Suzie05

Jako vcelku se mi to líbilo, dostatek akce a relativně i představení drobného příběhu každého hrdiny, ale skoro 4 hodinový film si myslím nemůže dovolit víc než 1,5 hodiny protahování a nudy (aniž by to pro příběh bylo zrovna dvakrát důležité)... ()

M.Macho

Jednou věcí je dějový anakolut nadstavovaný z nekritické, nerdí lásky k hrdinům a touze vidět vybuchovat okřídlené démony atd. A věcí druhou je příběh samotného filmu. Na tomhle kolosu je vzrušující především vůle jednoho člověka, který si přiblíží spektákl sobě a svým potřebám a splní si tím všechny absurdní sny. A to nehledě jak mimo může vypadat jejich realizace a jak mu okolí naznačuje, že mimo jsou. Tvrdohlavá mašina, která si prosadí neuvěřitelnou stopáž a vlastní ořez a z něčeho, co prve působilo jako CGI chaos udělá něco, co je rozhodně větší... a lepší. PS: Výběr Jeremy Ironse jako Alfréda a J. K. Simmonse coby komisaře Gordona považuji stále za skvělý. ()

corpsy

Práve toto, malo nájsť svetlo sveta, práve toto malo byť prezentované v kinách. Som jeden z tých, ktorí sa nehanbia za to, že majú radi aj Whedonovu verziu 2017. Ale keďže žijeme vo filmovom svete, kde sa filmové ambície strácajú popri bankovkách, takéto projekty dostávajú stopku. Povedzme si úprimne...4 hoďky sedieť v prítmí kinosály? Ja by som to zvládol...ale nezvládne to 70% obyčajných divákov. Je to epos, ktorý mal mať plátno...nakoniec ho paradoxne oživila telka. A to je pád. ()

berny2468

O něco lepší než Whedonova verze. Ale stále to má velke mezery. Je obdivuhodné, že v dnešní době měl Snyder takovou příležitost si film sestříhat a dotočit k obrazu svému. A ještě k tomu v délce v jaké by mu nejspíš žádné studio nedovolilo ho poslat do kin. A právě délka je jedním z hlavních problémů stále ne tak zajímavé Snyderovo vize. Úvod je skvělý. Daří se postavy vykreslit a některé scény jsou dokonce tím nejlepším co Snyderverse nabízí. Ale i zde se najdou zbytečně natahované scény, které jsou ti prstě navíc (především s Flashem). No a od vzkříšení supermana se film překlopí do klasického nudného Snyderovského digibordelu, který je alespoň přehlednější a nápaditější než stará verze. Ale nic nového nepřináší. Snydercut ojedinělé dílo, které jistě mnohým fanouškům komiksů od DC bude po chuti a budou ho nazývat veledílem. Avšak není tomu tak. Film má velkou oporu v hudbě, kdy Tom Holkenborg dokázal vytvořit mnohem lepší motivy než Danny Elfman. A také v hercích. Až tedy na Bena Afflecka, který zvládá být akorát Brucem Waynem, ale jako batman je na zabití. Ve výsledku jsem se málokdy nudil, ale zamýšlené rozdělení do čtyř epizod by bylo ideálnější. Dát tohle vcelku je obtížné. 5/10. ()

ledzepfan

Úplně do pohody.. Na to za jakých podmínek to vzniklo, je tam až překvapivě málo materiálu který chybí (který by třeba dokreslil motivace některých vedlejších postav) a zároveň i překvapivě málo materiálu který nadbývá (např. rozhovor s MartaMartianem a Lois)... Snyder má výhodu, že pracuje s vysokou mírou stylizace.. tozn, že v rámci tohodle ten film unese lecjakou nešikovnost.. Třeba Wonder Woman v akci, za doprovodu svého kytarového riffu, je prostě kulervoucí (a husinunahánějící) i když odrážení kulek náramka by za normálních okolností působilo pouze přitrouble.. Je to ve výsledku vlastně především akce, která mě ve filmu ne vždy bavila.. Menší šarvátky a bojůvky byly ještě vpohodě (protože Snyder je úchyl na zpomalovačky a akce je pak aspoň přehledná), horší je to s velkými akčními sekvencemi, které po chvíli působí jako kdejaká márvelácká volovina.. Naštěstí Snyderova Justice League mnohem více žvaní a tváří se mocně, temně, osudově.. mrká do všech stran na všechny DCfandy světa,, dodává vytoužené (black suit), nečekané (lantern), atd (Martian M.).. U verze 2017 jsem blil zmarem a kroutil hlavou nad tím jak nesmyslně, nekoncepčně a nevkusně se film odvrací od všeho co do té doby Snyder poměrně důsledně budoval.. Teď jsem dostal to, co jsem prvně očekával... ()

spaceboyCZ

Puvodni verze byla neuveritelna ***cka. Je az neuveritelne, jak ze stejneho materialu mohou vzniknout dva uplne ruzne filmy.. Snyderova verze je naprosto skvela. Vyvazena, nezapominajici na detaily a co vis, diky rozdeleni na kapitoly dokaze fungovat i jako miniserie. Moc bych si pral, aby to znamenalo restart a Snyder se vratil k nataceni.. Diky, zes to nevzdal, Zacku! ()

Adasin

Tak musím říct, že dění okolo filmu je mnohem zajímavější než samotný děj filmu a mnohem radši bych viděla dokument o vzniku tohohle filmu. Připojuji se k názoru, že je to v podstatě stejný, jako ta „Wheedonova verze“, akorát delší a s pár scénama navíc. Nevadily by mi čtyři hodiny, kdyby tam všechno netrvalo tak strašně dlouho. Všechny scény jsou asi třikrát tak delší než původně a každá akční scéna v sobě musí mít nutně zpomalovačku. Ke konci už mě fakt štvalo, jak na jeden úder čekám půl minuty. Nejhorší to zpomalování bylo u Flashe – ten nejrychlejší, a všechno dělá pět minut. Diana ja pak zase rychlejší než on, u toho jejího střetu s teroristama jsem měla naopak pocit, jak kdyby promítači ujela ruka na klice. Ubrat zpomalovačky a tak hodina stopáže je pryč. Ubrat všechny zbytečný scény a dole je další hodina. A rozhodně ubrat humor, zvlášť ten Flashův, to je něco příšernýho. Flash sám je asi nejotravnější postava a Ezru Millera bych hned přeobsadila, oproti němu je Grant Gustin ze seriálu zlatej. Osobně bych přeobsadila většinu Ligy, ale on je nejhorší. ------ Zmizel sice podivný červený filtr z finálové bitvy a Steppenwolf určitě vypadá líp, ale celkově se mi nelíbila barevná paleta obrazu, všechno takový našedlý, občas dost splývající… působí to jako snaha zakrýt nedodělané triky. Něco jako původní soundtrack jsem popravdě skoro nevnímala, o dost výraznější bylo používání již existujících themes. Třeba theme Wonder Woman, ten tam bylo snad pětkrát. Dost mi vadilo, jak se hudba často měnila v půlce scény podle toho, který z hrdinů byl zrovna v záběru. ------ Celkově lepší než předtím, některé scény mě i přes všechny výtky dost bavily a ten potenciál je tam vidět - bohužel opět nevyužit. Doporučuji buď některé scény přeskakovat nebo si to pouštět 2x zrychleně. 6/10 ()

agentmiky

Tak jsme se jako fanoušci konečně dočkali zkompletování původní vize Snydera. Nějak nechápu, jak jsem tomu paskvilu z roku 2017 mohl dát tak vysoké hodnocení (možná je to tím, že Batman a Superman patří mezi mé oblíbené komiksové superhrdiny, tak jsem to tak nestrhal). Tohle je oproti tomu jako z úplně jiné planety! 4hodinový epos, jenž nabídne tolik strhujících scén, že jsem se vůbec nedopočítal (věřte tomu nebo ne, ale ty 4 hodinky utekly jako voda). Snyder dodal své původní scény, dotočil k tomu pár nových záběrů....A hned je z toho jiný film. Má to konečně ten dospělejší nádech, na Whedonovy vtípky "alá Marvel" nedošlo, za což jsem upřímně rád. Všechny postavy došly ke svému vykoupení. Zejména Batman se vrátil ke svému starému já z BvS a ze Cyborga a Flashe Snyder vytvořil jádro filmu, ti byli v původní verzi svým zpracováním a replikami velice odrbáni a nepochopeni, tady konečně předvedli to, co v nich je. Akce skvělá, Steppenwolf konečně jako záporák naháněl strach. Potěšily miniepizody okolo Darkseida. Za nejlepší scénu považuji asi Supermanův návrat společně s Batmanovým snem ukazujícím ne moc optimistickou budoucnost (Leto jako Joker špičkový!). A Junkie XL tomu dodal pořádné koule, to se musí nechat. Film má i své negativní stránky, ocenil bych asi menší zastoupení zpomalovaček a sem tam příběh nedává úplně smysl, ale ta ucelenost je zde stonásobně lepší než v Josstice League. BvS a MoS za mě absolutní pecky, ZSJL na úplný vrchol něco chybí. Pořád se ale jedná o neskutečně nadupanou komiksovku, z níž budou ti věrní fanoušci unešeni. A já osobně si ji někdy rád zopakuji. Za mě 8/10 ()

MartinezZ

Tak: Ta zkrácená osekaná původní verze byla děsná srágora - hnusná a nedávalo tam nic smysl, postavy se najednou objevovaly, jak kdyby byly v příběhu odjakživa, ale jaktěživ se pořádně dřív ve skutečnosti neobjevily. Až teprve v DC dává děn smysl, takže a) Díky za něj!, b) Původní management/produkci/whatever, která měla na triku vypuštění prvotní verzi filmu vykopnout na chodník se zákazem přiblížení se k čemukoliv souvisejícímu s filmem, byť jen k prodejně televizorů, na 1500 km, ve 4D prostoru a s platností zpětně od narození. --- Přesto však, že to už konečně začalo dávat smysl, není to celkově nic, co tu už nebylo. Je mi jedno, který z komixů nebo zfilmování v porovnání s Marvellem, tu bylo kde dřív, je to copy-paste jen s jinými hrdiny a jiným CGI xindlem. Tou největší devizou celého filmu by tak asi mělo být zmrtvýchvstání toho arogantního ocelovýho šaška, jehož postavu DC s Cavillem zabilo (kvalitativně a charakterově) už před lety. ()

FromHell

Snyderov reparát na jednotku. Pastelkový Marvel dostal konečne adekvátnu odozvu od DC v luxusnej temnej podobe. Krásne čisto natočene, technicky vynikajúco ošéfované, samozrejme ten digital..no taká je doba, tlačia to proste všade. Tomuto každopádne nie je čo vytknúť, dokonca ani tak strašne prestrelenú stopáž, lebo film nemá hádam žiadne hluché miesta. 90% ()

ArsenalEagle

Jsem z těch, kterým nevadí přemrštěná stopáž, pokud film jako takový má co nabídnout. A Justice League samozřejmě má. První verze z roku 2017 se mi celkem líbila, měla spoustu much a zrovna Whedon (kterého mám jako autora vážně rád) asi nebyl nejšťastnější volbou, hlavně kvůli jeho práci u Marvelu a zanesení jistých prvků právě do Ligy. Bohužel i Zackova verze má také své chyby, hlavně efekty občas škobrtaly. Největší výhodou oproti 2017 je dvojnásobek času, během něhož se film dostatečně věnuje všem postavám a hlavně příběh dává docela smysl, finální bitka je navíc velmi dobře zakončena a nabízí zajímavé pobídky k pokračování (těch představených postav do sequelů je tu vážně požehnaně). Já oproti spoustě ostatním nemám nic proti Batfleckovi, v roli mi docela sedí, Cavill má překvapivě málo prostoru vzhledem k celkové délce, Gal je GG EZ, Momoa je lehounce nevýraznej, Ezra stejně jako v původní verzi vážně skvělej a největší pozitivní změnu vidím ve Fisherovi, jehož postava dostala solidní character arc, jen překvapivě spoustu prostoru dostala ta Deppova coura, na jejíž místě bych nejradši viděl rudovlasou Emilii Clarke. Atmosféra je super a stejně jako před 3 lety, tak i dnes budu půl hvězdičky nadhodnocovat, protože proč ne. Ale tohle mělo vyjít hned napoprvé (což by asi nevyšlo, ne v takovém mega balení a takovém množství Snydera), každopádně za to si může studio samo. Uvidíme, jestli se druhou Ligou otevře cesta přímým sequelům a nebo se udělá jen tlustá čára. Nakonec házím verzi z roku 2017 3 hvězdičky a tady jdu na silné 4. Plný počet nakonec nedám z důvodu, že po 4 letech feedbacku to prostě nemohlo dopadnou špatně, zároveň to ale samozřejmě mohlo dopadnou ještě lépe, navíc na výsledek může mít i malinký vliv zvolený formát, protože prostě nemám rád prázdný okraje. Není to superhrdinská vrcholová tvorba, ale jde o velmi solidní podívanou, která vylepšuje renomé vznikajícímu DC Universu. ()

Ellmariachi

A ono to vlastně funguje, když se chce. Přiznám se, že první polovina a kousek mě bavila opravdu hodně. Vystavění příběhu, představení postav a formování týmu. Z původního sestřihu jsem si nepamatoval lautr nic. Přečetl jsem si tedy svůj komentář a zjistil, že přesně to mi chybělo. Škoda, že se tvůrcům nepodařilo víc polidštit postavy. Vytvořit takový ten urýpaný pár. Jako příklad uvedu Gimliho a Legolase z LotR. Komediální stránka mi tu maličko chyběla. Nechci taškařici ve stylu Thora 3 Ale sem tam nějaký vtípek, který by situaci odlehčil a další vyhrocená by díky němu získala na vážnosti by špatný nebyl. Když jsme u té vážnosti. Celkem značnou část jsem si pustil v černobílé verzi a přiznávám, ta osudovost tam byla několikanásobně vyšší. Závěrem chci říct, že naprosto souhlasím s názorem, že toto přijít o 8-10 let dříve byl by to masakr. Dnes to na úrovni A1 tak tak obstojí. Ale za mě obstojí. 80 procent. ()

filmsim

Fanoušci a podpůrci Snydercutu mohou zajásat. Zack Snyder přivedl na svět svou čtyřhodinovou vizi Justice League, která se s Mužem z oceli pere o nejlepší hraný komiksový film z dílny DC od dob Nolanova Batmana. Nejspíš jsem blázen, ale já se po celé ty čtyři hodiny královsky bavil. Takto epický a akcí narvaný komiksový film tu nebyl od Endgame. Dokonce bych řekl, že po stránce monumentálně dunivého soundtracku a všudypřítomného pocitu, že tady jde o všechno, Snyderova Justice League překonává čtvrté Avengers. Vizuální efekty se povedlo doladit do podoby, že by snímek ani v kině nevypadal špatně. A pokud by nyní byla ta možnost, tak si ty čtyři hodiny vychutnám na velkém plátně s radostí znovu. Formát obrazu 4:3 nebyl ten nejlepší nápad, ale po první kapitole jsem si na něj zvykl a po zbytek sledování mě to již nerušilo. Na poli čtyř hodin se o každé z vedlejších postav dozvíme dostatek informací, abychom se se všemi alespoň částečně seznámili. Zejména Flash zde konečně nepůsobí otravně a blíží se svému kreslenému předobrazu z komiksových sešitů, který mě nadmíru baví v animácích od DC. Snad jen Marian Manhunter si mohl vysloužit pár scén navíc, protože zde se diváci neznalí komiksů a animáků od DC nebudou chytat vůbec a první představení tohoto hrdiny v půlce filmu pravděpodobně většinu diváků vyvede ze sledování. Jediným slabým článkem v obsazení je stále nesympatický Ray Fisher. Jeho Cyborg je postavou, která mi v jeho podání nebude chybět. Ovšem představa, že tohle byl poslední film s Batfleckem, Alfrédem v podání Jeremyho Ironse a Henryho Cavilla coby perfektního představitele Supermana mě vůbec netěší, ale jsem alespoň vděčný za tento 242minutový přídavek a napravení pachuti z nedomrlé Justice League. Dokážu si představit, že si za pár let udělám příjemný devíti a půl hodinový maraton Muže z oceli, prodloužené verze Batman v Superman a Snyderovy Justice League a budu si vychutnávat temně laděnou komiksovou zábavu plnou epické akce, skvělých hereckých představitelů slavných superhrdinů a velkolepého soundtracku. Je mi však nadmíru jasné, že takových je nás minimum. 9/10 ()

PKD

Uf. Tak je to za mnou a v kuse. Napřed nepříjemné věci, ať to mám za sebou. Takže...1. asi hodina byla docela (kupodivu) lehce nudná a dovedu si představiti, že by se vystřihla. Nevyhnutelně se mi tu nabízí srovnání s 3h verzí Donnerova Supermana, kterého jsem nedávno konečně viděl a 2x. Jenže tam bych nevynechal nic. Pokud by měl 4h...kdo ví?;) Dosti mě též překvapilo, že je zde poněkud málo emocí, takže ne tak zcela chápu, ty komentáře, které toto vyzdvihují. Já to tam zatím moc nenašel. A určitě jsem koukal na stejný film.;-) Taky se zde co se týče 1.pol., docela málo mluví (ne, že by to znamenalo hodně akce, to ne) takže jsem si chvílemi připadal, že sleduji němý film, hehe. Vícero zkouknutí ovšem napoví více, takže pak předpokládám, že se komentář upraví a možná i hodnocení se zvýší. Tohle píši jako takovou testovací verzi komentáře.;-) No, a klady/plusy, kterých je k mé potěše opravdu dost jsou tyto...jde bezesporu (to někdo čekal opak?) o 100% lepší verzi než ta předešlá. Já jsem si totiž o této verzi záměrně, mnoho nezjišťoval, páč mi přišlo nadmíru důl., abych k tomu přistoupil s co nejčistší myslí. Steppenwolf je parádní, i když tvůrce podezřívám z toho, že se v jeho vzhledu, těžce inspirovali Štírem z Hyperionu.;-) A to jak skončil, jsem nečekal. Drsný. Darkseid sice trochu zhubnul, ale jinak veškeré scény (a je jich více než 1, což jsem opět...nečekal) s ním, potažmo na samotné Apokolips (což je něco nepopsatelného) jsou TOP. Hudba jest samoz. bezchybná. I když jsem se nějaký čas nemohl zbaviti toho Elfmanova Flash motivu. Diana v civilu, neustále v akci na vysokých podpatcích, plus;-) Cyborgova delší příběhová linka, taky fajn. Velké plus za scény s Merou a Vulkem. A Martian Manhunter... 2x! Superman je tady snad ale stejně dlouho, jako v kinoverzi.:( Subjektivně řečeno. Jsem rozhodně rád, že Snyder dostal tuto šanci a i když zatím nemohu s klidným srdcem dáti plný počet, jde bezesporu o významnou věc. Je ovšem otázkou, zda tento film bude v budoucnu důležitější jako film, než jeho samotná existence. Někdy mi přišlo, že jde spíše o formu, než o obsah. Ale přec jenom, jde tu o 4h film a takovýchto comicsovek zrovna moc není. Rozhodně nejde o film pro každého a ne každý ho stráví a vezme tak, jak je zamýšlen. To je mi jasné a taky proč. Ale psáti to nebudu. No a posl. 15min. nebo tak, je absolutně kulervoucích a rozhovor Jokera s Batmanem je asi špička celého monstrfilmu. Jak byl Leto poněkud nevýrazný (což nebyla jeho chyba) v SS, tak tady na mnohem menší ploše, dokázal ze své postavy vyždímati max. tunning a to včetně vzhledu. A díky závěrečné půlhodině, ve které je i ona mezititulková scéna z kinoverze (zde ovšem plně integrovaná do děje) s Luthorem a perfektním Deathstrokem (a to tuto postavu zrovna moc nemusím) budete jako já, chtít rozhodně JL II, která asi nepříjde. Kdo ví? O tomto jsem byl též přesvědčen, že NIKDY nezvnikne. Vzkaz dementům z WB...vys...te se na hovadiny typu BofP a milé, leč ve výsledku zbytečné, blbinky typu Shazam a dejte konečně! Snyderovi možnost (pokud tedy on sám ještě chce) vybudovati plnou verzi Snyderverse, nebo aspoň JL II a III. A to, že to má býti Rko? Mno, díky asi dvěma vulgarismům? Ehm. Konec zprávy. Moc pěkný komentář, Tom Hardy. Který to docela vystihl s tím pocitem minisérie. () (menej) (viac)

nirvanafan

Kinoverzi jsem hodnotila možná až příliš pozitivně, jelikož jsem od toho nečekala nic, tady je to přesně naopak. Tím, že biják natáhneme o supernudné scény, kdy depresivní Lois Laine leží v posteli, pak se ještě depresivněji baví se Supermanovou mámou, která - a to je to nejdepresivnější ever - přišla o farmu, z toho velkou zábavu neuděláme. První hodinu se nestane skoro nic, všichni tam brečí a Aquaman chlastá. Potom už se postupně začne něco dít - hlavně Flashova linka je tady rozhodně lepší než ve zkrácené verzi. Následuje moje oblíbená část se zlým Supermanem a dobře odsýpající finále, ale ejhle ono to ještě nekončí...Na závěr totiž musíme dát superpitomost s jeblým Jokerem - ten zpěvák není až tak špatnej herec, ale tuhle roli mu nikdo nikdy dát neměl - která by možná v Marvelovce dávala smysl, protože víme, že to někdo někdy natočí!, ale tady je to jen divnej a nicneříkající paskvil. Takže za tři, ať nežeru, ale ty čtyři hodiny nad tím už nikdy v životě nestrávím. ()

GodComplex

Balancuje to na pomezi 4 hodinoveho temneho epikusu a totalni blbosti pro deti. Nejvic to tam podle me podkopavaji ti neskutecne klisoviti nepratele a vlastne cela zapletka. 7\10 ()

Macejko

Štvorhodinová onania, ktorá je v podstate nehodnotiteľná. Vďaka výbornému soundtracku Toma Holkenborga miestami neodolateľne cool, väčšinou však odtrhnutá od reality na toľkých rôznych úrovniach, až mám chuť ten film vidieť znovu a študovať ho ako akýsi zmutovaný organizmus z inej galaxie. ()

slord

Lepšie ako Whedonova verzia, ale zase ani toto ma nejako nenadchlo. Má to pár dosť cool záberov, vývoj niektorých postáv je viac rozvinutý, ale ten Flash je otravný stále. CGI by fakt potrebovalo doladiť, lebo niekedy je fakt na prd, má to veľkú kopu spomaľovačiek, ktorých je tam prehnane veľa. V konečnom dôsledku tie 4 hodiny na počudovanie celkom rýchlo utiekli, ale aj tak žiadne veľdielo to nebolo. 6/10 ()

Tony.cs

No. Když tady čtu ty komentáře, tak se směju. Všichni ti rádoby kritici, kteří tu píšou, že si fanoušci vyfňukali nový film, v podstatě teď sami uvědoměle fňukají, že to nemělo smysl. Protože to chce prostě koule, ohodnotit dobře něco, na co jsem před čtyřmi roky s úšklebkem blba předstírajícího inteligenci, plival. Ale Snyder jako by četl můj komentář a odstranil všechny původní neduhy a dal tomu víc. Look přesně podle stylu DC sešitů, příběh propracovaný a charaktery mají dostatek prostoru. Akce je parádní, jak se dalo očekávat. Kdo zná komiksy z jiné strany než od Disneyho, kdo opravdu zná rozdíly mezi DC a Marvel, bude velice spokojen. Ale kdo tedy má potřebu srovnávat... Tak poslední dvoudílné Avengers dostali naklepáno. Hlavně, co se týče celé atmosféry filmu. ()

blackrain

Stopáž filmu mě hodně překvapila. Skoro až vyděsila. Nakonec mi to tak dlouhé nepřišlo, uteklo to poměrně rychle. O několika postavách jsem se toho dozvěděla trochu víc, tedy, co se týká jejich chování a motivace Mnoho mi to osvětlilo. Je to samozřejmě film pro fanoušky. Já mu nemám důvod cokoliv vytýkat, ani to rozdělení na kapitoly. Užila jsem si ho. Chtěla jsem to, tak jsem to prostě dostala. Zack Snyder si tímto opusem vytvořil takový malý pomníček. Za pár let si o něm budeme říkat, že je to ten, co vytvořil tu komiksovou čtyřhodinovku. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze