Smallville - Série 7

(séria)
USA, (2007–2008), 13 h 54 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (viac)

Hudba:

Louis Febre

Tom Welling, Michael Rosenbaum, Kristin Kreuk, Allison Mack, Erica Durance, Laura Vandervoort, John Glover, Phil Morris, Quinn Lord, Marci T. House (viac)

MasterD

Celkově se mi vůbec nelíbí uvedení Kary (jako Supergirl) do seriálu. I s jejími efekty vypadá neuvěřitelně lacině (jasně, těch šest předchozích let byla prostě pod přehradou…). A proč tu vůbec je? Aby s koncem série zase zmizela? Vůbec mi do seriálu neseděla. Podobně lacině mně přišla Clarkova matka v E08. Kruh Veritas také nevypadal úplně uvěřitelně, a některé epizody na předchozí špatně navazovaly (E09, E13, E19). Zakoneční story arcu Lionela tak přišlo jako deus ex machina. Konec série by byl skvělý, pokud by se ovšem Lex v osmé sérii objevil znova. Ovšem ta E18, to bylo něco! ()

Loki_Six

"Twice I've been pulled back from the brink of death, and both times it was by a member of the Kent family. I'm not a man who believes in coincidences. Sooner or later, I'll find out the truth. Are you a savior? Or are you a warning?" ()

PKD

Pro mě,jakožto BIG fandy Kary Zor-El, pochopitelně nejdůl. série vůbec. Což neznamená ani náhodou, že zároveň ta nejlepší. Kara je naopak představena dobře a na rozdíl od té stupidní souč. CW verze, byla mnohem lépe napsána tak, aby reflektovala její tehdější verzi v comicsu a to včetně blond vlasů. A to se stalo. Mít Laura V. ten supr outfit co má její nynější verze, vrněl bych blahem. To je totiž to jediné, co má její souč. tv verze a ona ne. ()

DK197

Zlomová, leč celkem nudně natočená série. Ale pár dílů, nebo zápletek se mi dost líbilo. Třeba anti-Clark s Lanou, nebo vývoj Lexe Luthora v totálního záporáka. A mimochodem - pochopila jsem, že Smallville je hlavně příběh Clacka a Lany Langové, přesto si myslím, že ty jejich milostné vzlety a pády mohli tvůrci ukončit tak o dvě série dřív. Dost to bolí sledovat - obzvlášť, když divák ví, s kým čeká Supermana budoucnost. ()

Likan7

Scénář hadr. Přijde mi, že v každý sérii chtějí s Lanou "něco" udělat, jenže Kreuk se zase na poslední chvíli, před začátkem natáčení další sezóny rozhodne, že chce další auto, tak se vrátí. Takhle to bylo od oka snad 3x a já upřímně doufám, že co nevidět zmizí ze seriálu úplně (nevěřím, že se nevrátí). Jinak sedmička je už čistá křeč. Postavy příšerný, Clark vymačkanej. Jonathan a Martha pryč. Kara zbytečná, Jimmy směšnej, Louis na druhý koleji. Seriál měl skončit někde po pětce a mě je jen nevolno, že mě čekají ještě 3 další řady. ()

• V klubu na začátku vystupuje skupina One Republic. Hrají jednu z jejich nejznámějších písní, „Stop and Stare“. (Likan7)
  • Sasha Woodman se už objevila v epizodě Volby (2002), jako studentka ovládající včely, která se za každou cenu snaží stát třídním předsedou. Tehdy ji hrála Shonda Farr. (spacemaster)