a nezáživně podaným příběhem (znovu podotýkám, že ze synopse se dalo vytěžit mnohem víc a námět se mi opravdu líbil)... Každopádně co se týče Michaela, jeho "nesmrtelnosti" (zobrazené v prvních dvou dílech) a robotů v tomto díle... Už je mi asi jasné, kde se Cameron inspiroval :D ()

Mythago

Zbytečně podceňovaný díl, který jednoznačně má své problémy, ale ani zdaleka tak zásadní, jak by se podle profilu tady mohlo jevit. Podstatné jsou jen dva. Tím prvním je, že Halloween III se jmenuje Halloween - krom dvou scén z prvního dílu někde v pozadí v televizi nemá s touto sérií absolutně nic společného a svým stylem se zásadně vymyká. Tím druhým je, že původní scénář Nigela Kneala zřejmě ještě upravoval Tommy Lee Wallace, který svým "talentem" prohloubil béčkovost tohoto titulu. Nigel Kneale jinak totiž přichází s pro něj celkem klasickým mysteriózním thrillerem, který v sobě kloubí britskou folk hororovou rurálnost a sci-fi prvky, což v rámci britské televizní tvorby 70. a 80. let nebylo nic nezvyklého. Scénář se navíc poprvé v rámci této série snaží o jakýs takýs příběh. Přidejme navrch zatím nejbrutálnější úmrtí v sérii (byť místy extrémně absurdní), funkční a dostatečně osobitý soundtrack (First Chase je banger) a ochotu zabíjet i děti (na což si americká mainstreamová ani indie produkce netroufá většinou ani dnes). Vyjde vám tak film, který sice není děsivý, je úsměvně béčkový, místy nudí a kvalit prvního ani druhého dílu nedosahuje, nicméně objektivně si nezaslouží pohybovat se v černých číslech. ()

Opsha

Film dvou naprostých extrémů. Na jedné straně je výborně bezvýchodná a "šedá" atmosféra, podpořena depresivní Carpenterovou hudbou, vraždy několikrát efektnější, než na jaké se kdy zmohl Michael Myers (zvlášť ženu v motele jsem dlouho rozdýchával), navíc s charismatickým Danem O'Herlihym v čele armády tichých "mužů v oblecích". Bohužel, ve scénáři je víc děr než v pěti kilech ementálu. A to ne prkotin ale jak někdo trefně napsal na imdb "děr že by jimi projel kamion Silver Shamrocku". Navíc ústřední dvojice vůbec nefunguje a Stacey Nelkin by se se svým výkonem neztratila v třetiřadém pornu. Prostě mi vychází průměr - zaokrouhluju nahoru, protože SPOILER mám rád hororové roboty s vizáží člověka a navíc tu jako v jediném Halloweenu zařve dítě /SPOILER ()

Šakalík

Tenhle film byl od počátku předurčen k zatracení. Zavést úplně nový motiv – a nutno dodat že velmi chabý – do famózní slasherové série je sice počin odvážný, ale u fanoušků Michaela Myerse to pochopitelně narazilo na mnohdy až hysterický odpor. A plně po právu. Autoři ve snaze přilákat do kin zástupy lidí vyloženě podvodně prezentovali tohle videobéčko jako třetí díl Halloweenu, což jim ale nikdo dlouho nežral a režisér Wallace si tím trhl pořádnou ostudu. Přesto, odmyslíme-li si ten zavádějící název, dostaneme typický béčkový horůrek raných osmdesátých let, který zase tak úplně špatný není. Ano, je to laciné, trikově úsměvné a obsahově stupidní, ale viděl jsem teda už i horší filmy. V místním hodnocení se pochopitelně odráží iritace z hanobení výstavní značky slasherového žánru, já přesto udělím dvě hvězdy, protože na odpad tohle prostě není (zajímavé je, že na IMDb má tenhle film hodnocení o plných 24% lepší). ()

BlackTom odpad!

Už to, že tretia časť je bez Jamie a Pleasenca je "dobrý" šok, no to ešte nie je nič oproti tomu, že aj Michael Myers si zrejme dal dovolenku! A okrem týpka, ktorý v úvode vypichne starčekovi oči a následne zo seba urobí ľudskú fakľu, nie je na čo pozerať. Herci (a hlavne Tom Atkins) sú mimoriadne nesympatickí a všední, otravná halloweenska reklama už pri prvom zaznení navodí človeku pocit dávenia a k tomu všetkému ešte príšerná hudba a debilný námet. Oplatí sa pokračovať? Nemyslím. Tommy Lee Wallace raz zomrie Michaelovou rukou. ()

Han22

A byl jsem připraven udělat tomuhle filmu plamennou obhajobu. Čert vem, že v tom není Mike Myers, protože začátek s pronásledovaným mužem a vrahem v nemocnici je vynikající. Jakmile začne pátrání v malém městečku, jde ale atmosféra dolů a finále to bohužel totálně zabíjí. Demence plná laserů, robotů, keltských kamenů a obří továrny s hlavním zlounem vypadá jako z hodně nepovedené bondovky a otevřený konec je na nasrání. Ale stejně si nemyslím, že by si Halloween 3 zasloužil být 137. nejhorším filmem všech dob. ()

sQelle odpad!

Kde je Michael? Jooo vlastně on je potřeba nahradit dýněma! A jak bojovat proti takovému zlu? Jasně, dáme proti nim dvojníka Schimanskiho! Halloween bez Michaela je jako točená zmrzlina bez kornoutu - obsah to sice má, ale ta věc, která to nese, prostě není. ()

BoredKid

Keby mal tento film iný názov ( napríklad iba "Season of the Witch" ) a nebol by spájaný so slávnou sériou o Michaelovi Myersovi, tak by mal určite iné hodnotenia ako má teraz. Keď som film videl ako malý chalan dávno prvý krát, mal som celkom problém, že sa vo filme, zvaný Halloween, neobjaví Myers, ani Dr. Loomis a Haddonfield.. Ale po opakovanom pozretí spred pár dní musím uznať, že je to naozaj originálne, podarené, trošku bizarné a svojsky uletené 80's béčko s temnou atmosférou, výbornou synťakovou hudbou v podaní Johna Carpentera a Alana Howartha a perfektne zvládnutou kamerovou prácou Deana Cundeya. ()

JamesSi

"i jako samostatný snímek je to pod úrovní" "nulový filmařský talent" "příšerná kamera" i to si zde přečtete. Za mě se jedná o kvalitní žánrový film (s dobrou kamerou a hudbou), který je lepší než spousta soudobé konkurence. Problémem je, že Carpenter chtěl udělat z Halloweenu antalogii a to dost lidí tady nasralo. Kdyby film nevyšel pod názvem Halloween dokážu si představit, že by se hodnocení o desítky procent zvedlo. Mě to bavilo a doufám, že se mi ve vesnici nezabydlí hračkářští irové, co kradou stonehenče. ()

Slimak

Sice blbina ale ne až tak úděsná jak tady "pánové kritici" líčí. Jsou větší sračky než tohle a hlavně jsou tak otravné že se na to ani dívat nedá. Tohle se dá skouknout úplně v klidu ! Továrna s jedním šíleným výrobcem a jeho topornýma robotama co chtěj vyhubit co nejvíce dětí?...Proč ne že?Trochu jako halloweenová bondovka... ()

Arach.No odpad!

Co jste to provedli?! Tohle si Halloween nezaslouzil! Nastesti vsechny ostatni dily jsou lepsi. Uz se nemuzu dockat s cim nas prekvapi Rob. ()

Corpsegrinder

Samozřejmě všem vadí že ikonická postava v tomhle díle chybí ale zase se musí ocenit že po jeho smrti ve dvojce se rozhodli jinak než ho klasicky zase oživit. Přiživování na jménu už mě tolik nesere. Kravinka ale relativně zábavná, navíc ta melodie z TV reklamy je strašidelná ještě dneska. ()