Gauneri

• Česko Gauneři (viac)

Najal ich Joe (Lawrence Tierney), vidiac v nich tých správnych ľudí pre tento kšeft. Zakázal im hovoriť medzi sebou o súkromných veciach. Dokonca ani nepoznajú svoje pravé mená. Všetko prebiehalo v poriadku, no stalo sa niečo, s čím nikto nerátal - polícia bola na mieste okamžite, ako by o akcii vedela vopred. Niektorí z nich to odniesli, iní sa rozutekali. Pán Oranžový (Tim Roth) je po tom všetkom vážne ranený a pán Biely (Harvey Keitel) ho nehodlá nechať zomrieť. Keďže nemocnica neprichádza do úvahy, odvezie pána Oranžového do jedného opusteného skladiska a snaží sa ho udržať pri živote, kým nepríde pomoc - Joe. Čoskoro sa k nim pridá pán Ružový (Steve Buscemi) a spolu s pánom Bielym sa pokúšajú prísť celej veci na koreň. A keď vylúčia možnosť, že náhodou práve išla okolo policajná hliadka, existuje len jedno vysvetlenie - zrada. Niekto z nich informoval políciu. Ale kto? To posledné, čo teraz potrebujú, sú pochybnosti a hádky, ale v takejto situácií sa im vyhnúť nedá. Atmosféra začína hustnúť a každý toho začína mať po krk... (RTVS)

J.F.B.

"You ever listen to K-Billy's Super Sounds of the Seventies?" Na Tarantinově režisérské (dlouhometrážní) prvotině samozřejmě oceňuji jeho použití nelineární struktury vyprávění, několik velmi zajímavých nápadů, to, jak je už zde vidět jeho svébytný styl, narážky na popkulturu. A pak samozřejmě i to, k čemu se váže mnou zvolený citát – výborný soundtrack. Který je výborně zakomponován do děje, podílí se na spoluvytváření nejikoničtějších scén filmu, často ještě s výtečným uvedením od hlasu Stevena Wrighta. Ale přesto jsem byl trochu zklamán. Protože mne ty ostatní "neikonické" scény zas tak moc nenadchly, příběh je sice dobrý, solidně zpracovaný (zvlášť s přihlédnutím k rozpočtu), dobře zahraný, zrežírovaný... ale nic extra. Opravdu jsem se zasmál až u rozdělování krycích jmen, ano, byla tu napínavá místa, ale jiná se zase maličko táhla, našly se tu velmi dobré charaktery, u nichž jsem měl zase pocit, že by si zasloužily více prostoru... vlastně mi po skončení filmu připadalo, že by měl být delší. Jenže pak bych o něm zase třeba tvrdil, že je příliš dlouhý. Zatím se pro mne jedná o druhý nejlepší snímek od Tarantina (hned po Once Upon a Time in Hollywood, pak jsem viděl The Hateful Eight a Death Proof, už jsem se také jednou pokoušel podívat na Pulp Fiction, ale nedostal jsem se ani do 1/4, ale určitě to někdy zkusím znovu – Oprava: ve skutečnosti jsem tehdy viděl asi hodinu). "Nobody's got a clue what happened to Mr. Blue?" ()

kolemjdouc

čítanková gangsterka.V době ,kdy začínalo být ve filmovém průmyslu hvězdně přehuštěno ,Tarantino nasadil esa která mu řádně roztopila kotel děje. ()

Rock

Spoilery: "Tohle budou vaše jména. Pan Hnědý, pan Bílý, pan Světlý, pan Modrý, pan Oranžový a pan Růžový." - "Proč jsem já pan Růžový?" - "Protože seš buzna! Jasný?" - "Proč si nemůžeme vybrat barvy sami?" - "V žádným případě. Ani náhodou. Jednou jsem to zkusil. Nefunguje to. Máš pak pět chlapů, co se hádaj, kdo bude pan Černý." První film mistra Tarantina, o gangsterech, kteří vyloupí klenotnictví. Celé se to odehrává ve velké hale. Cefilm je tedy jedna velká scéná, která je občas proložená scénami, které ukazují, jak to začalo. Quentin Tarantino je borec, ale tohle se mu nepovedlo. Není tam žádná akce a vesměs se tam jenom brblá. Jedno uřízlé ucho mě nepřiměje k tomu, abych zvýšil hodnocení. - 60%. ()

Cassandra

Musím dát tři - Michael Madsen sice zaválel, i ostatní herci, ale z dialogů mi přišel zábavný jen ten o rozdávání barev, a to je trochu málo. Ale konec by pěkně tarantinovský. ()

DannyBoy80

Přehodnocuju z původních 4 hvězd na 5 po druhém shlédnutí. Nejlepší Tarantinuv film. Surová gangsterka, která rozhodně nenudí, navíc zde skvěle hrají mojí oblíbenci Steve Buscemi a Harvey Keitel, Harvey ale podle mě hraje zrovna v tomto filmu o dost lépe než Steve. Příběh je dobře postavený a dobře popřehazovaný. Filmu hodně sedí i minimalistické kulisy, takže by ani nevadilo, kdyby se celý film odehrával jen ve skladišti. Prostě gangsterská lahůdka. ()

dormouse

Rovněž klasika. Bezkonkurenční dialogy. Ve scéně s uchem není ve skutečnosti použito násilí, jen je natočena tak dobře, že se i otrlým divákům svírá žaludek. ()

defagoo

Výborné obsazení, dynamika a strhující děj atd... Tarantino dokáže téměř z ničeho vyždímat ne maximum ale mnohem více... kurevsky dobrá práce. ()

Káronoš

Tarantinova ultranásilná prvotinka se vší okolní krásou. Pevně propracované dialogy bez sebemenší chyby, skvěle napsané a stylizované postavy, zábavný a napínavý příběh, chytrá zápletka, geniální výběr hlavních herců, tvrdá ironie osudu a překvapivý závěr = „co si ku*va více přát!" Quentin zaválí už v první scéně, kdy nám dokonale analizuje píseň "Like A Virgin" a v zápětí odstartuje Mr. Pink procítěnou debatu o samozřejmosti spropitného, což snímek napumpuje obrovskou dávkou černého humoru a tempem, které se zastavý až po závěrečných titulkách. Reservoir Dogs je prototyp dokonalého krimi thrilleru a parádní rozjest tvorby geniálního režiséra. Hodnocení: 9.5/10. ()

Wishkah

No rozhodně skvělý debut Quentina Tarantina. Celý film sem si užíval hlavně díky Madsenovi a Rothovi. Ale i tak je tenhle film, teda alespoň pro mě hluboko pod Billem nebo Pulp Fiction. Tenhle film bych dal tak někde na úroveň Jackie Brownové... prostě řečeno je to Tarantino, ale není to ještě "TEN" Tarantino ()

jasiska

Na môj vkus trochu moc brutálne, ale napriek tomu fakt dobré. Celý film (až na menšie časti) je založený na dialógoch, z ktorých spoznávame jednotlivé postavy, ktoré posúvajú dej a ktoré dávajú skvelý príležitosť hercom, aby sa predviedli. A koniec je geniálny. ()

wayd

Tak tenhle filmec je strašný zlo...Celý se to odehrává ve skladišti, kde teče spousta krve a lítá tam samej fak. U Pulp Fiction mi vadilo, že byloo naprosto zbytečně moc dlouhý, tady tento problém odpadá. Ale zase, říct že je to lepší než PF nemůžu, tak nevím, každopádně to rozhodně stojí zato. ()

FARGO

Napodruhé mě to moc neuchvátilo. Má to Tarantinův styl, vystačí si to s pár kulisami a pár dobrými herci, ale postrádá to švih a vtip Pulp Fiction, stejně jako to ubíhá pomaleji než Jackie Brown. ()

boro123

Tentokrát mě můj jinak oblíbený Tarantino lehce zklamal. To, co tak dobře funguje v Pulp fiction, dialogy mezi postavami a zápletka, tady jaksi nemají to správné tempo ani načasování. Celý film mi přišel trochu utahaný ne moc záživný, hlavně scény ze skladiště...Jsou tu samozřejmě i dobré momenty jako třeba příběh Mr. Orange , jako celek na mě ale nezapůsobil. Pokud by šlo o jiného režiséra hodnotila bych výš, když ale vezmu další Tarantinovy filmy, je pro mě tenhle jeden z nejslabších ()

Lionheart

Nemůžu si pomoct, ale tenhle debut je mnohem ale mnohem lepší než "kultovní" Pulp Fiction. Je kratší, údernější, tvrdší. Prostě skvělý a na Tarantina realistický film o gangsterech. ()

D.Snake

Madsenova životní role. Film samotný jsem si skvěle užíval a jak už jsem byl zvyklý z Pulp Fictionu, staví hlavně na perfektních dialozích. 9/10 ()

Jorge-Z

Skvělý Tarantinův debut! Podle mého názoru ho pak překonal nejkultovnější Pulp Fiction. Ovšem Michael Madsen je opravdu krutý. ()

CjKukis

Další Tarantinovo dílko který mě prostě nadchlo. Hvězdný obsazení,parádní scénář překypující hláškama, skvělá hudba, psychicky narušený Pan Blonďatý a opět skvělý příběh. ()

venom14

V tomhle snímku předvede Tarantino co v něm je.Konverzace,konverzace a konverzace.To všechno se takřka celý film odehrává v jedné garáži a to se mi líbilo. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Zatímco kultovní režisér Quentin Tarantino letos v létě skládal poctu zlaté éře Hollywoodu, hororový režisér Alexandre Aja na to šel o něco přímočařeji a radši poslal diváky na zápas mezi Kayou… (viac)

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

7. ročník unikátní přehlídky klasik, ale i pozapomenutých klenotů z bohaté pokladnice filmu noir představí snímky tematizující loupež, výběrovou retrospektivu noirových děl Fritze Langa, rozmanitou… (viac)

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (viac)