Temný dom

• Česko Temný dům (viac)

Horor o temných tajomstvách idylického manželstva, ktoré vyplávajú postupne na povrch po nečakanej a šokujúcej samovražde manžela. Zničená manželka sa snaží pochopiť prečo sa jej manžel odhodlal k takému radikálnemu riešeniu a pri pátraní po dôvodoch postupne zisťuje a odhaľuje šokujúce a desivé tajomstvá ukryté v dome pri jazere, ktorý dovtedy spolu šťastne obývali. (CinemArt SK)

Clark_Kent

Zaříkávačka Konga krásná Rebecca Hall, tentokrát v mysteriózním hávu. Solidní hororový počin, měl jsem chvílema opravdu stáhnutý půlky. Rebecca umí a hraje vskutku parádně. To pomáhá i dobře vystavěné atmosféře. ()

goodnic

Sice nijak originální zápletka, ale pěkně zpracovaná a vygradovaná. Přišlo mi to takové trochu oldschool, v dobrém slova smyslu. A jumpscary nebyly tak hrozné. Moc se mi líbilo, jak film pracoval s prostředím a stíny. ()

ŠpetaMarek

Bruckner opět vyrovnávající se smrtí. Minule si hrál se žánry, tentokrát s interpretací. Hodně mě na tom baví jak ten film lze vnímat hororově doslova, tak při odstranění všech těchto prvků přenesených do určité manifestace hrdinčina rozervaného nitra, jako realistický psychologický thriller. ()

Najt

Určitě to je zajímavý psychologický horor-thriller s docela zajímavým rozuzlením, ale tak nějak zvláštně mě to neočarovalo. Příběh je takový zvláštní, ponurý, táhnoucí se a ještě 10 min před koncem v podstatě nevíme vůbec nic a ani se tolik nedozvíme, jen opravdu základní otázky. Celkově mě moc nebavil styl vyprávění "akce" skrze sny, protože se na konci tak nějak zvláštně pojily s realitou až to byl trošku zmatek. Taky jsem čekal trochu okultismu, ale hlavní příčina byla jinde a nebylo vysvětleno odkud se vlastně vzala. Ale když nebudeme hnidopichovat  dozvíme se fakt jenom to, aby film mohl skončit. Tohle se mohlo mnohem víc rozpitvat. Jinak vizuálně a herecky to je pěkný, atmosféra místy byla tíživá, párkrát jsem se lekl a prostředí bylo pěkný. Takže za zkousnutí to stojí. ()

Ex_Machina

Počkajte si na temnú noc, ťažký dážď, zapnite telku, otvorte fľašu absintu a ak máte hlbokú depku, nie je nič lepšie ako si pustiť tento pomalý mysteriózno mystický snímok plný bolesti a beznádeje. Po jeho zhliadnutí budete o krok bližšie k samovražde. Ale na druhej strane tieto fimy majú svoje čaro a ľudí ktorí milujú takúto plíživú atmosféru a tajomno. ()

metuj

Po odchodu z kina jsem byl trochu rozpačitý. Rebecca Hall byla jako hlavní hrdinka rozhodně skvělá. Scénář bych osobně hodnotil podle toho, jak bych celý koncept pochopil. Dá se to totiž celé vnímat až jako romantické drama - muž miluje svou manželku natolik, že vraždí jiné ženy, aby ji ochránil a když selže, vezme si život. Takto bych tomu asi dal jen 2 hvězdy. Z tohoto pohledu bylo ve scénáři děr jako v ementálu.  Lze to ovšem vnímat jako psycho horor, kdy žena je po sebevraždě svého manžela v takové depresi, že si i díky alkoholu vytvoří dokonalou a děsivou fikci o vraždícím manželovi a jakémsi démonovi, který ji od mládí pronásleduje. Při druhé variantě bych dal klidně 4 hvězdy, protože pokud to celé byl pouze výplod fantazie, netřeba v tom hledat logiku. ()

Mamlas odpad!

Fantasmaforie o babě v baráku, co jí hrábne a má sny a vidí svého zemřelého manžela. Celý děj by se vešel do 5 minut, jinak je to hloupá zbytečná nuda. Film jsem zkoukl za asi 15 minut. Tak moc se to táhlo, tak moc to bylo o ničem. (7%) ()

adamix

Keď už film funguje po všetkých stránkach, očakávate, alebo resp. obávate sa, aké bude vyústenie celého príbehu. Buď to končí otvorene, alebo z toho vzíde nakoniec neuspokojivý záver a v tomto prípade je to práve tento problém. Vzhľadom k tomu, ako sa filmu darí pútavo zobrazovať príbeh čerstvej vdovy (perfektne zahranou Rebeccou Hall) pátrajúcej po tajomstve jej nebohého manžela a ešte k tomu sa vyrovnávať s ,,nadprirodzenom", v závere trochu pribrzďuje a odhalí nemastnú-neslanú pointu. Veľká škoda, pretože výsledný dojem už nie je taký, ako ten prvotný. Po psychologickej a hudobnej stránke je to taktiež skvelá práca. Ale zatiaľ z tohtoročných hororov vedie drsná a nepredvídateľná Wanovka. Za mňa 70%. ()

mirkath1

Tak něco k těm takzvaným lekačkám, nelekla jsem se ani jednou. Spíš mi to připadalo směšné. Konec totálně posrali s prominutím. Ale věřím tomu, že herecký výkon musel být těžký, tak si zaslouží jednu * ()

waltosin

Průběh slibný a postupné odhalovaní pravdy je napínavé a zajímavé i když ne určitě hororové, jenomže konec se vůbec nepovedl jak by měl, žadný údiv ani šok mě nečekal a byl jsem zklamán, protože potencial tam určitě byl, ale ten se vytratil. 45% ()

Detektiv-2

Jde o velice zdařilý psychologický thriller, který vás nutí otáčet mozkové závity po celou dobu filmu. Ti nadanější budou přemýšlet i po něm. Atmosféra, hudba i samotná R. Hall jsou na jedničku. Samotné rozuzlení nesedne asi každému, ale já jsem byl spokojený. Lekaček bylo pomálu, za to byly ale vydařené. Film se soustředí více na psychologickou stránku a pohrává si s představivostí diváka, což je jen dobře a rozhodně ho to pozvedává. ()

Mamutol

Zmatená slátanina ztrácející dech přibližně v půlce, no a potom se to celé utopí v nesmyslech a snech. Nečekejte nějaké vysvětlení proč se to dělo a jestli to vůbec byla pravda. Žádné tajemství nebylo rozluštěno, jak se píše v popisku. Proč to nakonec nezmáčkla, to taky netuším. ()

blondboss

Asi nebudem až taký optimista, nakoľko od tohto snímku som mal celkom veľké očakávania a faktom je, že u mňa totálne prepadol. Ako taký jemný mindfuck to môže fungovať, ale celkový koncept, pointa, prevedenie a aj samotné rozuzlenie je úplne nepoužiteľné a nedotiahnuté. Rebecca Hall sa to síce snažila utiahnuť, ale vzhľadom na scenár z toho viac vyžmýkať nemohla. Pre mňa určite hororové sklamanie roka. 40 % ()

BlondJames

A co ten konec? To si máme domyslet, že kvůli lásce můžeme cokoliv, klidně i vraždit? Práskla to, nepráskla, kdo ví, a za to hvězda minus. Protože jem fanda přece jen toho, kdy mám nakonci filmu jasno, nebo mi to aspoň všechno zapadne dohromady... A né, že si můžu vybrat konec sama.. ()

xxmurphyxx

Pomalší ale atmosférou hutný psychologický horor písaný na telo Rebeccy Hall s jednoducho famóznou prácou s obrazom a zvuk s niekoľkými naozaj vydarenými nápadmi, ktorý po lacných ľakačkách či litroch krvi bažiacich divákov určite unudí k smrti. Na svoje si prídu aj ľudia so záľubou v psychologických filmoch či tí z nás, ktorí prekonali rozchod či smrť niekoho na kom im záležalo aj keď v ich prípade je dosť možné, že film len viac prehĺbi ich depresiu a smútok. Každopádne za mňa parádne zvládnutá vec, ktorú od vyššieho hodnotenia delí iba absencia silnejšieho konca či snaha viac pritvrdiť v určitých momentoch. ()

natalie15

Zaujímavý film. Prinútil ma napísať recenziu, takže sa mi zrejme páčil. Koniec bol pre mňa nečakaný. Hlavná postava uveriteľná, nápad skvelý, atmosféra sa dala krájať. 80% ()

J.Mayen

3/4 filmu me bavily. Konec nevim, proc byl tak suchej, scena na lodi s pistoli, prislo mi to takovy nedotazeny. To ze nebylo vse vysvetleno bych se nezlobil, ale temer peknou hororovou atmosferu borti podivny prave tyhle suchy sceny. Jinak lepsi prumer. Rozhodne stoji za podivani. ()