Mulder a Scullyová vyšetrujú sériu brutálnych vrážd úradníkov z mestskej radnice vo Philadelphii. Všetky obete, ktorých počet každý deň rastie, sa podieľali na sociálnom projekte radnice, ktorého cieľom je premiestniť stovky bezdomovcov z ulíc centra mesta do vysídlených oblastí na jeho okraji. Agenti čoskoro zistia, že majú do činenia s tajuplným démonickým pomstiteľom bez mena, a tak trochu aj bez života, ktorý sa premiestňuje v odpadkoch v smetiarskom aute, alebo odpočíva nakreslený na plagátoch, a keď sa zhmotní, svoje obete trhá na kusy vlastným  rukami. Agenti odhalia, že autorom jeho podoby je pouličný umelec Trashman. Výtvarník, ktorý stojí za zrodom vraždiaceho démona, o svojom zhmotňujúcom sa diele hovorí ako o myšlienkovej forme, princípe, ktorý poznáme z filozofie tibetského budhizmu. Gigantický muž s náplasťou na nose, neživé monštrum zo smradľavých hnijúcich odpadkov, je akýmsi démonickým zhmotnením hrôzy a zloby bezdomovcov, ktorými mestskí úradníci z radnice pohŕdajú, terorizujú ich a považujú ich za bezcenný ľudský odpad. Medzitým Scullyová prežíva veľkú osobnú tragédiu pri smrteľnom lôžku svojej matky vo Washingtone a vracajú sa jej spomienky na syna Williama, ktorého dala na odopciu. Nesprávala sa aj ona k nemu ako k odpadkom? (TV JOJ)

rakovnik

Kombinace rodinných problémů Scullyové s horrorovým moderním městským monstrem byla zřejmě znouzecnost kvůli omezenému počtu dílů. Rodinné části seriálu jsou sice dojemné, v tomto případě trochu posouvají celý příběh Scullyové dále, ale osobně mám raději ty mysteriózní, horrorové. A Trashmanovo monstrum rozhodně povedené bylo. ()

venison

S01E04 - Další díl seroše Akta X, který mne baví jako za starých let! Tajemný bubák vystřižený jako z hororu měl nápad, šťávu a dokonce i pár shnilých červů :-D Trošku mi vadilo, že se v půlce filmu odklonila hlavní zápletka případu na vedlejší kolej a přetřásaly se rodinné problémy agentky Scullyové, ale jinak to bylo opět velmi ucházející dílko.. Po prvních dvou dílech jsem se obávala, že pro Akta X není v dnešním "moderním" světě místo a už už jsem sledování chtěla vzdát.. Naštěstí se tak nestalo a mohu si gratulovat, že jsem vydržela :-D ()

JohnCZ

Stejně jako v předchozích epizodách vidím největší problém v nahuštěnosti a nesourodosti děje. Tvůrci se do šesti čtyřicetiminutových epizod snaží narvat vše, co dělalo Akta X Akty X. Stejně tak je tomu tady. Home Again se zaměřuje na dvě příběhové linky - drama Scullyové a další klasický případ. Jenže těch 40 minut je prostě hodně málo a ani jedna linie nedostane dostatek prostoru. Revival by si určitě zasloužil hodinovou stopáž. Ale navzdory tomu je to furt dobré, atmosférické a napínavé. ()

J*A*S*M

Konečně pravá hororová monster of the week epizoda? Tak zčásti. Začíná být totiž zřejmé, co je největší problém revivalu - tvůrci toho chtějí stihnout příliš moc. Chtějí připomenout všechny odstíny původního seriálu, ale šest epizod prostě není dost, aby se to dalo stihnout. A proto je i tento strašidelný thriller s potenciálně kultovním monstrem naředěn rodinným dramatem agentky Scullyové. Což o to, emoce to zvlášť v závěru ždíme docela působivě, ale samotný případ se odsouvá na druhou kolej, odehrává se jako kdyby mimoběžně, a to je rozhodně chyba. V závěru jsou obě linky provázány společnými motivy, takže se to tak nějak ucelí, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že z toho mohly být dvě pětihvězdičkové epizody, ale místo toho máme jednu čtyřhvězdičkovou. ()

tron

Z Aktov X mám najradšej "samostatné" hororové epizódy, takže túto hodnotím ako najlepšiu z celého Návratu. Milujem urban legend, takže existencia vražedného smetiara ma nadchla. Scenár sám osebe nie je dobrý, ale temná atmosféra a táto miestami až candymanovská postava výrazne ťahá hodnotenie smerom hore. ()