TrevisoCZ

Man of Steel mě moc nechytl a Batman v Superman je opravdu hloupý film. Tohle nicméně funguje. Viděl jsem černobílou verzi, které hodně přidala na atmosféře. ()

Mart4s

Když před 8 lety vstoupil do kin Muž z oceli, byl to závan něčeho nového a jiného. Vytříbeným vyprávění, temnější atmosférou ale především představou a vizí, jakým směrem by se měl tento nový spojený ,,vesmír" vydal, navázalo BvS. Představení JL z roku 2017 dopadlo příšerně a jak měla vypadat celková vize Snyderovi Ligy spravedlnosti i budoucí vývoj celého DC universe, se díky velmi nešťastné události již nikdy nedozvíme. Zde se nám potvrzuje, že jedna tragická událost dokáže mít významný vliv spoustu věcí. Samotný film není vůbec špatný, přímo navazuje na předchozí snímek, příběh je detailněji vysvětlen a tím jsou i smysluplnější motivy jednotlivých postav. Lépe jsou vysvětleny některé události a nakousávají se další, které mohli rozvíjet příběh v budoucnu ( např. cestování v čase). Bohužel to asi tak vše. Flash už není tak otravný, ale pořád mi tam nesedí a jeho běh vypadá, jako má cesta z hospody, když jsem za mlada pospíchal domu. Představitel Cyborga mě také nepřesvědčil, ale jeho příběh je alespoň o 1000% lepší. Co byla ale obrovská škoda, že Snyder natočil úžasné scény, z kterých Wheadon v původním filmu vytřískal maximum, ale zde jsou zbytečně dlouhé, únavné a s absolutně příšerným soundrackem. Čtyřhodinová pasáž filmu spíše ublížila. Vystřihnout spoustu scén a na 3 hodinách je to hned koukatelné. Co mě ale vyloženě sralo, tak to byly únavné zpomalovačky, ale hlavně příšerný soundtrack ke každé scéně s Amazonkami a WonderWoman, kdy mě krvácely uši. Jak již jsem psal na začátku, jak měl vypadat původní film už nikdy nezjistíme a je to velká škoda, neboť Snyderova vize a styl mohl konkurovat Marvelu ve velkém. ()

TheDomoD

Veľmi veľkou výhodou je, že si absolútne, ale že vôbec nepamätám "originál" z roku 2017. Ale teraz k pointe. Ten WTF moment keď som zbadal 4:3 a myslel si, že som sa vrátil do minulosti. Vychutnať si to v kine s dvomi kýbľami pukancov by určite stálo za to a možno by to aj pridalo jednu hviezdičku. To, že má film 4 ľahké hodinky mi vôbec nevadilo práveže naopak lebo bol čas na rozvinutie deja, vtiahnutie do príbehu a na nejaké to backstory postáv. Jednoducho nebola to rýchla splácanina bez hlavy a päty. Efekty vo filme sa mi celkom páčili, ale môže to byť tým, že keď pozerám film tak vypnem mozog a nesnažím sa zbadať každú chybičku, ale odpočinúť si a vychutnať si príbeh. V skratke, keďže je to od DC tak musím zhodnotiť, že lepší nadpriemer lebo neviem či si pamätám nejaký dobrý DC film. Určite stojí za pozretie a za 4 hoďky života. Teda pokiaľ máte aspoň z časti radi komixovky a ich príbeh ktorý je väčšinou všade rovnaký. ()

mmimma79

Studiovou verzi jsem neviděl. Věřím, že tato je asi lepší. Ale pořád je to blbost pro teenagery. Kvalit 300 nabo Watchmen to nedosahuje ani náhodou. ()

MAsakRA

Delší stopáž oproti původnímu filmu určitě pomohla, ale některé scény (zvláště zpomalovačky) jsou zbytečně dlouhé nebo rovnou úplně zbytečné (viz zpěv v rybářské vesnici). ()

jarod13

Byl jsem opravdu spokojený, viděl jsem to díky synovi pouze s dabingem...takže čekám a titulkami ještě větší pecku. Superman je proste boziiiiiii a Flash můj a synův nový extra hrdina.......Jediné co mi přijde oproti Marvelům jiné je, že DC na mě působí více mystický, ponuře, neuvěřitelně, kdežto u Marvelu má člověk pocit....tohle by se opravdu mohlo stát. Je dobré, že jsou tady tito dva konkurenti. ()

lupulus111

Solidní grinč fest všeho klišojdního, upřímně dost mi to připomnělo "Smrtelné stroje". Ale tak s dávkou rezistence a selektivního myšlení se film dá i přežit bez újmy. Jako bonus od zvrhlé Alfa verze dokonce nemáte pocit jako byste nosili celej film 3D. 6YOLO/10 PS. jako bavil jsem se ()

Foltest

Neviděl jsem původní film z roku 2017, takže nemůžu porovnávat. Musím ale říct, že se snímkem jsem byl poměrně spokojen. Ano, na normální film to bylo šíleně dlouhé a já si jeho sledování musel rozdělit do dvou částí, přesto mi to ale zážitek nijak nezkazilo. Příběh je vskutku chabý, velmi kladně ale hodnotím akční sekvence, které se mi zdály povedené. Zároveň s povděkem kvituji velmi pečlivě vystavený úvod, který nás důkladně se všemi postavami seznámil. Liga spravedlnosti Zacka Snydera je tuctový superhrdinský film, jakých jsou na nás v poslední době chrleny tisíce, přesto ale z tohoto průměru nijak nevybočuje a navíc v něm hraje vynikající Gal Gadot, za kterou si ten film ty tři hvězdy zaslouží. ()

muffmuff

Pokud tohle měla být náprava za podprůměrný originál, tak nevím. Přišlo mi to stejné, jen 2x delší. Přemíra zbytečných zpomalených záběrů, iritující hudba při každé akci WW, strašně utahaný děj. Fakt nevím, co vedlo Snydera k tomu udělat čtyřhodinovku, první hodinu jsme se ženou víceméně čuměli do mobilu a vyloženě čekali, až se děj nějakým způsobem rozjede. Ono obecně ten děj má slabý základ, 3/4 filmu je to čekání na to, až oživí Supermana, pak po třech hodinách se jim to podaří a Superman všechny zničí s jednou rukou v kapse. Za mě Snyder přišel jako samozvaný mesiáš, že spasí podprůměrný film, a udělal z něj jen dvojnásobně delší podprůměrný film. Kdybych neznal jiné komixovky, tak bych dal 3/5, když jsou ale k porovnání Marvelovky, tak s čistým svědomím nemůžu dát víc než 2 hvězdy. ()

opatstviolov

Nakonec se moje rozhodnutí přehouplo a Snyderova verze těsně vyhrává. Ze začátku to bylo hodně slibné. Úchvatný vizuál a dobré představení hlavních postav. Ale 4 hodiny, to je prostě na mě moc. Tak dlouho se nevydržím koukat na žádnej film, natož superhrdinskej film. 5/10 ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Provázaný svět DC Films! Kapitola 5-Abgreid: "Konečně máme plán." Byla to dlouhá cesta, ale prosby fanoušků byly nakonec vyslyšeny a my si dnes můžeme užít Ligu spravedlnosti přesně tak, jak si ji režisér Zack Snyder představoval. Původní Liga spravedlnosti totiž totálně předělal Joss Whedon, ač v titulcích je jako režisér uveden Zack Snyder. Snyder tehdy kvůli sebevraždě své dcery odešel z projektu a Whedon to dokončil dle přání studia. Tady mají všechny postavy víc prostoru, uvidíme jak se z Victora Stonea stal Cyborg, věrný sluha Batmana Alfred Pennyworth má taky mnohem víc prostoru, Superman v černém obleku tady nemá digitálně vymazaný knír a je tu ničitel světů Darkseid. Základní děj je samozřejmě stejný. Jen tady dává rázem větší smysl. Je tu jiný začátek, prostředek i konec. V tomhle filmu je cca hodina záběrů, které jsme viděli i v tom filmu z roku 2017, ale jinak je to úplně jiný film. Nemohu to příliš srovnávat s původní verzí z roku 2017, neboť se mi také líbila. Whedon tam měl hlášky a vtípky, závod Supermana s Flashem a žhavé záběry na zadeček Gal Gadot. Snyder zase jede tmavě šedý vizuál, kde akci a napětí umocnuje hudba. A zde musím opravdu smeknout, protože soundtrack je fenomenální. Ostatně jako herecký výkon Bena Afflecka coby Batmana. ;) Navíc je tady ještě Martian Manhunter a samotný Joker Jared Leto. Moc nechápu, jak tomu někdo mohl dát třeba 1*, když u mě to byl první 4 hodinový film, u kterého jsem se vůbec nenudil a byl jsem celou dobu napjatý, i když jsem zhruba věděl, jak to skončí. Takhle mají vypadat komiksové týmovky klobouček dolů před Zackem Snyderem! A teď hned chci pokračování... - 100%. ()

Hornet.CZ

68% / Tak a je to tu, vysoce očekávaná verze Zacka Snydera je tu. A co si o tom tedy myslím, je to lepší než originální kino verze? To určitě ano, zmizela zde spousta hovadin, která původní film potápěla, sice něco zůstalo ale bohužel, již je to každopádně mnohem lépe koukatelné a příběh dává větší smysl, avšak něco je tu naprosto zbytečně a někdy si sami řeknete: "Kdy toto do prdele už skončí, už mi došlo co se stane, tak proč to natahovat?!". Avšak těchto momentů je na čtyřhodinový film překvapivě málo, jenže pak i přes tuto metráž máte pocit, že tam mohlo být i něco navíc... Proč? Protože ne vše je vysvětleno dostatečně a nebo vůbec je vysvětleno. Jinak nemohu tvrdit, že je to skvělej film, to opravdu ne, jde o nadprůměr, jehož hodnocení shazuje místy hluchý scénář + nudné a příliš časté zpomalené záběry, z části také dabing a kvalita postav, kdy Aquaman je zase naprosto nevyužitej a nemáte u něj pocit jako v jeho solovce. Mezi klady pak řadím atmosféru, většinové herecké výkony, o něco lepší CGI, která je ale v roce 2021 již značně zastaralá, a také vylepšený děj. Neutrálně se dívám na hudbu a formát obrazu použitý u filmu, hudba je taková nic moc, něco zaujme ale z něčeho vám je zle, formát 4:3 pak nevnímám jako problém, docela dobře se na to koukalo, ačkoliv je to nezvyklé. Celkově mohu doporučit, sice to není to nejlepší ale jde o takový kvalitnější DC produkt 21. století. ()

sml41

nudne... nič ine čo by som vytkol len ta nuda, nekonečne dlhe zabery až pri nich človek usína, stokrat zabity a stokrat oživený hrdinovia-to už je priveľa aj na Krista Nazaretského. ()

JerryPilsen

Mnohem lepší než původní sestříhaná verze. Ovšem tady je zase šílená stopáž,ikdyž film vůbec nenudí.Temný vizuál taky super,dokonce jsou vlastně uzavřeny a vysvětleny všechny dějové linky. ()

Figuto

Určitě ne dokonalé ale ku#va! Vcelku slušnej vodvaz! Sorry ale Marvel i když je mám taky rád, je prostě takovej slabší, hodnější, uhlazenější a já jsem spíš na ty drsnější věci a celkově jsem spíš DC-čkovej i podle komiksu. Kéž by se pokračovalo v tomto duchu. ()

Marek.Skalka

Příliš dlouhé a strašně se vleče. Některé části mi přišly zmatené. Třeba s Aquamanem, který sice v pohodě doplavčí až před trůn s kostlivcem/předchozím králem, což by napovídalo, že už se sám stal králem, setkal se se svou matkou i všemi místními. Jenže zároveň v takřka stejném záběru je vybízen k tomu, aby se tím králem stal a přijal matčin královský trojzubec. Když ho přitom má ten sedící kostlivec. U matky není jasné, jestli žije, či nežije. Že dělá, že Meru nezná, to je jen detail. Ta má ke všemu jinou barvu vlasů. Vtipné jsou tam také amazonky-černošky. Z těch vysloveně čiší potřeba je tam dodat. Přitom se opírají o pověsti a bohy, kde tedy černochů je ještě méně. Je to tam jako pěst na oko. Jinak nic proti, jenže tady skutečně nemají co dělat. A podobných věcí popírající nejen předchozí filmy je tam více. Přitom jestli je něco do nejmenších podrobností prozkoumané, tak to jsou právě komiksové světy. Ares vypadá, jako kdyby vypadl z filmu 300 - tedy z jiného komiksu Tento film vznikl naprosto zbytečně. Kdo chtěl o postavách něco zjistit, již to věděl, či hledal jinde. No a tak 90% diváků je to jedno. Předchozí film byl lepší. ()

NejkubaCZE

Hurá, konečně jsme se dočkali. Takto měl vypadat již originální film. Je to fajn, ale k dokonalosti tomu něco chybělo. Zážitek trochu ničilo méně kvalitní CGI, které bylo snad i tam kde nebylo potřeba, škoda. Možná kdyby film vypadal vizuálněji o něco realističtěji tak bych měl z filmu i lepší pocit. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze