Pri vyšetrovaní teroristického útoku v texaskej galérii umenia sa Mulder a Scullyová stretávajú s dvojicou mladých ambicióznych agentov FBI, Millerom a Eisteinovou. Mulder s  Einsteionovou  a Scullyová s mladým kolegom Millerom sa vydajú rozdielnymi cestami, aby dosiahli svoj cieľ a dostali sa do mysle ťažko zraneného islamského samovražedného  teroristu, ktorý je síce v kóme a na pokraji smrti, ale v jeho mozgu sú ešte uložené informácie o spiacej bunke, ktorá pripravuje ďalšie teroristické útoky, predstavujúce hrozbu pre tisícky nevinných civilistov. Agenti si tentoraz prehodia úlohy. Kým Scullyová pojme vyšetrovanie vedecky, Mulder sa rozhodne ešte väčšmi otvoriť svoju už aj tak dosť otvorenú myseľ a s pomocou halucinogénnych húb, lysohlávok Psilocybe tampanensis, sa vydáva na hranicu života a smrti. (TV JOJ)

classic

Zaujímalo by ma, čo majú spoločné TERORISTI s mysterióznym seriálom ? , ktorý už, zrejme, nemá takú úroveň, toto je zatiaľ, najhoršia časť - novej minisérie !!!!!! Totálny - Ad absurdum !!!!! Noví, dočasní agenti, t.j Miller - s Einsteinovou, sú extrémne trápni !!!! Zdá sa mi, že títo ľudia, musia byť, isto na drogách, najmä - duchovný otec - Chris Carter ! Príšerné !!!!! ()

Baron Noktur

Tak a je to definitívne, Chris Carter sa nám dočista zbláznil. Je mi skutočne smutno do akej plytkej masy priemernosti museli Akty X klesnúť. Vlastne diel "Babylon" ani nie je Akty X, vôbec som nemal pocit, že Akty X pozerám, pretože mi celý čas bežal po rozume iný seriál, menovite NCIS - Námorný vyšetrovací úrad. Do toho seriálu by sa táto hlúpa a nezmyselná blbosť dokonale hodila, nielen svojou stupídnosťou, ale rovnako tak aj svojim humorným pojatím a absolútnou sterilitou mysterióznosti. Aby som bol úprimný, tento diel sa mystérie sa vlastne dotkne, no len zľahka, a aj tak to vyznie neuveriteľne trápne. Takéto lacné pointy, rozuzlenia patria do posledných sérii Monka, a nie do Aktov X. Ortieľ? Profesionálne nakrútená sračka. PS: Záverečné úprimné slová o krutosti Boha ale potešili. Tých pár viet malo v sebe viac hĺbky ako celý diel dokopy. ()

Trevor

V juhovýchodnom Texase dvaja bratia spáchajú teroristický útok. Uhádli ste, nie sú hinduisti. Jeden nich leží v kóme a za Mulderom a Scullyovou prichádzajú agenti Miller a Einsteinová s cieľom zistiť, či by sa od neho nedalo nejakým spôsobom získať informácie o teroristickej bunke, pre ktorú pracovali. A tak vzniknú dvojice Miller-Scullyová a Mulder-Einsteinová, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a pokúsia sa k informáciam dostať. Mulderov "výlet" určite nie je tým najlepším, čo Akty X kedy priniesli, ale epizóde ide skôr o hlbšiu podstatu, akou sú predsudky a podstata ľudí. Názov epizódy Babylon má tiež hlbší význam ako iba meno hotela. Ak by to nebola v poslednom čase tak obohratá platňa, možno by epizóda zarezonovala viac, takto to je priemer. ()

J*A*S*M

Chris Carter se asi zbláznil. Aneb jak totálně prošustrovat příležitost po 15 letech potěšit věrné fanoušky. Jako opravdu si někdo z tvůrců myslel, že stojíme zrovna o tohle? Debilně napsaný příběh o islámských teroristech, kde skoro absentuje paranormálno, trapný houbičkový trip, Mulder a Scullyová skoro bez společných scén. Zbytečná ztráta jednoho dílu z šesti. Smutné. ()

venison

S01E05 - Po dvou relativně obstojných "starých dobrých známých" dílech zase jeden propadák.. Chris Carter populisticky míří na současné dění zamícháním islámských teroristů do děje.. Muldera nechal sjet a nastrčil do seroše dvě nové postavy, kopie těch stávajících.. Občas jsem se nějaké situaci či hlášce (zejména Mulderově) zasmála, ale jinak díl o ničem.. Možná mají producenti seriálu Gillian Anderson a Davida Duchovnyho ostřihnout a nahradit mladším ročníkem.. ()

• Ve 22. minutě dojde k vypnutí ventilátoru (umělé plicní ventilace) sestrou, hodnoty se změní a dojde k zástavě srdce. Během chvilky vstoupí do pokoje dva agenti, sestra ventilátor opět zapne a pacient je během vteřiny opět stabilní, což nedává smysl. (Winster)