Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

jondoe

Dobre pokracovanie preho dielu. Vyborne lakacky a hudba ale v dnesnej dobe to uz tak nenadchne ako kedysi. Dvam za tri z nostalgie jednej z nejlepsi dvojek filmoveho hororu. ()

casioa....

"Was that the boogeyman? As a matte a fact...it IS" :) Michael M.´s back! Ale ako inak, s kvalitou sa ide dole, a to už nehovorím o ďalších pokračovaniach-ale stále lepšie ako dnešné horror shity typu - Jason X, Freddy Vs. Jason, Nezvratný osud 4 a pod... ()

Han22

Jeden z nejlepších a možná i nejlepší slasher všech dob. Halloween 2 navazuje na první díl - zraněná Laurie je převezena do nemocnice, město pročesávají policajti v čele s doktorem Loomisem a Mike Myers pokračuje v krvavé žni. Vydádá se do nemocnice, kde začíná likvidovat jednoho pracovníka za druhým, většinou dost rychlými metodami. Vytýkat se dá hodně od pomalejšího rozjezdu přes logiku (nikoho nenapadne podívat se do nemocnice, kde leží jediný přeživší svědek vrahova řádění) až po velice skromné využití geniální hudby a ne zas tak nápadité vraždy. Ale vše vynahrazuje atmosféra stále opuštěnější a ponurejší nemocnice a bezbranné hrdinky v kontrastu s terminátorsky nezastavitelným Myersem. Finále je jedno z těch nejlepších, co bylo ve slasheru natočeno. ()

Jane18CZ

To byla taková nuda, že jsem měla vůbec problém to dokoukat. Roztahaný děj, scény, ve kterých se nic neděje, ani se nemluví, napětí žádné. Musím říct, že po druhém díle jsem se utvrdila v tom, že série Pátek 13 s Jasonem Voorheesem je mnohem lepší a zábavnější. Přitom je to škoda, Michale Myers má potenciál. Bohužel nevyužitý. Ikonická hudba je parádní, ale trochu jiná maska, než v prvním díle, už se mi vůbec nelíbila. ()

Loki_Six

"In order to appease the gods, the Druid priests held fire rituals. Prisoners of war, criminals, the insane, animals... were... burned alive in baskets. By observing the way they died, the Druids believed they could see omens of the future. Two thousand years later, we've come no further. Samhain isn't evil spirits. It isn't goblins, ghosts or witches. It's the unconscious mind. We're all afraid of the dark inside ourselves." ()

Slimak

Díval jsem se na to v noci když mi bylo deset.Je to zajímavější než jednička.Postupem času mi to opravdu začalo nahánět hrůzu.To se ale u jedničky vůbec nekonalo.Uklidňující píseň Mr.Sandman na konci...to byla opravdu bezva tečka. ()

Paity

Dvě hvězdičky v podstatě za výkon Jamie Lee Curtis, která skutečně obstála. Námět, respektive scénář, sice není něco z čeho by byl divák úplně paf, ale určitou laťku nastavuje a když si za kameru sedne dobrý režisér, který žánru rozumí, musí se to podařit. ()

Kamiiik

Zasazení do nemocničního prostředí je dobré, sama bych tam nevydržela, i kdyby tam nebyl žádný vrahoun. Nicméně stejně tak jako v jedničce, mě rozčilovalo Michaelovo neustálé neumírání. Hororová klasika, ale spíš k pousmání, než k vystrašení. Nicméně bych řekla, že je povedenější než Halloween. Alespoň jednou jsem použila mou oblíbenou Brendinu frázi ze Scary movie "Nechoď tam, nechoď", že bych z toho ale byla nějak unešená, to se opravdu říct nedá. 3,5* ()

Corpsegrinder

Nemocniční masakr ze stejný noci jako první díl kde je už Myšpulín lehce nasranej a projíždí tu pokoje jako tank. První i druhej díl pro mě jsou jako jeden. Jinak nevim jak vy ale já se u první vraždy lekl jako prase :D ()

provitamin

Halloween sa snaží pôsobiť strašidelne, ale pôsobí skôr komicky. Obetiam stačí aby sa dokázali pohybovať rýchlosťou 4-5 km/hod a zabijakovi Michaelovi bezpečne utečú. Ide totiž o slimačieho zabijáka, ktorý svoju neuveriteľnú rýchlosť kompenzuje veľkou odolnosťou, keďže výstrely z pištole s ním takmer nič nerobia. Jeho kúzlo totiž spočíva v tom, že sa vždy zničohonič objaví tesne vedľa budúcej obete, ktorá ho nikdy nepočuje prichádzať. Vreskot ako mladší brat Halloweenu tiež nie je dokonalý, ale aspoň nie je nudný a smiešny. Po druhom dieli končím s touto sériou, už som si len prečítal popis zvyšných 9 dielov a zistil som že o nič neprídem. ()

bloodline

Halloween II rozvinul základy pochybne absurdných rozhodnutí do košatých rozmerov. Síce si pán Myers rozšíril obzory o nové vražedné techniky a nástroje, ale práve neschopnosť triezveho uvažovania hlavných postáv zhadzovala inak celkom vydarené pokračovanie do komických vôd. Záchranné koleso stelesňovalo ikonické nemocničné prostredie, ktoré pomohlo nasledovníkovi rozsievať poriadne dávky hrôzy. Osemdesiatkový horor ako z partesu. ()

Dallon

Halloween II je solidní pokračování se vším všudy. Killy jsou cool a někdy dost nápaditý, atmosféra se tu furt solidně šponuje a Michael je pořád výborný zabiják. Trošku mě mrzí že to není canon, protože se podle mě jedná o jeden z těch lepších Halloween filmů. 7/10 ()

Knowho

Skvělý pokračování ještě skvělejšího Halloweenu. Tenhle díl už ale nerežíruje Carpenter (ačkoliv se podílel na scénáři) ale Rick Rosenthal. Dvojka začíná přímo tam kde jednička končí, tudíž se furt odehrává během Halloweenu roku 1978, akorátse už tolik neocitáme ve městěa hlavní dej se odehráváv nemocnici. Myersova maska se mi tady líbila trochu víc, herci Dicku Warlockovi asi sedí líp než tomu předchozímu :D Soundtrack mi tady přijde ještě lepší než u jedničky a vždycky když zahraje tak mám husinu. V tomhle díle se taky dozvíme že je Laurie Michaelova sestra, což bylo trochu divný, ale hádám v pohodě. Co se kill countu týče tak ten oproti jedničce hodně vzrostl a killy jsou lepší jak v jedničce. Můj nejoblíbenější je v scénce kdy když se zdravotní sestra suší, zatímco v pozadí Michael uškrtí jejího milence a následně sestru zabije tím, že ji uvaří v horký vodě. Jak by řekl Tommy Angelo v Mafii: ,,Ta musí být pořádně nažhavená ". Taky je skvělá scéna kde to polda napálí autem do kluka, kterej vypadal jak Myers a zandal: ,,nestihl jsem to ubrzdit" i když měl dost času 😂 Celkově je to dost solidní pokračování, který si relativně dobře umí udržet kvalit jedničky. 9/10 Rozhodně lepší než ta mrdkovská trilogie od Greena. ()

Schuldiner odpad!

Není to takový ten typický odpad. Je totiž takový zvláštní... netypický :-) Hrozná slabota, neskutečná nuda... Desítky, možná stovky klišé a blbostí vycucaných nevím odkud... Samozřejmě co postava, to tupec. Vrah opět všude a zároveň nikde. (A samozřejmě - opět je nesmrtelný. Ale to je logické - když je nesmrtelný v prvním díle, ve druhém musí být taky.) Spousty ´´naprosto neočekávaných´´ situací a scén. Zbytečný film. Český dabing tomu už jen nasadil korunku! ()

Paldiny

Halloweenska noc nekončí a vrah pokračuje v podivnej motivácii ďalej. Film prakticky sledujeme v živom prenose, čo má svoje pre aj proti. Ľudia navôkol nevedia čo sa deje, média hádžu do obehu nepodložené správy a chlapík v maske nehodlá odložiť kľúče od mesta. Zvyšuje sa počet nebožtíkov, v niektorých prípadoch luxusným spôsobom. Lenže sa zvyšuje aj počet hluchých miest, na čom má veľkú zásluhu hudba, ktorá chýba v najmenej vhodných okamihoch. Zato príbeh pracuje s novou dôležitou informáciou, aká núti hľadať hlbší význam v napohľad bezmyšlienkovitom zabíjaní. Halloween 2 si tak v niečom polepšil, v inom zase naopak, čo je dôležité, nesklamal. ()

Fryštok

Solidní kousek, ale i přesto je o stupeň horší než první díl. Hlavní postavy mají ještě víc stupidních rozhodnutí a i celkový příběhový aspekt filmu není nijak extrémně převratný. Soundtrack je OK, ale jako se vším ostatním není stejně tak dobrý, jako v prvním díle. Pokud se někdy budu chtít vrátit do Haddonfieldu, abych si zopakoval geniální řádění Michaela Myerse, tak raději sáhnu po prvním díle. Halloween 2 je zkrátka jen „dobrý“ film. Ničím mě nepřekvapil a taktéž ve mně nic nezanechal. Na další pokračování se už ale dívat nebudu, protože když už jsem u dvojky takto skeptický, tak u všech ostatních 69 pokračování, by to bylo jen horší a horší. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)