Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

ZetDaElO

Nemá to žiaden veľkolepý príbeh, dokonca to nemá ani výrazné hudobné motívy a scenáristicky je to absolútne nelogické, ALE je tu extrémne charizmatický Obi-Wan, niektoré naozaj nezabudnuteľné strihové sekvencie, výborné súboje a celková audiovizuálna SW atmosféra, ktorá vo vás vyvoláva okamžitú chuť pustiť si Epizódu IV. O to asi išlo a to sa aj podarilo. ()

Eaton_Hunt

Tento seriál nikdy neměl vzniknout. Nedává nic dobrého do světa Star wars, dějové nesrovnalosti bijí do očí. Nechápu jak někdo může být spokojený a vydat takový scénář, který nemá v sobě ani trochu originality, inteligence a ještě k tomu odbyté postavy. Škoda slov, Marvel taky upadá jako Star wars, Disney by se mělo zamyslet, protože takhle zničí všechny filmové světy, na kterých jsem vyrostl. 2/10 ()

ricmont

Obi-Wan Kenobi je fajn seriál. Ovšem seriál který měl na víc. Na projekt s Obi-Wanem se čekalo tak dlouho že možná ty očekávání byla až moc velká. Seriál sám o sobě není vůbec špatný. Ovšem víc než průměr z něj tvůrci udělat nedokázali. ()

jpacuta

Scénář slabej jak třetí čaj z jednoho pytlíku. Jedna hovadina střídá druhou. Nelogičnosti vlevo vpravo. Nepochopení světa SW i jeho zákonitostí. 10-letá Leia, co vypadá na 5. Achjo. Paní Chow by se měla sebrat a jít prznit neco jiného. ()

Proso

Pokud dokážete bez mrknutí oka a vyprsknutí smíchy překousnout akční pasáž na Tatooine v první epizodě, mohu seriál jenom doporučit. Pravděpodobně totiž máte vrozenou schopnost akceptovat absolutně cokoliv, co se stane na filmovém/seriálovém plátně, bez ohledu na to, jak otřesné to je. Ať už Disney tuhle značku zahrabe, všem by bylo líp. ()

swenyx

Musím říct že tedy žádný zázrak tenhle seroš není a i když je to plné klišé a vlastně s dost jednoduchým příběhem, tak ale přece jenom to má tu akci, vizuál je skvělý, za ten musím fakt pochválit, řekl bych že lepší vizuál jak u nové filmové trilogie a postavy, které jsou kromě Třetí sestry dobrý. Určitě to není něco na co bych měl chuť koukat znova, ale nelituji toho času co jsem u toho strávil. :) ()

Grimaldi

Zcela průměrný seriál který svou kvalitou pokračuje ve stopách Vzestupu Skywalkera . Asi jsem od návratu McGregora čekal víc než haprující scénář a nesympatickou dětskou herečku po jeho boku. Nezachrání to moc ani Darth Vader, souboje se světelnými meči, či poznávání nových planet. Dílo pro hardcore fanoušky Star Wars, ale zbytek diváků může s naprostým klidem vynechat. ()

Skylwalker42

Neeeeeeeeeeeeeeeee!!!! Proč jako??????????? To měl být geniální a jedinečný seroš! Legendární Obi-Wan Kenobi!!! Z nejdůležitějších postav v báječném světě Star Wars. Příběhově měl propojit epizodu III a IV (jak Rouga One). Na něj jsme všichni dlouho čekali. A prvotní zvěsti, že se vrátí McGregor a Hayden Christensen, mě tenkrát velmi nabudili. Moooc jsem se již už netrpělivě těšil. A pak to přišlo. Ihned jsem zhltnul těch šest epizod a nestačil se divit. Moc divit. CO TO SAKRA (měkčí synon. dopr...) BYLO? Fajn jako ty dva původní protagonisti, ale to je vše. Oni to celé jaksi úplně zpackali (opět měkčí synon. posr....)  Celé to bylo zpracováno jaksi amatérsky. I ty krátkometrážní fan snímky jsou daleko lepší. Nelogika se táhne celým seriálem, prakticky v každé scéně. Ten "úžasný" flashback odehrávají se před Klonovými válkami, byl jako co. Čekal bych nějaké digitální omlazení herců (už i určitě nějaká mobilní aplikace dokáže omladit osobu z fotografie). Vždyť ten "flashbackový" duel byl do očí bijící!  Z Dartha Vadera udělali totálního imbecila. Ne.....prostě to bylo gigantické zklamání za posledních pár let. Jen "dvorní" SW skladatel maestro John Williams složil hlavní znělku seriálu, který si to vůbec NEZASLOUŽÍ! ()

bonovox

Za mňa premrhaný potenciál. Hlavne prvá polovica séria je hrozne zrežírovaná, akcia je veľmi divne nastrihaná a celkovo to nevyzerá na ďalšiu kvalitnú žánrovku. Našťastie posledné 2 epizódy sa kvalitatívne výrazne zlepšia a nastáva pri nich aspoň ako taký feel good moment celého SW univerza. Ewan v hlavnej úlohe fajn. Celkovo z odretými ušami 60%. ()

Dekovnik

Jej tak tohle se nepovedlo. Většina dramatických scén působí jako začátek porn parody nebo podprůměrného béčka. Jedna hvězda za to, že se jim podařilo dostat před kameru Ewana a Haydena. Otřesnou režii umocňují naprosto bezduché dialogy a celé to připomíná špatný vtip. Je to škoda.. potenciál byl. Zajímalo mě, zda to byla od režisérky čistá neschopnost, nebo spíše nezájem? Naprosto tomu chyběl respekt k postavám, univerzu a fanouškům. ()

Merenre

Trochu tu zvýším skore... seriál se od první řady velice podivně potácí, chvílemi se zdá, že ho vysílají "naživo" a ani tvůrci vůbec neví, co bude v další scéně. často to působí vycpávkově a natahovaně, jindy zas nevěrohodně. Ale - i tak je to velmi příjemná podívaná. Zejména díky McGregorovi, který svého stárnoucího a posttraumatickým stresovým syndromem zmítaného jediho zvládá mistrně. Pak je tu taky ta skvělá atmosféra a celkově fakt, že jde o krásné dobrodrůžo jako byla původní trilogie. Tenhle seroš má prostě přesně ten feeling, který si od Star wars představuju. A to je boží. Proto mu odpouštím všechny chyby i jistý pocit amaterismu, který z toho čiší. Tohle mě prostě i přesto baví jako prase a chci víc. ()

freshprince

Na tohle jsem strašně těšil. Možná až tak, že můj pohled na finální produkt může být lehce neobjektivní. Udelat serial/film zabývající se tím, co Ben celé ty roky, co hlídal Luka z pozvdálí dělal, za mě dávalo vždy smysl. A upřímně jsem čekal, že to seriál pojme jinak, než se stalo. Spouty věcí nemálo narušuje kontinuitu s původní trilogií či nedávají úplně smysl. Nechápu, jak se tvůrci nepozastavili kolikrát nad tím, co napsali. Je to škoda, celkem i promarněná šance. Kromě nelogického scénáře jsou relativně ubohé i efekty. Kamera je za mě otřesná (pun intended). I za klidných scén se neustále třese. Chvílemi to až působí jako amatérský film. Serial je bohůžel jen lehce nad průměrem a to spíše díky vlně nostalgie jenž Ewan a Hayden v divákovi dokáží vyvolat svoji láskou k jejich práci a odkazu prequels. ()

The_Ninkisek

Asi to nejhorší co mohlo vzniknout ze světa star wars. Nic nedává smysl, dialogy, příběh, reakce postav atd. Seriál je úplně zbytečný, protože se tam nikomu nic nemůže stát kromě jednoho charakteru... Je tolik dobrých příběhů z legend co se dá hodit zpět do hlavního příběhu Star Wars, jenže ne všichni chtějí Obi-Wana, tak tady to máte. Jediná věc která je pěkná a stojí za jednu hvězdičku je vizuál, zbytek je odpadní průměrný náhodný generátor toho na co tady velmi inteligentní fanoušci, kteří nemyslí skočí a když čtu některé komentáře tak ano skočili na to. Zbytečnost koukat nic nového ani inovativního. ()

Sopholojong

Ziadny Obi-Wan Kenobi, ale Third Sister sa to malo pomenovat. Lenze ak vam takyto cernossky novacik doslova "vyjebe" s charizmatickym matadorom Ewanom, je nieco prekliate zle. Celkovo pribeh je prakticky "snuskou" klise pre deti od 8 do 14 rokov, z Vadera po prvykrat nejde strach  (!), Obi-Wan je tu za mrzaka, kvili a skoro place pri subojoch, Leia je otravny "fakan" (sorry Carrie), ktory ma mat desat rokov, ale vyzera a sprava sa ako moja stvorrocna dcera (WTF?)... a ak su flashbacky zaujimavejsie ako "present story" tak to je hanba! Esteze ta Moses Ingram sermuje o dusu (jej suboj s Vaderom je fantasticky), i certovsky intriguje, pustne, podmorske (tie su krasne) i vaderovsky temne scenerie su opat na cinematickej urovni, "muzeum mrtvych Jediov" je skvelym napadom, novy Williamsov "Kenobi motiv" si pobrukujem uz nieco vyse mesiaca a v zaverecnej casti od momentu "Have you come to destroy me?" (akoby odrazu zacal iny serial od lepsieho rezisera) su to konecne tie hrejive "Hvezdne valky" s mnozstvom fanusikovskeho servisu - konecne poriadna "lightsaber" choreografia so skvelou hudbou, super odkaz na Pomstu Sithov vymenou pozicii (Vader tentoraz hore nad roklinou, Kenobi dole), Third Sister si ide pre Luka na farmu (ale divak sa neboji, lebo vie ze preziju), mnamkozne vyhrabanie sa spod skal, po ktorom je Majster spat na vrchole (az "supermanskemu" suboju, kedy Vader dostava na pi.../lieta ako "spinava handra" a najma rozseknutej prilbe som tlieskal v stoji), emocie medzi Anakinom a Kenobim tecu opat cez obrazovku, vahanie inkvizitorky so zabitim Luka a prechod na svetlu stranu, rozhovor Vader vs. Emperor (Imperial March!)... aby sa to v zavere zase vratilo k tym nie uz tak otravnym deckam, pretoze nostalgia a emocie spolu s tou osudovou hudbou robia divy a staremu znamemu so zahrobneho sveta, ktoreho pritomnost mi vycarila ten "blby usmev" na tvari. Zial, tato "stovkova" posledna cast nevyzehli predchadzajucich pat sterilnych, nelogickych, infantilnych, divacky neatraktivnych casti a so smutkom v ociach a tazkym srdcom davam vobec prvemu hranemu serialu, ci filmu so SW univerza slabo chvalitebnych 7/10. ()

rime

Přidávám jednu hvězdičku, poslední dva díly hrály na jistotu a nostalgii a tím to trochu zachránily. Na druhou stranu celkově byl seriál slabej, první 4 díly šílený, poslední dva ušly, ale nevyhnuly se asi tak milionu nelogičností a nepřinesly nic převratného nebo ikonického. Ani závěrečnej souboj to nezvrátil, nebyl osudový a dostatečně promakaný. Bylo mě jasný po dvou seriálech, že to Disney nemyslí vážně, snaží se dlěat věci za málo peněz a povrchně, obi měl největší potenciál, ale oni ho nechtěli využít, možná už  na to nejsou lidi, ale spíš oni nemají ty správný lidi a nic se tam nezmění. Dnešní režiséři a scénaristi zjevně nemusejí mít ani tu základní kvalifikaci, natož aby vymysleli něco originálního, čert ví podle čeho je vybírají, ale tohle je degradace řemesla v praxi. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)