Sam "Ace" Rothstein je bývalý hazardný hráč, ktorého mafia dosadí na miesto vedúceho veľkého kasína v Las Vegas. O jeho osobnú bezpečnosť sa stará jeho najlepší priateľ, brutálny gangster Nicky Santoro. Pod Samovym vedením kasíno prosperuje, no jeho život sa zásadne zmení, keď do neho vstúpi profesionálna podvodníčka Ginger... (STV)

Mol

HE WOULD HAVE BEEN FUCKIN' DEAD. BOTH OF YOU. DEAD, DEAD!!! Ace byl prostě dobrák s kterým všichni celej film chtěli jenom vyjebat. Speciálně ta nenažraná kurva Ginger. Ta mě fakt mrdala celej film. Na jednu stranu chápu, že Ace ji miloval a měl s ní dceru, ale na druhou.. come on Ace. Jak ji správně nazval při rozhovoru v restauraci you fuckin' cunt! ()

dr.fish

Nejradši mám, když nás Robert de Niro provází filmem v pozici vypravěče. A přesně takovým filmem je Casino. Niro vypráví jak se mu to všechno přihodilo. A já, divák, se nechávám houpat tím jeho přízvukem a hrozně mě to baví. Joe Pesci má ten přízvuk ještě pikantnější, takže když ti dva začnou rozhovor, je to fakt úlet. Životní herecký výkon Sharon Stone je třešničkou na dortu. Příběh nemá hluchých míst a některé scény jsou přímo kultovní. Filmový zážitek. 90% ()

TomPrusik1

O tom, že Martin Scorsesee UMÍ točit gangsterky a skvělé příběhy o lidech, kteří se svojí nelegální činností dostali na vrchol (a později z něj spadli), všichni zatraceně dobře víme. Casino je toho důkazem. A podle čsfd má být Casino jeho nejlepším filmem. A je? Podle mě, zas tak úplně ne. Jo není to špatný film, má co má taková správná gangsterka mít. Slušný příběh s překvapivým koncem, scénář plný ,,fucků", brutální scény.V tomto případě(pokud si v nich libujete) hlavně skvělá scéna se svěrákem (vzpomněl jsem si na Mafii, tam taky něco povídali o hlavě a svěráku, ale tenkrát jsem si to neuměl představit) a pak takové ty klasické scény s pálkami (žid Baribal byl lepší profík) a klasické mordy za zradu. Dokonalá je také hlavní trojka ,,poctivý" a někdy i drsný De Niro, typická krásná zlatokopka Stone (hrála perfektně) a pak nesmí chybět trošku šílený Pesci. Zadělávalo si to na dokonalý film. ALE to by pak nesměl být tak moc dlouhý, protože jsem se po ty tři hodiny nedokázal zabavit jako třeba u Vlka z Wall Street. Byli prostě chvilky, když už jsem jich měl plný brejle a koukal se na hodinky čekal konec. Ten byl trochu překvapivý, takže určitě stojí za to dokoukat do konce. Další věc, která mi vadila, byla stejně jako u Skryté Identity a to moc přeplácaná hudba. Nebyla špatná, ale bylo jí moc a tak to jednu chvíli vypadalo, že spíš poslouchám rádio plné hitů (nechci dělat reklamu). Když si to sečtu, tak mi to ještě vyjde na těch 70% ()

FrankSusta

Tak aby jste byli v obraze. Ten film má sečteno podtrženo zaokrouhleno tři hodiny. A můj ovladač měl jaksi rozbito tlačítko STOP. A musím říct, že celé tři hodiny sledovat bez zastavení film je vcelku úmorné (ke všemu doma, v kině se to vždy dá). Ale teď k filmu! Tak tedy, musím říct, že tato Scorsesovka mě vskutku bavila. Všechno to hezky šlapalo a je zkrátka vidět, že Scorsese je pán mistr. Už ten úvodní 70minutový prolog pánů mistrů De Nira a Pesciho, který si své role neuvěřitelně užívají a do filmu dávají jak je zvykem vše. Především chci ale vyzvednout Joea Pesciho, který jak je zvykem tu roli prostě vzal se vším všudy a toho vymahače mu jde každou sekundu jeho času na plátně prostě věřit... i přes jeho výšku. Ale postava Sharon Stone... panebože, jakou chuť já měl jí prostě zabít! Tak neuvěřitelně otravná postava... ach, jak já ji chtěl umlčet. A za to všechno může skvělá představitelka, která si tu nominaci rozhodně zasloužila. Technicky je to jak je u Scorseseho zvykem vychytné do poslední mušky, ať už jde o kameru, střih, výpravu, či skvělý výběr a střih soundtracku. Jenom tam na můj vkus a očekávání bylo po výstřelu málo krve. Protože už v roce 1976 dokázal udělat efekt rozprsklé krve skvěle... ale tady není vůbec. Ale to nevadí. Martin Scorsese si zkrátka a dobře místo mezi mými top režiséry rozhodně zaslouží! Neuvěřitelně promakaný a zábavný film! ()

majo25

Téma síce nebude patriť medzi moje šálky čaju (zlodej okráda zlodeja, jeden mafián rozbíja ciferník inému mafiánovi), ale vrámci scorseseoviek film patrí medzi to lepšie, čo sa natočilo. Opäť herecký tandem Niro-Pesci - aj keď je to už obohratá platňa - nejakým spôsobom to funguje. Na spracovaní cítiť tučný rozpočet, aj keď si to pýtalo výrazne skrátiť...bohužiaľ, strihač bol asi na exotickej dovolenke. ()

otík

Sice dlouhé, ale velmi kvalitní a poutavé drama o životě těch, ktrerými asi nikdy nebudeme. Tak se na jejich život alespoň můžeme v klidu podívat. ()

tom88

Zatiaľ najlepší film od Scorseseho, čo som videl. Tomuto sa môže vyrovnať iba Mafiáni, ale myslím že toto malo niečo navrch. De Niro a Joe Pesci sú fakt super a Pesci je tu fakt drsňák, ktorý by zabil asi každého, ale pred De Nirom mal nejaký rešpekt. Dej bol výborný, herci super, atmosféra v kasíne dobrá. Typická gangsterka to asi nie je, ale miestami sa to tak totálne chová. 91%. ()

reky

Brilantní snímek, ve kterém se spolu s režisérem vracejí staří známí z Mafiánů Robert De Niro a Joe Pesci. K tomu navíc Sharon Stone, která sice za ty 3 roky od Základního instinktu trošku sešla (pravděpodobně však tento dojem podtrhuje make-up, který zvýrazňuje to, čím postupně ve filmu prochází), nicméně o jejím hereckém výkonu lze říct pravý opak. Moc se mi líbil styl vyprávění, kdy se střídají pasáže, které se odehrávají v reálném čase s vyprávěním vždy jednoho z hlavní dvojice, což mnohdy navozovalo až dokumentární vyznění celého díla. Film tak divákovi nabídne pohled na fungování kasina se vším, co k němu patří, a s čím je spojeno. Zároveň máme možnost nahlédnout i do soukromí a rodinného zázemí spolu se všemi strastmi, které hlavně v případě šéfa kasina přináší. Rodinné hádky a spory jsou vítaným zpestřením, které jednak dává punc určité realističnosti a zároveň komplexnosti, kdy kromě kasina a práci v něm můžeme vidět i "běžný" život bosse. Na druhé straně dávají vyniknout všem hlavním protagonistům, hlavně teda Stone, který jsem měl na konci filmu už plný zuby, a plně jsem se v tomto ohledu ztotožňoval se Samem (De Niro). De Niro odvádí svůj standard (rozuměj výborný výkon), o oprávněnosti nominace Stoneové si nedovoluji pochybovat ani na chvíli. Nesmím však zapomenout hlavně na Joea Pesciho, který ztvárnil gangstera, jenž se s nikým a ničím - myslim, že to můžu napsat bez obalu - nesere bravůrně. Těžko si v této roli představit někoho jiného. Suma sumárum další Scorseseho majstrštyk a pro milovníky mafiánských filmů "povinná četba". ()

charge

Já jen nechápu, co se komu na tom tak strašně líbí, kdyby se to zkrátilo o takovou hodinu, docílilo by se alespoň rychlejšímu tempu, ale takto ? Je tedy pravda, že si na mafiánský filmy moc nepotrpím, většinou mě totiž nehorázně nudí, to samý Kmotr či Millerova křižovatka a vlastně i trochu Tenkrát v Americe, prostě ať se jedná o jakéhokoliv režiséra výsledek je vždy skoro stejný. Chápu, že chtěj filmaři divákovi podrobně ukázat život mafiánů, mnohdy podle skutečných událostí, ale jejich spletence osudů, nesnází, nenávisti a podrazů spolu s podrobným popisem charakteru X postav, mojí mysl zkrátka v pozornosti neudrží, přestože se zde vyskytují hvězdy hollywoodského nebe. Pro mě tedy průměr, ale zase je fakt, že kdo má tématiku mafie v oblibě, bude tento typ filmů bavit. ()

stOKYi

Tieto vláčne filmy ako je Casino, alebo aj ďalšie filmy ktoré som videl o mafii napr. Mafiani, Vtedy v amerike, atď veľmi nemusím. No lepšie povedané môžem, znesiem, ale to maximum ktoré vždy očakávam na základe hodnotení užívateľov jednoducho nedostanem. Nemusím veľmi príbehy zamerané na dáke dlhšie časové obdobie. Pre mňa mafiánsky filmový vrchol zostáva stále "Untouchables". ()

Mylouch

<Škoda, že v Čechách není dost pouští a přehrad jako zázemí pro stejně svobodné podnikání.> Střídavě sledujeme osudy dvou kamarádů, jejich malé životy i cesty na vrchol a zase zpět. Strhující příběh ze zákulisí casina, doplněný střídavými subjektivizujícími komentáři událostí z pozic obou hlavních aktérů v rolích vypravěčů, obeznámených s koncem příběhu. Se sebevědomou samozřejmostí zvládnutý skvost vypravěče a ♫ hudebního labužníka Scorseseho na širokém plátně plus neokázalé výkony skvělého obsazení. De Niro, životní výkon Pesciho, účesy a převleky Sharon Stoneové. Až příliš uspěchaná poslední čtvrtina ve snaze uzavřít příběh bez odpovídající katarze oslabuje celkové vyznění. ()

mr.filo

Všechno jde jako po másle. Vydělávání, obhospodařování a množení. Ale pak se na scéně zjeví cholerická mlátička a začne se něco podělávat. A když už jde něco z kopce, tak se to všechno sype. A co může, to se po$ere... Miluji, jak Scorsese dokáže ve zkratce (ok, 3 hodiny není krátká doba) popsat životní osudy 3 kamarádů, tak aby se u toho člověk nenudil. Vše bylo bezvadné, až na pasáž s baseballovou pálkou, kdy bylo moc umělé krve. ()

tomeek

Tak tady opravdu netuším, kde hledat slabinu. Délka filmu mi připadá naprosto odpovídající komplexnosti příběhu, komentář mě bavil, herci skvělí. Ani na chvilku jsem se nenudil. Zaokrouhluju nahoru a nechávám pět hvězd. Scorsese totálně ovládá situaci a z Joea Pesciho jde opravdu strach :) "And that's that." ()

Noviik

Jak to jen ten Scorsese dělá, že mě dokáže udržet tři hodiny sedět a hltat každý kousek jeho, převážně konverzačního, díla?! ()

URBAN

Báječný příběh bylo to prostě celý dotažené do posledního detailu o soundtracku ani nemluvně . Doprovodný hlas se mi tam hodil a líbilo se mi jak bylo vše podáno . Rozhodně jedna z nejlepších true story co jsem kdy viděl . Po dlouhé době další krásný procítěný zážitek , určitě si to zase co nejdřív pustím . ( 25.11.13/MAC ) ( 13.1.14/MAC ) ()

SeanLSD

Scorsese vo svojej totalite - pokračovanie i remake MAFIÁNOV, brutálny psychologicko-ľubostný trojuholník, gangsterský i mafiánsky film. KASÍNO je dlhé, epické, ukecané... mnohovrstevnaté, a pritom jednoduché, zaľudnené výraznými malými rolami, ale súčasne koncentrované na niekoľko hlavných postáv. Nielenže je to veľkolepý epický príbeh o vzostupe a páde špekulantov, hazardérov a zločincov v Las Vegas, ale aj kompletná vyčerpávajúca encyklopédia chodu veľkých kasín, ku ktorým sa Scorseseho rozmáchly štýl a ukecaná popisnosť vyložene hodia. ()

panMartin

Genialita od samého začátku, pro mě osobně hlavně co se týká režie. Příběh nás zatahuje do casin a jejich napojení na mafii. Nádherně rozebraný mafiánský doupě od počátku až po jeho pád. Scorsese opět dokazuje, že je výborný režisér a vypravěč a že pod jeho zlatými ručkami podávají herci obvykle své nejlepší výkony. Snímek je okořeněn notnou dávkou brutality, která jen dotváří reálné vyznění celého příběhu. DeNiro jako vždy perfektní, Joe Pesci je tu za prcka, na kterého bych se bál i křivě podívat a Sharon Stoneové jako zlatokopky a feťačka byla skvělá. ()

Radiq

Trio Scorsese, De Niro, Pesci ve své perfektní poloze, kterou tady stejně dokonale vyvažovala Sharon Stone (řek bych v její nejlepší roli - Základní instinkt byl takovej moc základní, tohle byla vejška). Nejen že se prohrábneme vnitřnostma fungování kasína, ale sem tam se prohrábneme i vnitřnostma skutečnejma. Teda ne zrovna vnitřnostma, ale jinejch násilností si užijeme habaděj (hlava ve svěráku nebo umlácení bejsbolovejma pálkama je asi TOP, jak by řekli v Co na to Češi). Italové, Irové, Židi, to je docela jedno, tady jde o prachy!!! Pak taky musím pochválit dobře padnoucí výběr písní, což je ale Scorseseho značka. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale tohle je prostě parádní filmařina - minimálně na první dvě skouknutí. Je to prostě pecka, která se sice může oposlouchat, ale stejně si ji dáte někdy znovu. ()

eJacques

...Nebudu to rozvádět, skvělý film ve všech směrech (herci, hudba, scénář, kamera)... Příběh neskutečně silný... Gangsterky se opravdu daří... Scorsese si u mě výrazně šplhnul... Určitě stojí za to vidět více než jednou... ()

Triple H

Poväčšinou býva Casino menej rešpektované ako Scorseseho ďalší mafiánsky epos - Mafiáni. Na csfd to tak nie je a ja som tomu rád (hoci je to len na percentá). Mafiáni ma nikdy nestrhli tak ako Casino. Miestami ma aj trošku nudili (ale ozaj len trošku). Casino má 178 minút a videl som ho asi 10-krát - z toho som sa nenudil ani jeden raz. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011