Akty X - Návrat

(séria)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA, 2016, 4 h 18 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Kamera:

Joel Ransom

Hudba:

Mark Snow

David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, William B. Davis, Lauren Ambrose, Robbie Amell, Joel McHale, Annet Mahendru, Annabeth Gish (viac)

Akty X sú znova otvorené! Špeciálni agenti FB Mulder a Scullyová sa po 14 rokoch opäť schádzajú, aby pokračovali vo vyšetrovaní mysterióznych prípadov súvisiacich s pôsobením mimozemskej civilizácie na Zemi a paranormálnymi javmi. Mulder prináša nové dôkazy, že prípady únosov ľudí mimozemšťanmi boli len zinscenované podvrhy. Pravda je ešte stále vo hviezdach. Špeciálni agenti Fox Mulder a vedkyňa Dana Scullyová v rokoch 1993-2002 vyšetrovali pre FBI prípady uložené v zložke Akty X - neriešiteľné prípady paranormálnych javov. Potom sa ich pracovné aj súkromné vzťahy rozpadli a Mulder pracoval ako televízny moderátor. V roku 2016 sa znova dali dovedna ako partneri, aby spoločne vyšetrili šesť nových mysterióznych prípadov a našli odpovede na staré otázky. Mulder prináša nové dôkazy, že prípady únosov ľudí mimozemšťanmi boli len zinscenované podvrhy. (TV JOJ)

PanCitron

Podle mého tohle měl být šestidílný serializovaný příběh zakončující mytologii a nikoliv snaha zavděčit se každému "jeho epizodou". Celá mytologie pak působila jako hodně zkratkovitý a unáhlený mišmaš, do kterého chtěl Carter mermomocí nacpat úplně všechno. Netvrdím, že natažené na šest dílů by to bylo lepší, ale třeba by to nevnucovalo takový pocit. Ono celkově, když (podle mého) nejlepší epizodou celé mini-série je díl, který se hlavní linky nedotýká ani z dálky, je asi něco špatně. Celkově tento návrat považuji spíše za zklamání. oblíbený díl: Mulder & Scully Meet the Were-Monster ()

Mimomisu

Pri sestidilne serii se Carter a ostatni meli drzet jednoho motivu, takhle nesourode jsem si to vubec predstavoval a pusobilo to hodne roztristene a to i presto, ze kazda epizoda by v puvodni serii mohla fungovat a sebeparodujici dily z puvodni serie patri mezi moje oblibene. Takto ale pusobilo jako smes dilu, ktere vam nekdo pustil napreskacku, coz se v dnesni dobe proste uz nenosi a zvlast ne pri tatkove miniserii. Kazdopadne o druhe se mluvi docela vazne, takze proc ne, budu koukat urcite znovu ()

Tom_Lachtan

Tahle nová série je jako taková docela super, vrací se vlastně všechno, co bylo v minulých sezonách a to v dobrém i zlém, jen jedna věc tu chybí a to pro mě jedna z nejpodstatnějších - tajemno. Od prvního dílu (první a poslední díl jsou ryze mytologické) je všechno ukazováno... Až příliš, čemuž nepomáhá ani televizní cgi, které někdy bije do očí, přitom by stačilo neukazovat všechno a něco nechat zakryto, prostě princip Čelisti. A stejně tak mi přijde škoda, že se znovu jede na jednotlivé epizody, vždyť tohle má jen šest dílu, do pytle, kdy jindy najet na celistvý příběh a to i za cenu, že bychom přišli o neskutečně sebeparodickou třetí epizodu (o=´. A co je super? Scullyová a Mulder jsou zpátky, znělka úplně stejná jako před dvaceti lety a chytrý mysteriozně-detektivní seriál s notnou dávkou skepticismu tu prostě žádný jiný stejně kvalitní od konce seriálu stejně nebyl a dost možná ani nebude. Dal bych čtyři, ale nejde to, ten odpornej clifhanger je natolik hnusplný, že by si jeho tvůrce zasloužil vykostit bez použití anestetik. ()

El-Barto

Na návrat Akt X jsem se fakt těšil, ale je to zklamání. Nejlepší je třetí epizoda, která přišla s parodickou sebeshazující polohou, která tomu kupodivu sedla. Upřímně jsem se smál a bavil se a to proto, že Darin Morgan to psal s obrovským nadhledem a citem. Zároveň ale pod kupou hlášek a skoro až komediálních gagů nezapomněl na příběh a hlavní postavu. Tou je Guy Mann a jeho příběh nejen že vyvolává záchvaty smíchu, ale taky citelně řeže do podstaty lidský nátury. Bravo za tuhle epizodu, oceňuju odvahu pustit se do něčeho tak jinýho, než na co jsme zvyklí. Jinak jsem se ale v ani jediný další epizodě starých dobrých Akta X, který máme všichni tak rádi, nedočkal. ()

Helo

Aneb jak narvat všechny konspirace momentálně frčící na netu do dvou epizod a zbytek vyplnit vatou. Jasně, využití těch konspirací je fajn, vatový epizody většinou taky bavily, původní atmosféru to taky docela má, ale ve výsledku je to vlastně nesmyslná a zbytečná slátanina ukončená dost chabým, nepřesvědčivým a téměř dementním šestým dílem ustřihnutým ještě chabějším cliffhangerem. ()

• Ve 22. minutě dojde k vypnutí ventilátoru (umělé plicní ventilace) sestrou, hodnoty se změní a dojde k zástavě srdce. Během chvilky vstoupí do pokoje dva agenti, sestra ventilátor opět zapne a pacient je během vteřiny opět stabilní, což nedává smysl. (Winster)