Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Dráma
  • Komédia
  • Sci-Fi
  • Krimi

Recenzie (114)

plagát

Príchod z minulosti (1999) 

"Dobrými spôsobmi ukážeme ľuďom, že k nim máme úctu." Brendan má dobré spôsoby, pretože nieje poškvrnený dnešnou dobou, verí v čestnosť, slušnosť, ale hlavne v lásku. Bodaj by aj nie, keď 35 rokov žil mimo spoločnosť z dôvodu obáv jeho rodiny z nukleárnej vojny. Všetky tieto vlastnosti robia z neho mimoriadne žiadaného muža v mimoriadne zaujímavej komédii, ktorá nás záverom donúti sa zamyslieť nad ľudskyým šťastím.

plagát

Osudový dotyk (2004) 

Efekt motýlích krídel znamená, že aj malá vec alebo malá zmena môže mať zásadný dopad na celkový výsledok snaženia a môže ovplyvniť našu budúcnosť. Naozaj stačí tak málo? Podľa mňa áno. Máme náš život naplánovaný, alebo stojí celý na buterfly efekte? Čo by sme urobili inak, vzali by sme nejaké činy alebo slová späť, ak by to ovplyvnilo našu budúcnosť? A naozaj by sa potom niečo zmenilo? Koľkokrát som si túto otázku už položil. Pokiaľ niekto má byť vo vašom živote, tak tam bude, pokiaľ nie, tak nech urobíte čokoľvek tak tam nebude. Ak napríklad po určitých nedorozumeniach vo vzťahu jeden povie druhému že ho stále ľúbi, no druhý povie, aby ostali iba kamaráti, zamýšľajú sa potom nad svojimi slovami a premýšľajú čo by bolo, ak by tá druhá odpoveď bola tiež ľúbim ťa? Možno sú veci tak ako majú byť. Ale možno aj nie. To nikto nikdy nezistí.

plagát

Vymedzený čas (2011) 

Bolo by to krásne po 25. tom roku života už nezostarnúť ani o deň a užívať si mladosť, krásu a zdravie, ale cena za to je príliš vysoká. Vysoká preto, lebo ľudská nenažranosť po majetku tu predstavuje zhromažďovanie niečoho viac ako sú peniaze alebo zlato. Je to zbytok vášho života. No bohužiaľ aj ten podlieha inflácii. A tu nastáva problém, lebo času je nedostatok a niekto musí zomrieť len preto, aby druhý mal viac než potrebuje. A ten si svoj nadbytočný čas môže uložiť do trezoru, do banky, alebo ho môže nosiť so sebou. Je to nespravodlivé a zotročujúce. A preto sa to tak nesmie nechať.

plagát

Všemocný (2011) 

Keby mi môj dávny kamarát pred niečím utekajúci vtisol do ruky záhadnú tabletku s tým, že ju mám zjesť a moje IQ vyskočí na štvorciferné čísla, zjedol by som ju. A potom silno myslel. A vymyslel by som lacný zdroj energie pre ľudstvo, liek na rakovinu, možno perpetum mobile a zbalil by som Jennifer Lopez. Alebo by som šiel ľahšou cestou a napísal by som bestseller, zarobil na burze, osvojil si cudzie jazyky, naučil sa kung-fu, dostal na titulku časopisu Forbes a zbalil Zdenu Studenkovú. Problémom by však určite bolo, že by som začal priťahovať pozornosť. Pozornosť okolia, mafie, cudzích vlád. A všetci by chceli to isté. Môj život a moje tabletky. A to teda nechcem. OK, kecám, asi by som to riskol, ale teraz si idem dať svoje omega 3 mastné kyseliny.

plagát

Ako uloviť družičku (2005) 

„Nemôžeme tam ísť. Tajná služba bude mať naše fotky.“ Kým sa to stane mne, tiež si orazím inkognito pár svadieb v inom okrese. Super sa zabavím, najem, zatancujem a možno stretnem ženu, ktorú očarím. Kľudne to môže byť drobná bruneta ako Rachel McAdams. Musím sa však ešte trochu zdokonaliť v robení zvieratiek z balónikov a natrénovať pár nových identít. A až sa nabažím cudzích svadieb, tak aj keď vo filme radia, že kary sú o level vyššie a chodia tam vraj aj lepšie baby, tak to už by bolo na moju romantickú dušu trochu cez čiaru.

plagát

Mad Max: Zbesilá cesta (2015) 

Po pozretí tohto snímku mám v hlave jasný plán. Z garáže vyparkujem otcovu fábiu z 99-teho, namontujem jej na predný blatník zimnú radlicu, zvnútra na puklice nabijem 10 cm klince, na predný chladič pridrôtujem lebky zo psov a z otvoreného zadného kufra bude na silnom zväzku dedových trakov visieť kolegiňa z roboty, ktorá je za každú srandu. Do rúk jej dám veľkú basgitaru, previažem jej oči šatkou a odejem ju do církevného hábitu. Na zadné sedadlá hodím motorovú pílu, nejaké molotovove koktajly a dva kanistre 100 oktánového benzínu bez prídavného repkového oleja a idem na casting do Mad Max dvojky, ktorá sa práve začína točiť. To bude jazda.

plagát

Čas (2021) (seriál) 

Ktorý učiteľ si rád nevypije? Ale teraz vážne. Smutný príbeh o ľudskej tragédii. Príbeh o dvoch dobrých mužoch. Jeden sa snaží bojovať za múrmi väzenia so svojim zničeným životom, no najmä so svojim svedomím, rôznymi indivíduami a väzenským systémom. Druhý musí kvôli záchrane syna riskovať svoju kariéru a slobodu. No to čo ich spája je, že obaja sa pokúšajú v ťažkých životných situáciách zachovať si svoju tvár.

plagát

Hriešny tanec (1987) 

„ Bejby nebude sedieť v kúte.“ Veru nebude a vy tiež nie, pretože táto roztancovaná romantika vám to nedovolí. Film s hudbou, ktorá nenechá chladného nikoho. Hlavne ženy nie. Dokonca aj moje boky sa na gauči začnú vždy mimovoľne vlnieť v rytme salsy a mamby a neviem to zastaviť. Príbeh o malom škaredom káčatku a namachrovanom playboyovi vlastniacom neprehliadnuteľný Chervrolet BelAir z roku 1957. Patrick Swayze v jeho najslávnejšej roli. 11 z 10 žien si tu pri pohľade na neho plným právom podvedome hryzie do spodnej pery. Tú zdvíhačku v jazere pri západe slnka by som si inak tiež rád strihol. Baby hláste sa.

plagát

Slušní chlapci (2019) 

Filmov o tráve po ktorej sa nechodí, ale po ktorej sa smeje nie je nikdy dosť. Ale filmov o produkcii trávy vo veľkom s dobrou zápletkou, skvelými hercami a dejom zasadeným ako na anglický vidiek, tak aj do hriešneho Londýna je vyslovene žalostne málo. Nad celým filmom kraľuje britký anglický humor. Kus filmu si pre seba ukradol Hugh Grant, ktorý si rolu teplého novinára elegantne vydierajúceho miestnu mafiu strihol s potlačovaným úsmevom. Presvedčivo mu sekundujú najmä mafoši Matthew McConaughey a Charlie Hunnam. Réžia pod taktovkou Guya Ritchieho dáva záruku napätia a nečakaných zvratov.

plagát

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný (2017) 

Pohľad na životné úspechy a následný tvrdý pád najväčšieho narkobaróna Pabla Escobara očami jeho milenky a zároveň televíznej hviezdy Virginie Vallejo. To o akého človeka ide snáď vykreslia jeho slová na otázku reportéra v rádiu, ktorý sa ho po telefóne v živom vysielaní opýtal ako môže vedieť, že je naozaj Pablo a nie niekto, kto sa za neho vydáva. „To je ľahké, dokážem to tým, že zabijem vás a celú vašu rodinu a vyhodím do vzduchu vaše rádio. Bude to stačiť ako dôkaz?“. Pablo bol chlap milovaný aj nenávidený. No bol najmä obávaný. Milovaný bol chudobou, ktorej staval domy a nemocnice z krvavých peňazí a nenávidený tými, ktorí trpeli kvôli jeho bezohľadnosti a brutalite. No nenávidený bol najmä USA, ktorej trh zaplavil tonami kokaínu a neplatil z toho žiadne dane. Keď Pabla zahnali do kúta, tak vedel presvedčivo dokázať, že terorizmus je atómová bomba chudobných. Muž, ktorý dokázal vyhlásiť otvorenú vojnu vláde a jej politickému zriadeniu. Keď umrel, ľudia tomu nemohli uveriť a každý sa snažil dotknúť, alebo aspoň zahliadnuť jeho telo v otvorenej rakve, ktorá šla vystavená na korbe auta jeho rodným Medelínom po jeho smrti.

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama