Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

Shaleman

Jednička 2018 nebyla špatná. Doufal jsem, že toto tedy bude podhodnocený film. A on je přitom nadhodnocený! Měli říct mě, jestli to nechci napsat. Práce na víkend a za poloviční honorář! Taky umím psát sračky! ()

rublik05

Oproti předchozímu Halloweenu mi přišlo, že Halloween zabíjí má trochu méně Michaela a mnohem více různých věcí okolo, což se ukázalo jako ne úplně šťastné rozhodnutí, neboť pokud je na plátně Michael, je to klasická řezničina se vším všudy, vraždy jsou dobře natočené, řádně drsné a krvavé, má to správný říz a atmosféru. Drama okolo už tak poutavé není, postavy se tradičně chovají extrémně nelogicky, řeší úplné zbytečnosti, korunu tomu všemu nasadil závěr, který dokonale pohřbil vše, co proběhlo předtím. Hloupější snad už ani být nemohl. Rozjezd byl výborný, závěr úplně katastrofální. Nemohu říct, že by mě film nebavil, to nikoliv, své světlé momenty rozhodně má, nicméně zrovna dvakrát nadšený z něj také nejsem, škoda. 5/10. ()

Duke90

Už, už jsem si začínal myslet, že tu máme novou kvalitní trilogii Halloweenu, která ctí převážně originál, ale teď mám bohužel zase po náladě. Atmosféra se naprosto vytratila, přibyla prapodivná vidlácká sebranka místních obyvatel a je tu také více krve a násilí, což dohromady skvěle našlápnutému návratu uškodilo a ne málo! Pro přímé srovnání jsem se na oba dva díly díval hned po sobě a je to nebe a dudy, dámy a pánové... Tvůrci prostě sklouzli ke klasické trapné šabloně "Kill 'Em All" a oficiálně prohlásili Michaela za nesmrtelného, čímž absolutně ztrácím zájem sledovat další pokračování (ale určitě k němu čistě ze zajímavosti zabrousím...). Škoda stráveného času.... ()

ShiShinka

Nadávat na klasický slasher s reinkarnovaným zabijákem, že je to klasický slasher s reinkarnovaným zabijákem.. double facepalmy na vás, holoto! ()

Cooller

je važně tak těžky držet se zakladnich konceptu, u těhle kultovnich neustale pokračujicich filmu?... Brutality se to nebojí, ale je to nesmysl, nuda ()

Shanen29

Davide Davide,začínáš být senilní,nějak to začínáš flákat.......Doufám že další Halloween bude kvalitní a to nemluvím o tvém velmi těžkém počinu THE EXORCIST který se připravuje. Tak hodně zdaru. ()

Clark_Kent

MYERS VSTÁVÁ Z POPELA A UTVRZUJE KULT NESMRTELNOST Už dlouho jsem nezavadil o intenzivní a surovej horor, včera v sedačce kinosálu mě však polil krásnej starej strach. Ten strach z výkonnosti a nezničitelnosti, skalní fandové Halloween asi moc dobře ví o čem mluvím. Miluju ty typické likvidace, ledový přístup v nezaměnitelném stylu. Jsem rád, že režisér David Gordon Green našel novou a ryzí cestu, kterou dokázal osvěžit a dodat legendárnímu Michaelovi Myersovi, zase o něco víc udatnosti a větší míru nesmrtelnosti. Tak jak to mám rád.   P.S.: Jsem zvědavej jakej štafetovej výkon Michael, předvede příští Halloween 😚 ()

prometheusXX odpad!

výrazny pokles kvality oproti predchádzajúcemu dielu z roku 2018. čakal som ovela viac ,asi došli napady.no strašne volačo 40% aj to je vela. len dúfať že nasledujúci posledny diel to zlepší. ()

RAFT

Green natočil pokračování. No co dodat Jamie Lee Curtis a její mini role ve filmu ale, i tak dobré.Michael Myers pozabíjí pár lidí.Najednou si plno lidí že , Mayers existuje domluví že, půjdou zabít .Předchozí díl lepší ,tenhle slabší .Všeho málo,lekačky nevím jestli někde byli.Slabí díl 60% ()

karlosss18

Proč furt v hororech dělají filmový tvůrci z lidské rasy naprostý vypatlance, kteří se nikdy nepoučí ze svých chyb. :DDD Fakt je ještě možný v roce 2021 natočit takovou nesmyslnou trapárnu? LOL ()

Brooks

Napojenie na pôvodný Halloween efektné, šikovné aj plynulým prepojením na 3 roky starý reštart, ale tam výpis pozitív končí. Lacné, ohrané, hlúpe dejovými súvislosťami, chovaním postáv a hlavne dialógmi. Starí hrdinovia sú odstavení na vedľajšiu koľaj a noví nikoho nezaujímajú. Aj Myers je tu už len karikatúrou samého seba. Pritom samotný motív "mestskej domobrany" nie je zlým nápadom, keby ho scenáristi zaujímavejšie rozpracovali mohol fungovať. 2* ()

GameboyNES

už mi to přide jako zbytečný dojení značky. Utahaný dialogy, plnění kvót buzerantama, Žádný kozy.  Míšovo  vraždění docela ušlo ale odvařené steho nésu. 42% ()

departed

Nejsem si jistý, nakolik se tvůrci chtěli držet moderních hororových šablon a udělat z toho přinejmenším solidní gore slasher, který na dnešní poměry vystačí, či chtěli odkazovat, až parodovat, staré díly ze sedmdesátek a osmdesátek, protože parodických výlevů zde bylo víc než by se dalo unést. Proč z Michaela dělají nesmrtelné vraždící monstrum? Ono se dá pracovat dobře se scénou a střihem, ale když to dělají takhle okatě, kdy by bylo jasné, že Michael už by byl několikrát mrtvý, tvůrci si stále budou stát za tím, že všichni ostatní okolo jsou totální retardi, kteří jsou neschopní jakékoli pacifikace vůči Mikovi. Vždyť je to hrozně kýčovitý! Jestli to byl jen odkaz na starý "klasiky", tak budiž, ale nemůže se to takhle natahovat na celý film. Takhle to dneska prostě už nefunguje. A já blb čekal, že dvojka by mohla být dokonce lepší než jednička, která sice nebyla bůhví jak oslnivá, ale dokázala přinést svěží nádech do moderního hororového žánru se zajetou značkou. Podle opravdu stupidního konce vůbec nemám představu, jak na to navázali ve trojce. Taky ještě někoho rozesmálo, kolikrát se ve filmu zmínilo, že ona hlavní událost se stala před čtyřiceti lety? Nechtěli to náhodou zmínit ještě víckrát, abychom si byli opravdu jistí? ()

PetriK12

Každý občan ve městě jde na "Míšu" s pistolí či brokovnicí a nikdo se netrefí ? A když už jo a rovnou celým zásobníkem, tak zase vstane jako by nic? "15. film v řadě" a stále není jistý, kdo ten "Míša", vlastně je. Buď nasranej děda, zombie nebo neprůstřelnej mnich. To jsem zvědavej, co ukáže rok 22, pač tohle byl jeden z nejabsurdnějších dílů vůbec. ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020