Temný dom

• Česko Temný dům (viac)

Horor o temných tajomstvách idylického manželstva, ktoré vyplávajú postupne na povrch po nečakanej a šokujúcej samovražde manžela. Zničená manželka sa snaží pochopiť prečo sa jej manžel odhodlal k takému radikálnemu riešeniu a pri pátraní po dôvodoch postupne zisťuje a odhaľuje šokujúce a desivé tajomstvá ukryté v dome pri jazere, ktorý dovtedy spolu šťastne obývali. (CinemArt SK)

Tranda

Příběh: 4/5; Akce: 2/5; Hudba: 2/5; Vizuál: 4/5; Atmosféra: 4/5; Napětí: 4/5; Herci: 3/5; Zábavnost: 4/5; Index strachu: 4/5.  7/10 ()

MrNoisy

Je to asi aj trochu moja chyba. Mal som úplne iné očakávania. Viem si sám pred sebou obhájiť každú známku na stupnici 5-8/10. Bruckner spravil väčšinu vecí pri realizácii dobre, ale mne to proste nestačí. 6,5/10 (asi najlepší kompromis za mňa) a vážne neviem komu ani akým spôsobom film odporúčiť. Soundtrack je top. ()

brkerez

Místy sem měl naděláno, vyladěnej vizuál a atmosféra mě vtáhla a párkrát sem si řikal "dobrej nápad". V druhý půlce mi to ale zabila přehrávající Rebecca Hall a lehce předvídatelná zápletka, která místy přešlapuje, jako by si nevěřila a věděla, že vyústění žádná velká pecka nebude a trochu zdržovala než to praskne. Ale možná sem moc náročnej, když člověk ke konci vypne půlku mozku a neklade příběhu zbytečně šťouravý dotazy, vlastně si to asi docela užije. ()

Chaospunx

Boj kobylí hlavy se svou vlastní schízou... Čekal jsem nějaké rozuzlení tajemství ohledně toho tzv. "Temného domu", ale to jaksi nepřišlo. I tak ta Kobylí hlava to herecky zvládla a kouknout se na to dalo. (Ovšem jen jednou). ()

vinducha

Rebeka to utáhla celé v pohodě. Pár nepříjemných momentů tam bylo. Ale jelikož 4 hvězdy dávám větším majstrštykům , tak tohle je průměr za 3. Doporučit ale rozhodně můžu. ()

gonzo

Přímočarý a trochu tupý horror s trochu lepším režisérem a velice dobrou herečkou, než jaké si to zaslouží. Od prvního náznaku strašení je jasné, že se bude čekat na pointu; a bohužel, než se dostaví, nic zajímavého se ve filmu neděje. A ani to finále není uspokojivé. ()

naytsirk

Nebylo to vysloveně špatný, ale na mě až moc utahaný.... Celkový příběh byl fanj, pointa zajímavá... nicméně jako celek to na mě nefungovalo... ()

Little_Sawy

Žena príde o muža ktorý sa zastrelil na lodi, pretože mu to kázala smrť, pretože tá smrť chcela tú ženu, tak jej muž zabíjal ženy ktoré sa na ňu podobajú ako vajco k vajcu, nemôžem povedať žeby ma odkrývanie pravdy nebavilo. ()

Drolit

Tak tohle byla velice příjemná změna od hororů, co kladou důraz jen na tisíckrát ozkoušené lekačky. Hned od prvního záběru na loďku houpající se ve vlnách ve mně film vyvolal pěkně chladnou atmosféru, která se mnou zůstala až do konce. Psychologické drama je tu excelentně zpracováno, hlavní postava v roli ženy, co čerstvě přišla o manžela, fakt vynikající. Ta to zahrála na jedničku, člověk jí to žral po celou délku snímku. Nadpřirozené prvky tu jsou podány inteligentně a ačkoliv se ve filmu nevyskytuje téměř žádná krev, žádné lekačky, dokáže to diváka pořádně vyděsit. Sice mi vysvětlení ke konci přišlo malinko nedotažené, ale to se třeba změní, když se na film podívám ještě jednou. Za mě silně doporučuji. ()

sun.eagle

Žánrová lahůdka kterou prostě musím ocenit.  Jednak za Rebeccu Hall, která už v minulosti ukázala, že role rozervaných žen, jež jsou stíhané vnitřními démony ji jdou skvěle. A taky za různé pohledy, kterýma divák může film chápat. Lekaček bylo méně než je zdrávo, ale když už, tak za 10 z 10, dlouho se mi nestalo aby mě naskočila husina jako dnes u sledování tohohle kousku.  Zásluhu na tom má jistě i přepálená hudba v kině. Doma by to možná takhle nevyniklo, ale řeknu vám v ten moment jsem se fakt nepříjemně kroutil v sedačce. ()