Gauneri

• Česko Gauneři (viac)

Najal ich Joe (Lawrence Tierney), vidiac v nich tých správnych ľudí pre tento kšeft. Zakázal im hovoriť medzi sebou o súkromných veciach. Dokonca ani nepoznajú svoje pravé mená. Všetko prebiehalo v poriadku, no stalo sa niečo, s čím nikto nerátal - polícia bola na mieste okamžite, ako by o akcii vedela vopred. Niektorí z nich to odniesli, iní sa rozutekali. Pán Oranžový (Tim Roth) je po tom všetkom vážne ranený a pán Biely (Harvey Keitel) ho nehodlá nechať zomrieť. Keďže nemocnica neprichádza do úvahy, odvezie pána Oranžového do jedného opusteného skladiska a snaží sa ho udržať pri živote, kým nepríde pomoc - Joe. Čoskoro sa k nim pridá pán Ružový (Steve Buscemi) a spolu s pánom Bielym sa pokúšajú prísť celej veci na koreň. A keď vylúčia možnosť, že náhodou práve išla okolo policajná hliadka, existuje len jedno vysvetlenie - zrada. Niekto z nich informoval políciu. Ale kto? To posledné, čo teraz potrebujú, sú pochybnosti a hádky, ale v takejto situácií sa im vyhnúť nedá. Atmosféra začína hustnúť a každý toho začína mať po krk... (RTVS)

Roman.Ticka

Tohle barevné repolero gaunerů rozjelo pěknou akci s ještě lepším koncem. Tady se Tarantino teprve zahříval před svou největší peckou PF. Jeho maximalismus, smysl pro minimalismus a stejně logické jak absurdní dialogy a situace, nemají obdoby. "Přísahám na zkurvenýho boha." Hoši si parádní jízdu zjevně užívali... ()

Pítrs85

Kdo jiný, než Quentin Tarantino, by dokázal vystavět celou zápletku filmu na "triviální" přestřelce při přepadení klenotnictví pár cápkama... A tak jak je u něho zvykem, nosnými opěrkami jsou zde opět vybroušené dialogy (především mezi Keitelem a Buscemim) a samozřejmě perfektně vybrané charaktery. Nechybí ani naturalizované násilí a vtipné scény- přesto jsou Gauneři v lecčems od jiných tarantinovek odlišní, tak nějak vážnější, hlubší a né tolik "cool". A týká se to především samotných postav, jako by tu trpěly o mnoho více, než hrdinové v jiných Tarantinových filmech. A přes to všechno neokázalé násilí trpí především duševně. Mým favoritem byl Mr.Pink. A jaký je ten váš? :-) ()

ad-k

Pulp Fiction je nadprůměrný film a nejen prolínáním příběhových linií definoval či redefinoval pohled na určité postupy v kinematografii 90. let. Přesto je pro mne Quentin Tarantino maličko záhadou, neboť nedokážu přesně odhalit, proč je někdy jeho filmům přisuzována až taková výjimečnost (a to se týká i Pulp Fiction). Často jde navíc o recyklaci dávno viděného, a to nejen v jeho vlastní filmografii, ale také v kinematografii let minulých, ze které Quentin rád čerpá a někdy i parafrázuje. U Gaunerů bych použil asi toto: ano, bavil jsem se, bylo to drsné, odvážné, hravé, s určitými obměnami časové posloupnosti, v leckterých momentech i herecky působivé a přízvisku jako kultovní se úplně nevyhýbám. Že bych však strnul úžasem a těšil se na každý nový záběr a dialog? │70% ()

Xeelee

Nízkorozpočtový debut a pro mě zatím nejlepší tarantinovka, kterou už mistr Quentin nejspíš nikdy nepřekoná. Neuvěřitelná konverzačka bez děje, kde se opravdu jen na pár místech mluví o ději, který se stal někde venku mimo kameru. Zní to nudně, ale takhle minimalisticky megalomanský, realistický, brutální, sprostý, cynický a dechberoucí psychologický film je jen jeden. Kdo jiný by dokázal brutální stránku filmu vyjádřit jazykovými prostředky a mimikou? ()

špaček421

Víte, o čem je Like a Virgin od Madonny? První film Quentina Tarantina a hned taková pecka. Zajímavé je, že existuje spousta filmů, které baví při zhlédnutí a za pár dní se vytratí z hlavy. Tenhle v hlavě zůstane. ()

Ilicka

Tarantinovým vrcholem pro mě zůstává Kill Bill, ale tahle povídka o chlapech a krvi jasně překonává oslavované Pulp Fiction. Černý humor, zběsilé fuckování a úžasný Steve Buscemi jakožto Mr.Pink, který naplňuje přísloví Kdo uteče, ten vyhraje. ()

Necrotongue

Tento snímek jsem svého času hodnotil velmi vysoko a po dnešní repríze mám jasno v tom, že na svém původním rozhodnutí nebudu nic měnit. Do žánru tohoto filmu se dá napsat leccos, faktem ale zůstává, že jde v podstatě o komorní konverzačku. Kromě jednoho uniformovaného policisty byly všechny postavy více či méně (spíše více) záporné, takže jsem nemusel (a ani nemohl) žádné z nich fandit, zato jsem si mohl v myšlenkách vybírat, jaký bych tomu kterému zmetkovi přál konec. Nejhůř by to ode mě schytal pan Světlý, protože s vraždícími psychopaty necítím soucit. Vypadá to, že u mě Tarantinovy snímky působením času nikterak neztrácejí na svém kouzlu; velký podíl na tom má i herecké obsazení; konkrétně v tomto filmu se opravdu zadařilo a já jsem si všechny ty dialogy v hvězdné sestavě opravdu užil. / Poučení: Vstoupíš-li na šikmou plochu, nediv se, že ti ujíždějí nohy. ()

JASON_X

Na nízkorozpočtovou prvotinu (téměř) je to senzační film. Vytěžit z celkem banální zápletky a z prostoru jedné garáže, kde se stěžejní část filmu odehrává, tolik zábavy a scénáristické pestrosti, vyžaduje opravdu hodně nadaného tvůrčího ducha. Moje nejoblíbenější scéna je samozřejmě "ta" s psychopatickým Madsenem. ()

veru_needy

Je to dobrý film, který je naprosto odlišný od všech podobných. Jde o kriminální snímek s nádechem amerického nezávislého filmu. Není zde nouze o absurdně komické situace a hlášky. K nim připočtěme vypiplaný scénář, dlouhé zdánlivě jalové dialogy, muziku, která stojí na kontrastně využitých retro šlágrech (Madsenova kreace je nezapomenutelná) a kýble krve. Celou dobu nestačíte vydechnout jak se na vás nese sprška dialogů, které diváku absolutně nic neříkají, ale díky nim je zároveň tento film velice dobrý. Důkaz toho, že k natočení dobrého filmu není potřeba mnohamilionový rozpočet, ale jen nápad a skvělí herci. Scénář je skvělý. Co se mi hodně líbilo byly přezdívky hlavních protagonistů (Mr. Blue, Mr. Brown, Mr. blonde, Mr. Orange, Mr. White a Mr. Pink). Co ale dělá Tatantivono filmy opravdu originální, je režisérův postup ve vypravování příběhu, při kterém se nám promíchávají časové posloupnosti děje a to vskutku neuvěřitelně stravitelným postupem. No, co dodat. Na to, že je to skoro celé natočeno v jednom skladu, je to opravdu super. - "Let me tell you what 'Like a Virgin' is about. It's all about a girl who digs a guy with a big dick. The entire song. It's a metaphor for big dicks." ()

Bauer

Během první půl hodiny jsem si říkal, jak je možné, že zrovna tento film je zde mezi 200 nejlepšími filmy. Myslel jsem si, že je to snad díky zvůčným jménům herců. Harvey Keitel, Tim Roth, Michael Madsen, Chris Penn, Steve Buscemi a Quentin Tarantino jsou jednoznačně velkým lákadlem a předvedli parádní výkony. Taky jsem si říkal, že to snad ani nemohl natočit Quentin Tarantino, ten člověk, který řežíroval geniální záležitost Pulp Ficiton. A po půl hodině mně ho chytlo a mně začalo pomaloučku docházet, proč to vlastně je mezi těmi nejlepšími filmy. Je to jednoduchý film, netradičná příběh o gangstrech a svým způsobem jde i tak trochu o genialitu. Snímek obsahuje velmi vulgární výrazy a to tak, že jich tam je šíleně moc a nejsou to jen taková slova, která slyšíme třeba ve Slunce, seno a jahody, ale jde o mnohem tvrdší výrazy. Ale říkám si, že k filmu od Tarantino to prostě patří. Zrovna tak k folmu od něj patří brutální scény (skvělé mučení policisty) a krev. Po skončení filmu jsem něvěřícně kroutil hlavou, jak májí Gauneři perfektní dialogy!!! Film není stavěn na akci, ale na příběhu a na dialozích. A téměr 95 minut se jen a jen kecá. A konec? Super!!! Silně naprůměrný film, který si rád ještě připomenu! ()

becki_tu

Většina Tarantinových filmů je fajn a mezi ně patří i Gauneři. Nechápu však, proč jsou právě Gauneři spojovány s výrazy jako "kultovní, geniální, strhující", ikdyž uznávám, že s tak málo prostředkama natočil Quentin docela zábavný a nahláškovaný film, který je předzvěstí stylu jeho dalších filmů. Tarantino mě ale i tak nepřesvědčil o své nálepce "kultovního režiséra". Od toho tu jsou jiní. 70% ()

MeanWhile

Je dobře, že se Quentin Tarantino dal na režisérskou dráhu. Tento snímek všechno odstartoval. Tarantinovy klasické dlouhé záběry, střílečky a krev sem a tam, to je klasickej Quentin Tarantino. Bez tohoto by jeho filmy nevypadali tak, jak zrovna vypadají. Quentin Tarantino je super režisér a toto je super film. Má super konec a ani chviličku jsem se nenudil. Takže paráda. ()

ancientone

Z jedného starého zatuchlého skladu sa stala katedrála filmu, s jednou stoličkou a kalužou krvi namiesto oltára. Tarantinova dialógová kázeň v jej útrobách je "tarantinovská" /ako povedal Platón: " Čo je vecné samé o sebe a so sebou a jednotné"/ ()

luka4615

Režisérův milostný, byť mnody brutálně ražený, dopis světové kinematografii. Tarantinův skutečný masterpiece, který po premiéře Pulp Fiction zcela trestuhodně zapadá prachem. A i když Reservoir Dogs ve svých oblíbených filmech nemám, vězte, že právě tento film definoval moji lásku k filmům Quentina Tarantina, přičemž po filmu Memento i lásku k filmu jako takovému. „You shoot me in a dream, you better wake up and apologize. ()

Lucasion

Filmy od Quentina Tarantina jsou jistým způsobem odlišné od typických filmů. Abyste je milovali, musíte je pochopit. Reservoir Dogs jsou přesně tento případ. Vynikající Tarantino vzal partu chlapů, klasickou zápletku, svůj styl "přeházeného¨" vyprávění a udělal z toho výborný biják. Příběh se točí okolo party Gaunerů ( Jedním z nich je sám Tarantino ), kteří chtějí vykrást banku a jak to bývá něco se zkazí a jeden je postřelený, druhý mrtvý a zbytek se snaží ukrást diamanty pro sebe. Vtipné pojmenování postav ( Pan Blue, White, Pink, Orange...) se zde skvěle hodí a je vám jasné, že po této nevydařené loupeži se začnou obviňovat navzájem. Film je dokonale zpracován se spoustou zvratů a spoustou krve. ( Jak už je u Tarantina zvykem ) Dobře vybraní herci a super soundtrack jen podtrhávají tento velmi povedený snímek! ( 92 procent ) ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Zatímco kultovní režisér Quentin Tarantino letos v létě skládal poctu zlaté éře Hollywoodu, hororový režisér Alexandre Aja na to šel o něco přímočařeji a radši poslal diváky na zápas mezi Kayou… (viac)

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

7. ročník unikátní přehlídky klasik, ale i pozapomenutých klenotů z bohaté pokladnice filmu noir představí snímky tematizující loupež, výběrovou retrospektivu noirových děl Fritze Langa, rozmanitou… (viac)

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (viac)