Beky

.....s tou basou piveček klidně z 4 hvězdy....nedal jsem jednotu, ale po hodině bez epileptáku:), je to super!!!! Verdikt: 80%. ()

mcvpn

Po roku pridávam štvrtú *, lebo za ten rok som sa k tomuto filmu vrátil minimálne trikrát. Napriek všetkému, čo mi na tomto filme prekáža,  si tento film zaslúži lepšie hodnotenie. ()

Hennesy

Určite pozerateľnejšie a napriek dlhšej stopáži celistvejšie ako ten pôvodný shit, ale zázrak sa nekonal. A to z jednoduchého dôvodu: Snyder sa môže snažiť koľko chce, môže pridať ešte ďalšie tri hodiny nových záberov, ale Justice League jednoducho nie je výnimočný film, maximálne je priemerný. Nie je dobre napísaný, príbeh je veľmi tuctový, väčšina partie sa márne snaží to dotiahnuť na Avengerov, ale ostávajú na úrovni okresnej ligy. Steppenwolf ani jeho šéf nie sú záporáci, z ktorých by sa jeden dosral a celý čas som rozmýšľal ako by im naložil Thanos. Všetko sme už videli a lepšie. A tie vízie budúcnosti a ďalších pokračovaní ma nechávajú ľahostajným - presne kvôli vyššie spomenutému. Nepozerá sa na to zle, ale nemyslím, že toto spasí DC Universe. A o nejakom meraní síl s Marvelom nemôže byť ani reč. ()

Timak

Ok, tohle mělo hlavu a patu. Díky tomu spoustu věcí zapadá a opravdu dává smysl. Nechápu, jak to mohl takhle odlišně a dosti hrůzostrašně pojmout Whedon. Každopádně neměl lehkou pozici a věřím tomu, že spousta změň ani není z jeho hlavy. Tak suma sumárum - je to fakt dlouhý. Tři hodiny se prakticky nic zásadního nestane (co byste už nevěděli) - ale ty 3 hodiny utečou relativně rychle a Snyder tady hodně pracuje s postavami a jejich vývojem (nezvyklé). Batman hraje druhé housle a je fakt vidět, že už je to postarší pán, co už moc nestačí s dechem (tahle verze se mi úplně nepáčí, ale skvěle pasuje do kontextu). Trochu zbytečná linka s Marťanem ... to bylo trochu mimo. Finále skvělý - jakože fakt super. Epilog skvělej ... já bych si tu JL2 klidně dal a taky by mě dost zajímala verze Batmana, kterou měl točit Affleck. Každopádně permanentně zatažená obloha a absence postav (jakože lidi Zacku, jak si kurva mohl na ně zapomenout, když to celé je o jejich záchraně), trochu kazí celkový dojem. ()

venalce

Tak se stejně jako mnozí ptám, proč tohle nebyla ta verze, která šla původně do kin? Protože v přesně takovýhle film jsem tenkrát doufala. ()

bizz_mjc

Co se v "předchozí" verzi nezvládlo, tu je. Není to director's cut, je to kompletně nový film, kdy jsem často přemýšlel 'a tohle tam bylo?' A pak jsem se vypnul a celou čtyřhodinovku v pohodlném nevědomí užil, protože to má příběh, protože to má postavy, protože to má emoce i akci, a dokonce vizi. Doufám, že se z té stopáže nestane trend. ()

Brain-D

Zacka Snydera a jeho filmy mám rád. Myslím si, že je to jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti. Jeho smysl pro epičnost či efekt určité scén v jeho filmech je jedním z vrcholů celé kinematografie. Bohužel nejde vždy uhlídat úplně vše. Zde se snaží napravit (dodělat) svůj příběh z roku 2017, který přenechal z poloviny jinému tvůrci a ten byl o 1/2 kratší. Kostra scénáře zůstala naprosto stejná, ale forma vyprávění (emoce Supermana, back-story v případě Flashe, origin v případě Cyborga, vykreslení temného světa, kterému hrozí nebezpečí viz "Man of Steel", větší důraz na hračky Batmana, rodilý ostrov amazonek Wonder Woman a Epické scény Aquamana, který dostal bohužel nejméně prostoru ze zmíněných. Je ale faktem, že origin Aquamena, Supermana či Wonder Woman jsme dostali. Batmana v rámci tohoto universa ne, ale mimo něj ho známe od A-Z. Takže nám chyběl hlavně Cyborg s Flashem. Jejich příběhy se tu oproti verzi 2017 řádně rozšířily, což bylo pro fanouška DC velkým darem.) je jinde. Délka filmu nebyla znát a děj byl i přes 4hod stopáž neustále poutavý a bylo by těžké z tohohle velkofilmu něco stříhat, jelikož by to vždy ztratilo na kouzle. Hlavně je film přemrštěný odkazy. Na jiné snímky hrdinů v DCEU v rámci nových i starších snímků. Lze vidět, že Zack Snyder si dal před práci na snímků maraton příběhů od DC a maximum se snažil vložit do tohohle velkolepého snímku. Podtitulkové scény (předtitulkové scény) odkazují na minimálně 2 další snímky, které jakoby čekali na prosbu diváků, aby byli vyslyšeny jako toto dílo...Srovnání s Avangers ať už Infinity War či Endgame není podle mě na místě. Marvel na to šel totiž jinou cestou a téměř každý hrdina v MCEU měl svůj příběh. V DCEU bohužel ne a Zack musel i bez řádného uvedení úplně všech postav (originů) diváka hodit do rozvodněné řeky. To je podle mě pádný důvod, proč bych nesrovnával tyto týmovky. Za mě bych dal snímku uctihodných 90% a doufám, že se dočkáme pokračování.... ()

hroubek

Zack Snyder to dokázal a naplno nám ukazuje svou verzi Ligy spravedlnosti. Je to naprosto jiný film, než ten, který jsme dostali v roce 2017. Pokud máte rádi Snydera, tak je velká pravděpodobnost, že se Vám to bude líbit. Pokud Snydera nemáte rádi, tak Vás čeká čtyřhodinové peklo. Já jsem dost spokojený, ale nekoukám na film přes růžové brýle a vidím, že některé věci nejsou, tak dobré jak by měly být. Nicméně obdivuji Snyderův zápal a mám radost, že jsem jeho vizi mohl vůbec vidět. Více zde: https://plotpoint.sk/liga-spravedlnosti-zacka-snydera/ . ()

Sany33

Príbeh: Liga Spravodlivosti podľa Zacka Snydera. Herecké obsadenie: Presne také isté ako v pôvodnej Justice League. Prevedenie: Konečne sa dostávame k veci, vďaka ktorej je táto verzia tak úžasná a jej existencia je veľmi nutná. Prevedenie v Synderovom podaní je temnejšie a výpravnejšie s veľkým citom na detail a osudy hlavných postáv, kde ich spoznávame skutočne do hĺbky a táto retrospektíva vrhá úplne iné svetlo na finálny súboj. Pocity: Keď som videl stopáž filmu, dostal som panický záchvat. Ale utieklo to ako voda a dokonca mi bolo málo. Pridaná hodnota: Ďakujem každému, kto má prsty v tom že tento Cut uzrel svetlo sveta lebo je to úplne iná káva ako pôvodný film. 98% ()

VanTom

Přestože – anebo právě proto, že si z původní JL pomalu nic nepamatuji (plus mi splývá s BvS), rozhodně vyzněla ultimativní Snyderova verze lépe: Postavy, tým, přepálená digiakce (nejvíc nabušené finále) tady aspoň zanechaly nějaký –dobrý– dojem (černý Superman! schopnosti Flashe byly naopak šíleně nekonzistentní a většinou jsem jen kroutil hlavou, co všechno dokázal zvrtat). Ano, "měla vizi" (nijak okázale temnou) a dávala komiksový smysl. Nečekaně bezproblémově strávené 4 hodiny v celku (i v tom pozérském IMAX formátu). ()

Marrdaa

Emzáci čmajznou bujón nejen korýšum ale i bandě purytánek, aby s ním následně uvařili geigerův vývar v Černobylu. Poměrně těžko říct jestli se jednalo o stejný film jako v roce 2017 jen s delší stopáží, protože kdo by si ho jednak pamatoval a taky kdo by poznal rozdíl od jakékoli jiné DC universe novotiny ? Progres tam ale určitě je a to že z infantilní hovadiny se stala dlouhá infantilní hovadina. ()

LizianShaw

Tak jsme se konečně dočkali! Asi zde nemusím vypisovat složitou historii hnutí SnyderCut, které dalo vzniku nespočtu fanoušků, ale i haterů. Čím více se přibližovalo datum premiéry, tím více obě strany panikařily, já se nepřikláním asi k žádné straně (určitě nejsem Snyder fangirl ani hater), ale rozhodně jsem názoru, že Snyderova vize (a první dva filmy) měly krásný nádech, který dělalo filmy od Dc unikátními, a musím říct, že mě Muž z Oceli a Úsvit Spravedlnosti nadchly o dost více, než stav, v jakém se Dc Universe nachází teď, tedy filmy jako Birds of Prey a Aquaman ve mně vzbuzují jen odpor a snahu o kopírování úspěchu Marvelu. A ačkoliv jsem se na film poměrně těšil, tak mě docela zklamal. Všichni neustále opakovali, jak to bude něco úplně jiného než Whedonova verze. A ačkoliv původně byla ukázána asi jen čtvrtina tohoto filmu, tak mi připadá (až na maličkosti) úplně stejný. Co zde bylo jiného? Byl zde Uxas (v malém množství), kterého jsem si ovšem oblíbil o dost více, než Steppenwolfa, který mě ani po redesignu nijak nenadchl. Jinak zde dostal více prostoru Cyborg (a dost se změnil k lepšímu) a nějaké kecy o Anti-Life Equation. Nic víc. Superman, na kterého jsme se všichni těšili, zabírá tak 5%, nic nového s ním zde neuvidíte, jen pár vyšperkovaných akčních scén. Jaký význam tady má Martian Manhunter? To třeba vůbec vysvětleno nebylo, takže ho tam Snyder dal asi jen proto, aby potěšil skalní Dc fanoušky, což já sice jsem, ale připadalo mi to dost násilně přidané. Závěrečná Knightmare sekvence taky bez důvodu. Prostě Snyder navnazoval (a vše vykřepčil dopředu), takže ve finále se žádné překvapení nekonalo, a nic moc velkého se nestalo. Poslední věc co vytknu, jsou zpomalovačky, které kdyby jich bylo málo, tak je opomenu, ale tady jich bylo v každé akční scéně aspoň pět....Kam se poděla ta boží akce z Man of Steel? Tady jsem se skoro koukal na hodinky... Soundtrack Junkie XL byl bravůrní při akčních scénách, ale jinak mě ty 'epické' chorály tak nezasáhly, jak Snyder požadoval. Ve výsledku je to o trochu lepší, určitě lépe sestříhané a ne tak nuceně vtipné jako Whedonova verze. Ale že bych se o tom nadšeně rozpěvoval, jako u Watchmenů nebo Muži z Oceli, to určitě ne. 60% ()

dragon94

Komentář obsahuje SPOILERY! Bože to byl paskvil. No, ale začněme od začátku. První hodinu a něco filmu bych vyhodil úplně do prdele. Né jenom, že má první hodina o poznání horší CGI, než zbytek filmu, ale taky jsem nikdy neviděl tolik nezáživných, nudných a milionkrát zpomalených scén. Už jen to, že Supermanův řev prolétá světem 5 minut je naprostá šílenost. Tedy šílenost je už to, že Supermanův řev prolétá světem... :D Všechno je to navíc ještě nesmyslně doplněné jakýsími chorály, které mají asi naznačit, že se jedná o široký epický projekt... K tomu nejhoršímu patřila jednoznačně zpívající vesnice, holka čuchající ke světru a pak zpomalený Aquaman procházejícími vlnami rozbouřeného moře. Když už jsme u toho Aquamana, tak jeho pojetí je stokrát horší, než potom v jeho sólovce. Ten se Zackovi fakt zoufale nepovedl. A né jenom on, ale i Mera a Vulco jsou zde vykresleni fakt špatně. Scény pod vodou vypadají taky příšerně. No ještě, že tu jeho sólovku netočil Snyder. Naštěstí po druhé části filmu přichází na scénu Barry, který se jako jediný Snyderovi jakž takž povedl a jeho scény považuji za to nejlepší na celém Snyder Cutu. S jeho příchodem začne i příběh dostávat obrysy komiksového filmu a začne se konečně něco dít. Co se ostatních postav týče tak Batman zde má mnohem méně prostoru se projevit, než v předchozí verzi. Superman jakbysmet. Z Wonder Woman se nám stal vraždící maniak, který rozbíjí lebky, zcela nesmyslně nechá cápka přebít zbraň, střílet a pak ho zabije tím, že zničí celou stěnu muzea, jehož trosky dopadají na policejní jednotky.. a pak se otočí na holčičku a řekne jí, že je všechno v pořádku, a že holčička může v životě být čímkoli bude chtít, zatímco o pár metrů vedle vytéká několika lidem mozek na podlahu. WTF?! Nehledě na to, že její charakter po zbytek filmu je nula k nule. Ray Fisher předvedl jako Cyborg absolutně příšerný herecký výkon, ačkoli se domnívám, že ta totální bezemočnost měla být naschvál. Ale působí to teda totálně příšerně. Jeho dějová linka, která měla být "srdcem" filmu byla taktéž dost slabá a nevýrazná, ale pořád lepší jak WW, Batman a Aquaman. No a pak ještě zmíním Steppenwolfa, který je společně s Barrym o dost lepší, než v předchozí verzi. Pak přijde střet pod Gothamským přístavem, který je teda o dost lepší, než v předchozí verzi filmu. Všechny postavy mají nějakou možnost se zde projevit a funguje to docela pěkně, ale né tak dobře jak jsem čekal. Každopádně s touhle akcí jsem byl velmi spokojený. Jediné co mi tam chybělo z původní verze je to jak Batman říká Barrymu, že když se mu toho na něj zdá moc, tak že se má soustředit jen na záchranu jednoho člověka. Vělké zklamání pak ale přišlo při závěrečné bitvě na konci filmu, která mi osobně přišla horší, než v kinoverzi a to je co říct! Postavy spolu téměř vůbec nespolupracovali. Ani to nebylo moc potřeba. Každej si tak nějak hrál na svém vlastním písečku. Superman zase samozřejmě zcela neohrožený. Akce byla velmi průměrná, až podprůměrná. Řešení situací v podstatě nijaké. Spoustu WTF momentů jako třeba jak si Barry uzdravil tu nohu? Jak je možné, že Cyborg odpočítaval 3,2,1.. a to se ani nedotýkal Jednoty, ale při druhém pokusu tam nechal Barryho kroužit několik minut. Barry teda umí fázovat? Dobrý vědět... Mnohem raději bych byl, kdyby na to přišel náhodou, až při tom výbuchu. Tedy, že by se to spustilo samo jako nějaký reflex.. Chybí mi vysvětlení proč má Superman černý oblek. Což, ale chápu, protože to původně bylo točené s modrým oblekem.. Proč, ale má černý oblek i na konci filmu, už mi hlava vůbec nebere. Ta jeho knightmare spolupráce s Darkseidem je k*rva co?! Jakože vždyť to totálně odporuje všemu co o Supermanovi víme. O tomhle jeho Režim v Injustice nebyl. Proč Joker zabil Dicka Graysona, a né Jasona Todda? Já chápu, že se jedná o adaptaci a vše nemusí být přesně podle komiksů, ale tohle jsou totální přestřely ve všech směrech. Snyder prostě zas a znovu dokázal, že je obrovský packal, který dokáže udělat vizuálně zajímavé a podmanivé scény, dokáže i vyždímat nějaké ty emoce, ale když má sám od sebe něco vytvořit, tak z toho obvykle vznikne příšernej maglajz. Ke všemu mu vždycky hrozně trvá, než se nějakým způsobem dopracuje k těm super scénám. Což už byl pro spoustu lidí zásadní problém u BvS. Některé jeho "artové" myšlenky jsou také dost zvláštní. Například to proč je film ve formátu 4:3 nebo to, že je dle Zacka ideální verze filmu ta černobílá. Navíc si myslím, že bude širšímu publiku vadit nedostatečné ukotvení v reálném světě. Tedy, že se všechno točí jen a jen o těch fantas věcech. Na závěr ještě zhodnotím soundtrack, který mi teda přišel podobně nevýrazný jako v předchozí verzi, s tím že tam byla Flashova hudba o trošku lepší. Co se hlášek a vtipů týče, tak jejich sice méně, než minule, ale jsou také o poznání méně vtipné. A to je co říct vzhledem k tomu, že v té původní verzi byl humor velice infantilní. Celkově výrazně horší jak Man of Steel nebo režisérská verze Batman v. Superman. Edit: Po tom co se mi film v hlavě rozležel snižuji hodnocení o jednu hvězdičku. Film má sice pár fajn věcí a scén, které si někdy rád pustím znova, ale negativa vysoce přesahují jeho pozitiva a znovu ho rozhodně vidět nechci. A to ať už z důvodu extrémní stopáže, milionů zpomalovaček, nevýrazných postav, akce bez nápadu, špatných hereckých výkonů, nevýrazné hudbě, dem*ntnímu formátu, či obrovskému množství nelogických scén. Když na to přijde tak mi verze z roku 2017 přijde o dost snesitelnější.. a to je co říct! Slabé 2* 35% () (menej) (viac)

JustMeeKatie

Nečekala jsem, že to kdy řeknu, ale tohle se Snyderovi povedlo. Ty 4 hodiny jsou sice náročné (já si je teda rozdělila na 2 večery) a rozhodně zde byly scény, které by zde nemusely být nebo by šly zkrátit (třeba prvních 10 minut z filmu), ale já jsem ráda, že na nic takového nedošlo, protože bych ty vystřižené scény stejně chtěla vidět :D. Nejvíc mě fascinovalo, jak moc Whedon Justice League pozměnil. Základní myšlenka u obou filmů sice zůstala víceméně stejná, ale myslím si, že počet scén, které byly totožné v obou verzích, by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Díky tomu jsem ale měla pocit, že se dívám na úplně nový film a ne jen na jinou verzi něčeho, co už jsem měla možnost vidět. Oběma JL jsem sice dala 4*, ale na Snyderově střihu hodně oceňuju to, že mu chybí laciné vtipy, hloupé scény a že celkově působí víc dospěle. Až mě mrzí, že u DCU se v dohledné době nedočkáme takové hezké provázanosti mezi filmy jako má Marvel, místo toho bude každý následující blockbuster stát spíš sám o sobě a nakonec asi stejně WB rozhodne o rebootu... ()

akvatam

Panebože prečo? Epický štvorhodinový megablogbuster, nabúchaný efektami, hudbou, hereckými menami, všetkým. Akurát, že počas sledovania som viac ako polovicu času preklikal niečo na telefóne, spravil som si jesť, už som rozmýšľal, že začnem vysávať. Asi je niečo špatne. ()

Kali4

Někde mezi třemi a čtyřmi *. Za zcela očividný problém, který mne hned trknul a nalomil, považuji fakt, že tam jako minule všude straší zbytečně hnusné CGI a porouchaný fyzikální model (a to i v civilních scénách, kde by CGI být skutečně nemuselo a ani nemělo), ale na rozdíl od filmu z roku 2017 to má strukturu (úvod má asi hodinu a tři čtvrtě, což je celkem psycho), má to několik postav, ke kterým si vytvoříte vztah, a má to dobrou hudbu od Holkenborga. K řečenému musím obratem podotknout, že to taky má čtyři hodiny, takže kdyby tam výše jmenované chybělo, Snyder by už musel ukončit kariéru, protože by ten film byl naprosto nekoukatelný. Jak čas ubíhá, zjistíte, že lokace a hlavní motivace postav (hlavně padouchů) jsou bohužel pořád nesmírně nezajímavé, některé lokace přitom až odpuzující (dvě nejdůležitější bitky, kde se utužuje týmová spolupráce, protínají se dějové linky a celé se to posouvá dál, se odehrávají v kanálu a na vybydleném ruském venkově - obojí je digitální, nepřehledné a hnusné). Překvapivě mi to celé ale nepřišlo vyčerpávající, možná proto, že zmíněný úvod považuji za nejlepší část filmu a docela mě donutil "těšit se", co přijde dál... a dál už nic tak zajímavého nepřišlo. Znovu už si film nejspíš nikdy nepustím (ne kvůli délce) a pořád moc nechápu, proč do toho celého projektu značky "Justice League" Snyder investoval tolik emocí a času, ale oproti roku 2017 určitě posun. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze