Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

AllShallFall

Ten kdo hledá nepředstavitelnou dávku mystéria, záhad, nevysvětlitelna a tajemství, tak ten musí zajisté vidět Akta - X. Protože nic lepšího na světě není. Mulder a Scullyova jsou legendami ve strašení lidí. Už jenom samotné jejich působení v seriálu. Pokaždé když došlo na odhalování pravdy, do toho ještě ta šíleně nervydrancující hudba, zamrznul jsem do gauče a bál vystščit nohy ven. Je to asi nejvíc sci - fi, horor a mysteriózní v jednom. ()

Okara

Ve svém žánru jednoznačně bezkonkurenční ságou, kterou dodnes uctívám i když se na ni zpětně dívám jako kulisu na Coolu. Co příběh, to nové fascinující téma se zápletkou a samozřejmě můj oblíbený náhled na svět v podání agenta Muldera. Jediné, co mi trošku vadí, je, že někteří lidé to berou tak (je to tak i podané), že co zde uvidí, berou za fakta i přestože, že často jsou informace mylné/zkreslené (metadon...). I tak je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů a často se na něj znovu rád podívám. (Nejoblíbenější série - 2.) Oblíbená postava: Mulder. 100% ()

nascendi

Akty X boli úspešným a v svojej dobe ojedinelým seriálom. Hlavní hrdinovia boli sympatickí a príbehy v sebe skrývali úžasný potenciál. Bol však krehký, pretože najlepšie časti boli tie, ktoré obsahovali ako-tak uveriteľný príbeh. A tých nebol nadbytok. Komerčný úspech však vyžadoval stále nové a nové epizódy a tam už sa na uveriteľnosť príbehu príliš nehľadelo. Tak začal postupný a nezadržateľný úpadok nádejne rozbehnutého projektu. Napriek tomu predstavuje seriál aj ako celok veľmi slušný priemer. ()

Slartibarkfast

Neměl jsem tu čest zhlédnout všechny řady seriálu, ale skvělé první dvě si určitě zaslouží 95% za naprosté rozložení diváka, který je ponořený do neskutečně záhadných případů. Jako malý jsem se často budil ze spaní po zhlédnutí tohoto seriálu a tohle mi zůstane v paměti už na pořád. Zajímavé komentáře: Galadriel, Gemini, Malarkey, Shit ()

nash.

Mulder a Scullyová jsou bezpochyby ikonická dvojka. Stejně jako Bodie a Doyle nebo Čuk a Gek. Dokud řešili záhadné případy plné strašidelných domů, příšer, nadpřirozena, emzáků, záhadných úkazů a událostí, byla to naprosto ultimátní pecka. Jasných a nesestřelitelných PĚT hvězd. Jakmile se to však začalo utápět v traumatech jednotlivých postav a zabředat do globálně galaktického ultramegaspiknutí tajných a ještě tajnějších organizací s emzáky, šlo to všechno do kopru, nad kterým to na DVOU hvězdách ještě chvíli držel silou vůle sympaťák Mulder. Na série bez něj už jsem koukat nevydržel (možná někdy v budoucnu, pokud mě někdo přesvědčí, že mám překonat zklamání).  Takže sečteno, vyděleno, a tak trochu z piety a se vzpomínkou na nadšení z prvních sérií, to nakonec bude za ČTYŘI hvězdy. Ovšem s výhradami. ()

Tomco

Výnimočný seriál, ktorý mi v časoch útleho detstva spôsoboval neskutočný strach. Dodnes nemôžem pustiť z hlavy epizódu s tým týpkom, čo sa dokázal pretiahnuť cez úzke otvory a poklopy, brrrr. ()

Bachy

Nooooo, na podruhé už je to opravdu boj. Seriál by potřeboval pořádně protřídit. Z každé řady 5 dílů do koše a budu naprosto spokojen. Jenže euforie z těch nejpovedenějších se drží. Dojel jsem do páté řady a dál už nevidím důvod pro pokračování. Přesto díky nostalgii nelze hnout myší pod 4 hvězdička. Mimochodem, epizody s retikulínem jsou sice fajn, ale drasticky morbidní Home je suveréním vítězem. "Then I say to myself - it's so wonderful, wonderful." ()

Arsenal83

Vo svojej dobe neprekonateľný seriál, prelomový a vďaka neexistencii internetu až živo uveriteľný. Pamätám si, ako ľudia o ňom živo diskutovali a dievčatá sa nevedeli nabažiť chladného agenta Muldera. Chodilo to raz za týždeň v pondelok a človek sa normálne tešil, že víkend končil. Mysteriozny seriál najtvrdšieho kalibru. Prišiel v správny čas a tak z toho aj vyťažil, čo mohol. Najviac si ale pamätám nesmrteľnú zvučku. Už tá samotná navodila atmošku. ()

iamek

FUJ ! Jo to byli časy když jsem se v mládí na Akta X koukal. Schovaný pod peřinou jsem hltal každý další díl a potom jsem v noci měl strach otevřit oči natož jít třeba na wc. Boužel seriál s dalšíma řadama přichází o svou kvalitu. ()

LaciLC

Dnes už kultový kráľ mysterióznych seriálov. Akty X som roky hltal na nemeckých programoch a vždy keď som začul tú úvodnú zvučku som bol natešený na ďalšiu hodinovú dávku dusnej atmosféry, aj keď som toho veľa nerozumel. Ďalej boli pre mňa v tých časoch mená ako Fox Mulder a Dana Scullyová pojmami a pre oboch hercov sú zaiste životnými rolami. Aj vďaka nim patrí tento seriál medzi moje najobľúbenejšie. Vyššie sú vlastne už len Priatelia.:) ()

korbitch22

Pro fanouška hororů,sci-fi,krimi a mystery :) velice vděčný a kultovní seriál.U některých dílů sotva popadáte dech a i přesto,že se v seriálu najdou hodně slabší kusy,je jedním z nejlepších na světě v tomto žánru.Ke konci,když je otázek mnoho a odpovědí stále méně,přes crazy odchod Foxe a jeho crazy návrat,i přesto že po 10 letech nevim,jak seriál končí,sleduju ho s nadšením. ()

classic

Rozhodol som sa vrátiť k slávnemu mysterióznemu seriálu s dvojicou špeciálnych agentov FBI, ktorí vyšetrujú množstvo nevysvetliteľných záhad, paranormálnych javov, kde im hroziace riziko zrážky s nebezpečenstvom visí koľkokrát na vlásku. Začínam jednoznačne s prvou sériou, s úvodnými časťami, kde vidím mladú Dana Scully ( Gillian Anderson ) ako prichádza za Foxom Mulderom ( David Duchovny ), aby rozlúskli prípad. CHRIS CARTER vytvára fascinujúci KULT 90 rokov, čo v súčastnosti môže pôsobiť zastaralým dojmom z pretechnizovanej doby plnej internetu a youtube, so všelijakými sociálnymi sieťami, na ktorých visia milióny rôznych užívateľov. Tak, zdá sa, že sledovať The X - Files tejto generácie už nehrozí ? Ja som sa k tomu vrátil po extrémne dlhom čase s pocitom zaujatia, ale aj s pocitom už niečoho, čo dnes nebaví ? Ako stvoriteľ je tu práve Chris, ktorý sa inšpiroval aj aférou Watergate a postavy si písal presne na telo, pričom títo agenti sú rozdielni už na začiatku, kde sa bije VIERA a SKEPTICIZMUS ... Ale aj napriek tomuto všetkému, protiklady sa priťahujú, sú si navzájom nápomocní, jeden potrebuje druhého. Fox je posadnutý mimozemšťanmi a Dana berie do úvahy vedu, ktorou to chce všetko vysvetliť. Sledovať ich pri práci vzbudzuje nemalé očakávania spolu so zaujatím, kde sa zamotajú, ako sa z toho dostanú, s ďalšími sériami ..., ktoré prinášajú kopec otáznikov ? Neviem koľko sérii budem vidieť, povedal by som, že najkvalitnejšie sú prvých päť sezón ... Gillian ako pozerám obrázky z tohoto roku 2014 je stále žhavá a SEXY, herečka, ktorá sa nikdy nepresadila na striebornom plátne, záhadná žena, ktorá si len tak niekoho nepripustí k telu. David je herec, čo zopár krát štekol niekde, kde je ho možnosť vidieť, ale obidvaja sú spájaní najmä k tomuto kultu. Zhruba trištvrte hodina ubehne ako voda, kde napätie sa dá väčšinu krájať so scenárom hrdého TATKA Chrisa Cartera, ktorý má výbornú predstavivosť, aby ďalšie generácie sa mohli stále na to pozerať. Tento seriál beriem hlavne s úsmevom dnes, ale pred 10 - 15 rokmi by som sa tváril inak. Táto doba už len tak nevydesí, vydesí inými zložkami. Uvidím, ako ma budú prípady zaujímať a chcem im dať ešte šancu, aby som videl komplet prvú sériu a potom už budem ako doma, aby som sa s nimi pustil do intenzívneho sledovania nevysvetliteľných záhad a javov. Momentálne sa nachádzam s pozeraním akurát v polovici prvej série, úroveň je extrémne vysoká, baví ma to sledovať, v podstate na čo natrafia, tak to nedokážu s plnou mierou objasniť. Ja som v živote videl jediný seriál od začiatku do konca, a to LOST, možno aj iné, ktoré si nepamätám. Myslím, že The X - Files bude podobný v tomto duchu !!! ()

FTP

Starejm poctivě průkopnickejm sériím všechna čest, ale ty nový díly (desátá řada)... to bych blil... první dva ještě jakštakš obstály, ale od toho transformujícího se ještěra na člověka, to jsem si jen řikal, wtf?! hrůza ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov