Mulder prináša nové dôkazy, že prípady únosov ľudí mimozemšťanmi boli len zinscenované podvrhy, aby pred zrakom verejnosti zakryli tajné vojenské genetické expermienty. Bývalí agenti FBI Dana Scullyová a Fox Mulder sa znova stretnú, keď ich kontaktuje Tad O'Malley, populárny moderátor internetového spravodajstva, celebrita a svojrázny dobrodruh. Ten v svojich programoch obviňuje americkú vládu zo skazenosti a plánov ovládať a riadiť životy bežných Američanov. O´Malley je presvedčený, že vláda využíva mimozemské technológie, aby pomocou nich špehovala obyvateľstvo. Táto teória Muldera zaujme, kým Scullyová sa už tradične drží pri zemi. Vďaka kontaktom a prostriedkom, ktorými disponuje, má však O´Malley vo vlastných rukách niečo, čo Mulder dlho hľadal – vzorku mimozemskej technológie. (TV JOJ)

J*A*S*M

Až na pár výjimek byly iksfajlácké mytologické epizody vždycky celkem opruz a nejinak je tomu u první epizody Revivalu. Problémem je především totální nepřehlednost, já jsem upřímně přesvědčen o tom, že zcela pořádek v těch konspiracích nemají ani samotní scenáristé, ani Chris Carter. Všichni pořád o něčem žvaní, mluví v hádankách, nikdo nikdy na nic jasně neodpoví, všechno je zpochybňováno ... a nikdy to k ničemu pořádnému nevedlo a nevede. Přesto je to nostalgie jako sviňa, ten feeling devadesátek je úplně hmatatelný, Mulder je Mulder, Scullyová je Scullyová, Skinner je Skinner ... prostě jsou to Akta X. Těším se na samostatné epizody, tohle je svým způsobem "nutné zlo". ()

rakovnik

Akta X jsou zpět a s nimi Mulder a Scullyová. Trošku zestárlí (Scully vypadá na svůj věk kupodivu starší), ale s vervou jako před lety se pouští do odvrácení globálního ohrožení. Prvním dílem jsem byl nadšen, už jen proto, že na něm byl vidět dostatek financí a nadšení původního týmu jak herců, tak realizačního týmu. Od začátku je na nás rozbalen bez servítek a bez obalu mysteriózní příběh, který má grády a pěkně šlape. Je sice trochu nepřehledný, ale u mystéria a konspirace to lze i očekávat. Obrat v přístupu Muldera a Scullyové rozhodně oživil děj, ale tato skutečnost im až tak neseděla. První díl nové minisérie mě prostě uchvátil. ()

Autogram

Toľko konšpirácie, mimozemšťanov, únosov nebolo v celej sérii doteraz. A dokonca konšpirácia v konšpirácii. Celkom slušný začiatok obnoveného seriálu. Hlavní hrdinovia sa v ňom našli, za 10 rokov ani príliš nezostarli. Len tu chýba trochu tajomna, keď je všetko servírované priamo na obrazovke. –––– Sú to naozaj iba podvody? Sme tu skutočne sami? Alebo nám neustále klamú? ()

venison

S01E01 - Na seroš "Akta X" jsem koukala jako malý špunt, který byl fascinován mimozemskými záhadami, kterých tehdá bylo velmi poskrovnu, tak člověk zkoukl kdejakou blbost s nadšením.. Seroš "Akta X" bylo vždycky béčko.. Dialogy jim sem tam haprovaly a Mulder se Scullyovou byli roztomile prkenní.. Díky UFO a hromadě nevysvětlitelných záhad se z tohohle amerického odpadu stal v ČR kult, který jsem jako raný sci-fi fanda baštila i s navijákem.. Tríčky totiž byly na poměrně vysoké úrovni (hlavně díky mlze a tmě, a taky díky zrnitému formátu PAL).. Na "moderní" ztvárnění jsem se těšila, říkám si bude lepší kamera, Duchovny s Anderson herecky dozráli a ty efekty, tak ty efekty budou o level dál, když kdejakej céčkovej film je vymazlenej oproti devadesátkám až na půdu.. Bohužel opak je pravdou (fňuk).. Tvůrci se zasekli na staré dobré klasice a krom toho, že Fox prodělal několik plastik a Dana zhubla několik konfekčních velikostí, tak se vůbec nic nezměnilo :-( NIC! Stejné mělké dialogy na téma věřím nevěřím.. Atmosféru by měly vyvolávat prázdné pohledy z očí do očí.. Scény se vlečou.. Hromada omáčky, která je prosáklá snad úplně všema konspiračníma teoriema, které jenom Chris Carter dokázal vygooglit.. Ale má to jenom 6 dílů.. Tak to snad dám :-D ()

filmmovier

Pocit radosti - to je to, co jsem zažíval v prvních několika minutách - a protože v době, kdy se Akta X začala vysílat, mi bylo pouhých mínus pět let, byl o to silnější. Nádherný úvod s proslovem agenta Muldera, zavzpomínání na nejslavnější monstra a události, klasická (mírně upravená a stále fantastická) úvodní znělka a Kouřící muž na konci. To byly skvělé monety, všechno mezi tím mi ale přišlo jako podivná vata. Málo prostoru pro Waltera Skinnera bych ještě skousl, stejně jako to, že je hrozný nezvyk slyšet Muldera a Scullyovou poprvé v originále (náš dabing je mnohem lepší), ale ten příběh byl strašná hovadina. Přeplácaná blbost s teorií neuvěřitelně šíleně přitaženou za vlasy. Jak už jsem psal. má to spoustu skvělých momentů, ale ten příběh je fakt omyl, a ani chemie mezi hlavní dvojkou nefunguje jako dřív a oba mi přišli zatím takoví unavení. Jinak ale celkem pěkný návrat, který jsem si nehorázně užil jako za poslední dobu opravdu máloco, ale ta nová mytologie opravdu nefunguje. 75%. ()