Temný dom

• Česko Temný dům (viac)

Horor o temných tajomstvách idylického manželstva, ktoré vyplávajú postupne na povrch po nečakanej a šokujúcej samovražde manžela. Zničená manželka sa snaží pochopiť prečo sa jej manžel odhodlal k takému radikálnemu riešeniu a pri pátraní po dôvodoch postupne zisťuje a odhaľuje šokujúce a desivé tajomstvá ukryté v dome pri jazere, ktorý dovtedy spolu šťastne obývali. (CinemArt SK)

Cedr

Luxusní psychologický horor, který z hororové šedi vybočuje kvalitou scénáře bez toho aby se spoléhal na pretentiou 2deep4u tropy. Místo toho nabízí prostě poctivé napětí, porci mysterózna a skvělý výkon hlavní představitelky, která to vše táhne vpřed. ()

UhLee

(6,5/10). Mám hrozně rád originální horory. The Night House k nim jednoznačně patří. Celý film se nese na vlně tajemna, kdy divákovi postupně odkrývá všechny karty. Ze začátku člověk vůbec neví, která bije, ale postupem času do sebe začne všechno krásně zapadat. Výborná práce s budováním atmosféry, propletená děsuplnou hudbou. Líbilo se mi, že konec nebyl jednoznačný a každý si ho může sám domyslet. Ale všem je nám asi jasné, jak to nakonec skončilo. Rebecca Hall psychický stav svojí postavy trefila výborně a režisér si u mě vysloužil místo vycházející hvězdy a určitě se zaměřím i na jeho přechozí a nadcházející projekty. Řadí se do společnosti Ariho Astera, nebo Roberta Eggerse. The Night House mi pak svou celkovou atmosférou, tempem vyprávění dost připomínal třeba Chatu. Velká spokojenost a horor pro náročnější diváky. ()

Copacabana

Pokiaľ natrafím na film, ktorý sa odohráva v dome pri jazere (narýchlo si spomeniem na Lake House, The Amityville Horror) skoro s určitosťou viem, že to bude niečo pre mňa. The Night House od začiatku budoval napätú atmosféru, a aj napriek tomu že nejaké veľké lakačky sa nekonali, dostalo ma to. Koniec bol pre mňa artový a dychberúci. ()

Avathar

Veľmi slušná hororová práca. Výborná Rebecca Hall, sebavedomá réžia a solídna atmosféra, ktorá dokáže pohltiť. Zaujímavo napísaný scenár, pri ktorom si dosť dlho nie ste istí, či sa dívate na niečie halucinácie, alebo besnenie nadprirodzených síl. Poteší tiež fakt, že tvorcovia mali väčšie ambície, než doručiť prvoplánový „baf“ horor (hoci ľakačky sú aj tu, naštastie ale fungujú). Temný dom tak funguje jednak v žánrovej rovine, ale v druhom pláne aj ako kvalitná psychologická dráma o tajomstvách, zármutku a psychickej bolesti zo straty blízkeho. Palec hore. ()

BROKEN_

Režisér David Bruckner potěšil hororový fanoušky filmem The Ritual z roku 2017. Proto byl jeho nový horor velmi očekávaný. To co jsme nakonec dostali se nebude líbit každému. Má to pomalé tempo, nikam se nespěchá a film spíše sází na budování samotné atmosféry. Herečka Rebecca Hall nesleze z obrazovky a její herecký výkon je naprosto bezchybný. Zaujme zajímavý děj okolo "ducha". Celý závěrečný akt mi přišel vynikající a já jsem s nadšením sledoval toto dílo. Na rozdíl od zmíněného Ritualu se finále povedlo. Tam film ve finále zakopnul. Sice jsem čekal větší důraz na horor, ale nakonec si nemůžu stěžovat. Jsem hodně spokojený. Ale jak jsem již řekl, není to horor pro každého. 7/10 ()

Johnny.ARN

Ono je to celkom desivé do momentu, kým to je desivé. Potom to už nie je desivé a len sa čaká na vysvetlenie. Rebča to ale hrala výborne. 1 z 5 ()

Sfinkter

Překvapivě inteligentní horor, který stojí hlavně na atmosféře a indiciích společně s několika vydařenými lekačkami. Na druhé zhlédnutí by to mohly být čtyři hvězdy. ()

oveckaoa

Na tohle jsem chtěl jít do kina bohudík to dávaly pouze ve čtvrtek kdy jsem byl v práci. Beth přišla o manžela (vyjel si na loďce na jezero a zastřelil se) a snaží se s tím vyrovnat mezitím v domě kde žil se zapíná z ničeho nic rádio nachází tam šlápoty (myšleno stopy)  a má vidiny o mrtvých ženách. Pak zjistí, že někde byla tam na někoho narazila a on po ní jde (nebudu to dále spoilerovat). 3/4 filmu je totální nuda o ničem nemá to ani jednu lekačku a jediné co jde pochválit je atmosféra a hlavní herečka.   40 procent a i to jsem hodný pusťte si radši Neviditelného nebo No One Gets Alive . ()

VanTom

Daří se navodit řádně tísnivou atmosféru, jak se žalem zdrcená Rebecca Hall (ne)vyrovnává se sebevraždou manžela, jehož přítomnost v domě u jezera neustále cítí – ve snech i v jakési zrcadlové realitě. Postupné odhalování jeho tajemství přivozuje husí kůži a slušně pracuje s nadpřirozenem z oné druhé strany, závěrečné vysvětlení a především "souboj" s neviditelným zlem mi už nicméně přišly hloupé a málem stály snímek jednu hvězdičku v hodnocení. ()

stitch7

/// Tak jsem podle názvu čekal, že to bude o tom druhém, temném domě, ale ono to bylo nakonec o ničem :)  Před pár lety bych asi nadšeně jásal, dnes už mě tahle rádoby chytrá přiblblost nenadchne. Nerozumím, proč se Owen zabil a film mi to nevysvětlil. Natočené to však bylo pěkně, párkrát jsem se pobavil a párkrát leknul, jen jsem měl očekávání od pointy vyšší... Jakože o dost. ()

sedm.1

V případě The Night House budu sice opravdu přísný, ale ten film mě skutečně naprosto v žádném ohledu nezaujal, nebavil mě a v rámci duchařského subžánru se jednoduše jedná o podprůměr, který si nezaslouží ani špetku pozornosti. Každopádně důvody, proč hodnotím tuto nepovedenou záležitost tak nízko, jsou dva. V první řadě jde o obsazení ústřední postavy, kdy jsem Rebeccu Hall nikdy nepovažoval ani za pohlednou, ale hlavně ani za příliš talentovanou herečku, ovšem to jak odpudivě a nesympaticky působí zde, a samozřejmě jaký výkon tu předvádí, tak u mě po tomto fiasku klesla na seznamu hereček na úplné dno a upřímně filmům s ní se budu vážně spíš už jen vyhýbat, než abych je vyhledával. Nicméně kdyby šlo jen o její mizerné účinkování, tak by se to dalo ještě možná nějak důstojně přežít, co zde ale tvůrci předvedli se zápletkou, tak to naprosto odmítám tolerovat. Neskutečně nezáživná, opravdu podivná, ale především tak nehorázně zmatečná, že mi přišlo, že i sami tvůrci hlavně ke konci v podstatě nevěděli, jak se dobrat alespoň nějaké důstojné pointy a prostě si nějakých posledních dvacet minut dovolím označit za tak strašně nezvládnutých, že už dlouho nepamatuji, abych byl při závěrečných titulcích tak moc otrávený. Navíc mě zde nebavila ani atmosféra, která v podobných typech filmů má většinou jednu z nejvýraznějších rolí, tady ale vůbec nefungovala, a co se týče napětí, tak alespoň v tomto ohledu se mě podařilo párkrát zaujmout, ale je ho tu stejně jako šafránu, takže na vylepšení výsledného dojmu to stejně rozhodně nestačilo. Tudíž ještě jednou, za mě dostává The Night House jedno velké NE, jelikož se jedná o skutečně naprosto nefunkční a nepůsobivou duchařinu se snad nejpitomější zápletkou posledních let, co se v tomto žánru objevila. ()

borec999

"Mala si pravdu, nič tam nie je. Už si v bezpečí. Nič po tebe nejde" Režisér David Bruckner si pripisuje ďalší vydarený kúsok a z môjho subjektívneho pohľadu dokonca ešte lepší ako jeho predošlý, všeobecne chválený The Ritual. Temný dom je nemainstreamový, psychologický (pri sledovaní je nutné aj trochu rozmýšľať a nielen pasívne sledovať),jemne artový horor s výbornou Rebeccou Hall v hlavnej úlohe. Z hororového hľadiska Bruckner vsadil najmä na atmosféru a napätie, ktoré sa mu aj darilo budovať a film bol dostatočne napínavý a miestami aj nepríjemný- v tomto ohľade osobitne chválim scénu zaspávania Rebeccy Hall na kolenách priateľky a jej následné prebudenie, ktorá ma vďaka šikovnému strihu,hudbe a kamere zachytila naozaj nepripraveného, pekne mi na pár minút zvýšila tep a celkovo šlo o jeden z najlepších hororových momentov, aké som videl za posledné obdobie. Samostatnou kapitolou v podobných artových filmoch býva príbeh, v ktorom sa bežne dejú bizarné veci, ktoré spravidla nemajú racionálne vysvetlenie. Tento aspekt v Temnom dome našťastie nie je prítomný (resp. je v menšej miere) a celkovo po dopozeraní si myslím že cca viem kto,čo,ako a prečo. A čo je pri deji najpríjemnejšie, že až do záverečných minút sa s nami scenáristi a režisér hrajú a neviete, či sa všetko odohráva len v mysli hlavnej hrdinky, či za to môžu duchovia alebo nebodaj je manžel živý... Vo výsledku som spokojný a aj keď som od filmu vopred NIČ nečakal, tak ma to NIČ v kine príjemne prekvapilo. 75% ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy kvôli slušnej atmosfére, postupnej gradácii a odhaľovaniu a nemožnosti odhadnúť, ako to bude ďalej. Ale od lepšieho hodnotenie to oddeľuje minimum ľakačiek, psychológia postáv niekedy zahapruje a predsa to len bolo aj na moje pomery pomalšie, ako by som si prial. Ale inak fajn snímok. ()

JamesSi

David Bruckner je třída o to žádná. Už když točil v povídkových filmech VHS, Signal a Southbound, jeho povídky byly mezi nejlepšími. Ale sakra si musí vybírat o trochu lepší scénáře. Nejde o to, že scénář je naprosto strašný, ale závěrečný twist mě trochu naštval. Člověk čeká, že v tom bude něco psychologičtějšího a oni to vysvětlí jako stupidního bubáka. Skoro se z toho pak stane Final Destination. Zvlášť, když všechno ostatní je tak dobré. Herecký výkon šílenství hlavní herečky mi v nejlepších momentech dokonce připomínal Ženu pod vlivem. Kamera je dobrá, triky jsou fajn - i když nízkorozpočtovější. Ale ten průměrný scénář byl problém už i u Rituálu. Všechny ty maličkosti v designu prostředí byly skvělé. Jen sakra ten zvrat. Kdyby to nechali u toho, že (SPOILER:) Manžel je vrah a jeho žena se s tím snaží vyrovnat, tak je to mnohem lepší. Všechno by se to dalo pak vyřešit jako psychické srovnání se s krutou realitou. Výsledek je ale... eh... Prvních 85% filmu, ale velmi dobrých a uvažoval jsem o pěti hvězdách... Takže 7/10? ()

Han22

Mohl bych ten film sestřelit jako další horor, kde se většinu času vůbec nic hororového neděje. Ale kupodivu mě to docela bavilo. Hlavně díky Rebecce Hall, která naprosto fantasticky hraje zlomenou ženu, smiřující se s náhlou sebevraždou manžela. Není problém ji věřit posedlost zjistit to, co byl vlastně její manžel zač a dramatické scény (rozhovor s "milenkou či matkou ve škole) jsou vynikající. Rozuzlení... ale jo, slušné.  Sice jsou tu konkrétní "entitu" viděl už v Supernatural, ale tam také bylo snad všechno. Co bohužel nefungovalo na mě vůbec jsou všechny duchařské/strašidelné/hororové scény, možná jsem už přesycen, ale bylo to jak z x dalších duchařin. Ty 3* si to ale bez problémů zaslouží. ()

Wally

Mělo to atmosféru a napětí, ale jinak to bylo dost složitě a nepřehledně vystavěné...no a úplný konec za mne nic moc..přišlo mi to dost laciné a odfláknuté. ()