Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

Pes

Keď sa DíSí (čítaj DC) snaží podliezť už tak nízko nastavenú latku Marvelu dopadne to takto. Drok sem asi šiel len pre peňáz preto chalabohu, že žiaľbohu už túto kokotinu a teraz chvalabohu neuvidíme. Stredovekému džejmsovi bondovi zrejme došli tiež lóvky a dal sa na superhrinskú dráhu... Nuž... Niekomu sa tieto sračky páčia, niekomu sa prestali páčiť. Je smutné, že dnes svetom hýbu viacmenej len tieto prefarbené lietajúce geňoviny. Najviac z celého filmu sa mi páčil dav ukazujúci koondu. Inak plytký dej - niehrdina sa stane hrdinom a čierna "M" sa tvári superdrsne... Neboli už takéto nejaké ďalšie dva filmy? Aha oni boli. Sujsajd skvad 1, 2 a toto je dúfajme zavŕšenie posratej trilógie. ()

Trageeed

Dopředu říkám, že jsem to čekal špatný. Takže jsem byl vlastně na začátku docela mile překvapený, ale pak mě to začalo nějak neskutečně srát a měl jsem problémy to dokoukat... ()

zurivymlok odpad!

Tak tohle bylo něco strašného. Celý film byla neskutečná sračka, neskutečně strašně režírovaná - a ty hnusné barvy, ve kterých to bylo natočené, co byla fakt příšernost. Tak špatný film z "áčkové" produkce se jen tak nevidí. ()

W00DY

Filmy dle komiksové předlohy se to v poslední dekádě jen hemží. Sypou jich tolik, že běžný člověk, který není geek a nemá eidetickou paměť jako Sheldon, si už pomalu není schopnej všechny tyhle "boy bandy" jako X- meni, Liga spravedlivých, či jak se to všechno jmenuje, zapamatovat. Tento film je stejný jako každá týmovka. Je jedno jestli je z dílny Marvelu, DC, nebo Zdeňka Trošky. Když se mě zeptáte za rok o čem to bylo, intuitivně odpovím že nějaká banda superhrdinů zachraňuje svět. Trefil jsem to? Samozřejmě, jak jinak! Nic jinýho nečekejte, překvapení se nekoná. Pokud bych měl vypíchnout něco pozitivního, tak snad jen souboj DJ vs pták. V této scéně bylo pár pěkných záběrů. Verdikt tuctovka - silnější 2*, ale na tři to neni ()

gogo77

5/10 ... taky uplne obycajny priemerny komiksak.... dalsie potvrdenie toho, ze DC proste na Marvela nema ... podarilo sa to len Supermanovi a teraz Aquamanovi .... a vlastne aj Shazam je pre mna ako tak znesitelny .... ale tento Cierny Adam je taky smiesny nelogicky pribeh trpiaceho otca snaziaceho sa chranit vlastnu rodinu, aje ked hrdinstvo v povahe nema a ziskanu moc nevie vyuzit pre vacsie dobro ... skoda   ale neurazilo a detom sa pacilo takze to je niekedy to podstatnejsie ()

Thalin

To byla tak neskutečně překombinovaná a přeefektovaná blbost, že jsem se fakt musela  smát. Bohužel ne vtipům, protože humor tomu chyběl. Příběh vlastně taky. A postavám zase charakter. Johnson se celou dobu tváří, jako by měl v řiti násadu od smetáku a divákovi je vlastně fuk, co se s ním stane, protože kvůli té tuně efektů a  snad všem možným scifi vykrádačkám, co se tu objeví, stejně nestíhá sledovat jeho "příběh". A ta laciná barevnost a světla (hlavně ty šílený kostýmy) mi spíš připomínaly dětský pořad na Disney channelu. Je to zkrátka neuvěřitelně přeplácaná, ale jinak prázdná nuda roztahaná na dvě hodiny. ()

ondyGAMESTV

Nikdy bych si nemyslel, že uvidím Dwayna Johnsona jako superhrdinu. Začátek vás nevtáhne do děje a nechá ve vás otázky, což se spraví až v půli filmu, čiže aspoň o 30min kratší stopáž by to zlepšila. Klasicky úžasný humor každého filmu, kde se Dwayne vyskytuje, vytváří parádní zážitek, který sice není žádnou peckou k opětovnému shlédnutí, ale taky určitě ne odpadním dílem ⚡ 60% (Recenze z 07.04.2023) ()

Bragi66 odpad!

Opravdová animáčová ubohost. Kdo kdy četl nějakou opravdovou legendu, tak z tohohle mu bude na zvracení. Přiblble se tam ukazuje, jak svět vykořisťuje nějaké legendární Čmoudsko. ()

Pythonator

Kterak Rock zabil zpočátku dobře rozjetou ságu DC universa. Aby byl za hrdinu, tak ze záporáka udělal hrdinu. Jako temný protipól dětinského Shazama to mohlo fungovat skvěle a mohli jsme se dočkat i velkolepého souboje Shazam X Adam, ale takto máme po srandě. Komiksová jízda DC se blíží s neslavnou bídou ke konci a fanouškům nezbývá než doufat, že restart přinese něco nového a svěžího do již vyčpělého a stokrát opakovaného Batman worldu. Black Adam mě bavil jako všechno ostatní, kde je efektní akce a fantasy motivy, ale do zapamatovatelné kvality tomu chybělo hodně. ()

13Maty13

"Tell them the Man in Black sent you."     /// Strašně přeplácaný film, s nezajímavými postavami, hrozným záporákem a hromadou nelogičností. Je to klasický DC film...všechno tam bouchá a postavy lítají vzduchem. Abych jen nenadával, tak musím pochválit brutálnější scény a akci. Tohle je přesně ten film, který si pustím do pozadí k nějaké činnosti, kdy jen potřebuji něco poslouchat.   / Hodnocení: 5/10. ()

Accuphose

Děti se nesoustředí, neudrží pozornost, chybí jim trpělivost... tady se vyplejtvaly všechny prachy na efekty a nezbylo na scénář. Jakoby pejsek a kočička pekli dort (abysme u toho ty děcka udrželi)... smál jsem se v momentech, kdy to autoři neplánovali :-D S každým dalším dějovým twistem to bylo absurdnější. Jednu hvězdu dávám za myšlenku, že když se všichni spojej, tak se každej nepřítel porazí. Ale pokud chcete dál točit tyhle sračky, tak vám bude stačit na scénář ta umělá inteligence :-) ()

Rebel24

Vrámci DC universe veľmy podarený film. Skvelo odsýpal, bolo tam niekoľko dobre zakomponovaných zvratov, taktiež sa podaril casting a rola Dwaynovi sadla ako uliata. Prečo teda ten neúspech v kinách? Zlé načasovanie. Diváci sa totálne presytili komiksových filmov, taktiež nepomohol priveľký budget, čo je neduh všeobecne v Hollywoode, pretože paradoxne bolo až priveľa akcie, pričom stačí sa kreatívne pohrať so scenárom a dialógmi a za menej peňazí vieš vyrobiť viac muziky. K Black Adam sa vrátim rad, žiaľ v kontexte konca DC Universe tento antihrdina bude podobná jednorázovka ako boli svojho času Catwoman či filmový Daredevil. 80% ()

Tongo

Když jsem si četl zdejší recenze , úplně jsem některé nepochopil protože hodně z nich říkalo že film je v podstatě jedná velká kopie jiných superhrdinů , a asi je to pravda. Jenže já jsem ten člověk co viděl asi tak maximálně zatím jenom Batmana a Spidermana takže se k těmto lidem , asi úplně nepřipojím :D .A v tu chvíli co si tohle moc neuvědomuji tak film je podle mě , celkem v pohodě , ale samozřejmě žádnej zázrak to taky není ;) 4 hvězdy 65 % ()

Darthorias

W.B. vstúpili do DC zase z dobrým smerom otázne je či je ale udržatelný. Black Adam sa nehrá najaký reštart alebo začiatok lepšieho DC ide si po svojej linke vo svojom tempe, a vo svojej atmosfére, poviem to úprimne ak si tuto atmosféru udržia do dalších projektov môže sa ím dariť ale ak zase skĺznu k nezmyselnej parodií ako MC tak dlho nevydržia. Plusy: Herci neohúria ale ani neurazia The ROCK je ako Black Adam skvelý. Hudba je skvelá naozaj musím pochváliť. CGI je prehľadné a dobre urobené, nie dokonalé ale dobré, Príbeh ako taký nieje zlí ale mal na viac. Humor úprimne toho je tu menej a to je len dobre. Mínusy: Hra na city nefunguje, akože máte isté pochopenie čo postavy vedie k tomu prečo robia to čo robia ale vžiť sa do toho vážne nefunguje. Postava fanúšika komiksou je sama o sebe mínus, zo začiatku otravný chalan ktorého by ste prepleskli len aby držal hubu, ku koncu trápny hrdinský moment a úplne nepodstatný. Nevyužité alebo príliž upozadené postavy bolo len na škodu. No a nič moc hlavný záporák, skôr len na silu vtrepaný do scenára aby sme sa mali na čo na záver tešiť ale úplne ono to nestačilo. Celkovo je Black Adam ale podarený, svojský komiksový film, nič prevratné neukazuje ale ani nič nerobí zle až na pár vínimiek, od filmu som žiadne očakávania nemal takže som mohol zostať len prekvapený alebo sklamaný a bol som v dobrom prekvapený. Hodnotím na 80% ()

SyL3r

Štandartný film s Dwayne-om .. Nečakajte nič extra ale ak máte radi filmy s ním a potrebu kus vypnúť hlavu a zabaviť sa, tak je to taká fajn jednohubka. Ja som sa bavil, dve hoďky prešli ako voda. Samozrejme má to aj hluché miesta ale nepripadalo mi tam nič tlačené nasilu (ako v M She U) , postavy boli sympatické, sem tam som kus trpel efekty ale inak úplná pohoda. Potitulková scéna poteší. Bral by som R rated verziu, keďže som sa dočítal, že je (bola) aj taká. 75% ()

Milan2511

Popravdě měl jsem delší dobu strach že tenhle film bude propadák protože se ví že filmy s Dwaynem Johnsonem jsou většinou podprůměrný. Ale film překvapil efekty fakt dobrý , akční scény byli prostě úžasný to samý kostýmy akorát tu jsou dvě věci co my trochu vadí. První je že jsem čekal když je to film o zaporákovi že to bude trochu temnější oni skoro z Black Adama udělali klaďase a druhá je ta že je vidět že ten film nemá ani dvě hodiny. Vše je to naházený do méně jak dvou hodin a v některých scénách je to škoda hlavně třeba u konce. Zas ale musím říct že nikdo by se na roli Black Adama nehodil víc než Dwayne Johnson on do téhle role patří jednoznačně. A nakonec podtitulková scéna ta byla naprosto boží a už by to chtělo hned vidět jak to bude dál ale zase úplně nevím jak to bude když DC říká že se do role Supermana Henry Calvin už asi nevrátí tak uvidíme co nám ukáže čas ale podrženo sečteno film mě mile překvapil a popravdě se my i líbil hodně takže čtyři hvězdičky. ()

horcrux7

Oproti sprostituovaným egocentrickým maniodepresívnym ufňukancom  z Marvelu je to po dlhej odmlke opäť príjemné hard prekvapenie na poli tohto popcorn žánru. Dwayna Johnsona osobne nemusím, film ma však od začiatku až do svojho záveru vskutku bavil, dokonca (čuduj sa!) mi neprekážal ani ten náš sk dabing, ktorý sa k tomuto žánru ale že absolútne nehodí (a zakaždým sa mu snažím vyhnúť). Reakcie v kinosále na predpremiére boli... pozitívne rozpačité(?) Našinec sa totižto ešte vždy nestotožnil s kultom hrdinu inej farby pleti, čo ma neprekvapuje (raz darmo, sme národ rasistov a čudákov-ufňukancov-deviantov). Reakcia prísediacej slečny, keď film zjavne začal, ktorá navyše na predstavenie meškala (prečo sú, kristepane, poniektorí tak otravne vražedne nedochvíľni?!) ma znepokojila a pobavila zároveň: "To je ešte reklama?" Nuž, smutná to pripomienka našej prespatej domáckej mediálnej mizérie... Režiséra Jaume Collet-Serra chválim za odvedenú prácu, videl som od neho skoro všetko, čo zrežíroval, a moc mu do budúcna fandím. A záverom apelujem na WB, aby sa konečne zobudili a chopili sa šance na prebudovanie DC impéria, pokým nezaspia nadobro, a čo by bolo omnoho, omnoho neprípustnejšie, pokým by tento vydarený drsne potemnený comics world zaživa nepochoval napr. Amazon. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)