Vychováni vlky

• USA Raised by Wolves
USA, (2020–2022), 14 h 58 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Aaron Guzikowski

Sci-fi seriál Vychováni vlky od mistrného vypravěče a filmového tvůrce Ridleyho Scotta pojednává o dvou androidech – Otci a Matce – pověřených výchovou lidských dětí na tajemné panenské planetě. Když začnou náboženské rozdíly ohrožovat soudržnost rozrůstající se kolonie lidí, androidi zjistí, že ovládat lidskou víru je zrádný a obtížný úkol. (HBO Europe)

Caine

Zatím 4 hvězdy hlavně za to, že mě něco vůbec donutilo sledovat nějaký seriál s kontinuálním dějem. :-) Zaujal mě námět (i když k němu rozhodně mám výhrady) - je to přesně takový typ sci-fi, co mám rád. Ovšem to zaměření na náboženství je pro mě v tomhle science-fiction velká výzva. Nejsem ještě ani v polovině první série, tak uvidíme co bude dál. ()

barteca

Rozjezd slibný, ale od půlky už jsou nesympatičtí všichni, záhady se vrší, nelogičnosti kupí a létající megamihule to korunuje na nesmysl roku. Jo a Ragnar hraje úplně nemožně ! ()

Chundys

Za atmosféru kterou mne seriál vtáhl do sebe, za úvodní titulky a píseň a hudbu celkově, ale škoda že na to jak parádně seriál začal a nasadil celkem repspektive rozjel celkem dobré tempo, tak na něm postupně začal ztrácet. Doufám, že to další řada vylepší, protože z posledních dílů už jsem byl fakticky rozpačitý a odhodlaný polevit na mé chuti k seriálu, s kterou si mne získal! ()

Saur.us

Dekády trvající záliba R. Scotta v androidech dostala další příležitost. Rised by Wolves už od začátku připomíná poslední dva vetřelecké snímky a není divu. Za vizuálem opět stojí D. Wolski a hudbu dostal na starosti kromě B. Frosta i prometheovský M. Streitenfeld. I atmosféra se drží své předlohy a i když to není kdoví jak strhující, nebo to nemá, jak je u seriálu ve zvyku, silné cliffhangery. Je to hlubší, přemýšlivé ale i po čertech krvavé. I zápletka není vůbec špatná, celý ten nápad se záchranou lidstva prostřednictvím androidů na staré, nehostinné planetě. Jen je škoda, že křivka gradace nosného děje se strmě zvedá v posledním díle, jakoby autor zapomněl a chtěl vše na poslední chvíli dohnat. Příliš a zároveň málo informací, překombinovanost a myšlenky, které najedou nedávali příliš smysl. Závěr, který se změnil pouze na zmatené lákadlo druhé série zkazil jinak velice zajímavý seriálový počin. Velký palec úvodním titulkám. Jedny z mála, které jsem nepřeskakoval. ()

Mona-Lisa

Tak to bylo dobre psycho. Nechápu tak malé hodnocení. Zvykneš si na komorní pomalou upjatost, sci-fi atmošku, kocháš se Ragnarem z Vikingů a 10 dílů jenom valíš oči, kam se to valí. A ten poslední díl? No psycho. Mix hororu, sci-fi, postapo, mystiky, mateřství. Ale to ja ráda, takové divnosti. ()

sadlokan odpad!

Android Ptákus a Android Pičus vyextrahují z břišní dutiny Pičuse hadičkami šest rozmanitých dětiček.Šesté poněkud kolabuje,ale orosené pláčem umělé bytosti se z něj stane,asi,heterobělouš?Dvojka v latexu naštěstí zná nejmodernější metody přežití,jako je pěstování kukuřice od Monsanta v soustředných kruzích,nebo tkaní svetrů na stavu zn."Perpetis"na ruční pohon.Hele.Sedumnáct minut,víc sem tomu nedal,takže to vlastně ani neni spoiler. ()

HenryIvan

Ok, Raised by Wolves je smelým počinom. HBO Max má vo svojej ponuke zaujímavé produkty a oplatí sa dať šancu aj tomuto. Áno, nezíska si to každého, mnoho ľudí, čo to pozeralo týždeň čo týždeň sa s tým nestotožnilo a klamal by som, keby že poviem, že ja som sa stotožnil zo všetkým. No, ide na druhej strane o chytré sci-fi. Postavy sú viac než solídne a herci sa ich vážne že chopili, hlavne Amanda Collin a Abubakar Salim. Bolo dobre vidieť opäť raz aj starého dobrého „ Ragnara ”. Koniec bol trocha WTF, ale ja nad tým ešte nelámem palicu a dám druhej sérii určite šancu. ()

papaguy

Rised by Wolves je naprostý mišmaš. První dojmy byly příznivé. Seriálu nelze upřít atmosféru a nadprůměrnou trikovou výpravu a kvalitní herce... Ale celkově to působí přeplácaně. Alliens, Blade Runner 2049, Solaris, Pitch Black, něco z Tarkovskiho, něco z Asimova, něco z Kinga, Lovecrafta... Dalo by se pokračovat. Jako kdyby někdo všechny své oblíbené filmy a autory spojil neorganicky dohromady a narval do jednoho seriálu. _ Po druhé sérii hodnocení zvyšuji. Nejasnosti se zahlazují. Jen mi děj připadá občas až příliš zkratkovitý. Jako by někdo sestříhal film do seriálové epizody. ()

ER

Nová planeta, nový život,ale..... staré zvyky. Je možné zachránit lidstvo skrze pár androidů, když i oni nejsou bezchybní? A jak velkou překážku představuje víra? Scifi , kde nejsou žádní Klingoni a Jediové,ale řada znepokojivých otázek na obzoru...a k tomu had. Jen jedna subjektivní poznámka---Travis Fimmel mi tady moc nesednul, nedaří se mu vytvořit tak silnou postavu, jako ve Vikinzích (což může být i problém scénáře). ()

arkie

Vizualne zaujimave, minimalne prva polovica 1.sezony dejovo zaujimava, napinava a okrem deti s celkom dobrymi hereckymi vykonmi. Potom to ale sklzava do podivneho pribehu, ktory nejako nikam nejde, postavy sa zacnu chovat nelogicky a tento trend kulminuje akymsi alien-like zaverom. Pravdu povediac ma uz druha sezona nijako nelaka. :( ()

Demonic189

8h17min - presne tolko ukrojila z môjho života táto KOLOSÁLNA MRDKA. To sa radšej nechám znásilniť HIV pozitívnym trestancom, než si zapnúť 2.seriu najnovšieho prírastku v čoraz smutnejšej videografií R.Scotta. Pán Scott, ja vas milo prosím, zoberte seba, svojho synáčika a bandu NESCHOPNYCH scenáristov a chodte na staré kolená pestovať zemiaky, prípadne to skúsiť s chovom dobytka. Po otrasnom A:Covenant tu totiž máme ďalší dôkaz o strate súdnosti všetkých zúčastnených. Vrcholom tejto scifi kolonoskopie je samozrejme ABNORMALNY kásting, kde išlo asi o to, vybrať tu najnesympatickejšiu bandu otravných xichtov - skutočne netuším, ako je možné, že za 8h sa na plátne neukáže JEDEN (JEDEN!!!) sympatický herec, herečka, malý herec, malá herečka, ktorá by nestála za ránu päsťou, prípadne za utopenie vo vlastných chcankách. V tejto kategórií samozrjeme vyhráva maly vlasatý píčusík, ktorého scenár spočíval v neustálom držkovaní, odvrávaní, kričaní a pobehovaní sem a tam... K tomu ta logika, z prsta vycucané zvraty, neraz chabé efekty a záver ala Prometheus, kde máte pocit, že vám umierajú i tie posledné mozgové bunky... PS: za čo 1*? Úvodné titulky sú skutočne nádherné ♥ ()

vikino1

Ty vole tak nějak nevím, co si o tomhle myslet. Devět dílu sledujete nastavená pravidla Scotova universa, aby pak desátej díl to hodil úplně jinam. Né že by mě těch 9 dílů extrémně bavilo. ()

Lupes odpad!

Fascinující je především inovační impotence, aneb když potřebuju nějaký náboženský pošuky v budoucnosti, zkopíruju své omezené vědomosti o křesťanské přítomnosti. Dali jsme šanci dvěma dílům, ale krom směšných pseudo-náboženských žvástů jsem neobjevili ani kousek Ridleyho. Akce, atmosféra, napětí, logika, věrohodnost...? NULA. Porce zvráceného "rodičovství" nás sice trochu zaujala, ale víc jak dvě hodiny se bez lobotomie nedaly vydržet. ()

Trias

Solidní pilot, pod/průměrná první třetina, zajímavý prostředek, nudná závěrečná třetina (zejména fenomén collapsing defense – to mám z hokeje, a tak říkám situacím, kdy se hodně nebo většina hlavních postav ocitne na jednom místě, nehledě na jejich dřívější preference) a stupidní závěr (žárlící android???). Dvě hvězdy bohužel, chtěl jsem dát tři. ()

onlavu

První série jakžtakž ušla, bylo to prostě zajímavé, jiné, byť občas přihlouplé a nelogické. To se ale ve druhé sérii vyhrotilo a je to opravdu nesmyslná slátanina, po 6. dílu už jsem na to fakt neměl nervy s tím ztrácet čas. Škoda. ()

Likan7

Na Vychováni vlky jsem se hodně těšil. Sci-fi jak víno, androidi, zničená Země, vesmír a vzdálené planety. Pamatuju si, jak jsem byl nadšený z prvních trailerů, ze kterých ta atmosféra úplně stříkala. Jenže postupně ty reakce byly chladnější a chladnější, až se to dostalo do fáze, kdy byl seriál zrušen po druhé sérii. A nedivím se tomu. Děj je tu tak na 5 dílů, ne na 18 a postupem jsem se už vyloženě těšil, až tuhle nudu přelouskám. První díly režíruje táta Scott, ty jsou ještě dobré, ale syn nic z tátova umu nepodědil a zbytek je vyloženě utrpení. Něco jako atmosféra tu sice je, ale to je fakt to jediný, co se tady dá chválit. A asi tak 5-7 scén, které za něco stojí. Jsou z drtivý většiny v prvních dílech... Drtivou většinu se tady VŮBEC nic neděje a náboženské kraviny, co se tady řeší naopak STÁLE mne začaly štvát někdy ve 3. díle. ()

boo-boo

Môj najväčší problém s Vlkmi je, ako málo sú divácky vďační. Príbeh je napísaný keď už nie najlepšie, aspoň zmysluplne a postavy majú jasné miesto a hoci sa okolnosti stále menia, samostatné linky všetkých nikdy neškrípu. Len keď v istom bode sa mi to už ťažko pozeralo a vlastne som ani nemal komu fandiť. Herecky samozrejme musím vyzdvihnúť oboch androidov, Fimmelov ragnarovský štandard radšej prejdem mlčaním. A hej, ten záver má 50/50 šancu človeka vytočiť, no. ()

celticek

Není to úplně špatné, první 2 epizody se mi líbily moc. Vizuálně dobře udělané, hezké úvodní intro. Herci v pohodě, Fimmel ovšem hraje úplně stejně jak můj neoblíbený Keanu Reeves, stejné grimasy, stejně pózy, moc šancí, že se zlepší nevidím. Prostřední díly jsou celkem nudné - některé flashbacky ze Země potěšily, víc ovšem fandím ateistům. Těch vypatlaných věřících mám dost tady, ne tak někde na Kepleru 22b. Poslední díl je nářez, budu se těšit na další sérii, která snad více věcí vysvětlí. Čekal jsem víc, ale naštvaný také nejsem. ()

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

13.08.2022

Apple TV+ si pro sebe v poslední době ukradlo spoustu velkých talentů a jinak tomu nebude ani na následujícím projektu. U tvorby seriálu Sinking Spring, nové krimi z prostředí města Filadelfie, se… (viac)

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

12.02.2022

Amazon Studios pořídilo práva na seriálové zpracování kultovní sci-fi Blade Runner režiséra Ridleyho Scotta a rovnou tak oznámilo, že chystá hrané pokračování ke snímku Blade Runner 2049 od Denise… (viac)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů