Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

DannyBurino

Tohle je jedna z největších šíleností co jsem kdy viděl, začátek jak tam Ash proletěl celou oblast bylo směšné a akce mně trochu zklamala, ale jinak je to dobrý film. ()

wrzec

Nedávno jsem dostal chuť, oprášit si staré osmdesátkové kultovky, prvně jsem sjel noční můry a pak se vrhl na lesního ducha. Tak nějak tu shrnu všechny tři filmy. Takže jednička: první půlka je super, napětí, tzv.budováni atmošky, hudba, kamera, za to klobouk dolů Raimimu. Druhá polovina už je samoučelná slátanina a víceméně takové výlevy Raimiho různých nápadů. Lepší tři hvězdy, hlavně za nápad. Respekt Raimimu, který ze směšně malým rozpočtem, dokázal upoutat diváky po celém světě. Dvojka mě už ale tak moc nebavila, o hororu už moc nemůže být řeč, o komedii, trochu. Nevím, proč Raimi nepokračoval aspoň tam, kde první díl skončil. Mno pár vtipných hlášek, sem tam cool záběr, toť vše. Tři slabši hvězdy. Za to trojka je bomba, tam už se bavme jen o komedii, ale skvěle fungující, aspoň že to navazuje na dvojku. Vážně se mi to páčilo asi nejvíc z celé trilogie, asi tím, že už jsem se vykašlal na nějakou logiku a bavil se Raimiho nápady i to zpracování je už náznakem budoucí rejžovy tvorby. Čtyři hvězdy prásk! ()

SirAduard

Sice se postavy chovají hloupě, začátek překopává předchozí film a celá příběhová kostra je téměř totožná jako z prvního Evil Dead. To však nic nemění na tom, že jsem se královsky bavil nad fantastickou Raimiho režií, která mě nepřestávala překvapovat svýma nápadama a pokaždé jsem napjatě vyčkával, co zas božího předvede. Nebýt jeho, tak tento film odsoudím. Ale s ním je to brutální zábava. ()

mrtvej_pes

Tak tohle šlo (překvapivě) mimo mě. Když se míchá horor a komedie, jeden z těchto žánrů bude mít ve výsledném produktu přednost. Evil Dead II se snaží udržet oba najednou a tím je paradoxně oba zanedbává - strašidelné to není (působí to spíš groteskně) a vtipné taky moc ne (vtipné scénky na mě působily spíš trapně, než cokoliv jiného). Ve výsledku to na mě působilo jako slátatina s vysokým řemeslným potenciálem. Protože stejně jako v jedničce je zde výborný střih, kamera, imaginativnost, stop-motion animace... na úkor obsahu. Celý čas filmu jsem vlastně jen přemýšlel nad tím, jak moc bych si rád pustil Braindead. ()

3k7

První díl byl pecka, tady je to ještě víc bizár, ultra super extra mega turbo moc krvák...Ne potoky, to je prostě prokopnutej požární hydrant krve! Genialita Raimiho a Scotta Spiegela tkvěla v tom, že to tak nějak začíná jako obyčejný horor...jenže od tohoto horroru se to začne dříve, či později odchylovat těmi nejbizarnějšími situacemi, kdy hlavní hrdina v zoufalé situaci, tropí zoufalé činy, které ale vyznívají velmi drsňácky a úsměvně. Spoilery: uříznutá ruka, motorovka přidělaná k zápěstí, hlava ve svěráku, dvouhlavňovka brokovnice s hláškou "groovy!", osmdesátky až to bolelo, ale bolelo to správně, přesně tak, jak chcete, aby to bolelo.  Musíte si uvědomit, že tohle není horor, ale hodně správně přehnaná parodie hororu, ve které se odehrávají velmi bizarní situace. Tak bizarní, až budete mít úsměv od ucha k uchu.  Kamery občas velmi zajímavé - inspirující, mimořádně tvůrčí. Přemýšlím, jestli je co vytknout...A víte co? Není. Divák dostal přesně to, co chtěl. ()

Phoenixcq

Podstatně horší, než jednička. Ani horror ani komedie... Bohužel to na mě vůbec nefungovalo. Jedničku beru jako kultovní horrorové béčko, ale tohle nebyla ani trapná parodie. Nejtrapnější jsou scény vytvořené stop-motion, které bohužel působí dost nuceně a uboze. Neustálé klepající se okenice a dveře fakt děsivou atmosféru neudělají a nefunguje to ani jako komedie... Slabá 2. ()

Ruda

Odvar "prvního dílu" sice s lepšími triky, ale bohužel bez té zvláštní a neopakovatelné tajemné až svazující atmosféry. Jako komedie (nebo parodie?) to ale funguje a stále je to vynikající zábava na vysoké úrovni. ()

Bobeš14

Když sem to viděl před několika lety(10-12) v televizi,byl sem z toho opravdu nadšenej.Jendže ted,po opětovném zhlédnutí,sem v tom bohužrl nic extra nenašel(snad nejlepší byla Ashova posedlá ruka s talířema,kterou násleně efektně nahradila motorovka:) a tim pádem dávám slabší 3. ()

YuriBS odpad!

Takmer úplne súhlasím s názorom tých, čo hodnotili snímku jednou hviezdičkou alebo ako odpad, až na to že mne celý film pripadal úplne trápny, aj tie kamery, farebné tekutiny, herecké výkony a podobne, proste absolútna nuda, žiadna zábava, ani hrôza. Vyvolalo to vo mne len pocit ospalosti a to sa mi pri filmoch väčšinou nestáva. Nula bodov. Je dosť možné, že aj ja by som dokázal natočiť lepší film ako je tento. Alebo to minimálne oveľa lepšie zahrať. Tak som dosť prekvapený, že to tu má hodnotenie cez 80 %!!! Čakal som okolo 10-20 % :D No nič, názory sa rôznia :) ()

Nepl

Párkrát jsem se u filmu bál a snad i lekl, takže to je plus. Ovšem jiný klad jsem už u filmu nenašel. Prvky hororu byly kaženy prvky rádoby komediálními. Pokud lze alespoň okrajově uznat, že je film částečně hororový, tak o komedii nelze mluvit ani v nejmenším. Nejsem principiálně proti mísení hororu a komedie, ale v této podobě mě to tedy ani trochu nezaujalo. Zlatá serie Scary Movie.... Trikové efekty je nutno hodnotit s rezervou, vezmeme-li v potaz rok výroby filmu. Nicméně kvalitní horor lze natočit i bez nich (viz např. Záhada Blair Witch), takže to film neomlouvá. ()

kukuky

kukal som vsetky tieto filmi po sebe, a musim povedat, bol to brutal masaker :D... chlapci a dievcata, je to masarina, hotovy masokombinat, potoky krve, gejziry, a to mam rad, neska to nemate sancu nikde videt. Sam raimi sa v tom rozhodne vyzival, napriklad pri scene "Oko rovno vleti do pusy jednej holke" :D proste parada, mne sa to fakt pacilo a urcite som to nekukal naposledy :D ()

zdendap

Nostalgicky dám 4 hvězdičky. Ale ty zimy, když jsem byl malý, nebyly zimovatější. Prostě když jsem koukal na film dnes, už mě to tolik nepobavilo. ()

luis13

Bát se sice nejde, ale geniální Bruce a jeho výraz je naprosto dokonalý. To s tou rukou jak je Bruce v bezvědomí to jsem chc.. smíchy :) ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)