Kinofil

|| R || Warner Bros./DC/HBO MAX || Rozpočet: $370 mil. || Celá Snyderova Liga (ZSJL) je monstrózní dílo kombinující přibližně 8 filmů. Její rozdělení do kapitol je trochu zbytečné, ale opravu se mění žánry s příběhy a jedním filmem se dohání celá první "fáze" DCEU. Cyborga považuju za jedno z největších překvapení a nápravy ZSJL oproti kinoverzi. Fisher jako herec pořád stojí za nic, ale jeho příběhová linka s otcem zaujme a dorovnává tím svou důležitost v týmu. Na druhém místě je Flash, který má sice stejný počet tupých hlášek, ale jako superhrdinovy, který má zachránit budoucnost, už mu víc věřím. Jejich linky vyplňují logické díry, který tu před tím bylo hodně a vše do sebe líp zapadá. I tak je tu hromada scénáristických zkratek, které bijí do očí. Obdivuju Snyderovu vizi propojit všechny filmy společným motivem hned od BvS. Tam, kde si Marvel různě otevírá dvířka k potenciálním zápletkám, Snyder od začátku přesně věděl, kam chce jít a jak to celé skončí. Škoda, že se mu to rozsypalo pod rukama dřív, než mohl něco předvést. ZSJL není dokonalý film a je především plný zbytečných scén a nekonečných zpomalovaček, kde by většina z nich skončila ve střižně. Snyder je znám pro své režisérské sestřihy a tady věděl, že je to jeho poslední příležitost JL dokončit podle sebe. Proto ty 4h, proto 4:3 IMAX, proto zbytečný eRko a kupa zpomalovaček. Junkie XL složil lepší soundtrack než Elfman, ale v BvS si se Zimmerem vybrali lepší chvilku. Motiv Amazonek, který se objeví s každou zmíňkou o WW mě po dvou scénách příšerně štval. CGI je velmi podrůměrné a byť alespoň Steppenwolf vypadá designově líp, pořád jde o nudného "šedého záporáka". Hold to není Thanos, jehož plán byl sice okoukaný, ale měl něco do sebe. Nevím, jestli si Snyder stál za "zničím 50 000 planet, jen protože chci" nebo Steppenwolf opravdu nemá v ani v komiksech co nabídnout. Lehce to vylepšuje přítomnost Darkseida a DeSaada, kteří sice nic nepředvedou, ale může to být na dlouho naposledy, co jsme je viděli na plátně. Platí to i o Supermanovi, který opět přichází na scénu v poslední chvili, a přestože svými superschopnostmi podrývám přítomnost zbytku, fandím mu nejvíc. Co teprv, kdyby se obrátil proti nim. Věřím, že by JL2 nabídla lepší konflikt milostného trojúhelníku s ním, Batmanem a Lois než v BvS. Snyder by si totiž troufl na pořádně hutnou atmosféru ála Watchmeni. Jediné, co z toho zbylo je skvělý Epilog s Jokerem, který sice vyznívá do prázdna, alespoň vysvětluje Batmanovy noční můry. Po tomto bych si JL2 rád dal. V pokračování samozřejmě nedoufám, ale nikdy neříkej nikdy. Zvlášť u Warnerů. 70%. ()

Marcas

Vykoupení se povedlo. Příběh dává daleko větší smysl a postavy jsou mnohem lépe vykreslené. Dohromady to působí jako kompaktní film, který funguje jako jeden celek, což se u původního filmu říct nedalo. Film má pořád velké množství chyb a například zpomalovačky každých 5 minut mi nepřišly úplně nejlepší. Nicméně v kontextu celého filmu a atmosféry okolo toho, jsem schopen ty chyby prominout a film jsem si přesto užil. ()

TR4XY_CZ

Úžasné. Po tom paskvilu, co jsme dostali v roce 2017 tu máme velkolepou Ligu Spravedlnosti jak se patří. Postavy mají více prostoru, nejsou tady trapné vtipy, mnohem lepší vizuál, hudba fenomenální. Příběh se nějak moc nezměnil, ale je více prokreslený, vysvětlený a dává větší smysl. 4-hodinová stopáž je sice moc, hlavně kvůli přebytku některých trochu zbytečných scén, ale díky té dlouhé stopáži jsme toho dostali vlastně mnohem více, než bychom viděli v kinech. Hodnocení 9/10 ()

rashaverak

Film prekvapive selhava i v tom jedinem v cem jsem necekal a to jsou triky. Digitalni amazonsky kun trochu utekl z dohledu zdalo by se. Velice vtipny je Batman ktery nema co nabidnout co se jeho schopnosti tyce vedle vsech tech bohu a bohyni a tak ho tam scenaristi nucene placaji kde jen mohou. Pribeh jak je u komiksu pravidlem stoji za prd. ()

ScarFace_V8

Trvalo to sice necelé čtyři roky, ale nakonec jsme se dočkaly. Liga spravedlnosti Zacka Snydera konečně dorazila a… je to dokonalost! Ty čtyři hodiny ubíhaly hrozně rychle, pořád se něco dělo a já prostě nechtěl aby to vůbec skončilo. Výborně natočené → skvělé scény, akce, postavy, epické scenérie. JL 2017 mohu vzít, zahodit, rozšlapat, rozpráškovat. Ta se na tohle nechytá ani za mák. Členové ligy bez Supermana nebyli tak nepoužitelní jako v 2017. Flash už tu není takovej debílek k posměchu. Batman je tu prostě Batman… je badass, má plán a i ochotu položit život za vyšší dobro. Momentka kdy čelil Supermanovi u monumentu byla naprosto úžasná. To vše mě přivádí ke Knightmare momentu Batmana, který tu promlouval s Jokerem. Sakra! Byl to jen Letův krátký štěk ve filmu, který se sem dostal bonusem, ale zároveň mě utvrdil v tom, že chci víc Letova Jokera! Nehledě na to jak spolu liga spolupracovala bylo fakt na jedničku. Tak už sakra Warneráci, přestaňte s*át a už sem sypte pokračování. Tímhle vás všechny Snyder opravdu zahanbil. #RestoreTheSnyderVerse ()

xxmurphyxx

Uf....na to aký kult okolo toho vznikol ešte pred natočením to bol celkom fail. Snydera mám rád, jeho 300vka a Úsvit mŕtvych patria medzi moje top srdcovky a dokonca aj Watchmenov a najme Sucker Punch považujem na vzdory vlažným recenziám za viac než nadpriemerné filmy a preto aj napriek jeho postupne klesajúcej kvalite filmov som čakal ďaleko viac ako len štyri hodiny nonstop spomaľovačiek, epických chorálov či osobného playlistu napasovaného do nezmyselne dlhých pre dej nijako nepotrebných pasáží. Osekať tento nezmyselný balast a film ako taký vtrepem bez najmenších problémov do dva a pol hodiny. Troch hodín, nech nežeriem. Ale dívať sa štyri hodiny na spomalené zábery polonahého Aquamana, ako sa ide opláchnuť do mora, Flasha zachraňujúceho černošku v dopravnej nehode, či ten istý nonstop tupý výraz hereckého polena, aj keď krásneho polena Gal Gadot, ako odráža guľky zo samopalu, čo je mimochodom neskutočne trápna a pre zvyšok deja úplne zbytočná scéna s efektami od borcov zo SyFy je jednoducho utrpenie. Pri tomto môže pohonkávať naozaj len skutočný komixový hardcore masochista. Osobne mám rad filmy podľa komixov, milujem Nolanovu Batman trilógiu a milujem Mangoldovho Logana, môžem aj Avengerov a ich spin offy, ale toto bolo jednoducho slabé. Áno Snyderova verzie je lepšia ako originál o tom žiadna. Ale úprimne, oproti originálu by bola lepšia asi aj verzia od Trošku. Ale aby som len nenakladal, pokiaľ človek pretrpí cca prvú polku filmu, veci sa pomaly rozbehnú k lepšiemu a z jednej, dvoch hviezd sa to vyštveralo horko ťažko na tri. Dej sa rozbehne, tempo spolu s ním, ubudne zbytočného pátosu, aj keď iba mierne, ubudnú nezmyselné spomaľovačky a nonstop vyplakávanie bandy tragédov a motivačných sračiek od Batmana a začne sa aj niečo diať. Stále je to jedna veľká bieda, ale oproti rozbehu tam je citeľný posun. Sú veci ktoré v originály neboli, veci ktoré dobre dokresľujú a rozvetvujú príbeh, za to chválim. Za čo nechválim, je extrémny fokus na Cyborga, mal som miestami pocit, že film sa mal volať Cyborg a jeho lokaji spravodlivosti. Tak isto kvitujem vytunenie Steppenwolfa k lepšiemu, ale absolútne nechápem, prečo kurva nikto neporiešil jeho zasrané OČI !!! Vždy keď sa zjavil na scéne som si hovoril, kurva tie oči sú miestami ako umrnčaný sopliak a miestami ako malé mačiatko. Ten gumák vyzabíjal život v polke galaxie, mam byť z neho dosratý až za ušami, cítiť rešpekt a nie sa cítiť príjemne ako pri ujkovi na kolotočoch, čo predáva cukrovú vatu. Toho debila Darkseada, či jak sa volá ani nejdem riešiť. Čistý tragéd, generický gumák bez nápadu, bez charizmy, osobnosti. Keď si spomeniem na Thanosa....holy fuck. To je nebe a dudy. Ten mal kurva osobnosť, keď vstúpil na scénu som nedýchal. Ani neviem čo ešte napísať. Toľko vecí na hovno a nefungujúcich a už je štvrť na jednu v noci, tak to asi utnem. Áno je to lepšie ako originál, áno je to stále bieda, áno pozrel som to len ako fanúšik Snydera a komixoviek, áno sotva si to ešte niekedy pustím. ()

Dejf4

Největší plus vidím, že přestane to nekonečné fňukání fanoušků a samotného Snydera, aby se vypustila ta jeho verze "dokonalé" Justice League. A musím uznat, že až tak zlé to nebylo, ale nic zapamatovatelného to také není. Velký posun je v akci a především v celé finálové pasáži. Další velká pochvala letí na postavy, které mají konečně větší hloubku a nepůsobí jen jako figurky. Celkově to drží více pohromadě, ale opravdu tu nemáme žádný milník na komiksovém poli jak se nám někteří snaží namluvit. 5/10 ()

RobinPM100

jediná kritika - 4:3, hodně špatný, doporučuju inspirovat se od krále, Jamese Camerona, nej ratio je full screen 1.78:1, širokoúhlou tragédii 2.35:1, kde vám totálně chybí horizontální rozsah samozřejmě nikdo nechce ()

NightScene

Bože můj, ten týpek to prostě kurva umí!!! Po zhlédnutí 4 hodinové Justice League od Snydera jsem okamžitě běžel dát prvnímu snímku od Whedona ze 3 hvězd 1 hvězdu, za celkem slušné provedení. Ovšem tento snímek, ten má prostě všechno co musí DC film mít! Temnota celkem v klidu a tichosti pomalu pohlcuje planetu a vyčkává vždy na ten vhodný okamžik. Hrdinové se pomalu, ale jistě zbližují a dávají dohromady. Je to bravurně natočené! Výborně zapracované vedlejší postavy (Lex Luthor, Darkseid, Joker...). Stepenwulf je tady už opravdu hrůzostrašný a ne jako ten ubohý píčusek v prvním snímku. Prostě tady je vidět, že Snyder opravdu miluje to co dělá a že ho první snímek tak nasral (jak to Whedon pojal), že se rozhodl udělat sice 4 hodinové, ale mega skvostné dílo!! Moc doufám v pokračování a v to, že si ho vezme na starost zase Snyder!! 100% P.S. Klidně bych zvládl 4 hodinové pokračování. :D ()

PTomA

Nafouklá, nabubřelá a neefektní srágora, ve který se konstantně filozofuje, ale Snyder si asi neuvědomuje, že tohle není svět Watchmenů a že je to jen pohádka pro blbce. Profilování postav - Aquaman alkoholik, Cyborgovy bolístky - jsou těžce bolestivý a směšný. Bitky jak by vypadly z bojových videoher (Injustice), ale bez vlastního ovládání postav je to úplně o hovně a akce se stává těžkopádná až na půdu. Pozitivum je, že aspoň už nemusí nikdo brečet na Twitteru kolem Snyders cutu a svět je tímhle opět v rovnováze. ()

LordArthas

Úplně jiný film a přesto stále Liga... 4 hodinová stopáž není ani znát... Přišlo mi to jako dvě hodiny. Musím uznat že chci další filmy na 4 hodiny, pac ten střih je strašně znát. Zde to krásně jede, bez zkratu a narušování... Tak se mi to líbí a byla to fakt pecka co se podařilo vytěžit z tohohle filmu. Tak pojďme na ten 4 hodinový Warcraft 😁 ()

blondboss

Zack, 4 hodiny? To vážne? Prosím vás, vysvetlite mu niekto, že menej je niekedy viac. Ako unikátnym spôsobom zrežírovaný remake to funguje fajn a množstvo scén je topkou na vizuálnej úrovni, a to aj v čierno-bielom prevedení, ale snímok sa mi zdal maximálne rozvláčny a niekedy aj so zbytočnými scénami. Čo ale musím kvitovať, je to, že Snyder dal tomuto snímku "dušu", čo sa nepodarilo jeho predchodcovi. To ale neospravedlňuje tú nezmyselnú stopáž. 65 % ()

Unterschleif

Narozdiel od “pôvodnej” verzie sa to nesmaží byť detinsky vzipné (aj keď scéna s lasom je jedna z mojich obľúbených). Je to o dosť lepšie - a dlhšie. ()

Isag1

Takto vypadá poriadná Snyderovica. Škoda, že toto bolo jeho posledné dielo v DC. Temný podtón Justice League sadol veľmi dobre. Som rád, že dali scrap Wheadon League a dali Snyderovy druhú šancu a nesklamal, dokonca aj vyhral Oscar za najlepšiu CGI scénu roka. Pre DC veľký úspech a zároveň zlomový bod. ()

imaginer21

Malé zázraky v obřích vodách špinavého a mnohdy povrchního vrcholového filmového průmyslu se dějí, a tak po neuvěřitelných 4 letech se dočkáváme stejně neskutečných 4 hodin ultimátní vizuálně i dějově propracované komiksové podívané pocházející přitom ze šuplíku těch nejohrávanějších. O to je to odvážnější a radost větší, že to tak dopadlo. Jen mě sakra mrzí, že kvůli současné situaci to nemůžu plnými doušky hltat na velkém plátně. Je to, jako byste vzali původní Ligu spravedlnosti, prohnali ji vizuálem podobně Zackovsky nadstandardních Strážců, dějově ji nasytili do morku kostí emocemi posledních momentů z Endgame a navrch dodali divákům jejich vysněnou radůstku jménem Joker. Tak naplněný divácký zážitek se opravdu může rovnat těm konkurenčním Avengerům na konci jejich cesty. Pátou hvězdu možná přidám později, protože teď jsem si plně vědom, že ve mně ještě vře to nadmíru vyvolané nadšení, které by jistě hodnocení neučinilo dostatečně objektivním. Tak jako tak: Recpect, Zack! ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze