Štyri roky po udalostiach zachytených vo filme Halloween zabíja žije Laurie s vnučkou Allyson a dokončuje svoje pamäte. Michaela Myersa od tej doby nikto nevidel. Lauria sa potom, čo mu dovolila určovať a riadiť jej realitu po celé desaťročia, rozhodla oslobodiť od strachu a hnevu a prijať život. Ale keď je mladý muž, Corey Cunningham, obvinený zo zabitia chlapca, ktorého strážil, zapáli to kaskádu násilia, ktorá donúti Laurie, aby sa raz a navždy postavila zlu, ktoré nedokáže ovládať. (Cinemart SK)

ANTYCHRYST odpad!

Tohle je snad jenom žert ne?? To nemůže myslet někdo vážně! Tvl.. muj oblíbenej Myers jako nějakej vetchej důchodce?? No a Curtis ta uz je ve filmu také jako před smrtí! Nejhorší Halloween a hanba téhle legendární série!! ()

Mamlas

První půlka naprostá sračka na vypnutí. Ve druhé půlce už se občas něco dělo, budiž. Ukončení dobré, ale mohli si odpustit ty zpomalovačky a stmívačky. Bohužel, v průměru to dobře moc nevychází. (20%) ()

Dejvecd

Tešil som sa na slasherovú vyvražďovačku a namiesto toho som dostal hlúpu teen romance. Tento film ma sklamal tak moc, že sa to ani nedá popísať. Michael je tu nudným starým dedkom, ktorý nedokáže knockoutovať ani malé decko a dejové línie ostatných postáv sú spravené tak strašne nasilu a bez emócií, že ani nepôsobia reálne. Zároveň väčšina vrážd sa tu stane off-screen a tých pár čo nie, sú len klasické bodnutia do hrude, ktoré sme videli už asi miliónkrát, takže tí čo sa tešili na nejakú tú krv budú tiež sklamaný. Vo výsledku bezduchá nuda, na ktorej je už od začiatku vidieť, že tvorcovia ani poriadne nevedeli kam ten film viesť. 1,5/10 za to, že tomu povolaním synovi niekto konečne vypálil (doslova) klapačku, škoda len že to bolo rozmazané (polozáber), takže nič nebolo vidieť + za zábavnú platenú (dúfam) spoluprácu s Heinekonom ()

Hyperbolic

Když už jsem byl na 2018 i Kills, tak jsem i přes zdejší hodnocení znovu zavítal do kina. Zvláštní jak se tato nová trilogie vyvrbila, každý film jiný ať už feelem nebo kvalitou. Michael Myers, Halloween, Carpenterův theme, atmosféra… to se v tomhle filmu 90% času neobjevuje, místo toho dostáváme origin rádoby succesora k Michaelovi a to jsem asi nepotřeboval (hlavně když to ani nepřežije). Do posledních 15-20 minut jsem byl rozhodnutý ve 2*, potom se ozvala nová (možná nejlepší po originálu?) variace na legendární kousek na piano a svět byl zase v pořádku. Za ty final scény teda 3*. Farewell the Shape, ikdyž vlastně ne. ()

Midar odpad!

Halloween končí je nakonec absolutně nezvládnutým zavržením trilogie a celé ságy, ve kterém ze sebe tvůrci sypou jeden špatný nápad za druhým, některé dialogy opravdu hodně bolí, logika si nejspíše vzala dovolenou, herci stojí za starou belu a nějaké vraždy či gore, těch se tu v podstatě vůbec nedočkáte. Opravdu začínám mít vážné podezření, že David Gordon Green ve skutečnosti nechtěl tuto série vrátit na pomyslný piedestal slasher žánru, ale jen se na ni pořádně vychcat. ()

adamix

Pevne verím, že to už definitívne skončilo. Samozrejme do okamihu, kým sa nerozhodne zasa niekto s reštaurovaním celej série a začatím nanovo a z inej perspektívy. Skončilo to tak, ako sa očakávalo - tupo, nedôstojne a bez emócii. aby toho nebolo málo, tak Myers je tu len ako vedľajšia postava, ktorá tu má dohromady len niekoľkominútový priestor. Celá táto nová séria stála za hovno a tak aj dopadla. Viem si predstaviť tie sklamané tváre divákov, ktorí vychádzali z kín a ktorí sa rozhodli dobrovoľne ešte za to zaplatiť :). ()

O.D.

Špatný, už by toho mohly asi nechat a vymyslet si jinou postavu. PS: musím říct, že jsem se v letadle docela řezal, protože s indickým dabingem, je to fakt špica. ()

hrumsrt

Když jsem před lety poslouchal, jak je třetí Halloween špatný, jak vrazil fanouškům kudlu do zad, jak David Gordon Green zabil celou značku, měl jsem z jeho finálního třetího dílu opravdu strach a byl jsem po nepříliš povedeném Halloween zabíjí připravený, že budu trpět... Ale já to řeknu, on totiž Halloween končí není vůbec tak špatný, jak se říká.. V rámci historie všech těch filmů spadající do různých časových linek je Halloween končí už třináctým zářezem a rozhodně nejde o příslib smůly... Po uplynulých událostech je Michael Mayers poražen, zlomen a skoro neschopný se vrátit, aby doručil další slasher. Námětem Halloween končí mělo tak paradoxně být předání nějaké pochodně a ukázat, že ono nezbavitelné zlo, které Michael ztělesňuje, se neváže jen k němu.. Podle Halloween končí může za zvrácenost sériového vraha vnější motivace, kterou ho naplnil hněv k společnosti, a jak se k němu zachovali.. Namísto tradičních postav, které se zase včele s JLC coby Laurie Strode opět vracejí (ona sama konkrétně už po sedmé), ale tentokrát sledujeme něco jiného. Halloween končí je odlišný a ukazuje daleko více odvážnější a své tvůrčí pojetí, kterým se David Gordon Green snaží zapsat do paměti a dát Halloweenské sérii něco nového.. Hlavní postavou je tady teenager Corey, který se díky kontroverzní tragické události stal terčem nenávisti a předsudků celého města. Nikdo se s ním nebaví, obyvatelé Haddonfieldu se mu přinejlepším vyhýbají,  anebo ho šikanují... Není tak divu, že když ho nikdo nedokázal přijmout mezi sebe dokáže se vzhlédnout i v samotném Michaleovi a převzít jeho bláznivý sváteční úděl.. A takový je Halloween zabíjí, který zkouší v Coreyho charakterové přeměně vymreslit Michaelovu osobnost, o níž v téhle časové linii tolik nevíme. Coreyho příběh moralizuje postavu ikonického sériového vraha pod maskou a výmluvně svaluje vinu na společnost.. Možná proto když pak divák dostane to proč přišel v rámci filmu a uzavření sérii přišel, už to se tolik nepasuje a tvůrci jem odbývají povinnost uzavřít trilogii.. Ale i když jsem v tom možná sám, tak ten Coreyho příběh mě zaujal a má pro sérii svoji váhu.. A že tenhle třetí Halloween věnuje tolik času romantické lince mezi dvěma vedlejšími postavami, má to svůj účel. A nakonec i s velmi uspokujícím závěrem.. Halloween končí jednou toho docenění dojde a i když jsem možná jeden z hrstky, dost dlouho jsem si ten film užíval a divil se, kdy přijdou ta pochybení. Chápu rozhořčení, ale nesdílím ho a Halloween zažil mnohem horší pokusy.. Až se jednou celá série zase vrátí (a nevěřím, že ještě i s JLC), začne se zase jinak, legacy sequel to už nikdy nebude a nová generace se dočká zase jiného přístupu, jenž nakonec může fungovat, ale zpětně nebudu na tuhle Greenovu trilogie vzpomínat ve zlém.. S Halloweenem už bylo nakládáno daleko neuctivěji.. Tohle je jen jiné. 55% ()

Scarecrow7 odpad!

Hodněkrát jsem si při sledování tohoto snímku říkal, zda vůbec koukám na Halloween. Nechápu, co s tím udělali a kdo tohle schválil. Chce se mi až brečet, ale tohle není nic lepšího, než odpad. Neustále jsem si přál, aby tento film skončil přesně, jak to má v názvu, protože tenhle mišmaš, to nechápu kdo stvořil dohromady. Ale jedná se o zločin proti lidskosti. Vřele nedoporučuji. ()

Sady1993

Vecer pred kinem jsem si premierove dal Halloween:H20 a vsem doporucuji. Misto toho kina. Zavrseni nove trilogie temer tak spatne jako dvojka,epicke finale se fakt nekona. 40 let se Laurie na Michaela chystala, pak se s nim stretla, zas prezila a po 4 letech, kdy se trojka odehrava, si tentokrat vystaci s jednim revolverem v sejfu. Postava Corey zajimava, ale nakonec vse vyzni zcela naprazdno. Hloupost Allyson bez komentare. Scenar fakt mizernej. Napeti nulove (obrovsky kontrast zrovna s H20, ktery min. v tomto funguje velmi dobre). Ocenuji snahu zkusit tentokrat neco noveho, neco jinak, ale nefunguje to. ()

jim_clark65 odpad!

Jednoznačne si teraz viac vážim diel z 2018, pretože tieto dve "pokračovania" (Kills a Ends) sú naozaj filmy hodné zabudnutia. Mali nechať diel z 2018, ako samostatný sequel k pôvodnému Halloweenu a všetko by bolo v poriadku ale "nostalgy bait" je zjavne veľmi vábivý artikel, tak to museli podojiť. Kills a Ends sú hodné "odpadu!". ()

aknamor

Ve chvíli, kdy začali hrát Dead Kennedys, měla jsem i trochu naději.. Ale krom OST je tu špatně skoro všechno, ale možná z tohohle dílka bude komedie roku. ()

hematop92

Pozor tato opovrhující recenze může obsahovat spoilery, výfuky, masky a jiné díly! Začnu s tím, proč tomuto biografickému svinstvu nedávám odpad i když si to plně zaslouží! Odpad opravdu dávám jenom zrůdným činům a kulturním počinům z českých hájů a luk jako Pudlice, Ordinace v semenné zahradě atd. Nelze tento americký kult srovnávat s těmito hovny, prostě nelze! Tak a teď k hodnocení tohoto filmečku. Je to už nějaký pátek, kdy nám maskovaný strejda Myers podřízl svou sestru, rozkuchal sousedovi vnučku, přišpendlil katolického negra, vyluxoval celé bistro a vynesl odpadkový koš s mrtvolami. Nyní máme rok 2022 a nějaký 3,14čus David Gordon Bleu Green dostal na starost završení této sado maso ságy (nevěřil jsem po skončení bijáku, že tento frajer má na svědomí předešlé dva díly). Zhostil se toho na pětku s měsíčkem. Upřímně jsem relativně náročný divák, který prostě musí mít téměř ke všemu výhrady, ale v momentě, kdy jdu do kina na onen Halloween, tak nemůžu očekávat dějovou epochu, která by mi půlky sevřela v sedadle, ale čekám, že se prostě budu bavit jak Michael po x té przní vidlákov jménem Haddonfield. Jenomže náš režisér je filuta, lišák a taky pěkný kokůtek, když se snažil z této série udělat něco víc. Začínáme nechtěnou (já bych toho malého zmrda taky zkopnul) vraždou, kdy babysitter killne malého, rozmazleného zmrda. Úvodní titulky s legendární znělkou. Poté máme hodinu budování vztahu s babysitterem, kterého celé město šikanuje a nadrženou vnučkou Jamie Lee Curtisové. Zatím mě to pekelně nudí. Po celé hodině dostane náš babysitter opět na budku a chtě nechtě skončí v kanalizaci s legendárním Michaelem Myersem. Uuuu po hodině jsem se ho dočkal, ale pozor! Tady přestává veškerá legrace a přichází nečekaný wow twist! Myers chytá našeho otloukánka pod krkem a vidí v jeho očích strach, hněv a nenávist vůči celému městu. Poté jej pouští a mladík mizí. Jenomže není to už ten mladík, který skončil v kanalizaci. Něco se v něm změnilo. Někdo mu dal sílu a know how, jak dále rozsévat strach v ulicích Haddonfieldu a dokončit dílo všemocného Salazara Myerse! Zbytek filmu, kdy na hodinkách mi zbývalo cca 25 minut stopáže, tak náš padawan se učí od Sitského lorda Michaela Myerse jak zabíjet lidi a stát se týpkem s vysokým sebevědomím a chutí znovu prcat. Ve finále máme zavěrečný fight dvou původních, ústředních postav a ponaučení, že zlo můžeme dělit na tři skupenství : pevné, plynné a kapalné. Suma Sumárum zde končí vycucnutí příběhu. Upřímně fakt nevím o co se režisér pokoušel, ale z kultovní, vraždící ságy udělal něco jako Farmář hledá ženu (vrah hledá nástupce), Holky to chtěj taky (vnučku od Curtisové furt svědí pi*a a ne a ne si zašukat), Román pro ženy a na konci teda jsme se dočkali Halloweenu (cca 5 minut). Je opravdu smutné, že opravdu celý děj si pro sebe ukradne příběh o lásce dvou zduřelých duších a kultovní vrah je všudy všeho opravdu jen pět minut. Myslím si, že takové zakončení si opravdu Myers nezasloužil, a doufám, že se dočkáme ještě nějakého spin-offu třeba po 25ti letech. Třeba jo, třeba ne. Teď utírám slzu a slibuji, že už nikdy před kinem si nebudu dávat lajnu pika, nesežeru čtyři extáze, nevyčuchám taťkovi ředidlo, nebudu lízat ropuchy, nebudu hulit kyselinu sírovou a nebudu požívat další svinstva, abych si opravdu užil film a neměl haldy, co to vidím. A nebo to bylo doopravdy, co jsem viděl a neměl jsem haldy? () (menej) (viac)

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

28.09.2023

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (viac)