Temný dom

• Česko Temný dům (viac)

Horor o temných tajomstvách idylického manželstva, ktoré vyplávajú postupne na povrch po nečakanej a šokujúcej samovražde manžela. Zničená manželka sa snaží pochopiť prečo sa jej manžel odhodlal k takému radikálnemu riešeniu a pri pátraní po dôvodoch postupne zisťuje a odhaľuje šokujúce a desivé tajomstvá ukryté v dome pri jazere, ktorý dovtedy spolu šťastne obývali. (CinemArt SK)

Corpsegrinder odpad!

Nechápu jak tohle mohl natočit někdo kdo se podílel na peckách jako Rituál nebo Southbound. Film by byl o dost lepší kdyby se vážně jednalo o jakousi epizodu Twilight Zone kde přes jezero opravdu existuje zrcadlová verze plná dvojníků, bohužel se musíme spokojit s řadovým bubákem co si chce zašoustat. Nuda bez atmosféry. ()

HonzysKISS

Pěkné hororové překvápko. První polovina je vážně skvělá, jednou jsem se i hezky lekl. Hlavní herečka to zahrála skvěle. Na druhou stranu, ke konci to už začalo být celkem ujeté. Takové divné, nezaujaté. Škoda, že lekaček bylo opravdu málo. Hudba žádná sláva, klasická pro hororovky. 70/100 ()

Litvicek

Bylo to temných 60 minut koukání, abych mohl na finálních 20 zajímavých minut tam hodit ty průměrné 3 hvězdy v hodnocení. Titulky jsem nedokoukal, takže stopáž sedí. Komentář není nutný - Na film jsem byl zvědavý ale ve výsledku o nic zajímavého vlastně nejde. ()

Mitin

Po dlouhé době decentní horor, co nespoléhá jen na lekačky v každé druhé scéně, ale je schopen vybudovat takové napětí, že se mi chlupy na prdeli staví a tvarují do siluety člověka. Za mě super natočené. ()

Marius_ss

Zaujímavý thriller, ktorý sa určite oplatí pozrieť. Rebeca Hall to zahrala skvelo. A potešilo aj to, že ľakačky a celkovo budovanie napätia neboli jedno veľké klišé, ako je pri podobných filmoch zvykom. Koniec bol zaujímavý. ()

Kacitr

Spíše psychologické drama než horor. Taková sonda do duše mladé vdovy, která se po smrti manžela snaží postavit zpátky na nohy. ()

TheSpearCZ

Od Night House jsem měl před vydáním velká očekávání, ale jsem doslova znechucený tím, co ve výsledku přišlo. Film nemá s hororem vůbec nic společného, celý film tady musíme sledovat, za mě až překvapivě, velice nesympatickou Rebeccu Ferguson, kterou mám běžně rád, ale tady je jednoduše nesledovatelná. Zároveň tu nemůžu vzpomenout jedinou lekačku, což je dalším velkým problémem u takového filmu. Nejvíc mě tu ale štve samotný styl provedení, který je až artový, přitom se z této "obrácené reality" a domu dalo vytřískat daleko více. Film, který absolutně vyšumí do prázdna a ještě vás namíchne. Zklamání na n-tou. 1* ()

Warhorr

Výborná show. Takovej Invisible man ( 2020 ) říznutý s duchařským příběhem o strašidelném domě. Rebecca Hall exceluje a předvádí skvělý výkon. Melancholička, kterou nechceš otravovat stupidními otázkami. Ponurá atmosféra, jenž dodává na intenzitě. Stisněné a znepokojující pocity jak se hlavní představitelka potuluje po domě na člověka jen stříkají. I prostředí k hororu přímo vybízí - samotná vila u lesa, na kraji jezera, nikde nikdo. Já bych vlastně neměl ani žádnou výtku ale za mě to prostě zazdila celková/finální myšlenka celého filmu, která mě po skvělé hodině a půl vytočila. Už už se zdálo, že to směřuje přesně tam, kde jsem to tipoval ale hold nestalo se. Rád bych se vyjádřil konkrétněji ale nechci spoilerovat. Je to strašná škoda. Rozhodně se mohlo jednat o adepta na horor roku. ()

Flopik

Zaujímavý príbeh, podaný nezaujímavým spôsobom. Rebecca to zahrala skvelo, atmosféra výborná, no a najväčšie plus sú 2 lakačky, kde na vás nevyskočí žiadny duch, ale ja osobne som sa teda pri nich riadne mykol. Inak je to skôr dráma a po hororovej stránke sa veľmi báť nebudete. Finálne rozuzlenie za mňa super, predsa len by som bol asi radšej, keby šlo o nejaké to strašenie. Dĺžka tiež zbytočne prestrelená. U mňa niekde medzi 3 a 4*. ()

Muel

| Searchlight Pictures | Veľmi dobrý horor, prekvapivo a dosť znamenite poháňaný hlavnou zápletkou, žiadnymi scaremi. Rebeca Hall je suprová a táto rola jej pristála ako uliata a nechcem zachádzať do spoilerov, ale spôsob, akým rejža diváka desí, je veľmi efektívny. Takýchto hororov je málo. Nie často sa stáva, že ma najviac na nich zaujme práve príbeh a tu to platí dvojnásobne. Chcel som možno viac odstrašujúcu hlavnú myšlienku, tak či tak je to super horor. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

bolan

Celkem nenápadný, o to více překvapující horor s naprosto blbě neoriginálním názvem, z něhož máte pocit, že dostanete další průměrnou duchařinu vrzajícího domu. Není tomu tak. Je to slušný psychologický nátlak. Kdyby to zůstalo v reálné rovině chorobných výplodů mozkové kůry vypsychované ženy, sedlo by mi to ještě mnohem více. ()

Bozvav

Horor, který byl snad psán přímo na míru Rebecce Hall. Ta podává skvělý herecký výkon, jinak docela nuda, pár lekaček bylo, jinak zvláště v druhé polovině snímku docházel dech. Tento typ filmů mne zkrátka moc nebere. Moc pěkná hudba. Průměrná záležitost. ()

warrenur

Herecky Rebecce Hall nemozno moc vytykat. Paranoia, precitlivelost, iluzie, viera v nieco nemozne, zahrane uveritelne. Aj mystery linia a obrazy celkom uchadzajuce. Dari sa obcas i gradacia napatia. Zauzivane klise a okultizmus....meh. Avsak, co si slubovali od tych uletenosti, blbin a metafor akoby "z paralelnej dimenzie" poslednych cca 15-20 min?! Vobec, z mojho pohladu, nebolo nutne ist az do takejto formy absurdit. To pre mna pochovalo akukolvek dovtedy budovanu atmosferu. To minimum, co by sme horroru mohli pripodobnit, je stavane na zvukoch a ohratych postupoch. Opat klamlivy hype v kinematografickej praxi. 40% ()

Extrakritik

Po dlouhé době celkem dobrý horor. Hutná atmosféra,která nespoléhá pouze na lekačky. Když už nějaká lekačka byla,tak se člověk i leknul. ()

Aurus odpad!

Tohle jsem vážně nečekal. Čekal jsem minimálně nadprůměrný horor a dostanu takovou kravinu? Jako vážně? Příběh je velmi debilní, postavy jsou strašné, hudba nic moc, kamera docela dobrá a atmosféra není špatná. Za mě 0,5/10. ()

zahadum

Začne to sľubne...Beth nechá na tomto svete samotnú jej manžel ktorý spácha samovraždu. Beth je v šoku, nevie prečo to spravil. Beth začne pozorovať, že v dome niečo nie je v poriadku. Jazero, osamelý dom, tmavá a dobre navodená atmosféra...potom sa to celé rozíde divnými cestičkami a scenár je rozpadnutý a hlavne neprehľadný kedy sa nám stratí celá logická začiatočná línia. Škoda. ()