Falcon a Zimný vojak

• Česko Falcon a Winter Soldier (viac)

Po událostech Avengers: Endgame se Sam Wilson (Anthony Mackie) spojí s Buckym Barnesem (Sebastian Stan) pro mezinárodní dobrodružství, které otestuje jejich schopnosti a trpělivost. (Cever)

JohnZ87

Stylový seriálový sequel Kapitána Ameriky, který víceméně pokračuje v kolejích zajetých předchozími Capovými filmy - akorát už bez něj, za to s řadou vedlejších postav z jeho filmů. Snaha o navázání na Steveův odkaz je celkem vehementní a z principu rozpolcená. Nový Kapitán Amerika (John Walker) je vlastně skvělá postava, navzdory tomu že ve srovnání se Stevem Rogersem působí poměrně nesympaticky (což byl pravděpodobně účel), ale za to osobitě. Jeho postava je přes veškeré možné antipatie dobře pochopitelná, stejně jako jeho motivace. Nakonec jsem mu i celkem fandil a budu i nadále jako US Agentovi. Velmi sympatický byl ovšem jeho parťák Lemar Hoskins. Skvělá chemie mezi Falconem a Buckym z Civil War se tentokrát omezila na několik hlášek a občasné tuctové špičkování. Falconův přerod v moralizujícího mravokárce působil trochu křečovitě, podobně jako snaha tvůrců o našroubování rasistické problematiky (tady to ale v rámci možností nebije vyloženě do očí). Dlouhodobým problémem Marvelovek jsou slabší záporáci a tady to platí dvojnásob. Karli a Flag-Smashers jsou nevýrazní a jejich motivace plochá. A bohužel i Baron Zemo zůstal daleko za svým výkonem z Civil War, přičemž ani není moc jasné, proč vlastně nasadí svou jinak v komisech ikonickou rudou kuklu - tady to rozhodně působí pouze jako fan servis. Akce si naštěstí zachovala vysoký standard. Stejně jako ve WandaVision i zde se tvůrci pokouší dovysvětlit dopady "probliknutí" (návratu zmizelých) po Endgame. Ovšem i zde je přístup poměrně povrchní a nastíněná situace slouží hlavně jako kulisa pro děj. Celkově o fous slabší než WandaVision. V několika dílech jsou potitulkové scény. 70% ()

wege

Mě se to jako líbilo, protože to jelo v podobném módu, jako filmy před tím. Pěkně starý dobrý MCU, kterému rozumíte a nemusíte se dostávat do dalších dimenzí, multivesmírů a nemít jasno v tom, jak to vlastně a co je a není možné. Já asi rozumím, že až dobudují ten nový MCU, tak se mi to bude líbit taky. Ale tady jsem prostě konzerva. Proto mě zatím (a možná se to fakt postupem času změní) bavilo více jak Loki i Wanda, asi na stejné úrovni jako Hawkeye. ()

himor

No. Aby som zacal postupne. Videl som Wandavision a Loki. Toto je cislo 3. A tolko hviezd si to aj zasluzi. Oproti ostatnym serialom je tempo vlazne, akcie menej, monologov viacej. Herci. Falcon/Cpt.Amerika mi je fest nesympaticky, Bucky je v pohode. Hlavna zaporacka nevadi, skor jej mentalne rozpolozenie cloveka rozladi, raz je husta, raz sentimentalna, clovek sa v nej nevyzna. Nakoniec som si zvykol aj na xicht cernocha, ale trvalo to dokopy 3 hodiny. A sme u stopaze. Niekto tu napisal, ze by to slo aj ako film so skratenou stopazou. Urcite s tym suhlasim. Film na 90 min, uplne v pohode. Este by to bolo mozno lepsie ako natiahnuty serial. Finale. Posledny diel velmi fajn, do hadam 30 minuty, kde sa skurvilo co sa dalo. Kecy o rasizme, monology o socializme a apel na city? Ajaj kde sme to dospeli? Biju sa tam ako zito, zabija sa, auta sa podpaluju a oni zacnu na zaver zo silnymi citmi a moralnymi zavermi na ludstvo? Tiez total zaver s party u noveho kapitana? Ach jaj. Do 5 dielu by som dal aj 80%, ale 6 to posral ako sa dalo. 55% ()

Toustovač

Zatímco WandaVision na ty spodní čtyři doleze, The Falcon and the Winter Soldier na ně spíš klesne. Místy super, ale je tu taky dost nekonzistentního chování/motivace postav, podivně poskládaných a mnohdy zbytečných vs. naopak zkrácených/vynechaných scén, a finální vyznění mě, podobně jako ve WV, regulérně *ere. ()

kubas369

5/10. Tak máme za sebou další minisérii z MCU. Tak nejprve plusy 1.) Asi nejdospělejší počin spadající do univerza, podkreslení postav je o něco hlubší, než bývá zvykem a i celková zápletka je taková civilní a poměrně reálná, což po všech těch záchranách vesmíru a celého světa působí poměrně svěže. 2.) Chemie mezi Mackiem a Stanem funguje i nadále, i když jsem asi čekal více špičkování než my bylo dopřáno což je škoda. 3. ) Asi největší překvapení pro mě byla postava nového kapitána Ameriky v podání Wyatta Rusella, která doopravdy funguje má svojí hloubku i vývoj a není jen do počtu.4. ) Zajímavá proměna agentky Carterové, což by to budoucna mohl být zajímavý záporák. A teď k těm největším mínusům. 1. ) Záporák opět nic moc. 2. ) Velké zklamání týkající se barona Zema, z jednoho z nejzajímavějších záporáku prvních 10 let se stane totálně nezajímavá šablona. 3. ) Celkově na mě celý příběh téhle minisérie působí tak nějak zbytečně a nudně Falcon dostane štít od Steva, není si sám sebou jist, tak ho dá muzeu. Vládu napadne že je to škoda, nevyužít toho symbolu, tak si přivede svého capa, který logicky není tak dobrý jako Rogers což nakonec vede k tomu, že se z Falcona stane nový kapitán. A no tohle prozření jsem musel čekat šest poměrně nezajímavých dílů? 4. ) Celkově se mi moc nelíbí jak naložili s postavou Falcona, který se tady bere až moc vážně, ten pohodář a pravá ruka Steva je pryč a místo něho je tady mravokárce. 5. ) A mě se doopravdy nelíbí nový oblek nového kapitána Ameriky, chápu že tvůrci asi vycházeli z nějaké předlohy ale je to hrůza. Takže suma sumárum asi za tři. ()

Mr.Ward

Namlsanej kouzelným WandaVision je tohle docela sešup. Pro fandy civilních linek ve filmech s Capem proč ne, tohle ale zrovna nebyl můj favorit. Nejlepší v téhle minisérii jsou rozhodně konverzace Sama a Buckyho. To jejich popichování a narážky to celé strašně sympaticky táhnou. Samozřejmě i kvalita akčních scén je na vrcholu. Celé je to ale zbytečně rozblemclé. Linka s revolucionáři úplně o ničem, Zemo dobře sekunduje ale jeho linka taky taková nějaká. Postava Walkera úplně na odstřel (což je dobře) - postava kterou nenávidí celej internet (i já), se povedla. Je mi jasný, že šlo hlavně o to, představit Sama jako novýho Capitana Americu. Celkově by příběh stačil na dvou hodinový film, ale jako týdenní výplň to není špatný (ještě v téhle době, kdy je nouze o nový Marvelovky). ()

hrumsrt

Jak velký potenciál to mělo, tak to propadlo.. Celkově je tam ze začátku poněkud málo akce a více řečí, ale i když se najde únosný poměr, tak to nefunguje. Avengers obecně oplývají tím, že není nouzi o  takové ty frajerské hlášky, na což se tady Marvel vykašlal. Hlavní dvojice spolu moc nefunguje, jelikož nedostává moc prostoru jen pro sebe, kdy spolu jen tak dají pivko a pokec (ano, nakonec přijde přesně tohle, ale to už je pozdě). Co ale tuhle show dělá nudnou a až asi i poněkud špatnou na normální kvalitu Marvel Universe je dějová linka, kde prostě pro nim nestojí nikdo zajímavý jen partička napumpovaných děcek, když to moc nefungovalo, tak si vypůjčili postavičky z CA: Návrat prvního Avengera, což se sem ale prostě moc nehodilo, kdy to narušilo konzistenci děje. Celkem zajímavý pokus tvůrců v podobě návratu Barona Zema, který celkově seriál hodně posunul (vytáhl ze sraček), ale jak přišel tak odešel... Největší problém celého seriálu je v nástupci Kapitána Ameriky, kterej je prostě naprosto příšerný. Vůbec nejsem spokojený s jeho castingem ani linkou, pro něj se Steve se štítem nevrátil! Tvůrci tady poplivali Steveův odkaz, kdy si s ním tak dlouho hráli, až ho předali, tam kam jsme to věděli. Mně oba hlavní hrdinové dokázali, že nejsou schopní to sami utáhnout. Je to jen Kapitánovo křoví.. Za mě není potřeba tak moc ždímat každou postavu a dělat jí spin-off, přeci jen ne všechny komiksy stojí za ztvárnění na filmové plátno. Když jsem říkal, že si Marvel s Captain Marvel sáhl na dno, tak tady se po něm též pěkně prošel.. No a nakonec největší vtip tohohle snímku je nominace na cenu Emmy, kdy dokonce pro svoji sólo trofej si chce jde i Don Cheadle, který snad řekl i víc slov něž kolik vteřin byl na plátně... 60% ()

instageek_cz

Ačkoliv mě ze všech ohlášených MCU seriálů tenhle lákal asi nejméně, nakonec se mi líbil fakt hodně!:) Vizuál si v ničem nezadá s klasickými marveláckými celovečeráky, řadě akčních scén by slušelo i velké plátno. Stejně jako na WandaVision se mi i tady líbí, že postavy, které mě v hlavní filmové sérii nijak zvlášť nebraly, tu člověk poznává mnohem blíž a rázem je má i mnohem radši. Jak Anthony Mackie, tak Sebastian Stan předvádí super výkony, ať už jde o situace humorné, akční, dramatické, nebo o mix všech zmíněných. Vydatnou podporu mají i v některých vedlejších charakterech. Daniel Brühl se vrací jako Baron Zemo, ale nejvíc mě fascinoval Wyatt Russell (syn Kurta Russella!!), který je coby John Walker, AKA nový Kapitán Amerika, řekl bych až geniálně nelíbivý, otravný. Naopak kdo je otravný zcela regulérně a sráží úroveň celého seriálu z pomyslných 5 na 4 hvězdy, to je ústřední záporačka „Karli“, mladá vůdkyně jakéhosi pseudo odboje, která má tak neuvěřitelně naivní/nesmyslné proslovy a úvahy, že působí asi tak inteligentně, jako teenager vysvětlující, proč bude volit SPD... Jo, nedá se brát moc vážně. Jinak ale seriál nabízí celou řadu seriózních a aktuálních témat, a díky fantastické práci dvojice Makcie – Stan (se kterými bych si mimochodem dal hned nějaký akční buddy movie alá Smrtonosná zbraň) ustojí i momenty překypující patosem. Líbil se mi taky styl kanadské režisérky Kari Skogland, za mě zvládala zajímavě podat bitky i komorní scény. Myslím, že by F & WS prospělo víc dílů, protože scénář občas působí trochu nelogicky a ukvapeně. Ale celkově jde o další výrazný počin, který by si fanoušci MCU rozhodně neměli nechat ujít. Ve mně zanechal skvělý pocit a klidně bych bral i druhou sérii!:) Hodnocení: 8/10  Další zajímavosti a recenze nejen o filmech najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

kubilov

V zásadě průměrná marvelovská podívaná, která více než jiné z mého pohledu velmi trpí na některé logické díry, nesrovnalosti či jednoduše opomenutí, což lze částečně přičítat ztíženým natáčecím podmínkám v souvislosti s pandemií koronaviru, ale vše tím omluvit zdaleka nelze. Kromě Prahy, kde si štáb vybral opravdu exkluzivní a mnou velmi oblíbené lokality, je největším kladem Falcona a Winter Soldiera pomalu a pečlivě budovaný vztah obou hlavních hrdinů, kteří se oba motali kolem Steva Rogerse a teď se musí vyrovnávat s jeho ztrátou. Velkou silou je tento faktor i proto, že ani jeden z obou hrdinů by samostatný film rozhodně neutáhl a i tento šestidílný seriál už je tak tak. Zatímco Falcon je sympaťák a dobrý sidekick, který se během seriálu vyprofiloval v ideového nástupce Black Panthera a jeho boje za black power (nabízí se otázka, do jaké míry by se takhle profiloval, nebýt smrti Chadwicka Bosemana), Sebastian Stan má zde konečně aspoň trochu prostoru, jak poprvé za dekádu vykreslit Buckyho více do hloubky, což se mu citlivě daří. Kromě mladé Carterové, vynikajícího barona Zema a pár bojovnic z Wakandy bych čekal aspoň v posledním díle třeba Spider-Mana, když už se odehrává v New Yorku. Avengers v době po Endgame jsou evidentně zcela bezprizorní a nebaví se mezi sebou. Docela kontroverzní, ale ve výsledku docela zajímavá postava je nový kapitán Amerika, na kterého byl nacastován herec s exkluzivně debilní držkou. Jsem docela zvědavý, kam se bude jeho osud ubírat, v tuhle chvíli nedokážu říct, jestli to byl hit nebo miss. Co ale byl miss jednoznačně, tak to byla záporačka. Naprosto tuctová, ničím nezajímavá, těžko uvěřitelná zfanatizovaná malá holka. To je spolu s neuvěřitelně hloupým pátým dílem největší negativum celého seriálu, který nakonec vychází na mírně lepší 3* ()

helrohir

Podobne ako WandaVision, ani tento marvelovský seriálový pokus ma výraznejšie nebavil. V prvom rade ma nezaujala ani jedna z dvojice hlavných hrdinov, pričom ich životné príbehy, motivácie a celkové rozpoloženie charakterov boli jednoducho nudné. Oživiť dej dokázali skôr vedľajšie postavy, hlavne Daniel Bruhl si dosť scén kradol pre seba, a taktiež ma prekvapujúco zaujal ten nový Captain America, ktorého rozporuplná a kontroverzná postava dodávala príbehu akú takú "šťavu".  V konečnom vyznení ma dosť iritovali aj tie parafrázy na súčasnú americkú spoločnosť, hlavne BLM a iné politické sračky. Takže opäť len priemerný príspevok do univerza. 50%. ()

adamix

Jeden z tých lepších marveláckych seriálov, postrádajúci dobré záporné postavy (tá ryšavá Karli je snáď len zlý vtip). Walkera ako záporáka nepočítam, pretože jeho postava je paradoxne najzaujímavejšia, keďže sa vysporiadava  konfliktmi, ktoré ho nemôžu zaradiť do dobrej, ale ani vyslovene zlej strany. Buddy duo Wilson/Bucky je sympatické a ich postavy dostanú väčší highlight, ako keď tvorili vedľajšákov vo filmoch. Každý z nich si nosí svoje bremeno, s ktorým sa musí vysporiadať. Čoraz väčšmi sa socializujúci Bucky sa musí vyrovnávať s následkami z temnej minulosti, zatiaľ čo sa Falcon snaží pochopiť ťažobu štítu a zároveň funkciu nového Captaina Ameriky a popritom obaja sa snažia čeliť hrozbe teroristov, ktorí sa snažia svojimi činmi spasiť svet bez lepšej výhovorky či motívu. Akčná a dramatická stránka dokonalá, príbehovo to ale škrípe ako kolieska na nákupnom košíku a stále som si nemohol pomôcť s otrasnou neherecky zdatnou záporačkou, pričom sa divím, že sa ona nestala internetovým memečkom, ako sa stal Walker. Za mňa 75% ()

mrclTV

Nevýrazný seriál o nevýrazných hrdinoch, Falcon rieši svoje finančne problemy a Winter Soldier rieši čo vlastne, seba? To samozrejme nevydrží dlho, čoskoro sa votrie správna superhdinská linka... no celé je to jednoducho oničom (vlastne ani veľmi neviem, aký cieľ mala nepriateľská, zločinecká skupina, mali až tak zlé myšlienky?) a prekypuje to tu americkým pátosom, keďže je seriál čiastočne aj o Kapitánovi Amerika (a  pátos je tu až v takej miere, že rozmýšľam, či to nie je iróniou, ale nie... nie je). Navyše, v poslednej tretine sa to zvrhne na úplný trapas, nesmie chýbať ani nevyhnutná "race card"... Chcel som dať dve hviezdičky, ale posledné dve časti boli pravdupovediac úbohej kvality... PS: Pokiaľ viem, tak toto je prvá marvelovka, ktorá sa odohráva aj na Slovenku! (No, odohráva - jedna scéna, v ktorej keby bol titulok s popisom mesta iný, nebol by tam žiaden rozdiel.) ()

Daniel2003

Abych to shrnul, moc to moje očekávání nepředčilo, ale je to fajn série. Jednotlivé postavy fungují výborně, Bucky a Sam obzvlášť. John Walker překvapivě hodně slušně podán a jeho vývoj...proč by ne? Ale agentka 13...to fakt nepochopim. Kdyby Marvel zkusil těm seriálům dát nějaký ucelenější příběh a nebral je jen jako výplň mezi filmy, líbilo by se mi to o poznání víc. Akce je ale vynikající, na seriál nevídaná, triky s přihmouřením oka super, hudba skvělá, herci skvělí. 70% ()

petrsponar

Tak, už druhý seriál Marvel Cinematic Universe je zamnou, a z mého pohledu jsem naprosto spokojen. Dostal jsem přesně to co jsem od toho očekával, atmosféra jako u Winter soldiera a Civil war, skvělé akční scény, co mne ale na seriálu nejvíc bavilo byly ty dialogy mezi postavami, jak se to drželo víc při zemi a řešili se tam i osobní věci jako nepř. když Falcon se snažil pomocí své sestře s dluhy. Dále musím pochválit kasting, ikdyz herečka která hrála Karli byla vcelku dost nezajímavá a nenašel jsem k ní žádné sympatie, no pokud to shrnu, tak je to parádní kousek od Marvelu, Nový Kapitán America je podle mne skvělý nástupce a já jen doufám že se někdy dočkám 2 série. 8,5/10 ()

smarkus

po poslednej casti som viac sklamany ako spokojny...zacalo sa to nejako a cestou k finale sa menil ton serialu ale k horsiemu. Agitka pre ciernych triafa presne to co netflix a pod. robia s roznymi postavami. Umelo tlacia ciernych, stale nejaky antirasisticky boj a pod. Zial ani tento serial sa tomu nevyhol, hlavna postava je pre mna otravna, moralisticka. Hlavni zaporaci trapni a Karli otravna, zaujimave postavy nedostali priestor Wintersoldier,Zemo a dokonca US Agent ktoreho prerod bol najzaujimavejsi. Power broker ciste sklamanie az trapas, vykreslenie az po odhalenie. Serial je tazky priemer a znacne setri akciu a snazi sa moralizovat a ppoukazovat na veci ktore sa do Marvelu nehodia. ()

Kinofil

|| PG-13 || Marvel/Disney+|| Rozpočet: $150 mil. || Že by první marvelovka, která by mě vyloženě nudila až štvala? Už úvod byl nijaký a bohužel ve stejném duchu pro mě byl i zbytek. Tam, kde WandaVision zvládla šikovně opustit nepříliš povedený sitkom a být víc epická, Falcon/Soldier touto proměnou neprošel. Být to první MCU seriál v pořadí, byl bych asi shovívavější. Lotyšská Praha tomu moc nepomohla, když se to nejzajímavější, tedy bitky, odehrávaly neustále ve skladišti. Přitom Marvel do toho nasypal stejné peníze jako do sólovek, jen to zde vůbec není vidět. Akční stránka je na film silně podprůměrná a na seriál lehce nadprůměrná. Wilson ani Bucky si za celou dobu nedokázali vytvořit "buddy-movie" chemii a i když měl Falcon více prostoru, nijak mě jeho promněna nezaujala. Stejně jako poloviční zrzavá záporačka s protivným přízvukem, jejíž plán jsem absolutně nepochopil. Alespoň, že tu byl Baron Zemo, jehož přítomnost táhla většinu epizod díky charismatu Daniela Brühla. Naopak největší nesympatie a zároveň obdiv putují k Wyattu Russellovi, jehož New Captain byl po celou dobu neskutečně slizký. Byť studio hlásí, že to byl záměr, přijde mi to jako hašení ohně po požáru a tak velký záměr to určitě být nemohl. Respektive nečekali tak negativní odezvu, kterou si postava Johnu Walkera bezesporu zasloužila (nikoliv herec). Ostatní role Wakanďanů, mladé Carterové a vedlejších postav černošského Kapitána, Samovi rodiny a dalších byly úplně zbytečné a slepé odbočky. To samé i závěrečný epilog, který se pokouší lákat na další příběhy, které mě tentokrát vůbec nezajímají. Ačkoliv vzhledem k oznámení Captain America 4 se Samem Wilsonem stejně tyto příběhy uvidím. Falcon/Soldier by se hodil někam do první Fáze, kdy bylo MCU v plenkách, nikoliv po Endgame, kdy každý očekává epický příběh s hromadou postav (bohužel jsem patřím i já). WandaVision z toho šikovně vybruslila a alespoň nabídla dojemné finále. Nadcházející Loki pak snad tento problém nebude muset řešit a zůstane si ve své realitě. 50%. ()

AndrewNewman

Ani množstvo odkazov na Stevea Rogersa a slušná akcia nezachráni totálne prázdny a nezáživný dej. Kým tvorcovia WandaVision divákov aspoň prekvapili originálnym konceptom, tu tvorcovia vsadili na istotu priniesli nám seriál plný skvelej akcie a vcelku sympatických postáv, no s totálne odfláknutou zápletkou. Dobre sa na to pozerá, ale do série MCU to neprinieslo vôbec nič. ()

IZFNP

Spoilery... Keď bola v prvom diele letecká naháňačka s cielom záchrany rukojemníka, hovorila som si nadšené "this is it, Marvel, this is it!". V jednotlivostiach ma to bavilo, story okolo nového Kapitána či starého černošského supervojaka boli zaujímavé a seriál vďaka nim preskúmal zase ďalšie motívy. Lenže ako celok to bolo taaak hrozne americké (shocker, ja viem) a moralistické. Vymakaný filmový vizuál a trikové efekty nezakryjú skutočnosť, že seriál je takmer (ale fakt len takmer) rutinnou záležitosťou. V podstate špionážný krimi príbeh, ktorý ale nebol ani tak inteligentný, ani tak nápaditý, aby v divákovi zanechal stopu. ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Kleopatra mění režisérku

Kleopatra mění režisérku

07.12.2021

Režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman, Zrůda) v krátkém časovém horizontu opouští již druhý velký projekt. Po zprávě, že se filmařka vzdala svého Star Wars projektu Rogue Squadron tak přichází… (viac)