John Walker začíná ztrácet trpělivost se Samem a Buckym, když se dozví více o Karli Morgenthau. (Cever)

kenkaku

Nejlepší epizoda seriálu? Tak to ani omylem. Do poloviny se jen žvaní, pak nastoupí Kapitán Ušatej Rypák a Wakanda dutiny a chovají se jako vymaštěná namachrovaná paka. Asi nejvíc pobavila Václavská pasáž s vyretušovaným “Václavem na chcíplém koni”, ale to nijak hodnocení nezachrání. A ta kokotská reakce “teroristů” po tom co to poskok schytal? Se jako lekli “to jsme vlastně nechtěli”? Naprostá idiocie... ()

brabbik

Moc jsem od seriálu nečekal a start byl trochu pomalejší, ale nakonec nabírá na tempu a prokreslenost se zvedá. I konec na Jungmannově náměstí ve stylu "krev, pot a slzy", to bylo parádní. Trochu brutalita v Praze narůstá u MARVEL postav, ale vzhledem k plánu seriálu to tenhle díl krásně zvedlo nad předchozí velmi. ()

Ant_Antony

Motivace postav úplně mimo mísu. Praha jako levná barabizna pro souboje v bývalých rozpadlých továrnách, aby se ušetřilo na komparzu. A když i při rychlých střizích poznáte, že herci máchají rukama deset centimetrů od sebe, aby to vypadalo jako drsná bitka, jsou všichni supervojáci rázem k smíchu... ()

Kaka

Jednoznačně zatím nejlepší díl a po dramaturgické stránce jakoby úplně jiný film, než jsme měli doposud možnost sledovat. Temnější, depresivnější, nejednoznačnější. Z obyčejné plošinovky kde se skáče, létá a kope jednou tady v tom městě a potom zase v jiném, se posouváme o leve výš, do plnohodnotného chlapáckého dramatu o volbách a daných následcích. Doufám, že takto nastavená laťka se udrží až do konce. ()

Dolby.130

Tak toto bola šupa. Čim ďalej tým lepšie a lepšie. A ten koniec akože som nečakal. John Walker je sviňa. To bude ešte tak dlho nenávidená postava, že netuším či ho v blízkej budúcnosti niekto tromfne, ako okej naserie keď ti zabijú parťáka ale toto čo spravil na konci bol úplne šialený anarchický čin. Tento chlap nie je ani omylom hodný štítu Kapitána Ameriky. Som zvedavý na finále. Škoda, že to to bude už o dva diely. Ale teším sa na pokračovanie. ()

• Scéna, ve které Bucky vyskočí z budovy, se ve skutečnosti natáčela u Národního divadla. Bucky vyskočí z balkonu Národního divadla do ulice Divadelní. Tato scéna se natáčela s kaskadérem bez Sebastiana Stana. (10milda)
  • Symbol Flag Smasherů je odvozen od hamsy (známé také jako Fátimina ruka nebo Ruka Marie). Hamsa zobrazuje dlaň pravé ruky, což bylo považováno za znamení ochrany, především před uhrančivým pohledem. Někdy bývá zobrazována i se „zlým okem“. V této epizodě je „zlým okem“ vládní dohled a mobilní telefony. (Kubaaa97)
  • Scéna, ve které John Walker (Wyatt Russell) brutálně zabije jednoho z Flag smashers, se natáčela u pomníku Josefa Jungmanna na Jungmannově náměstí v Praze. (Matej.Krajci)