She-Hulk: Neuveriteľná právnička

• Česko She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (viac)
USA, 2022, 5 h 9 min (Minutáž: 31–38 min)

Tvorcovia:

Jessica Gao

Réžia:

Kat Coiro, Anu Valia

Predloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

Amie Doherty

Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Jameela Jamil, Josh Segarra, Ginger Gonzaga, Renée Elise Goldsberry, Benedict Wong, Charlie Cox (viac)

V seriáli She-Hulk: Neuveriteľná právnička od štúdia Marvel musí Jennifer Waltersová - právnička zaoberajúca sa právnymi prípadmi spojenými so superľuďmi - žiť komplikovaným životom single ženy po tridsiatke, ktorá je zhodou náhod tiež zelená, dvojmetrová a supersilná obryňa. (Disney+)

Remivsremi

Bod zlomu pro celé MCU? Pokud budou nadcházející projekty navazovat na podobnou vlnu, stane se z celého projektu nebetyčná nuda přesvědčená o své nadřazenosti a výjimečnosti. Nezakryje však svou bezduchost a namyšlenost. Tohle je nezvládnutý seriál zejména kvůli scénáři a každýmu, kdo mu dal zelenou. Zbytečnost. ()

filmmovier

Mě vlastně She-Hulk docela bavila. Jasně, je to strašná debilita, z kvalitativního hlediska to patří k tomu nejhoršímu, co lze v celém MCU nalézt, jako sitcom je to vyloženě superblbé, tvůrci nemají tušení, odkud kam chtějí svůj seriál vést, strašných dílů je tady v poměru na jejich celkový počet víc, než by se hodilo, a i ty nejlepší díly jsou jen lehce nadprůměrné, ale já se na to každý týden docela těšil. Koneckonců, bavila mě Tatiana Maslany, bavil mě výtečný Tim Roth, bavil mě Wong, jistý bratránek hlavní hrdinky, Daredevil i ten žabí muž z toho dílu s Daredevilem. Na druhou stranu tu máme strašnou Titanii a toho nesnesitelného módního návrháře, co si k němu Jen chodila pro obleky, a celou řadu dalších karikaturních postav, které asi mají být vtipné, ale místo toho jsou jenom velmi úspěšně trapné. A přitom She-Hulk mohla být krásně trapná naprosto úmyslně, místo toho je trapná zcela omylem. Jsou zde povedené epizody 2, 3, 4, 8 a bizarnost v podobě dílu posledního, o kterém úplně nevím, co si mám myslet, protože jde asi o nejzářnější příklad toho, jak moc dobré to zcela teoreticky mohlo být, kdyby K.E.V.I.N. a lidi, co najal, věděli, co s tím dělat, ale hlavně že to bylo meta! Pak jsou tu ty průměrné díly, jako je hned ten první a... ehm, to je všechno, a větší či menší zrůdnosti, ke kterým se řadí ten zbytek. Něco tak příšerně nevyrovnaného v rámci tak malého prostoru se opravdu nevidí. Navíc tvůrcům ani moc nejdou ty situační komedie (o kterých bylo prezentováno, že to o nich bude především, vždyť je to sitcom!), přitom předloha je v tomhle vyloženě skvělá! Něco málo jsem četl a opravdu to bylo vtipné. Postava She-Hulk je na odlehčenou komediální pohodovku jako stvořená, tento seriál bych ale ve výsledku nenazval ničím z toho. Snad jen to boření čtvrté stěny funguje docela dobře (zruba do poloviny) a jednotlivé náměty jsou opravdu docela super, jen bylo třeba mnohem lepší zpracování.    Ano, CGI je opravdu hnusné, jak se na správný sitcom (s výjimkou Červeného trpaslíka) sluší a patří, s Disney rozpočtem to šlo jistě udělat stokrát lépe, ale tohle vlastně neřeším, ale zajímavější už je to, že zelená Jen je mnohem zajímavější než nezelená. Takže by přirozeně zasloužila i lepší kostýmové úpravy. Tuhle právničku znovu rád uvidím (v Daredevilovi?), ale bez další série její sólovky se skutečně milerád obejdu. Napsal bych ještě, že tak promarněný potenciál jsem už dlouho neviděl, nicméně je tu jistý seriál ze Středozemě. Ale z kvalit marvelovských seriálů vyplývá, že ten další by zase měl být skvělý! Tenhle ve mně zpětně zanechává dojem, že vzniknul jenom proto, aby bylo kam dát camea. She-Hulk je za 5/10. ()

Zek

Blbý, trapný a laciný prostě..... SHE-HULK. Přesně jaký je komiks, tak takový je i seriál. Já jsem přesně tušil co v seriálu bude a to jsem i dostal. ()

Timak

No, opravdu se to moc nepovedlo. Herečka nesympatická, paradoxně jako Hulk vypadá lépe, seriál více méně nudnej a trapnej, záporák špatnej, Abomination fakt out, Daredevil něco jako poslední Thor a Hulkův syn? No to už je hodně přes čáru. Někde na hraně 2/3 hvězdy. ()

hroubek

S01 - Tento rok si Kevin Feige za rámeček určitě nedá. Díky problémům, které nadělal Covid, platformě Disney+ a dalším x věcem musí Feige dřít více, než kdy jindy. A bohužel se to projevilo na kvalitě. Disney chce, co nejvíce obsahu pro svou platformu, takže Feige musí vymýšlet seriály jako na běžícím páse, a pokud možno si připravit půdu pro budoucí filmy a zápletky. A samozřejmě to musí být, co nejvíce různorodý a zkoušet nové věci. Já ho moc obdivuji, že to stále zvládá ukočírovat a má velmi silnou a pevnou vizi. Problém je, že kvalita scénářů a příběhů šla dolů. Na She-Hulk jsem se moc těšil, jelikož mi ten koncept přišel osvěžující a dostatečně zajímavý. Navíc se mi líbila představa, že se to nebude brát moc vážně a bude to komediální oddychovka. A tady se ukazuje největší problém celého seriálů. Tvůrci nenašli tu správnou polohu. Místy je to trefa do černého, která funguje na maximum, aby vzápětí přišel okamžik, kdybych si nejradši vypíchl oči. A takhle to lítá nahoru dolu celý seriál. Nejlépe to funguje na konci, který naplno předvede svůj potenciál, ale pro většinu diváků to bude velká facka a zdvižený prostředníček. Herecky je to fajn, potěší odkazy a pár hvězdných hostů, kteří si kradou každou scénu pro sebe. Trikově slabé a po vizuální stránce takové obyčejné. Příště by si She-Hulk zasloužila lepší péči. ()

JohnSmith

První dva díly vypadaly zajímavě a těšil jsem se na další, ale od čtvrtého dílu to byla totální bída a zbytečnost o ničem. Závěrečný díl s Kevinem byla sice pěkná recese a bodnutí do vlastních žeber, ale i tak je tenhle seriál jedna z nejhorších Marvel seriálů. ()

VanTom

Nechápu to přijetí (43 %?!). Tvůrkyně slibovaly odlehčenou komedii z právnického prostředí, kterou dodaly – navíc věrně odpovídající komiksové předloze (včetně epizodních případů, hostovaček slavných či roztomilého prolamování čtvrté stěny – BTW, s tím She-Hulk přišla víc jak dekádu před Deadpoolem). Samozřejmě, že v dnešní době výrazně akcentovaly emancipační stránky, tzn. patálie ženské hrdinky v mužském světě, při randění s neschopnými trubci či s hloupým vymezujícím jménem, ale stále s humorem (ano, často přitroublým a na hranici trapnosti) – jenž tedy zjevně nesednul každému. Já se bavil z posledních MCU seriálů (Moon Knight, Ms. Marvel) asi nejvíc, na čemž měly zásluhu jak slušně vypadající digi She-Hulk, tak naprosto boží Tatiana Maslany. A mám chuť přihodit bod za meta podvratné, originální (season?) finále. ()

Dakken

Rozmýšľal som vlaste, pre akú cieľovú skupinu bol seriál robený. Ani neviem o čom ten seriál mal byť. Strašne plochý dej, ak to nejaký dej má. Zo She-hulk spravili chuderu, ktorá by mala zájsť na preventívku ku gynekologičke. Nikto jej asi nepovedal že časté striedanie partnerov nie je zdravé. Zelená štyridsiatniča v prechode, ktorá ovláda bez problémov svoje nové, neovládateľné schopnosti, ale že by aj pipinu držala na uzde, to nie. Mám dosť. Poňali seriál tým najhorším možným spôsobom bez úcty ku skvelím postavám. Veľké sklamanie a hanba pre She-Bitch a tvorcov. ()

dragon94 odpad!

To co na mě z trailerů působilo svěže a zábavně se ukázalo být směskou absolutně nezajimavých, nezábavných, bezduchých epizod, bez špetky zajímavého děje a s postavami tak nezajímavými, že si po shlédnutí celé série nepamatuji, krom Jen a Blonského, žádná další jména.  Jediné co seriál jakž takž drželo nad vodou byla camea známých postav z filmů, které bylo fajn vidět, ale s tímto scénářem stejně nic moc nepředvedli. Snad jediné dvě epizody, které stojí za to vidět jsou ta první, protože je v ní hodně Bruce a pak osmá, protože je v ní hodně Daredevil. Zároveň se taky jedná o jediné dvě epizody, které mají alespoň trochu smysluplný děj. No a finále? Finále spláchlo záměrně celý seriál a vše co jsme v něm viděli do haj*lu. Místo, aby se nějak uzavřela už tak neoriginální, nudná a nezajímavá linka, která se sem tam objevila v předchozích dílech.. Tak si Jen řekla, že je to špatné a nezajímavé a tak si to půjde vyříkat se scénáristy.. A místo toho jsme dostali jakýsi sluníčkoví konec, ve kterém se vše vyřešilo jako lusknutím prstu během jediného střihu. Upřímně jsem si myslel, že horší scénáristický patvar nemůže po Ms. Marvel přijít. A dost mě mrzí, že jsem se mýlil. Bohužel i ta jedna hvězdička je pro tohle moc.. She-Hulk se tak stává prvním MCU projektem, kterému dávám ODPAD! ()

kenkaku

Disney potřeboval zaplnit tabulky, tak si sedla tlupa scénáristů a začala plácat páté přes deváté. Každý si našel svůj oblíbený kousek (Marvel světa) a pokusil se ho nahňácat sem. Kousek Deadpoola (to jeho super cool hláškování do kamery se líbilo, ale je to Disney, takže žádnou krev ani sprostá slova!), kousek Daredevila (DD má obrovskou fanouškovskou základnu, jen opět musíme ubrat na surovosti), Hulk! Hulk se líbí a víte jak byl ten multiverse cross postav/herců ve Spidermanovi? Uděláme to taky! Jenom s Hulkem! A taky tam musí být camea a můsí to být MEGA LEGRAČNÍ, jakože fakt MEGA a úlet. Jooooo… více u jednotlivých epizod. ()

MsUtahraptor odpad!

Kdykoli si myslíte, že už to nemůže být trapnější, She-Hulk Vás překvapí. Jakožto zástupkyně cílové skupiny- osoba pohlaví ženského, kolem třicátého roku- bych nejspíš měla jásat každou epizodu, protože tohle je přece napsané pro mě! Upřímně? E-e... Hovory s divákem a prolamování čtvrté zdi tu (narozdíl od Deadpoola) vůbec nefungují. Dialogy a scénář jsou slepencem výcucu z feministických fór a hostujících, už zavedených postav. Ti tu, samozřejmě jsou proto, abychom se dozvěděli, v čem je Jen lepší, než oni. Nejhůř asi dopadl Daredevil. Když si představím, že tohle je důvod pro jeho exit od Netflixu... Mluvící vibrátor She-Hulk... protože co je snem každé ženy? Charlie Cox v posteli po druhém setkání (při kterém hrdinka odhalí jeho tajnou identitu během nějakých dvou minut, protože PROTOŽE). Stojí to za shlédnutí? Samozřejmě! S mizernějším CGI se jen tak nesetkáte, pokud nepatříte mezi fandy Céééé(Dé-É-Éf...)čkových monster- a katastrofických hororů!  Je mi jedno, kolik ženských jmen je v titulcích, tahle zrůdnost působí jako něco sesmolené extrémně "uvědomělým" chlapem, co si myslí, že chápe úskalí každodenního života úspěšné ženy, protože si pročetl fórum na internetu a jedno číslo Cosmopolitanu ve jménu rovnoprávnosti a diverzity nařízených nadřízenými. ()

Daewiik

Komunikace s divákem je vždy a všude extrémně rušivý element. Poslední díl první řady ale tenhle nešvar zase posunul o úroveň výš, kde se hranice realita-plátno stírají téměř úplně. A vlastně proč ne. Je to originální. ()

iXtr3m3

Výstrel naslepo, trápny pokus o originálnu zmenu žánru, nevyrovnané epizódy, zatiaľ nulová budúcnosť. V podstate jediný slabší Marvel počin je Ms. Marvel, ale tá je pre deti, toto neviem akú cieľovku malo mať, ale nie je to pre chlapov, nie je to deti, pre ženy to tutovka taktiež nie je, takže som mimo. Pokusy o búranie štvrtej steny s brutálne dosraným finále, to už len zaklincovali osud v hodnotení tohoto seriálu. Že Marvel vo svojich seriáloch vždy urobí downgrade schopností svojich superhrdinov, to síce neakceptujem, ale beriem už ako fakt, že ale skúša tieto stupidity, to už ma štve. Na štvrtú stenu tu máme Deadpoola, ktorý je nezrovnateľnej vtipnejší, akčnejší, dospelejší, drsnejší, nekompromisnejší. Na Hulka nemá She-Hulk ani náhodou, v čom to malo rozšíriť MCU? Či ide len o kvantitu nad kvalitu a všetko ostatné ide bokom? Ide len o brutálnu originalitu a všetko ostatné ide bokom? Čo tak urobiť ďalší seroš v štýle opery či muzikálu a ďalší v štýle telenovely? Ibaže by nie. Najlepšie boli prvé dve časti, potom to padlo k prúseru a koniec bol totálny výstrel naslepo. ()

SpaceOdyseus

Je to nevtipna woke bida, kde cringe a trapnost strida nudu. Jedine, co to trosku vytahuje z odpadu jsou camea starych znamych. A ted radikalni myslenka: i v serialu pro zeny, muze byt kladna a inteligentni muzska postava. ()

Knowho

Tak jo. Za tohle budu nenáviděn, ale She-Hulk je prostě fajn. Doslova už od začátku je She-Hulk popisována jako komedie a když se ukáže (i když celkem často velký cringe) humor lidi jsou...naštvaní. Zcela jejich chyba. Tím neříkám, že She-Hulk je nějak úchvatný seriál, to vůbec, ale rozhodně si nezaslouží takový hate. Do háje vždyt nám dali i toho Daredvila! A ne, fakt není zničený jak většina ,,fanoušků" říká. Stačí si přečíst pár komiksů a... no jo...pustit Netflix seriál, kde je DD taktéž ,,zničený". Tatiana Maslany je fajn, ale ne příliš výrazná. Ale sakra, její chemie  s Charliem Coxem je neuvěřitelná. Daredevil epizoda top seriálu. 6.-7. epizoda jsou nejhorší ze všeho..Ale doufám že se Matt s She-Hulk brzy rozejde, protože bych nerad viděl jak CGI zelená obřině bude chodit po Hell´s Kitchen v připravovaném Daredevil: Born Again.  7/10 ()

alouch

Teda ale ten konec byl příšerný. Přemýšlím, jestli šlo udělat horší. Kdyby místo vykecávání byla pořádná akce, tak bych možná hvězdu přidala, ale takhle uvažuju spíš ještě o hvězdu méně. Do posledního dílu mi to připadalo jako sympatická sranda, podobné Gilmorovkám, takže taková oddechovka. Sice oddechovka s až moc velkou dávkou feminismu, ale jako kulisa k práci dobré. U Matta Murdocka mé srdce zaplesalo, už by mu mohli vymyslet samostatný film a ne ho nechat jen tak probíhat v pár scénách někoho jiného. Edit: dávám o hvězdu méně, protože tak luxusně příšerný závěr jsem snad nikdy neviděla. To fakt musel vymyslet náhodný generátor slov... ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

01.08.2022

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)