Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Réžia:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (viac)

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (viac)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (viac)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiálny text distribútora)

Hellboy

Neuvěřitelný, jak uplně všechny díly jedou podle uplně stejné šablony!! Úplně čisté 3***. Na chvíli jsem uvažoval i o vyšším hodnocení, jenom kvůli tomu, že "je to o Supermanovi," ale bohužel je to příliš průměrné. Je to jako jakýkoliv jiný teenagerský seriál, až na to, že tu vystupují superhrdinové. A to jinde neuvidíte. (Ještě mě napadá srovnání se seriálem Kyle XY, jenže ten je ještě horší.) Škoda že hlavní představitel mi není moc sympatickej..Nicméně hodnotit to odpadem, jako to tu spousta lidí dělá, je nesmysl. A to, že se mladej Superman přátelí s Lexem Luthorem? No a!:) ()

Arachneuss

Ambice na natočení druhé Buffy zde byly, ale jak přicházely další série, tak celková kvalita buď stagnovala nebo se posouvala směrem dolů. Největší problém Smallvile je hlavně jeho příběh, v kterém jsou tvůrci ochotni natahovat banální zápletku přes celou jednu řadu a ještě znásilňovat předlohu svými výmysly. Vtipy nejsou vůbec vtipné, akční sekvence jsou nepřehledně trikový bordel a celé osazenstvo, vyjma Lexe Luthora, jsou tak nehorázná polena, že by lépe posloužili na zatápění v kamnech. ()

berg.12

Dokonalý důkaz, že když se takovéhle zboží zabalí do solidního technického provedení, které zkrátka Hollywood umí (nebo má na něj peníze), najdou se diváci ochotní se na tuhle scénáristickou prasárnu koukat. Viděl jsem pár dílů napříč řadami a nic mě nepřesvědčilo, že bych měl svůj úsudek nějak měnit. ()

NinadeL

Seriálový Smallville bych ocenila až zpětně, ale nemám dva životy na to, abych si dokázala najít čas na deset let teen seriálu. Nicméně od 11. série dál příběh pokračuje na stránkách komiksů a to jsem ocenila. Občas si zpětně jen dohledávám různé hostovačky, například legendární Lyndy Carter v 6. sérii nebo Serindu Swan v 8. - 10. sérii, když hrála poprvé v hraném seriálu Zatannu Zataru. ()

CANNIBAL

Sem tam několik mizerných dílů, nemění nic na tom, že jde stejně o nejlepší převyprávění příběhu o Supermanovi, jaký jsem kdy viděl. Přičemž zohledňuji i to, že těch přepisů nebylo zrovna málo. ()

MM_Ramone

Kanadsko-americký televízny seriál "Smallville" je nepodarenou rekonštrukciou dospievania a mladosti hrdinského Supermana. Mal to byť netradičný, originálny pohľad na tohto neohrozeného bojovníka proti nespravodlivosti, ktorý vždy stojí na strane zákona. Snažil som sa tomu dať šancu a niekoľko dielov som si s trpezlivosťou a bez zbytočných predsudkov pozrel. Ale nezaujalo ma to. Vôbec ma to nebavilo. Nesmierne som sa nudil a miestami len nechápavo krútil hlavou. Viac ako jednu hviezdičku to odo mňa veru nedostane. * ()

Reiniš

Jeden z těch seriálů, na které jsem v mladším věku rád koukal a dnes spíš koukám, že se to ještě točí. Mě Smallville přestal bavit někde okolo páté sezóny, kdy naivita tvůrců začala dosahovat kritické hranice a wtf momentů bylo čím dál víc. Tom Welling je sympaťák a do role Supermana se tipově přesně hodí (možná víc než Brandon Routh nebo Dean Cain) a Kristin Kreuk je neuvěřitelná kočka, škoda že si tvůrci příliš nevěděli s její postavou rady (a to hlavně po nástupu Lois Lane v protivném podání Ericy Durance). Díky několika povedeným prvním dílům, skvělému vizuálu a příjemným hercům mi na mladého Supermana zůstanou hezké vzpomínky. A někdo mi prosím jednou napište, jak to celé skončilo. ()

Fiftis

Seriál o mladom Supermanovi, ktorý rozpráva o tom, ako vyrastal, chodil do školy, spoznával svoje schopnosti a priateľov. I keď filmom o Supermanovi sa Smallville nikdy nevyrovná, je to béčkový seriál s obyčajnými zápletkami, ktoré v piatej alebo šiestej sérií začnú nudiť. No a od šiestej série sa to všetko tak zamiešalo, až som si nakoniec povedal, že už nemá cenu sa na to ďalej pozerať. Je to škoda ... seriál to mohol byť dobrý, keby to yenkeeovia z Hollywoodu nepreháňali. Je to ale zaujímavý seriál. ()

JohnnyD

Môžeme dlho polemizovať o ne/kvalite seriálu, ale jedno poprieť nemožno - je to asi prvé seriózne spracovanie Supermana a prvé, ktoré sa nebojí urobiť mytológiu Supermana reálnejšou. Ono to už ani nie je Superman. Niekde v štvrtej rade si uvedomíte, že je koniec koncov jedno, či si Clark niekedy navlečie kostým. Film vrcholí od štvrtej série (ktorá má síce trošku blbú dejovú líniu o čarodejniciach, ale vrcholí v geniálnom finále), cez piatu a až v diele Zod na začiatku šiestej. Herci sú vynikajúci a o žiadnych teenoch neide (pozrite si anglickú verziu, nie ten dementný dabing). Zo všetkých vyniká temný Michael Rosenbaum ako Lex Luthor, zlomyseľný James Marsters ako Brainiac a neskutočne sexy Erica Durance. Pravdaže nič nie je dokonalé. Seriál je až príliš ovplyvnený Buffy a miesto zaujímavejších dielov (dejová línia) sú tu rôzne príbehy zo života meteoritov, ktoré nie sú zlé, ale proste sú horšie. Nápad s formálnym priateľstvom Lexa a Clarka mi na začiatku prišiel úbohý, ale neskôr nadobudol na genialite a spôsobil mnohé skvelé dejové zvraty. Určite odporúčam pozrieť si posledné série, ktoré so všetkým predčia tie úvodné. Zatiaľ dávam 4*, možno raz pôjdem aj vyššie. "You were right about me all along, Mr. Kent. I am the villain of the story." Lex Luthor ()

hippyman

superman + demence typu o.c. apod. = stupidní americká podívaná, těžící jen z věhlasu legendárního superhrdiny... věková skupina cca 6-12 let, dialogy jsme vymýšleli lepší i na základce pro scénky na němčinu! kdyby byly díly o polovinu kratší, pořád budou moc dlouhý... 20%. ()

Deimos

***Celkem 84%***TV/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// PLUS: tak předně můj neoblíbenější superhrdina v seriálu, tedy skoro nekonečná možnost si užívat jeho dobrodružství, má to 10 řad, což je opravdu dostačující, přesto překvapivě děj serálu končí tam kde většina filmů se Supermanem začíná, na většinu herců jsem si bez problému zvykl, hlavně v prvních řadách se objevují stále nové a nové efekty, posledních 5 minut seriálu patří k tomu nejlepšímu na poli seriálů vůbec, je to taková třešnička na dortu. MÍNUS: bohužel jsme na tu třešničku čekali celých 10 řad, jestliže nejlepší se mi už zdála 5 a 6 řada, tak 7 a 8 jsem bohužel neviděl a 9 a 10, řada je spíš otravná, ukecaná, málo akční, občas podivná a celou dobu čekáte kdy už se konečně ze Šmohy (podivný název v originále Blur) stane Superman./// Shrnutí: Třebaže 7 a 8 řada mohly být zdaleka nejlepší, tak já si budu pamatovat mírné rozčarování a nudu z posledních 2 řad a proto hodnocení o 10% snížím oproti původnímu záměru. Pravděpodobně po jejich zhlédnutí vertikt poupravým. Nicméně i přes zmíněnou kritiku patří Smallville mezi mé nejoblíbenější seriály, u kterého jsem hlavně v prvních 6 řadách hltal každou jeho část. Prostě jsem jeho velkým fanouškem a na tom nic nezmění ani fakt, že se po celou dobu neudržela stejná kvalita. Nabízí se ovšem otázka, jestli na to nemá vliv věk, přeci jen 16 nebo 29 je rozdíl. ()

Allien.9

Supermana mám ze všech (těch hodně známých) komiksových hrdinů ráda asi nejméně... Ale mladý superman s tváří Toma Wellinga mi nevadí ani trochu. Jen škoda, že tak od šesté série to nestojí za nic... ()

ChewieDC

Překvapivě kvalitně zpracované Supermanovo mládí s výtečnými (na televizní poměry, samozřejmě) vizuálními efekty a kvalitními scénáři v pozdějších epizodách (první desítka dílů byla skutečně na jedno brdo a mohla diváka poměrně nudit). Velice zajímavě rozehrané zápletky slibující zásadní zvraty (Lex Luthor je hodný a ještě k tomu kamarád Clarka Kenta? Clark Kent považuje za svou životní lásku Lanu Langovou?) a dobré herecké výkony s příjemnými "guest stars". A Kirstin Kreuk je neuvěřitelná kost! ()

DJ Obelix

Neuveritelne! Tento serial je unikatem mezi ostatnimi. Ze zacatku naprosto bezkrevna a nudna televizni slatanina (proto asi take to mnozstvi nizkych hodnoceni), ale po nekolika seriich je z toho na televizni pomery vyborne dilko. Sam si pamatuji, jak jsem shlednul par prvnich epizod a temer jsem nevydrzel do konce - bylo to neco udesneho. Pote jsem se nahodou shledl epizodu z poloviny ctvrte rady a nestacil jsem se divit - tohle ma byt ta slatanina, co jsem tehdy videl? Finale 4. rady bylo mistrovske dilo a dale to pokracuje velmi solidnim tempem. Sice se nejspise nestanu pravidelnym divakem (kvuli odpolednimu vysilani), ale urcite neni duvod hazet tento serial do odpadu... ()

topr harley

Já jsem na supermanovi a jiných komiksových postavách vyrostl.Nepamatuji si doby kdy bych se na nějaké nedíval nebo je četl.Smallville se mi líbil hned od začátku a to hlavně kvůli realičnosti, abych to uvedl na pravou míru ne že bych věřil na supermana ale myslím charaktery postav. Originál supermana je prostě originál, ale nemyslím si že by byl takový jak ho popisovali, vždy spravedlivý a prakticky bez záporných emocí a to je na smallville jiné, proto se mi to tak líbí. ()

Webb

Seriál, který na začátku nevypadal tak špatně jako dnes v osmé řadě, kdy se z toho stal už tak neuvěřitelně splácaný a natahovaný paskvil, který se mi naprosto zhnusil. První řada byla za 3 hvězdy, druhá za dvě a zbytek po jedné hvězdě a tak se čím dál tím více potápěl a potápěl do sr**ek. Proč!!! ()

Anderton

Smallville je nezáživná kravina, ktorá varí totálne z vody. Lenže rovnako, ako skoro každý seriál má tú výhodu, že keď sa doňho zapozeráte, tak vás automaticky chytí. Ja som to našťastie včas uťal, takže som ním zbytočne nestratil kopec času (217x42, preboha!). To som urobil mnohokrát omnoho horším spôsobom. A nemám na mysli iba filmy a seriály. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)