Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

Cechyno4

Já musím napsat, že i když horory z devadesátých let moc nemusím,a líbí se mi tak jeden z desíti, jednička Evil Dead se mi líbila. Držela napětí byla hororově zábavná. Ovšem druhý díl se jak si začal ubírat jiným směrem. Snaží se sice i děsit, ale chvílemi je až hodně směšný. Pro ostatní zřejmě dokonalé propojení. Pro mě nikoliv. Dvojka rozhodně slabší než lepší a originálnější jednička. ()

Formanovec

Kdo neviděl tuto naprostou kravinu měl by to hned napravit. Budete se královsky bavit po celou dobu, protože všechno je dovedeno do naprostých absurdit a to je přesně to, co z toho filmu dělá dnes již "klasiku", kterou musí každý vidět. Naprosto úchvatná "kravina". ()

FREEWHEELER

Možný SPOILER: Plný počet bodov, ak by film trval od halucinácii cez neposlušnú ruku až po príchod dcéry. Inak nepodarok ako v prípade Evil Dead. 40% ()

elanista1

Nic, nebavilo ma to vobec od zaciatku az po koniec. Ani len stipka napatia /kedze sa to rata ako horor, malo by to tam byt/, a aj tie lakacky co by robili tento film trocha filmovejsim boli predvidatelne /vtedy mozno boli dobre, ale dnes vazne nefunguju/. Krvi sice mame nadostac, ale cely cas som si zachovaval chladnu tvar. Jedine kde som sa ironicky zasmial boli pasaze, ked sa zhovarali o Knihe mrtvych, cista absurdita.Mal som tento film pripraveny dlhe mesiace a nechcelo sa mi ho pozerat, ked som videl dost nudnu, ale originalnu jednotku. Tak Armada temnot-opat zas o zopar rokov. ()

Crytic

Vzít na svou dobu skvělý horor, vybrat z něj jednotlivé momenty a pak je zesměšnit? Proč? Na mě to zkrátka nefungovalo. ()

BTNband

Dokonalý mix komedie s horrorem, kde se oba žánry nijak nevylučují, ale naopak se vyzdvihují do geniálního uměleckého díla, kde se dějou věci opravdu děsivé, z kterých mrazí a zároveň je to strašná sranda. Raimi má neuvěřitelný cit pro dávkování dramatických momentů a komediálních šíleností(něco podobného udělal s přemrštěným, ale dramaticky fungujícím Spider-manem) do takového detailu, že dává vzniknou jedinečné atmosféře, kterou žádný jiný film nemá a nikdy už mít nebude. Práce s kamerou a osvětlením nemá konkurenci a scéna, kdy se Ashovi směje celý pokoj je moje nejoblíbenější scéna vůbec. Bylo by trestné za tento film vychvalovat jenom Raimiho, protože Bruce tu předvádí pokles do šílenosti s takovým stylem a nadsázkou, že by to bez něj prostě nebylo ono a právem se zapsal do historie filmů (i když béčkových) jako legenda. Legenda je i tento film a já sem sakra rád, že když jsem ho před asi 10 lety po prvních 15 minutách vypnul, dal jsem mu v pokročilejším věku ještě šanci a okamžitě se pro mě zrodila nová klasika. ()

Turby

Dlouho jsem nemohl starým filmům přijít na chuť a hned sem je vypínal, ale Spike17 mě donutil svůj úsudek přehodnotit. Pokud byla jednička šílená, tak dvojka je kurva mindfuck. Chvíli sedíte s otevřenou pusou a jindy se zas valíte smíchy. Ať tak nebo tak je to kultovka, ve které opravdu zbožňuju filmové efekty. Vůbec se mi líbí ty staré nez moderní efekty. Má to mnohem lepší atmošku a navíc se i pobavíte. Je to úžasný film, zvlášť scéna s rukou je zabitá. ()

blondboss

Toto bolo naozaj zlé...čo zlé....to bolo katastrofálne. Nerozumiem tým hodnoteniam, ale takýto hororový nevkus som jakživ nevidel. Od hlavného hrdinu cez dej až po masky...celé zle. S jednotkou sa to nedá ani porovnať a to jednotka nebola taktiež nič moc. Jednu hviezdičku dávam skutočne len z úcty ku kultu. 20 % ()

PTomA

Jednička byl surový horor, u kterého jsem byl neustále překvapován. Dvojka přišla s nápadem, že by bylo cool, kdyby se smíchaly žánry komedie a horor. No a celej film není vtipnej, dost často nudí, pak přijdou nový postavy a zase to není vtipný. Sam Raimi dostává 3* za svojí vynalézavost a za konec. Jinak nevidím ve filmu nic, proč by si tento film měl zasloužit 5* či titul "kultovní film". 5.5/10 ()

Nikolas__

Bohužel mě to zklamalo. Komediální kultovka parodující horor se prostě příliš nepovedla. Tak nějak ignoruje šílený první díl, a stává se z toho jen a jen komedie. Zkrátka to Sam Raimi uchopil ze špatné strany. Bruce hraje dost dobře, a vizuál je dobrý, ale čekal bych více kreativních monster než stereotypní a ubohé zombies. Horrorové komedie jsou snad ten jediný žánr (ještě s dramatem, dokumenty, romantickými filmy ) který se vyvinul do mnohem větších kvalit. Minimálně po té zábavné stránce. Hororové komedie -parodie- jsou v dnešní době opravdu parodické, dělají si srandu z klišé a je tam kupa odkazů. Staré horror komedie jsou pouze šílené krváky - viz. tenhle film. Edit: Je to pecka. Za 75% minimálně ()

J.Mayen

Zde mi ponekud vadi oznaceni komedie, ale prave zde uz zacalo neco co se mi v posledni dile nelibilo a byl bych rad, kdyby posledni dil nebyl nikdy vzniknul. Porad se jedna o uzasnou filmovou atmosferu (s tou hororovou bych tu byl opatrnejsi) a Bruce predvani solidni vykon. Masky a triky v te dobe opet uzasne a svym vysokym hodnocenim v teto trilogii koncim. ()

Vito_LePour

V dnešní době roztomilé efekty, pár fakt hodně vtipných scén a fantastická hard-core brutalita. Ideální délka, díky které nebyla zbytečná repetice podobných scén pořád dokola. ()

Mamutol odpad!

Tohle veledílo má 80% ??? V 80-tých letech se točili daleko kvalitnější horory i hororové komedie. Tohle je slepenec gumových figurín, nezvládnutých triků a červené barvy. Všichni herci jsou totálně mimo mísu včetně režiséra. ()

Skrivan

Tak toto je bizár. Co bylo v prvním díle vtipným kouzlem nechtěného, se tady tlačí až moc na sílu. Zábavné momenty tam nicméně byly, strašidelné ne. ()

stimpy

Nejlepší film všech dob, to bez debat. Raimi ve skvělé formě. Tenhle film by měli vidět všichni ti, kteří se rozplívají nad Spider-Manem, aby si uvědomili že pavučiny a lezení po domech nemůže stačit na motorovku a brokovnici. Dopíšu řádek a jdu si uříznout ruku a koupit si k Béďovi Trávníčkovi motorovku, dokud je k ní benzín zadarmo. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)