Temný dom

• Česko Temný dům (viac)

Horor o temných tajomstvách idylického manželstva, ktoré vyplávajú postupne na povrch po nečakanej a šokujúcej samovražde manžela. Zničená manželka sa snaží pochopiť prečo sa jej manžel odhodlal k takému radikálnemu riešeniu a pri pátraní po dôvodoch postupne zisťuje a odhaľuje šokujúce a desivé tajomstvá ukryté v dome pri jazere, ktorý dovtedy spolu šťastne obývali. (CinemArt SK)

SpicyNugget

Velice nesympatická Rebecca Hall se jako Beth pomalu vyrovnává se smrtí svého manžela. Jenže se těžko vyrovná, když jí ten cvok pořád leze do snů a do všech vizí, dokonce ji jeho duch volá k jezeru, kde vidí jeho stopy. Současně s tím potkává jiné ženy, které jí její obrázek o manžovi totálně rozhasí. No, tohle mě strašně nebavilo, poprvé jsem v kině usnula. Nechápu pointu, nechápu děj, nechápu smysl, asi nejsem cílovka takového deep “hororu”. ()

Dexter666

Toto je taká klasická premárnená príležitosť, že z toho až bolí... Rebeca Hall je famózna, ale pracuje len s tým čo má a to je príbeh, ktorý nevedie prakticky nikam. Šikovný divák si to nejak dokreslí, ale urobiť ešte jeden krok jedným alebo druhým smerom k vysvetleniu by tomu naozaj pomohlo, takto si na film o týdeň ani nespomeniem, čo ma veľmi mrzí nakoľko atmosféru vie budovať veľmi dobre, finále však vyšumelo :( ()

doriana.g

Rebecce ty máklotiny jdou, onehdá si vystřelila mozek z hlavy, tentokrát je to vo fous. Mně to ale moc nebavilo, zvlášť od chvíle, kdy se Nicák úplně nesmyslně profláknul. Kdyby chtěl, měl ji už první večer. Překombinovaná slabota. ()

halberdier

Nadprůměrný "duchařský" horror, který v první půlce výborně funguje jednak jako horror se slušnými lekačkami, tak jako drama o vyrovnávání se ztátou manžela hlavní hrdinky. Do toho se přidává mysteriózní atmosféra s postupným odhalováním toho, co vlastně stálo za jeho smrtí. Ke konci snímku bohužel trochu dochází dech a plně nevyužije potenciálu, který v první půlce načrtne. I přesto se jedná o jeden z nejatmosferičtějších horrorů poslední doby s fajn Rebeccou Hall. (7/10) ()

Isobel

Překvapilo. Skvělé herecké výkony a dobře dávkované rozuzlení. Měla jsem dvě teorie "jak to vlastně bylo" a stejně jsem neuhodla - což se mi už skoro nestává. Proto pět hvězd. ()

veverysiak

Ohromná škoda, že chlapi neudržali tempo a kvalitu do konca, vystavanie príbehu a umné stupňovane napätia a mystérie sa v poslednej tretine rozpadne na nezmyselné zápletky a nelogické vysvetľovanie súvislostí, čo je síce dosť blbá výhrada voči takejto žánrovke, ale aj tu musí platiť, že kino sa robí hlavne pre ľudí, teda pre bežných ľudí a tým treba okrem spoľahlivej Rebeky, zaujímavej myšlienky a vzrušujúcej gradácie naservírovať aj ako-tak zrozumiteľné vyvrcholenie, inak masy na takéto mindfucky veľmi rýchlo zabudnú, takže 60%. ()

Kushina

Bylo to scary a weird. Konec jsem pořádně nepochopil. Zkrátka asi ďábel co se vydává za druhé aby je zmátl. Nebylo to vlastně špatné, jen zmatené. 55% ()

clint123

Do kina som šiel bez očakávania a pri tom to aj zostalo. Klasická mysteriózna ducharina s nejakými ľakačkami, a atmosferickým prostredím, ale toť všetko. Rebeccca Hall hrá celkom dobre ale zbytok hercov nič moc. Hudba ma neočarila ani náhodou. Nemastné - neslané. ()

Ace.A.T.L.

Paráda. Jak už jsem tu několikrát psal, tak miluju zamotaný zápletky, jak časový, tak dimenzionární, tak dobř propletený v reálným světě. A byl jsem velice mile překvapenej, co z tohohle vzniklo. Je to honě příjemnej počin a když nechci spoilerovat, tak nemůžu ani naznačovat o co tam jde. Určitě si tenhle film pustím víckrát. Za mě parádní 4* a DOPORUČUJU ()

v.indruchova

"hlavní hrdinka" se svým zezřením hodí, mě nesedí. Příběh mi připomínal starý příběh o Modrovousoví, kdy ukazuje ženě že má dospět, musí uvidět co je její manžel zač. Musí se hrabat v tom nejhnusnějším ať jsou to nechutné choutky nebo mrtvá těla. Odhodit najivitu a zničit to temno v sobě. Příběh tento i Modrovousův ukazuje je strach zde není na místě, je třeba se prohrabat nánosy hnusu a krve. Psychologické hrádky byly povedené, každý si v tom něco může najít. Může vidět temnou entitu, která se se k ženě připojila v času jejího skonu a návratu mezi živé, či ducha, nebo jen její vlastní vyrovnání s traumatizujícím skonem milovaného muže? Je to jedno, každý má svůj příběh. Škoda jen podivně nevyznívajícího konce. Vyznívá mi to tu jakože po smrti nic není, nic tam není. Což tvrdí temná bytost či entita. Takže co dělají tyto "démoni" lžou a manipulují. Opak je pravdou. Pokud by film některé nabádal žít a nečekat na "lepší místo", toto spojení slov, je samo o sobě zvrácené. Byl by to úspěch pomocí příběhu, aby jsme si uvědomili, že žít je potřeba už dnes. ()

parazit

Musím přiznat, že to možná na 4 hvězdy není, ale atmosféra byla po celou dobu luxusní a já byla napnutá, jak struna, co bude dál. Konec byl zajímavý, oceňuji pokus o jiný konec v daném žánru. ()

karnifex

Určitě nejsem expert přes horory, takže leckdo možná viděl tento film kritičtěji, ale za mě: výborná atmosféra napětí a nejistoty, scény, při kterých mi přeběhl mráz po zádech a až do konce nevyřešená pochybnost, zda se jednalo o setkání s tajemnem nebo jen projevy psychózy spuštěné ztrátou blízké osoby. ()

serdehelan

Takmer sólo pre Rebeccu Hall, so slušnou atmosférou a vcelku zaujímavým príbehom. Ideálny materiál pre nizkorozpočtový horor. Minimum lokácii, minimum hercov, solídny scenár, kvalitná réžia, kvalitní herci. Príjemne nepríjemná atmosféra, pár fungujúcich lakačiek a záver, ktorý to nepokazí. ()

Accuphose

Ze začátku to má celkem zajímavou atmosféru a docela se těšíte, co z toho vyleze, zvuk je docela fajn a párkrát se díky tomu leknete (tedy v kině). Zápletka je ovšem docela hloupoučká a jakkoliv chápu, že autoři chtěli přijít s něčím novým, tak se jim to nepovedlo, přitom vymyslet se toho dá habakuk... jen je třeba dodržet nějakou logiku napětí, scénář, chování postav a je toho teda celkem dost. No a když se na to vybodnete, na víc než na jednu hvězdu to nebude. Jen mě mrzí, že v tom hrála moje oblíbená Rebecca Hall. ()

I.ball

Misteriozni? Mozna. Napinave? Trochu. Horor? Vubec. Tak trochu sequel k Hracum se smrti s tim, ze jeden z protagonistu je Ted Bundi. Ale v originale aspon pribeh daval smysl. Zde mi to spise prislo jako psychoanalyza zeny trpici depresemi nebo ptsd. A pointa? There is nothing... za dobry vizual a zvuk 60%. ()

Lesazrk

Nápad fajn, realizácia už trochu prúser. Celý čas som čakala na rozuzlenie a miesto toho sa vynorilo ešte viac a viac otázok, pritom sa dal film ako-tak vysvetliť. Koniec úplne mimo. ()