Falcon a Zimný vojak sú na stope skupinke extrémistov, ktorí majú sérum, robiace z ľudí supervojakov. Recept na jeho výrobu zanikol pred desaťročiami spolu so smrťou doktora Erskina, teraz sa však niekomu podarilo znovu ho vytvoriť. V nesprávnych rukách by predstavovalo obrovské nebezpečenstvo a aby ho táto dvojica pohádaných hrdinov našla, budú sa musieť spojiť s niekým, koho by už radšej nikdy nevideli... (ČSFD)

Kaka

Madripoor vypadá tak trochu jako nepovedená vykrádačka Blade Runnera, Riga je pro změnu Praha a panďuláci pouze skáčou z místa na místo bez nějakého většího náboje. Naštěstí tu Emily VanCamp ve svém cameu na pár metrech čtverečních nakope více zadků, než Falcon za dvě epizody. Pochopitelně ani Bruhl neurazí. ()

MiniMinion

Seriál pokračuje dalším solidním dílem, který se opět nese v duchu přízemnějších filmů stylu Captain America. Budu se opakovat když řeknu že kombinace jsem na Buckyho funguje stále na výbornou jejich, hašteření stále nenudí, a callbacky na Civil War velice pobavily. Když se k této dvojici přidá Daniel Brühl jako Helmu Zemo, povznese to scény ještě o level výše. Zemo v této sérii zatím působí spíše jako Antihrdina než plnohodnotný záporák, ale stále je o krok napřed a myslím, že nebude trvat dlouho a utrhne se ze řetězu. To samé se dá říct že i o Buckym, který sice jen předstíral, že je stále Winter Soldier, ale pohybuje se na tenkém ledě a k návratu na temnou stranu, zdá se, neschází moc. Že by nám tu před očima začínal vznikat tým Thunderbolts? Sharon se za ty roky velice změnila, a myslím, že to její postavě velice svědčí. Rád ji zase vidím, a těším se, co nám ještě předvede. No a cameo na konci slibuje další zajímavou zápletku pro druhou polovinu seriálu. Jinak akce opět famózní, tvůrci ukazují jak brutální může být PG-13, když se chce. Práce s kamerou skvělá, barevně je to výborně vyladěné, hlavně Madripoor je naprostá vizuální pecka. Jednu hvězdu musím strhnout za tempo epizody, občas pro mě dobře nefungoval pacing. Příliš mnoho informací na příliš rychlé scény,a celkově měla epizoda zvláštní rytmus, který mi úplně nevyhovoval. Jo a rád jsem viděl Prahu, i když byla převlečená za Lotyšsko. 85%, 4 hvězdy, velice slušný díl. ()

Dolby.130

Po dvoch trochu ale len trochu slabších epizódach sa tento diel pekne vydaril. Konečne Bucky akého sme si zaslúžili a videli sme ho si pekne zabojovať. Zemo je cool postava aj keď záporná ale tak ani sa mu nečudujem keď stratil všetkých. Pekne nám ukázali jeho príbeh aj keď tak zrýchlene ale dobre to spravili. Som zvedavý aké má ešte úmysly a čo spraví Sharonina prítomnosť veľmi potešila, vidieť že je vo forme. Nový Cap je otrasný neznášam ho a asi ani nikdy nebudem. Sam, Bucky a Zemo podarená trojka to schvaľujem. Snáď nie len na jednu či dve epizódy ale na dlhšie :DD. Tak sa teším na nové časti a verím, že to bude lepšie a lepšie. Oceňujem aj zameranie na osobné problémy jednotlivých postáv ako sa s nimi pasujú, rovnako sa mi páči ako ukazujú svet po Thanosovi. Dnešní diel zatiaľ topka. ()

Azurovydrak

Je skvělé, že s každým dílem kvalita seriálu stoupá. Hlavní zásluhu na tom má bez debat Baron Zemo, který fantasticky dotváří už tak silné napětí mezi Falconem a WS a sází bezva hlášky. Kdo by to byl řekl, že kdysi nenáviděný záporák nakonec zachrání tuto minisérii. Když už mluvím ale o skvělých postavách, tak nesmím opomenout Sharon Carter. Pokud WandaVision má Elisabeth Olsen tak TFATWS má Emily VanCamp, která je tu senzační a její bojová scéna je nejlepší od dob druhého Capa. No a Zemův taneček je právem novou ikonou, je vidět, že Marvel se poučil od WB a na hashtag #ReleaseTheZemoCut reagoval včas a nejlepším možným způsobem. ()

Lenka.Vilka

Tohle jsem nečekala! Nebo spíš "takhle". Útěk z vězení? Začala jsem se smát, když to Samovi došlo. Mám tenhle prvek ráda. Když není jasný, zda je bude tohle nebo tamto a potom se to dozvím :D Zemo byl skvělej. Hlavně žádný crcání. (Což mě akorát zmátlo v tom, jako jaký žánr sr chce tohle tvářit. Pokud se z toho stane superhrdinská MI, budu spokojená.) Vidět ho v téhle pozici bylo fajn (Disco Stu bitches!) úplně stejně jako úvod ohledně řešení "pětiletky" a toho dlouhého záběru na naší vlajku. (I když to nikomu nic neřekne, přestože si v Amíci stejně jako my přečetli, kde se seriál převážně natáčel.) Protože, sorry, kdo si nevypne telefon, když si hraje na někoho, kdo není? Ale za následnou akcičku to stálo :D ()

• Poté, co si fanoušci všimli tance Barona Zema (Daniel Brühl), začali prosit Marvel o zveřejnění celého tance. Po týdnu od premiéry epizody to Marvel fanouškům splnil. (jajo161)
  • Německá stráž říká v němčině čísla 61 a 72 špatně. Vyslovuje je „sechs einz“ a „sieben zwei“ namísto „einundsechzig“ a „zweiundsiebzig“. (Kubaaa97)
  • Scéna, kdy Karli Morgenthau (Erin Kellyman), lídryně Flag Smashers, je v nemocnici v Rize u své matky, se natáčela v Colloredo-Mansfeldském paláci. Není to poprvé, co byl palác využit Marvelem. Byl využit jako zázemí pro herce a štáb filmu Spider-Man: Daleko od domova (2019) pro scény na Karlově mostě. (10milda)