Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

babuška

víc né a to jen za Sarah, její herecký styl mně baví, jinak je to těžce přeplácaný, prodlužování scén a smrt starého bondíka, jako doják jo, neé ()

soukyd33

Nový hrdina, nebo záporák? Toť otázka. Je vidět, že může kdykoli otočit. Akce je tu dost, ale nového vůbec nic. Síla je pochopitelně podobná, jako má Shazam. Hvězdiček 3 ()

Dragoon

Dlouho jsem na tenhle film čekala a jsem naprosto nadšená!! Popravdě si nejsem jistá co se na tomhle filmu někomu nelíbí…. Já DC moc nemusím, radši mám Marvel. Ale Wonder Woman byla skvělá (první díl) a tohle je po dlouhé době zase úžasný film. ()

Hixx

Ďalší superhrdina ktorý sa veľmi podobá supermanovi, už asi v DC nevedia vymyslieť nič nové. Neskutočne to je nabité efektami, bitkami ale čo sa týka pointy alebo príbehu tak nič moc no. ()

Tomulka

Žel nestačí mít jen dobrý námět. Scénář slabý a režisérsky velmi špatně pojaté. Herecky se dá hovořit snad jen o jednom jméně a to Pierce Brosnan to je asi jediný herec na jehož výkon se dalo koukat, abych byl spravedliví, tak výkon Sarah Shahi byl také dobrý. Ostatní výkony byli tragické. Hlavně Noah Centineo byl děsivý. Od Dwayna Johnsona očekávat vývoj postavy nebo něco složitějšího jako změna charakteru postavy je velká odvaha. Dostali jsme přesně to co by se od něj dalo čekat. Když nemá jednoznačný směr postavy-plytkost herectví respektive neherectví. ()

srazer

No, bohužial som pred pozretím filmu prečítal niekolko recenzíí, ktoré film 2x nechválili. Ba naopak. No a toto ma dosť ovplivnilo. Našťastie dobre, lebo som čakal fakt nejakú blbosť, čo sa našťastie nepotvrdilo, možno aj práve preto, že som bol pripravený na blbosť. No pri tomto filme sa mi ZNOVA potvrdilo: NEDÁVAJ NA RECENZIE... Nepola to pecka ako 5hviezdičkové bobmy od Marvelu, ale film som si docela dosť užil a dávam mu s čistým svedomým 3 a pol hviezdičky. Ono keby to malo lepšiu zápletku a dej by bol prepracovanejší, tak to kľudne mohlo byť aj na 5 hviezdičiek, lebo všetky tie veci okolo boli fantasticke a Dwayne Johnson je moj oblúbený herec, takže... ()

Ondak

Tak jestli se mají DC filmy ubírat tímto směrem, tak to tedy děkuji, ale nechci. Hrdinové jsou neskutečně špatní. Vedoucí, který je slabý jak čaj spolu s lidl doktorem strangem, klučinou, který v hlavě nemá nic a je ve filmu totálně zbytečný a stejně zbytečnou hurikánkou, která sice efektně lítá, ale její síla je žádná. Celá tahle parta bojuje proti neskutečně nabušenému, neporazitelnému a schopnostmi těžce přes čáru "hrdinovi". Celý film jsem bral jako komedii, což i docela fungovalo a občas jsem se pousmál. Ale děj je vymyšlen hrozně a vedlejší linka s korunou je zbytečná. "Lidské" postavy jsou otravné. Ve filmu tedy zbyl jen humor a docela dobře to odsýpalo a vizuální stránka neurazí. To je vše . Potitulková scéna sice zajímavá, ale také humorná. Dwayne Johnson prostě podle mě hrát neumí a tváří se pořád jak drsňák bez emocí. Celé je to takové přímočaré bez temnějšího momentu, nebo nějakého momentu překvapení. Prostě film na jedno zhlédnutí, ale moc fanoušků si určitě nenajde. ()

MoziMedve

Tento film trpí bizarnou schyzofrenií. Zatím co Dwane Johnson se pro roli Black Adama perfektně hodí po fyzické stránce a předpokládám, že by taky uměl zahrát pořádného záporáka pokud by chtěl. Problém bude v tom, že on asi nechce. Je to pouze a jenom moje spekulace, ale mám za to, že Dwane Johnson si chce zachovat Image jistého klaďase, maximálně anti-hrdinu.  Black Adam je ale původně záporák, žádný Anti Hrdina a už vůbec ne klaďas. V dusledku této schyzofrenie je pak výsledný film taky schyzofrenní. Jisté postavy Adamovy furt předhazují, že je záporňák, ale popravdě on se zbavuje pouze ještě horších postav a samozřejmě na konci musí spojit síli proti ještě horšímu záporákovy. Děj je tedy brutálně předvídatelný, nudný a nezajímavy. Akční scény a humor jsou docela OK ale nestačí. Holt, mzí mě to. Tomu filmu jsem fandil, a chtěl jsem aby restartoval DC svět ale po tom co v kinech nepředvedl žádné veliké tržby je to poslední hřebík v rakvi DC světa s Cavillem, Gal Gadott a ostatními. No a ten hřebík tam zarazil James Gunn. Hrozná škoda. Ono Superman proti Black Adamovi by ve výsledku stejně skončil jako Batman v Superman, chvíli by se kočkovali a pak by se spojili proti další větší hrozné hrozbě. ()

Lailath

Ja milujem ,,komiksovky,, úplne vážne, fičím si na nich... No Black Adam je pre mňa len ďaľším utvrdením v tom, že milujem ,,komiksovky,, od Marvelu. Aj keď aj oni mali poslednú dobu pár prešľapov ako napríklad Thor a Morbius. DC hrdinovia mi nikdy neprirástli k srdcu. Zo Supermana sa mi dvíha žalúdok, Batman je na mňa moc introverný hrdina, Flash nevýrazný, ľahko zabudnuteľný, Aquamana pozerám len kvôli tomu, že slintám na Jasonom... A ešte je tu Jednotka samovrahov, áno tých zbožňujem. Harley je proste topka. Pokračovanie - Sebevražedná misia, je síce strašné, stále ma vo snoch máta megalomanská morská hviezdica, behajúca po meste... :D Ale je tam Harley, takže ok. Áno som miestami prízemná, ale dokážem so sebou žiť :) No späť k Adamovi... Za mňa obsadenie Dwayna do hlavnej úlohy obrovská chyba. Keď si odmyslím, že ho nemám rada a je mi maximálne nesympatický, tak sa len proste na túto rolu nehodí. A popravde jeho herecké schopnosti sú na úrovni Janka Koleníka. Nič v zlom Janík,to je len prirovnanie :)) Celý film pôsobí strašne lacno. Matrix, ktorý má vyše 20 rokov, má lepšie a uveriteľnejšie digitálne efekty, ako Adam. Miestemi to bolo až úsmevné... Ako paródia fajn, ako komiksovka zlé... Adam mi nejak nedokázal prirásť k srdcu. Nemastný-neslaný ako polievka z denného menu. Ďalsia vec, ktorá mi vadila, že celé sa to začalo odvíjať od egyptskej mytológie. Adam dostal od čarodejníkov schopnosti egyptských bohov. No ku koncu, keď nastúpi démon - zabudla som meno, už prechádzame ku kresťanstvu. Pentakel na démonovej hrudi nieje žiadny egyptský symbol, je spájaný s kráľom Šalamúnom. Egypťania nemali démonov, tak ako je zobrazený tu. S rohami, obklopený plameňmi... Toto všetko je kresťanská ,,mytológia,, V egypte bol jeden, nazvime ho démon, Apop. Mal podobu hada a zosobňoval, všetko zlé... To len tak na okraj, že ku koncu už tvorcovia pomiešali ,,hrušky s jablkami,,. Nechápem, prečo sa potomok egyptskeho faraóna, premenil na démona z pekla, ako ho poznajú kresťania. No už sa asi zamýšľam nad vecami, ktoré bežnému ,,konzumentovi,, neprídu zvláštne.  Samozrejme som si počkala aj na medzititulkovú ,,vsuvku,,. Navnadenie na ďalší diel. A koho tam nevidím? Môjho ,,najobľúbenejšieho,, hrdinu Supermana :D Tak toto nie... ()

juppeek

Jeden velkej obří chaos plný světýlek, blikátek, výbuchů zpomalovaček, patetických prohlášení, v současnosti již stokrát rozvařených dějových zvratů a nelogičností. Přišel navíc v době, kdy jsou filmové vesmíry plné superhrdinů přeplněnější než Václavák před Vánoci. Největší plus filmu je Pierce Brosnan, jehož roli jsem sice nepochopil, ale hraje skvěle :D SHAZAM! ()

CheeseFigure

Dostal som, čo som čakal a teda akčné béčko s Dwayneom Johnsonom v hlavnej úlohe. Black Adam si ma získal i keď mám pocit, že sa jeho ,,zlodušstvo" a ,,prerod v antihrdinu" dal spracovať lepšie. Celkom je otravné, ako je nám opakované, že ON je iný ako klasický hrdinovia, ON je ten temnejší a to je to, čo svet potrebuje. Čo sa týka Justice Society, tak tí mi nevadili a poviem, že za mňa boli tiež celkom fajn. Či už sa bavíme o detskom a neschopnom Atom-Smasherovi, vizuálne zaujímavej Cyclone, božskom Dr. Fateovi, ktorý ale viac kecá ako koná, alebo Hawkmanovi, ktorý je hlavným protikladom k Black Adamovi. Pozrel by som si samostatný film s nimi. Taktiež by možno bolo lepšie, keby sa vypustila linka s tou korunou a celý film by bol Justice Society vs. Black Adam. Problém ale je, že Adam je mocnejší, ako celá JS. Čo ma privádza k otázke, koho napadlo, na tak mocnú bytosť poslať postavy ako Cyclone a Atom-Smasher? Síce ma bavili, ale ich schopnosti sú, v porovnaní s Black Adamom, zbytočné. A páčila sa mi pocta Dobrému, zlému a škaredému. Áno, veľa veci by tu šlo spraviť inak a možno aj lepšie. Ale bavil som sa. Čakal som zábavné akčné béčko a to som aj dostal. ()

AmunRa

Mimořádně zmatená podívaná přeplácaná množstvím nabubřelých efektů. Spousta postav bez backgroundu, bez vývoje a bez smyslu zmateně běhá nebo létá po plátně a každý se snaží o něco úplně jiného proti všem ostatním. A mezi tím chodí Dwayne Johnson a deklamuje jako shakespearovský hrdina svůj patetický osud plný vnitřního pnutí a starých traumat, což o minutu později shodí nějakým trapným žertem. Myslel jsem, že jsem od DC viděl špatné filmy, ale tohle je nové dno. ()

RoyBatty444

Sme stále tam kde sme boli antihrdina sa stane hrdinom a ostane antihrdinom aby mohol robiť veci čo nemôže hrdina (viď Batman Dark Knight). Charizma tam je v postave Brosnana ale inka nič nového pod slnkom. Hudba slabá ako aj antagonista. Komornejšie ako Marvelovky. ()

Woitisek

Black Adam by se dal nejlépe popsat jako nedodržený slib. Je to v podstatě dvouhodinové ''digitálno'' přeplněné akcí, všemožnými ať už více či méně zajímavými postavami se v celku jednoduchou zápletkou. Dwayne Johnson není nutně špatný a v rámci charakteru jím hrané postavy byl jeho výkon celkem fajn.  Pokud jde o již výše zmíněné ostatní postavy, tak většina z nich mi nevadila a alespoň dvě mi byly dokonce dost sympatické, konkrétně Doctor Fate ztvárněn Piercem Brosnanem. Zato hlavní záporák by měl radši zůstat bez komentáře, jelikož je dokonalým příkladem digitálního panáka bez duše. Film je opravdu přehlcen digitálními efekty. Je samozřejmé, že takový film se bez nich neobejde, ale v tomhle případě je jich tu požehnaně a mnohdy to skutečně nevypadá dobře. Na toto trpěla pochopitelně téměř každá akční sekvence až na jednu scénu relativně ke konci filmu, která mi přišla moc hezky natočená. Poslední věc týkající se akce bych asi zmínil obrovský přebytek slow motion scén, jež už vás někde v půlce opravdu začnou nudit. Zkrátka příslib temnější a drsnější postavy, která si nebere servítky skončil jako průměrný až podprůměrný komiksový film, jehož jediný cíl je vydělat peníze a zabavit. Ztvárnění této postavy bych si uměl daleko lépe představit se Snyderovou režií. Přes všechny chyby to však jako film s cílem pobavit funguje a určitě se nejedná o tragédii. ()

Pes

Keď sa DíSí (čítaj DC) snaží podliezť už tak nízko nastavenú latku Marvelu dopadne to takto. Drok sem asi šiel len pre peňáz preto chalabohu, že žiaľbohu už túto kokotinu a teraz chvalabohu neuvidíme. Stredovekému džejmsovi bondovi zrejme došli tiež lóvky a dal sa na superhrinskú dráhu... Nuž... Niekomu sa tieto sračky páčia, niekomu sa prestali páčiť. Je smutné, že dnes svetom hýbu viacmenej len tieto prefarbené lietajúce geňoviny. Najviac z celého filmu sa mi páčil dav ukazujúci koondu. Inak plytký dej - niehrdina sa stane hrdinom a čierna "M" sa tvári superdrsne... Neboli už takéto nejaké ďalšie dva filmy? Aha oni boli. Sujsajd skvad 1, 2 a toto je dúfajme zavŕšenie posratej trilógie. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)