Temný dom

• Česko Temný dům (viac)

Horor o temných tajomstvách idylického manželstva, ktoré vyplávajú postupne na povrch po nečakanej a šokujúcej samovražde manžela. Zničená manželka sa snaží pochopiť prečo sa jej manžel odhodlal k takému radikálnemu riešeniu a pri pátraní po dôvodoch postupne zisťuje a odhaľuje šokujúce a desivé tajomstvá ukryté v dome pri jazere, ktorý dovtedy spolu šťastne obývali. (CinemArt SK)

ScarPoul

Za mňa protichodný mix pocitov. Na jednu stranu to má super atmosféru a Bruckner dokáže na konci príjemne prekvapiť svojim zvratom, hoci to čo k nemu smerovalo bolo veľmi priehľadné. Aj keď podiel na tom majú asi scenáristi. Za mňa to začalo pokulhávať momentom, ako sa mystifikácia začala zamotávať a to, čo spočiatku vyzeralo ako určitý typ psychózy, sa zmenilo na konkrétne nadprirodzeno. Začali sa objavovať drobné chybičky a to zase vyústilo do pre mňa veľmi neuspokojivého vyvrcholenia. Beth je silná ženská hrdinka. Volá na ducha takmer od začiatku. Nebojí sa konfrontovať so svojimi strachmi aj smútkom, ale koniec jej trošku v tej sebadôvere podkopáva nohy. Ďalší problém čo s tým filmom mám je Rebecca Hall. Nie je to zlá herečka, ale mne príde skrz na skrz veľmi nesympatická. Mal som problém vytvoriť si k nej akúkoľvek emóciu. Takže je to v zásade niekde na pol cesty. Rituál bol nepríjemnejší a nový Hellriser zase mytologicky sofistikovanejší. Boh vie ako by sa mi toto páčilo s inou herečkou. Vedľajšie postavy ( či už kamarátka alebo sused) tam vôbec nemuseli byť. Dopadlo by to rovnako aj bez nich. ()

BoPo

Celú dobu sa buduje tajomný príbeh, ktorý sľubuje zaujímavú nadstavbu. Nadstavba (paralelné svety, realita vs sny a bohvie čo ešte) sa vôbec nekoná, pretože odpovede neprídu. Príde v podstate tuctové záhrobné vyústenie, ktoré sa tvári, že stačí z 10 otázok zodpovedať tri. Pokiaľ chcete príbeh o mŕtvom chlapovi, ktorý napriek tejto drobnej vade nedá svojej ženskej svätý pokoj, tak si dajte Neviditelný (2020). ()

Hoyt

Trailer nalákal na něco více ale ve výsledku je to klasický průměr a je to škoda. Prostředí příjemné a jedenkrát v celku slušná "husí kůže" ale konec už mě nijak zvláště nezajímal. ()

corpsy

Som vďačný za každý nepredvídateľný horor, ktorý sa mi dostane do pazúrov. Pričom nieje len naratívne skvelý, ale aj vynikajúco natočený. Aj s minimom ľakačiek sa dá natočiť hutný, atmosférický a hlavne strašidelný film. Malé veľké dielo. ()

Astaroth12

Určite je to aspoň v niečom zaujímavý film. A to myslím hlavne v budovaní atmosféry, tam je skoro dokonalý. Lenže po nejakom čase tá atmosféra začína stagnovať, lebo všetko staviť na jednu kartu nie je vždy terno a tu sa to ukázalo ako svetá pravda. Prostredie vynikajúce, Rebecca bravúrna, ale  druha polovica filmu už nemala až taký doraz ako tá prvá. Finálny zvrat nebol zlý, ale niečo tu i tak chýbalo. Rád si pozriem podobne ladené filmy, ale u tohto nebudem mať snahu si ho pozrieť druhýkrát. Slabe 3*. ()

Tryskomyš

Nečekala jsem nic, dostala jsem moc. Opět se mi potvrdilo, že nevědět dopředu skoro nic o filmu, je výhoda. No měla jsem ještě jeden nápad, jak by mohl být film ukončen, a to by bylo hrozně moc creepy. ()

Trevor

Jeden z tých filmov, ktorého hodnotenie odráža jeho kvalitu, silné 3* či slabšie 4 ktoré sa objavujú u mojich obľúbených užívateľov sú naozaj obrazom presvedčivého výkonu hlavnej hrdinky a nie úplne domysleného scénara. Nič čo by mi vyrazilo dych a opäť spokojnosť s tým že ani na tento film sme do kina nakoniec nešli. ()

M.i.k.e

Night House má svoje rezervy a osobně mi úplně nesedlo pár věci okolo bubáka (a nebo sem je nepochopil),nicméně jinak sem dostal nad očekávání solidní psychothriller se špetkou hororu.Atmosféra je chvílemi parádní a hlavně Bruckner dokáže dost dlouho udržet určitou hladinu "tajemna",takže mě neustále zajímalo co se stane a proč se děje co se děje.Dost nahoru to navíc táhne i skvělá Rebecca Hall...70% ()

bourec

Rozhodně vypusťte z hlavy pomyšlení, že tenhle film je horor. Psychologický drama šmrncnutý thrillerem. Až do šedesátý minuty celkem koukatelný, pak ovšem film nabere směr hovno. Ty závěrečný minuty jsou už čistým opruzem. 30%. ()

moviefreak

Strašne zaujímavý film, ktorý potrebujem vidieť viac ako jeden krát a všímať si všetky skryté veci, detaily, predmety a ich perspektívu... Atmosféra ako aj herecké výkony taktiež výborné ale tie vizuálne a doslovne scény "depresie" sa mi do filmu nehodili. Film bol zaujímavý aj bez tohto nadprirodzena, ale aspoň diváci môžu spolu špekulovať a dohadovať sa, prečo to tam režisér dal a čo tým chcel povedať... ()

dubinak

Já vám nevím, mně to spíš, než jako dobrý psychologický horor připadalo jako nevím-kudy-kam skládačka náhodných nápadů, které mají ze scénáře vyzobat různé otázky ohledně minulosti manželů, ale na druhou stranu, nikde žádné odpovědi. Přesně jak to tu napsal ricci, první polovina měla našlápnuto velice slušně. I hororová stránka fungovala zručně, ale postupem času mě to stručně řečeno začalo srát. Rebeca hraje výborně, ale od jistého momentu už to neutáhne ani její výkon, protože to sebou plácá jako ryba na suchu. Vím, že tam byla scéna, u které jsem měla opravdu husí kůži, ale ten zbytek filmu mě tak rychle přestal zajímat, že už si ani tu dobrou scénu nevybavím. Za mě teda spíš jen dvě a půl, protože v závěru se to pohřbilo opravdu hluboko. ()

Azrael515

Bruckner by bol celkom schopny atmosferak, keby sa vyhol tej svojej patetickej WTF-Bobby-Ewing-happy-endovosti... Zamotat klbko vie celkom slusne, ale na konci si bez cheatovania noznicami nedokaze poradit. LAME! A pritom by stacilo vygradovat beznadej a hodnotenie by slo vyssie. Tema schizofrenie v kombinacii s architekturou pachne (myslene ako kompliment) "novsimi" Hellraisermi.. Vyber dalsieho projektu ma teda ex-post nezaskakuje.. :D Az objavi Barkerovsku nadsenost pre maso, dosiahne to aspon na priemer. :D ()

Juto

Príbeh má pomalé tempo, ale má neustále pútavý dej, ktorý vás nechá premýšľať, čo sa deje. Nie je to jeden z tých filmov, pri ktorých zistíte všetko od začiatku. Nie sú tam naozaj strašidelné momenty, dokonca ani lacné lakačky pomocou hlasnej hudby. Ale, je tu napätie a tajomstvo. Herecké výkony neboli vôbec zlé, takže ani o ných nemám, čo povedať nič zlé. 6/10 ()

PROCESOR

Od hororu neočekávám propracované znepokojení ani, že si u něho stihnu dodělat postgraduál z psychologie, já jsem mnohem jednoduší, já se chci jenom a prostě bát. Tady to na mě působilo, jako stínový divadlo. Některé scény byly až směšné a skoro se mi u toho chtělo smát. Wau, ale já bych si z toho srandu nedělal, protože si pro Vás už jde všeobjímající N-I-C-O-T-A. ()

Martrix

Horor spíše na pomezí mystického thrilleru. Velmi solidně vystavený i obsazený. V tomto žánru je složité být originální, ale tvůrcům se daří poměrně dlouho držet diváka v napětí, co se z toho nakonec vyklube. Beth postupně rozkrývá, co byl její manžel zač, přesto atmosféra houstne a pořád netuší, proč ty podivné věci dělal. Pointa sice není dechberoucí, ale zato je příjemně metafyzická. Navíc má i díky R. Hall silnou emoci. Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, protože uplakané duchařiny rád nemám, ale obavy nebyly na místě. Ovšem kdo čeká ostřejší vymítačskou duchařinu, bude asi zklamaný. ()

SHI-SHA

Po dlouhé době jsem s hlavní postavou vůbec nesoucítil. Taky vám přišla tak extrémně nesympatická? Moc se mi líbila zápletka a chybělo mi trochu konkrétnější zakončení. ()

majo0007

Keď máte v pivnici basu brandy, všelijaké halušky sa vám varia v hlave. Nebavilo. Navyše slečna Rebeca Hall má xicht jak kotná kobyla. ()

dr.fish

Tady je forma asi lepší než obsah. Zpracování se mi líbilo, cesta bylo ovšem dlouhá. Zkrátil bych o kousek, nevadilo by. Jinak bylo ovšem pátrání po manželově minulosti docela fajn. 60% ()