Aquaman a stratené kráľovstvo

• Česko Aquaman a ztracené království (viac)

Black Manta, stále poháňaný potrebou pomstiť smrť svojho otca, sa nezastaví pred ničím, aby Aquamana raz a navždy porazil. Tentoraz Black Manta ovláda silu mýtického Čierneho trojzubca, ktorý uchováva starodávnu a zákernú silu. Aby ho porazil, Aquaman sa obráti na netradičného spojenca - svojho uväzneného brata Orma, bývalého kráľa Atlantídy. (Continental film)

verbal

Aquaman versus Aquanegr je prüdce aquabelí dobrodrüžství pro ty nejretardovanější aquaristy. Momoušššův alespoň nějaký dřívější heterošarm tentokrát üzce obepnüli velmi teplým brněním a bez gelu toho vyhřátého chudáka protáhli übohým festivalem pásové scénáristické impotence s mimořádně hnusným a levným digitálním aquamrdníkem na pozadí. Jak vidno, naprosto do sucha vyždímaný trh retardovaných omalovánek pro dyslektiky už prostě nemá kde brát, a je patrně už i po nejvyšším čase začít ty supergeje konečníkově používat výhradně k tomu, k čemu byli stvořeni. A sice jako dekoraci na jemný třívrstvý papír s heřmánkovým extraktem, mile motivující qocientně atrofované děti i mnohé dospělé k pravidelnému vyprazdňování. ()

Malarkey

Aquaman čerpá z toho, že ho hraje Jason Momoa. Ten by i v průseru byl dobrej. Ale tady to není úplně průser, jen to prostředí je natolik neuvěřitelné, že to bez absolutního digitálu prostě zfilmovat nezvládnete. A tak i když je film v pohodě a místy i docela vtipný, dochází tu k tomu, že tak trošku tou umělotinou přichází o filmařského ducha, který z filmu dělal zážitek a tak je to spíš rutina. ()

MrHlad

Aquaman a jeho bratr Orm musí zastavit zloducha Black Mantu, dřív než… to je jedno. James Wan natočil film, který je i díky šíleným zásahům studia naprosto idiotský a nesmyslný. Ale i přesto nečekaně zábavný, protože režisér háže na diváky jednu vizuální atrakci za druhou a pokud se nezačnete nutit do přemýšlení, možná zjistíte, že se na to vlastně docela příjemně kouká. Ale v hlavě druhý Aquaman dlouho nevydrží. Na to je to zkrátka pořád až příliš velká pitomost. Éra DCEU však mohla skončit i hůř. ()

T2

Rozpočet $205miliónov║ Tržby USA $122,683,742║ Tržby Celosvetovo $429,983,742▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ V dnešnej dobe sa čaká od tohto žánru už len strach, zdesenie a hrôza. Veru kam to len naši nápaditý tvorcovia docielili, ach. Našťastie James Wan to ako tak ešte ukočíroval a ponúkol aspoň nejaký ten priemerný štandard, ktorý neotrávy aj keď tam je až príliš toho nevyhnutného digi bordelu. Postavy v celku ešte fungujú, občas pobavia, akcia újde.  /55%/ ()

Fr

„…VEZMEŠ SI, O CO TĚ OLOUPIL. JEHO DOMOV SHOŘÍ A JEHO KRÁLOVSTVÍ POKOŘÍ MOJE LEGIE…“ Tak já teda nechápu, vo co jde…. Vždyť je to neškodná, digitálníma efektama nabušená pohádka, ve který se furt něco děje. Zajímavej je ten svět (pod vodou to na velkým plátně vypadá hezky) i ty obyvatelé, monstra… mezi bratry to „funguje“ – hlavně díky tomu špičkování. Jasně, je to blbina, ale (řekl bych), že to má (klidně nenáročně) pobavit. Neškodná zábava, která je mnohem lepší, než poslední Marvelovky. /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Záměrem bylo natočit veselej příběh dvou bratrů, inspirovanej střibrným věkem komiksů (1956 – 1970), s retro sci-fi atmosférou hororovejch filmů 60tejch let. 2.) Petice, která požadoval odstranění Amber Heard z filmu, měla (v květnu 2022) 4 miliony podpisů. 3.) Thx za titule “Kateřina Hámová“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Jamese Wana je škoda na tyhle digitální blbiny. Chce to buď další horor nebo nějaký akční nářez, tohle zkrátka mohl natočit kdokoliv jiný a výsledk by vyšel stejný- Průměrný. Přitom jednička byla hodně fajn, tohle je trochu recyklace, ale zároveň bez žádné přidané hodnoty. Humor nefunguje ani zde, proč je tu sakra zas ten stejný záporák a ne někdo nový? Chyběla mi tu nějaká vyloženě hororová a atmosférická sekvence z jedničky ( kde byly ty potvory jak z Vetřelce- Škoda, že ten spin-off s němi se zrušil). Vedlejší postavy tu moc prostoru nemají Nicole Kidman, Amber Heard i Lundgren jsou tu chvilkově a akce sice střídá akci, ale žádná vyloženě neurve koule. Když si vybavím zpětně ten epický monstrózní fight z jedničky, tak tady bylo finále docela dost komorní, což je za mne velké mínus. V Theatre Deluxe ozvučení super, bylo se na co dívat, takže vyloženě nasraný člověk po projekci není. Je to lepší než Marvels,Antman a Blue Beetle, ale pořád to sakra není nic extra. Komiksovky jdou už špatným směrem. 6/10. ()

novoten

Na prvním dobrodružství z podmořského světa Atlantidy a dalších říší jsem si v kině bez přehánění ujel. Čerpal jsem z něj dobrou náladu celé dny, vzpomínal jsem na všechny hlášky a kombinaci s nápaditou akcí považoval za překvapení celé sezóny. Tenhle svět si proto zasloužil těžit okamžitě a čekat na neustále odkládané pokračování bylo trochu smutné, ale ještě víc zlověstné. Zprávy o problémovém natáčení a přepisování scénáře se nakonec projevily, protože tohle pravá dvojka není, tohle je jen opatrně dopovězený původní koncept. Vzhledem k tomu, že film hodně často připomíná akční videohru (myšleno nejen ve zlém, ale rozhodně i v dobrém), hodí se příměr k očekávání plnokrevné dvojky a místo toho v rukách veřejnosti přistane horkou jehlou šitý datadisk. Protože ve Ztraceném království se ztratil ten původní poctivě dobrodružný duch vyprávění, který, ať se zrovna vrtnul kam chtěl, dokázal nalákat do všech lokací a ke všem postavám. Dnes se jen dokončují linky z prvního dílu a žádné překvapení tu nečeká. Zčásti to není špatná volba, protože vztah Arthura s Ormem pro mě vždy tvořil hlavní (melo)dramatickou linku, ve které se sice okatě kopíruje předobraz Thora s Lokim od konkurence z Marvelu, ale proč spravovat něco, co funguje. Bohužel záporákem do party je Manta, prototyp charakteru, který je zlý, protože je zlý, křižuje sedmero moří těžkotonážní ponorkou a občas terorizuje svoji posádku. Nálada bezhlavého, téměř osmdesátkově vibrujícího vyprávění tak v tomto případě nenávratně mizí. Mrzí mě, že se Momoa s postavou, která se mu chvályhodně upravila na míru, loučí takhle polovičatě, ale díky Poseidonovi za to, že má smutně krácená série alespoň nějaký smysluplný a relativně uspokojivý konec. ()

tron

No, vďakabohu, že už je koniec. Čo s tým od roku 2025 urobí James Gunn je vo hviezdach, ale asi je dobré, že razantne usekol toto dlhodobé DC utrpenie a začne odznova. Paradoxne práve Aquaman sa môže pochváliť celkom dobrými filmami, čo je u tak všeobecne zosmiešňovanej a ponižovanej postavy (len si spomeňte na Teóriu veľkého tresku) husársky kúsok. Je ale pravdou, že dvakrát a dosť. Z Aquamana si národy celého sveta robia srandu, že jazdí na morskom koníkovi a tak Wan, aby mu dodal vážnosť... ho posadil na morského koníka. Aspoňže si dal prácu s vytvorením podmorského univerza, vyzerá to ako niečo medzi Star Wars a Piatym elementom, ale je toho už proste tak nejak veľa a je to nesmierne únavné. Jedna samoúčelná akčná scéna strieda druhú, tretia druhú, piata štvrtú. A do toho 56-ročná Nicole Kidman v lascívne priliehavom overale... má to za potrebné? Patricka Wilsona musí mať rád každý, kto ho počul a videl v dvojke V zajatí démonov imitovať Elvisa. Jeho štylizácia do akčnej hviezdy (wtf???) nie je napokon až taká strašná, ale oveľa radšej by som bol, ak by Aquaman 2 bol buddy movie s chobotnicou. Čo ma „dojalo“, to je fakt, že do každého filmu predtým rvali nezmyselné, samoúčelné cameá, ale pri rozlúčke ani ťuk, idioti. Fakt je dobré, že to končí. Momoa bol v úlohe fajn, ale v konečnom efekte Aquamanovi robil skôr medvediu službu; „skutočného“ Aquamana osobne vnímam skôr ako hrdého aristokrata bez zmyslu pre humor (možno na spôsob Submarinera z druhého Black Panthera). Nie ako obézneho spoteného podomového predavača poľnohospodárskeho náčinia, ktorý čaká, že si v ten deň zarobí a možno ešte na vidieku pretiahne nejakú unudenú paničku, ktorá je sama doma, ale tá napokon radšej dá prednosť Johnovi zo susednej farmy. Jasné, keď to porovnáme s Fantómom s Billym Zaneom, je to film storočia, ale proste dnes už sú komiksové filmy niekde úplne inde. Alebo nie sú? Zvláštne je, že napriek uisteniam zo strany tvorcov, že dvojka bude EŠTE epickejšia, ako prvý diel, a napriek nepísaným pravidlám pokračovaní hollywoodskych blockbusterov, že dvojka musí byť dvakrát väčšia, ako jednotka, mi pravdupovediac dvojka pripadala oveľa komornejšia a lacnejšia. Sranda je, že v prvej polovici zaznie pesnička spájaná s marveláckymi Strážcami Galaxie, ktorých dal pred rokmi dokopy práve Gunn a teraz zaznejú v oficiálne poslednom filme DC predtým, než sa ho ujme... Gunn. Pýtam sa: je to náhoda? ()

B!shop

Vlastne prekvapive docela fajn zalezitost. Ze zacatku jsem si sice rikal, ze to asi nedam, jelikoz je uvod jen montaz starani se o dite a chcani do huby, ale nastesti se to za chvili rozjede. A je to vlastne jizda od zacatku do konce. Akce sice neni buhvijak uchvatna nebo originalni, triky jsou znacne nevyvazeny od vylozene spatnejch po slusnej nadprumer a misty to vypada jak vykradacka jinejch filmu, at uz Star Wars nebo Pan prstenu, pribehove nezajimavy a zaporak stejne jako minule tezce nudnej, ale herci jsou docela sympataci, dej svizne odsejpa, je to slusnej mix komedie, akce, krapet hororu a hlavne je to proste zabava s chytlavou hudbou. Takze po poslednich komiksovejch pruserech vlastne hodne slusny. ()

dO_od

// Neškodná zábava pro masy, která se sice nemůže rovnat zlatému standardu komiksových filmů (a vlastně ani jedničce), ale ve srovnání s většinou těch letošních to byl takřka balzám na velmi ztrápenou duši. Lepší hlášky, míň doslovnosti a delší setrvání v té hororové/lovecraftovské oceánské mytologii, a byl bych skoro i nadšený. Takhle mě to v první půlce namlsalo, jenom abych se později u bizarně sestříhané buddy komedie s Momou a Wilsonem maličko nudil. 6/10 a je dobře, že si teď DC dá rok a půl pauzu. 2025 bude dobrej, věřím. ()

Ainy

Black Manta zřejmě přežije cokoliv, přežije i takový pád z útesu na šutry a v plné síle vpluje do dalšího dílu, aby se mohl mstít, živ jen svou pomstou mrtvého muže. Vtipné je i bratrské spojení, myslím tím, že zapomněli na své spory a rukou plácnutím - cojsmesi tojsmesi - šli zachraňovat vodní svět proti přerostlé mouše s velkýma rudýma očima! Mera (možná vzhledem k pravomocným okolnostem) tam měla pouhé štěky (což mi moc nevadilo) ... no ale třeba takový Ben Affleck si tam střihnul tak významnou roli jakou svět doslova neviděl! Nicméně přehršel akce vyvážil trochu chudý děj. Vzhledem k tomu, že se mi Jasoň vždycky líbil, líbil se mi i příběh z oceánských hlubin, budu v hodnocení milá. ()

3DD!3

A mě to přišlo zábavnější než jednotka. Mírně nadhodnotím, protože po těch odkladech, přetáčkách a průseru s Amber to mohlo dopadnout o dost hůř. James Wan doplavil zábavnou blbinu, která dobře odsýpá, dobře vypadá a nějaké větší ambice v době přestřihávání vzdala. Že za globální oteplování může černoch s hlavou v akváriu a vstup od OSN neberu za ambice, ale podvratný pokus o komedii. Scény s dítětem, cheeseburgerem a švábem, nebo běháním jsou mile over the top a vyrovnávají přehnanou vážnost, co mi vadila v jedničce. Jason Momoa si roli vychutnává a mačká z ní maximum. DC to vlastně neukončili zase tak špatně. I am Aquaman! ()

Spiker01

Nespravedlivě odsouzený Vodník zřejmě doplatil na předem potvrzené ukončí DC extended universe a po zhlédnutí je mi to celkem líto. Po letošním fiasku komiksů v kinech doufám, že se studia skutečně zaměří na kvalitu (letos to Sony rozhodně nepotvrdí ani jedním ze svých tří komiksových filmů) a hlavně, že lidi přijdou. Přitom kvalitativně dle mého je to na úrovni jedničky, James Wan v rámci možností po těch všech dotáčkách a přetáčkách nakonec doručil nádherně trikový film, kde bych podstatně ubral na humoru, ale jinak jsem byl vlastně spokojen a na míle daleko předčil Marvels. Snyderovo DCEU mi bude chybět, snad nové univerzum výrazně nakopne tohle bohaté semeniště příběhů a bude to jenom zajímavější. PS : Překvapilo mě, že poměrně velké role tu mají Dolph Lungren a Amber Heard; naopak Pilou Asbæk mega ostrouhal. ()

Nevka

Druhý Aquaman je krásnou ukázkou toho, že DCEU už absolutně netušilo, kam dál. Takže díky bohu za reboot. Ten samozřejmě může dopadnout ještě hůře, ale aspoň existuje nějaká šance, že to universum třeba nepůjde celé úplně do kopru... Netvrdím, že je na tom Marvel se svými posledními filmy lépe, ale Lost Kingdom je průměrným dobrodružstvím, které sice neurazí, ale ani nenadchne. Solidní soundtrack, spousta barevných výbuchů a několik pokusů o vtip. A víc? Nic. Za týden asi zapomenu, že jsem to někdy viděl, což je škoda, protože jedničku mám docela rád. ()

Spooner

Když bylo během úvodních dvou minut Aquamanovi dvakrát načůráno do ksichtu (přičemž jednou se u toho smála Amber Heard, což vyvolalo vzhledem k její osobě zajímavé souvislosti), bylo mi jasné, že minimálně po stránce humoru nebude dvojka asi úplně můj šálek kávy. A následující minuty to bohužel jen potvrzovaly. Když se totiž tvůrci snažili o rodinný „marvelácký“ humor, moc zábava to většinou nebyla. Scénář zde tlačí hlavního hrdinu až příliš do polohy buranského idiota, bromance chemie mezi Momoou a Wilsonem kvůli tomu moc nefunguje a jisté dialogové výměny poměrně bolí. Stejně tak je na výsledku cítit, že se v postprodukci hodně stříhalo a předělávalo za pochodu, takže několik důležitých scén je najednou necitlivě useknuto, vedlejší postavy se náhodně zjevují a celkově působí roztříštěný výsledek dojmem, že tady se zasahovalo do původního materiálu opravdu hodně. Naštěstí od většiny letošních tupých komiksovek, s nimiž má Aquaman spoustu společných neduhů, zde se může DC aspoň částečně spolehnout na Jamese Wana. Ano, i ten si sice tentokrát vybral svou slabší chvilku, i přesto jeho poctivé řemeslo či hrátky s atmosférou v několika scénách jasně probleskují, stejně jako snaha o epické podvodní Star Wars, na něž se docela hezky kouká. Tempo je solidní, akce obstojná a podvodní univerzum přeci jen nabídne zajímavější svět než třeba hnusný Ant-Man. Ano, na povedenou komiksárnu je to pořád trochu málo, po příběhové stránce se tu jede hloupější liga než posledně a jistá tvůrčí rozhodnutí či plochost postav jsou poměrně k smíchu. Vzhledem ke všem zvěstem o přetáčkách a děsivých reakcí z prvních projekcí je však druhý Aquaman ještě docela neškodný. ()

Wacoslav1

Jednička byla překvapivě fajn a tak tohle byla jedna z mála komiksovek na kterou jsem byl zvědavej. Bohužel tohle je pokračování se kterým evidentně nikdo nevěděl co si vlastně počít. Možná, že Wan měl nějakou vizi, ale to mu svými zásahy totálně dojebalo studio a tak vznikl divný mišmaš akce vizuálních atrakcí a infantilního humoru. Neříkám, že o tomhle plus mínus nebyl i první díl, ale tam to dokázalo překvapivě fungovat jako celek. Tady máte pocit, že jste dostali to samý a navrch ještě převařený do víc samoúčelný podoby. Takže jak jsem někde četl tak DC si dává pauzu a já asi definitivně končím s komiksy, protože to jakž takž kvalitní už tu v nějaký formě bylo a s tím co do nás valí v poslední době jak jsem se ostatně na některých příkladech přesvědčil nemá smysl ztrácet čas.30% ()

Davies182

Jednička pro mě měla kouzlo jakési superhrdinské pohádky pro dospělé z neokoukaného vodního světa (bylo to před Avatarem), poutavý příběh a sympatického hrdinu. Ve dvojce je sice všeho na první pohled vic, ale vodní magie se někam vytratila, příběh o starodávném zlu je jako z pomocné školy, a Arthur se z jakéhosi důvodu stal oprsklým teenagerem. Až na skvělé akční scény a vizuál downgrade ve všech směrech. [HBOmax] ()

darkrobyk

Dobrodružný příběh v comicsových barvách - je to přece podle comicsů, ne - a střet dobra a zla. Čekat něco více by bylo bláhové. Skoro lituji, že jsem vynechal kino, páč moře je skvělé, jako vždy... Nejsympatičtější postavou pro mě je kupodivu Orm, tou nejméně pak Aquaman. Jeho nafoukanost je tak odporná, že jsem mu až přál, aby zůstal pod balvanem, a nedivil se závěrečnému gestu Black Manty. Mimochodem rasismus, kdy hlavní padouch je černej a jeho pravá ruka Asiatka, jak vidno, nikdo neřeší...a černý trojzubec, černé království, tak OK, černá je fajn. Takový hezký mix Star Wars, Pána prstenů, Jurského parku a dobrodružných filmů z džungle posledních let. Velmi zábavné byly zmutované kobylky a obří květy. Škoda, že džungle neskrývala ještě více překvapení. A samozřejmě jistá vizuální i akční recyklace předchozího dílu. Bavilo mě to a rychle uteklo, byť si za krátko moc pamatovat nebudu. Ale tohle je hlavně spotřební zboží na oddech, což já občas rád. ()

filmfanouch

DCEU končí a Aquaman a ztracené království ho v jisté formě zvládá uzavřít uspokojivě. Wan sice nezvládl úplně navázat na kvality původního Aquamana, na filmu je vidět, že se s ním něco zásadního dělo v post-produkční fázi. Přesto jde vlastně pořád o fajn dobrodružný blockbuster, který sice tentokrát nezvládá vyloženě evokovat Star Wars pod vodou, díky nejednomu zásahu ovšem mohl rozhodně výsledek dopadnout o poznání hůře. Výsledkem je tak neurážející blockbuster, který sice jeden propojený svět neukončuje na vrcholu, zároveň ho ovšem neuzavírá s totální neúctou…. ()

Shakers

Stratené kráľovstvo nie je samo stratené, pretože stratené je aj štúdio Warner Bros. Rád by som videl nejakú celistvejšiu verziu, ktorá nie je taká diskotéka ako toto, čo nakoniec prišlo do kín. Nemám problém s príbehom, ten sa mi celkom páčil a bola to slušná dobrodružná jazda, ktorá skákala zo zaujímavých lokácii do štýlových akcii, alebo opačne. Skratka James Wan na nás sype jednu vizuálnu atrakciu za druhou. No aj keď je to dobrý režisér, tých milión pretáčok a dodátočok, tam je bohužiaľ vidno. V prvom rade na nič nie je čas, pretože sa musíme zmestiť do 2 hodín (zaujímavé, že pri jednotke sme sa nemuseli a fungovala). Je tu hromada scén, ktorá je ako päsť na oko. Napríklad v jednej scéne vyzerá Orm ako bezdomovec a v tej druhej ako kráľ Atlantídy. Čo sa týka vedľajších postav, tam je to ešte horšie. Mera moc priestoru nedostala a zo svojim manželom si naozaj pokecá veľmi malo (ak im takto funguje manželstvo, tak to im gratulujem). No a u Nicol Kidman je to ešte hrošie. Ta sa objaví len tak z ničoho a ani nevieme, kde vlastne prvú polku filmu bola. Takýchto scén je tu hromada, chýba tam hromada dialógov, ktoré by film viac rozvinuli, no namiesto toho dostaneme giganticku porciu dvojky Aquaman / Orm, ktorí tu hrajú prvé husle. Film je zameraný predovšetkým na nich, na jednu stranu je to fajn, dobre to odsýpa, dobre sa nich pozerá a klape im to v dialógoch a aj v akciách. Vizuálne je to pekne spravené, no prvý diel mi prišiel viac vymakaný a trošku aj viac prehliadanejší. Hudba ponúkne to čo v prvom diely a vlastne je to aj dobre, pretože soundtrack k jednotke nebol zlý. Nejaký zvrat, alebo camea iných hrdinov tiež nečakajte. Pôvodne bol obsadený do menšej úlohy aj Affleckov Batman, no nakoniec ostal niekde v strižni, škoda. Zhrnuté a podčiarknuté, jednotke je lepšia, no James Wan je dobrý režisér a pri dvojhodinovej stopáži, táto dobrodružná zábava celkom rýchlo ubehne. P.S.: za titulkami je ešte jedna scéna. 80% - 4* ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)