Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

peto.smeto

Ach jaj, písanie nasledujúcich viet láme moje nerďácke srdce. Asi by som sa už nikdy pred premiérou filmu alebo seriálu zo sveta Star Wars v produkcii Disney nemal predčasne fanúšikovsky nadchýnať. Podobne to dopadlo aj v prípade poslednej kinosálovej trilógie, a aj keď sa v Obi-Wanovi nachádza veľa scén, ktoré v rámci možností potešili, nenašťastie aj v tomto prípade prevláda rozčarovanie a viac než veľké sklamanie. Sugestívnych scén je tu ako povestného šafránu, možno akurát tak vo finálnych minútach šiestej časti som sa radostne pousmial, no s budgetom, aký mala produkcia k dispozícii, to mohlo byť OVEĽA lepšie a premakanejšie. Nepíše sa mi to ľahko, ale nezachraňujú to ani McGregor s Christensenom, aj keď do svojich nostalgických rolí Kenobiho a Vadera dávajú všetko. Plytký scenár, na dnešné pomery až smiešne CGI efekty, herecky nesmierne nenadaná "záporkyňa" (rasizmus s týmto nemá nič spoločné, ozaj to zahrala biedne), a mnohé nelogické rozhodnutia a pseudo-mindfucky, to všetko dopadlo v porovnaní napríklad s takým Mandalorianom žiaľ naozaj nevkusne. Idem sa radšej venovať animovaným Clone Wars, ktorým som sa doteraz ani sám neviem prečo vyhýbal. Pri tých moje nadšenie len stúpa, a čo viem, tak aj stúpať bude. ()

babuška

tak jak se mně líbil mandalák tak tohle ne, dějově velmi chudé a předvídatelné, kdyby si aspoň někdo z těch blbů a že jich je, co dělali scénář, tak je jasné, že krutě, nezapadá do filmové 4, a to je právě ta chyba, ať se ewan s tou holkou snažili, tak jako fakt ne ()

Veldas

Až na pár maličkostí to je masterpiece od začátku do konce. Za mě dokonce lepší počin než Mandalorian (přestože to bylo krátký), protože jsem velký fanda původních Star Wars filmů. Leia byla výborná, souboje taktéž. Seriál měl spád a ideálně gradoval. Bylo tam i několik nezapomenutelných hlášek a odkazů na staré díly. Hodně se mi líbily flashbacky do minulosti. Skvěle je vyobrazeno, jak se v průběhu dílů Obi-Wan postupně vyrovnává se svým strachem, nejistotou, vzpomínkami, výčitkami.. a v posledním díle to vše překoná a znovu se najde. V čemž já rád vidím i paralelu s běžným životem. Takový příběhy jsou tu proto, aby si z nich člověk vzal příklad, sílu a naději. Prostě paráda a každý normální fanoušek Star Wars musí být na výsost spokojen. 91% ()

13Maty13

"You didn't kill Anakin Skywalker. I did."     /// Absolutně promarněný potenciál... jinak to nejde říct. Nejočekávanější SW seriál všech dob s dvěma nejlepšími postavami celého SW a oni to takto pohnojej. Hlavní kámen úrazu je příběh. Dost mě taky štvala roztřesená kamera, nevyužitá hudba, goofy momenty a někdy i špatná choreografie akce. Abych tady ale jen nenadával, musím pochválit herecké výkony, kostýmy a audiovizuál. Co mě ale nejvíce na seriálu bavilo, bylo to, když se na scéně objevil on! Lord Vader je a vždy bude nejvíc badass záporák všech dob a tady z něj šel pořád respekt a to jen stačilo, když promluvil. Přesto všecho jsem ale zdrcený a zklamaný. Jak tohle mohli spackat?! Asi by bylo lepší, kdyby to nikdy nevzniklo:(.   / Hodnocení: 6,5/10. ()

Updated_Cake

Když seriál vyšel, viděl jsem na internetu hromadu hejtu míseného s názory, že jde přitom o dobrý seriál. Hodil jsem to klasicky na rok pod kámen, abych si udělal vlastní názor bez předsudků a bez toho, co bych si podle "majority" (hlučné minority) měl myslet. Seriál se odehrává 10 let po prequelu a přináší své kouzlo i některé chyby. Především 1. nesmysl, který se někteří snaží vyzvednout, je porovnání s Mandalorianem. I když ve stejném universu, Mandalorian je příběhově, charakterně a kvalitativně někde jinde. To je na tomto seriálu znát a proto určitě nemá smysl je porovnávat mezi sebou. Navíc Obi-Wan Kenobi tu slouží víceméně jako fillerový děj po kterém mnozí fanoušci roky volali. Perfektní seriál z toho nemohl být snad nikdy, už jen z podstaty věci, že prequely a sequely mají určitou tvůrčí svobodu a možnosti, kdežto když se vyplňuje příběh mezi nějakými celky, jde to podstatně hůře. Tohle platí stonásobně u jedné z hlavních postav celého universa. To pochopitelně neomlouvá místy slabší scénář, který se snaží hodit vše na Ewana, který, ať je sebelepší herec, to nemohl utáhnout sám. Ale paradoxně seriál je tak trochu fan service a někteří na to nadávají, ačkoliv mnoho z nich přesně po tomhle roky volalo. Takže mi přijde, že hate na cokoliv nového kolem Star Wars je prakticky jen momentálně v kurzu a módní. Přitom ne vše je špatné. Pokud máte rádi Star Wars universum a nezajímáte se vyloženě o hledání chyby v každém snímku videa ale chcete si jen užít další příběh ze Star Wars, tak ten seriál za to stojí. Pokud jste typ člověka, co hejtí Star Wars jen protože to je "cool", tak tohle nemá šanci takového člověka přesvědčit o opaku, nakonec, není to původní trilogie... ()

Mosk

Seriál si zaslouží kladné body za McGregora jakožto Obi-Wana, za Christensen coby Darth Vadera a celkovou nostalgii navázanou na epizody I - III. Nicméně tolik nelogičností a nesmyslů ve scénáři celkový dojem hodně sráží. Na víc než tři to prostě není. ()

DonSpaghetti

Dobře, k seriálu asi nemám už moc co říct... Star Wars je mrtvý, ať žije Disney. Taková neuvěřitelná tupost, to jsem snad ještě neviděl (díky seriále za Vietnam flashback na tu epizodu Star Wars, co nikdy nebyla natočena). Naprosto otřesný chyby, logické faily, choreografie na bodu mrazu... a to bych to tady mohl vypisovat do nekonečna... snad se nejhůř cítím za herce, kterým i věřím, že do toho šli s čistými úmysly. Nedokážu pochopit, že něco, co se rovnalo obrovskému surovému šutru diamantu, dokážou rozmlátit dřevěnou paličkou a vysypat do kanálu. Inu, Star Wars už pro mě přestává být guilty pleasure a je to pouze chodící zombík bez mozku, který mi nestojí už za další pozornost. P.S.: Věděli jste, že to má soundtrack? Já taky ne.  P.S.2: Už po páté epizodě jsem věděl, jaký tomu dám hodnocení, jen jsem čekal, co ta poslední udělá za korekci, a paradoxně to byl jediný díl, který by se dal hodnotit alespoň průměrem. Ten zbytek je těžký podprůměr, ale i navzdory tomu dám těch 40%, i když nevím ani proč to dělám. ()

Saralinos

Celý seriál je jak jízda na horské dráze. První dva díly jsou v pohodě, pak přichází špatný třetí díl a poté čtvrtý katastrofální díl. Následuje kvalitní pětka a obstojný šestý díl. Ewan to samozřejmě celý seriál tahá a Moses Ingram hraje taky dost v pohodě. Leia je většinou spíše otravná, ale alespoň to hraje dobře. Děj je prostě debilní, fungovalo by to lépe jako 6 filmů než seriál. Vůbec to na sebe nenavazuje a v každém díle se děje něco jiného. Bojové scény jsou buď ubohé, viz první souboj s Vaderem, nebo dost dobré, viz souboj Revy s Vaderem. Vizuál je standartní na Disneyho a hudba mně moc nevadila. Seriálu můžu dát kredit za vystihnutí hrozivosti z Dartha Vadera. Ve většině scén z něj jde strach a máte z něj respekt. Shrnuto podtrženo, není to žádné veledílo a čekal jsem od toho víc. Seriál bych nedoporučil člověku, který není extrémním fanouškem Star Wars. Byl to prostě průměrný sranec, který vám v hlavě dlouho nezůstane. 6/10 ()

Gamora

Bohužel stejně jako u Book of Boba Fett je tohle spíš sklamání. U Obi-wana je to ale horší, jelikož jsem nějaké očekávání měla. Vždyť je to přece Obi-wan Kenobi, legendární postava z pre-quelů s nejlepším účesem v galaxii, která nám dala tolik skvělých hlášek jako "Hello there", ale oni z toho stejně udělali jen další slátaninu aby mohli vydělat peníze. Obi-wan tu má většinu času po boku malou Leiu Organu, která je hraná malou Vivien Lyrou Blair, a ta asi měla roztomilá ale na jejím hraní teda nic roztomilého nebylo. Vůbec Leia tu zjevně měla být takový to přemoudřelí děcko co promluví Obi-wanovi do duše, jenomže teď je jen otravná malá holčička, kterou i přes její úděsné běžecké schopnosti nejde skoro vůbec chytit. Taky je tu náš oblíbený Darth wader, jehož plány jsou prostě na hovno a není divu že skoro vždy nefungují když to jde udělat mnohem lehčí cestou. Další důležitější postavou je tu Reva, která je členka inkvizitorů, a inkvizitori můžete přirovnat k bandě malých dětí na pískovišti co se pořád hádají o to jakým způsobem budou stavět hrad s písku. Reva má stejně jako Darth Wader úplně nahovno plány, ale narozdíl od ostatních její plány ale nějakým způsobem fungují. Jak je to u Star Wars zvykem Impérium je prostě film od filmu a seriál pod seriálu neschopnější a neschopnější. No nic tohle je zklamání, ale i tak doufám že následující seriál o Ahsoce se povede. 3,5/10 ()

jozef07

Tak po tomto strašnom zážitku si musím dať od Star Wars dlhu pauzu, lebo to čo tu scenáristi predviedli hraničí s C-čkovími seriálmi ()

jirikzaboj

Na Obiwana jsem se opravdu těšil, ale už od prvopočátku jsem si říkal, o čem asi tak bude a doufal jsem, že tahle v uvozovkách “zápletka” se rozebírat vůbec nebude, protože to je scenáristicky nemožné a není třeba vrtat se v něčem, co už má za sebou epickou tečku v podobě pomsty sithů. Každopádně na to tvůrci vlítli, vybrali různé zajímavé režiséry a celkový produkt je takový, jaký je. Nedopečený polotovar, který se snaží hrát na city, nostalgii a nějakou epičnost. Do toho se snaží představit různé postavy, které by mohly teoreticky zapadnout a přidat příběhu o něco více šarmu. Bohužel vše selhává naprosto od začátku. Empatie k postavám je prázdná, nostalgie je na úrovni vysokého cringe a epičnost je smutná sterilní choreografie, kterou vymýšlel nějaký rozumbrada, který nejspíš neviděl byť jedinou epizodu Star Wars a nechápe potenciál a význam legendárního Lightsaberu. Samotný Ewan je zde skvělý a dokážu si představit, že by to utáhl i bez dalších nám známých postav, i kdybychom měli dostat příběh úplně z jiného prostředí a perspektivy, kdy by se mi na to koukalo podstatně lépe. Samotná první epizoda je toho důkazem, protože tam jsem měl ještě pozitivní myšlenky na to, kam se muže seriál vydat. Tohle se nepovedlo a doufám, že ten konec nenaznačuje další sérii. Nechme to už navždy spát. Skywalker sága je už prostě za námi a je třeba se s tím smířit. Čumte na Manda. ()

Codexik

"Then my friend is truly dead." Trochu fan servis, ale to se dalo od tohoto seriálu čekat. Poslední díl to tedy vybombil více než finále druhé série Mandaloriana. Teď už se jen modlit, že konec posledního dílu vážně předznamenal potenciální druhou sérii a že si Disney uvědomí (tím že je to nejsledovanější seriál na Disney Plus), že by měl kvalitu režie a scénáře brát alespoň tak vážně, jako to bere Netflix se Stranger Things. Jako fanoušek Star Wars 80 %. Jako nezaujatá osoba 70 %. ()

zborja

Vůbec se divím, že v dnešní době jsou lidé, které baví první filmová serie. V době, kdy téměř každý film musí působit jako hyperaktivní dítě s rozdvojenou osobností, co neposedí a samo neví, co se sebou a která osoba to vlastně řídí. Filmová serie 4-6 je moje nejvíc nejoblíbenější. A když si ji celou v rychlosti promítnu, řekl bych, že tento seriál se jí blíží, jak jen to jde. Není 100% totožná. Nemůže být, protože od té doby se hodně změnilo z hlediska technického i diváckého. Jsou jiné možnosti, jiné nároky. Ale není to dle mého přetechnizované jako epizody 1-3 a ani úplně mimo jako 7-9. Je v tom klid - prosté a jednoduché lokace: pouštní planeta, skalnatá planeta, mlžná planeta (pro někoho nuda), je v tom duchovní rovina Síly - znovu objevování použít Síly, vzpomeňme na původního Yodu a jeho výklad Síly na Dagobahu (pro někoho nuda), jsou v tom tiché emoce: každý Obi-Wanův výraz, nikdo nemusel řvát jako Finn, ani ronit slzy jako Rey nebo Kilo, stačil pohled do tváře stárnoucího může, co neví, jak dál. (pro někoho nuda). A pokud jde o kritiku, chyby atd. Co tak třeba Han s dýchací maskou na asteroidu? Praktičnost brnění Stormtrooperů a republikových klonů? Holografické projekce duší skrz prostor a čas? Opravdu jsou tu Star Wars kvůli tomu, abychom je brali smrtelně vážně? Jsou to příběhy z předaleké galaxie. A všechny mají Sílu. ()

LukyVanco

Malo to neskutocny potencial a ublizila tomu hlucha 3-4 epizoda, ktora ani nemusela byt. Mal z toho byt film. Kazdopadne ako fanusik univerza mozem odpustit par chyb(scenar, logicke wtf momenty), ktore sa opakuju snad od roku '77. Za mna 3, lepsie ako Boba Fett, nostalgicke a pekne zapadne medzi ROTS, Rogue One a New Hope. Urcite to nie je zbytocny serial a zasluzi si 2. seriu, kde sa verim v tvorbe poucia. ()

DarioG

Tie Star Wars seriály sa exponencionálne zhoršujú. Mandalorian bomba, Book of Boba Fett horší a celý tento seriál je jedno velké meh. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)