Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

Burdock

Hollywoodštější než předloha (Insomnie (1997)), ale přesto pořád strhující a kvalitně zahraný. Jen ten škleb Al Pacina se mi poslední dobou moc nezamlouvá: taky vám připadá, že ten člověk se vlastně tváří pořád stejně, ať už brečí, je unavenej nebo se směje? :))) ()

pedro33

tento film mam velmi rad, plny pocet mu unikol o vlasok, s odstupom casu na mna posobil este silnejsie vdaka skvelej rezii a ja sa idem poobzerat po norskom originale...Al Pacino vyborny! ()

showxman

Musím říct, že jsem původní norskou verzi neviděl a ani se na ni nechystám, nicméně mi tento remake přišel poněkud zbytečný. Ano, zajisté Al Pacino je skvělý a námět nepostrádá nádech neotřelosti, ale Nolanovi přece jenom více svědčí jeho klasická autorská tvorba. Přesto poctivé ***. ()

Mazlik4

Nasnáším Nolanovu čistotu - herci v dokonale čistém oblečení (límce od košil vždy rovné, naleštěné botky ať se děj odehrává uprostřed lesa nebo na ulici, atd... ), umitá auta, domy, silnice, chodníky (nikde ani smítko). Ale proč si toho vlastně všímám? Protože bych se jinak při sledování ukopal nudou! ()

Hanys_

Nespavost je svině. Zvlášť když je i o půlnoci světla jak v poledne a vy jste na stopě vrahovi. Nebo on vám? Atmosférická krimi s výborným hereckým trojlístkem a skvěle natočenými scénami, které jen tak z hlavy nevymizí (naháněná v mlze a na kládách) je ale bržděna trošku slabším scénářem (Jonathan si holt ještě dával voraz), který mi brání tu 5. hvězdu přihodit. 8/10 ()

Scevola

Po dlhom obdobi som si tento film pustil znovu, aby som overil 5* ktorych som mu dal pred viacerymi rokmi. Musim skonstatovat ze je to sice nadpriemerna kriminalka, ale chyba mu prepracovanejsi scenar alebo lepsia atmosfera aby z toho bol zanrovy top. Avsak znamenite boli herecke vykony (niet div tych oscarov), najma Al Pacinov, ktory predviedol zrdvujuci vykon. 8/10 ()

AdamesWWE

[7/10] Bol som na toto zvedavý ako režisér Nolan natočil kriminálnu zápletku. Radšej ocenujem trošičku odlišné podanie podobných zápletiek, ale aj týmto spôsobom to bolo podané dobre. Aj ked´ ma to až tak úplne nezaujalo a mám pocit že z toho mohli vyťažiť o niečo viacej. Ale nevadí, aj tak je Insomnia celkom dobrý krimi thriller, jeho kriminálna stránka je vydarená, zápletka je dosť prepracovaná, páčilo sa mi aj finále, takže nemám žiadne výhrady k príbehu. Herci ma dosť bavili, Al Pacino je zaujímavý a aj Robin Williams podáva dobrý výkon. Hudba niektorým situáciam výrazne pomáha. Takže ked´ si to zhrniem, celý film nemá žiadne slabé miesto, celé je to podané dosť nadštandartne a zaujímavo, takže rozhodne sa je na čo pozerať. ()

F.W.Colqhoun

Kéž by všechny úlitby [počítám i celou batmanovskou trilogii] byly tak dobré jako ty Nolanovy. On a Fincher [Insomnii s Muži, kteří nenávidí ženy spojuje i osoba Stellana Skarsgårda] zjevně umí předělávat severské detektivky se ctí, tedy s pramalou ochotou podléhat hollywoodizujícím tendencím. Působivost snímku ale koření v nerutinním norském námětu, který sympaticky inovuje klasickou thrillerovou zápletku, relativizuje vztah policisty a zločince a jeho jedinou vadu představuje konec, který všechno výše zmíněné zákeřně popirá. Nad původní verzí na celé čáře vítězí drzým obsazením. Al Pacinovy oči byly ospalé už v šedesátých letech, těch sedm dní beze spánku mu prostě věříte. Robin Williams ve své nejzábavnější roli. ()

ti88na

Je to výborná kriminálka, ale na Nolana trochu málo komplikovaná. Prostredie je veľmi atraktívne, hereckým výkonom niet čo vytknúť, zamotávanie sa do vlastných sračiek je nekompromisné a bola som zvedavá ako z toho hlavný hrdina nakoniec vyviazne. Napriek tomu som od toho čakala viac. Napríklad, že sa využije tá porucha spánku a všetko nebude až tak jednoznačné, ale žiaľ nič také sa nekonalo. Aj tak však ide o lepší film v danom žánri. ()

Tydlidáš

Zabavnejsi a filmarsky zajimavejsi nez Norsky original. Nolan a dva hlavni hrdinove proste umi delat kvalitni filmarinu, ale trosku me mrzi, ze osekali Dormera o jeho uchylnou, nasilnickou povahu. V podani Al Pacina to mohlo bejt super... ()

Blondsky

Úžasná kriminálka, která má blíže k psychologickému thrilleru než ke kriminálce. Nádherná filmová esej o rozpadu mysli člověka, kvůli jen jednomu hloupému rozhodnutí. Al Pacino si to klasicky neskutečně dává a Robin Williams do toho přidává to finální koření. Lepší než Inception nebo Following. ()

J.F.B.

"Let me sleep." Od třetího Nolana se – na rozdíl od jeho dvou předcházejících počinů (X, X) – nedočkáme nějakého originálnějšího způsobu vyprávění, ovšem i tak se jedná o velmi silný zážitek. Hlavní zásluhu na tom má samozřejmě naprosto skvělý Al Pacino, ovšem i Swank byla výborná. Naopak Williams mi do záporné role úplně nesedl, ne vždy jsem mu věřil, ale vzhledem k jeho roli to vlastně odpovídalo. Další hvězdou filmu je pak nádherné prostředí Aljašky (popř. Kanady), s ledovými poli (překrásné úvodní záběry), neméně ledovými řekami, impozantními horami, odlehlými jezery a dny bez konce. Kamera je tu opravdu skvostná (nejen v zachycení přírody) a má skutečně velký podíl na účinku mnoha scén – z nichž je asi nejvýraznější ta v mlze (i když i ta s kmeny byla velmi děsivá, ta hrůza, tíseň z ní byla fakt cítit). Celkově to na mne ale nezapůsobilo tak silně jako Memento, takže to budou spíše slabší čtyři hvězdy. (x) ()

Radim

Vynikající thriller postavený na propracovaném scénáři, skvělém Al Pacinovi a zarámovaný aljašskou přírodou. Scéna, kdy Al Pacino při honičce spadl pod kmeny v řece, zhmoťnuje mou noční můru. ()

jasiska

Insomnia vôbec nie je zlý film ale nie je ani nič výnimočné. Dosť pomalé tempo, "ospalá" atmosféra a podľa mňa ničím sa zabehaným koľajam nevymykajúci dej tak z priemeru nemôže zachrániť ani účasť Ala Pacina. ()

mirkaaa

Napínavý thriller s vynikajícím Al Pacinem a neméně dobrým Robinem Williamem v roli záporáka. Dobrá zápletka, pouze ten konec je předvídatelný, což ale nesnižuje kvalitu filmu. ()

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (viac)