Astaroth12

Konečne Jason zamenil trápny sáčok na desiatu za parádne mrazivú hokejovú masku.V dvojke Jason ešte vo vraždách mal medzery a bol pri nich nervózny,tu už zabíjal efektne,drsne a s tou Jasonovou krutosťou ktorou je známi.Atmosférou i napätím disponoval a to hlavne koli neznesiteľne mrazivej hudbe.Vraždy boli parádne vynaliezavé.Ako začal film nudným dojmom a mal som zato že mu dám nanajvýš 2* ale ako film postupoval aj moje nadšenie rástlo.Niektoré scény boli zbytočné a aj postavy sa chovali prihlúplo.Ale aj tak spokojnosť,zatiaľ najlepšia časť. ()

Kryton

Dokud si Jason nenasadí masku tak to nestojí za nic. Pak se film dostane do play-off , kdy se vyřazuje jeden člověk za druhým a jason jako správný brankář pochytá co může. ()

ledzepfan

Hmm....Jason dostane ,nebo se spíš proseká k masce a série tak začíná čerpat více z Jasonovy osobnosti=Problém je ale v tom,že Jason je vlastně retardovaný/mentálně zaostalý jedinec-tozn.,že i série se zde začímá chytat prvky vážné retardace....Předchozí dva díly čerpaly z tísnivé atmosféry,z napínání diváka,z voaiérského sledování obětí z poza houští,z užívání klasického ,děsivého "ČI-HA-HA"hudebního motivu v ten správný okamžik..a jako kontrast k Jasonovským krvavým hrátkám-bezstarosně mládežnické chvilky........Zde je jaksi všechno jinak=Hlavní "hrdinka"má něják pocuchané nervy už od začátku,,Filmaři nás zahlcujou hloupýma a planýma lekačkama,,děsivý hudební motiv se oběvuje u každého bezvýznamnějšího vrznutí dveří,,typické voaierské záběry kamery jsou prakticky fuč-místo toho nám herci pořád něco nesmyslně strkají na detail před kameru.....2/3 filmu Jason páchá vcelku fušerské a nudné vraždy za bílého dne jen v polostínu stodoly-snímaný od krku dolů......Na konci druhé třetiny ale nasadí masku a děj začne mít dokonce i nějáký spád-vraždy jsou působivější a nápaditější a divák je jaksi schopen přivřít oči nad neuvěřitelně prkennými výkony herců.............Posledních cca 10 minut je ale už za hranicema logiky,zdravého rozumu či mentální svéprávnosti..Jakási nutkavá snaha tvůrců-za každou cenu zopakovat konec z předchozích dílů bez jakéhokoliv dějového,logického nebo i uměleckého důvodu-spláchla veškeré pozitiva třetí třetiny zpět na úroveň totálního braku......................Potenciál to má,Jason má masku,pár momentů se vydařilo a zbytek je nemastné neslané cosi....solidních 50% ()

fcreading

Na začiatku tu máme zábery z dvojky potom sa dej presunie na teenegerov, ktorý sa rozhodli že pôjdu na farmu u krištálového jazera a so sebou vezú aj dvoch hyppíkou. Cestou ich bude varovať bezdomovec, že to jazero je prekliate ale nepočúvnu ho a tak sa zomelú vraždy ktoré im pripraví Jason. Brutálna scénka sa mi páčila jedna, keď Jason vystrelil šíp dievčaťu du oka 80 percent. ()

Sandiego

O chlup lepší než dvojka, hlavně díky lepší charakteristice postav, které už nejsou jen loutkami čekajícími na smrt i nervydrásajícímu závěru, který ale přeci jen nemusel být tolik překombinovaný. ()

Ghostface2

Mnohem lepší než druhý díl, Jason tu konečně má svou slavnou masku, vraždy jsou krvavé a hlavní hrdinka je pěkná a sympatická. S Jasona mimochodem v tomto díle jde opravdu strach. Trojka je nestrašidelnější a nejlepší díl ze série. ()

iolaos

vynikajici slasher... friday 1, 2 mely do absolutoria hodne blizko..nakonec se Minerovi podarilo svuj stin prekrocit. totalni jasonova dominantnost !!!!...bomba masky, hudba... i pouziti treti dimenze v teto kompozici je bez namitek.... ()

gogos

Tovarna na prachy jmenem Jason se zde naplno rozjizdi.... Solidni obsazeni, klasicka hudba. Dobry zacatek, velmi ale velmi pomala stredni pasaz a kruta dvacetiminutovka na zaver... K lidem a psum zde pridava Jason kraliky a produkce skunka, takze behem dvou dnu dokazal Jason zkosit vice nez dve desitky lidi a na pul tuctu zviratek.... solidni kosic!!!! A hlasvne ze ma konecne masku... Jinak po prvnich trech dilech stale vevodi dvojka, co do kvality... ()

kaylin

Co se snímku „Pátek třináctého 3“ nemůže upřít, to je ono jedno privilegium, které se zde skrývá. Jedná se o privilegium v rámci série, a to skutečnost, že si zde Jason poprvé nasadí brankářskou masku, kterou má pak i po zbytek série a kterou se konečně stal opravdu ikonickým a snadno zapamatovatelným. Je to ale snad jediná věc, proč má cenu tenhle film v rámci série zmiňovat. To je docela škoda. ()

Gorehound

Opäť Steve Miner, opäť bezchybný slasher s atmosférou ranných 80´s. Zase jedna nestárnúca pecka, ktorá sa dá pozerať stále znova. ()

K.I.N.G.

Je to sice o trošku slabší než dvojka, ale zase je tu daleko víc nápadů v oblasti vražd. Rozmáčknutí hlavy nebo připíchnutí vidlemi k trámu. Jason má budoucnost. Třetí díl a už pomalu začínám být pověrčivý na pátek třináctého. ()

topi

Třetí díl naprosto zbožňuju, Jason si nasazuje hokejovou masku a nelítostně masakruje nebohé lidičky. Mordy jsou to fakt parádní, k tomu geniální hudba Harryho Manfrediniho (jinou hudbu už si nedovadu představit), a ten odpornej rypák Jasona, když ho na konci filmu ukáže, dělá z tohoto dílu jeden z nejlepších kousků v celé sérii. ()

salalala

Pořád to samé, přesto je trojka nejlepší. Jason konečně nasadí masku a originálně zabíjí. Takové stříleníčko harpunou do oka nebo efektní rozmáčknutí hlavy jsou parádní a zaujmou. Hudba je v úvodu mistrovská a atmosférická. Atmosféra se pak ale vytratí a je to pořád na "jedno brdo". Logika jde pryč a až moc upjatě se dodržují pravidla žánru. Ozvláštněno je to povedenou kamerou (pro 3D efekt), která dost oživí a zaujme. Režijně je to vůbec nejlepší z prvních tří Pátků. Technicky zvládnuto výborně. O hercích nemá moc cenu mluvit, průměr. Konec už je natahovaný a zbytečně složitě odkazuje smyčkou k jedničce, to už si tvůrci mohli odpustit. U trojky se to mělo uzavřít. 60%. ()

CageDepp

To mám v plánu vidět všechny díly a zatim u všech dílů nuda. To bude náročný, ale dám to. Hlavně na konci Jason dostane sekerou do hlavy a je zabit. A když už tam jsou policajti tak tam na zemi leží v jiném oblečení. Zlatej Mayers z Halloweenu. ()

JohnMiller

S tých mnohých častí ktoré sa natočili o tomto zabijakovi si pamätám iba na dve na túto tretiu časť a na šiestu. Jason siv tejto časti konečne odkladá pytlík s hlavy a nasadzuje si svoju hokejovú masku. výborné originálne zabíjanie slušná réžia. Po tomto filmu sa už Jason stal zombie pretože po takej krutej smrti by to už nikto neprežil. ()

Colonist

Tak mám za sebou první tři díly této série. Ačkoliv se mi líbily všechny téměř stejně a přišly mi na stejné úrovni (protože to beru s nadhledem a jen jako zábavu), třetí díl je lepší než druhý, ale o chloupek slabší než ten první. Z tohoto dílu dýchá plně atmosféra 80. let a také je konečně cítit pořádná "béčkovost". Do filmu přibyl humor, je tu více mrtvých, hloupá vsuvka s motorkáři (kteří jsou naštěstí zlikvidováni poměrně rychle, v tom jsem Jasonovi fandil), ale trochu se vytratila atmosféra, ačkoliv v některých chvílích byla možná nejhustější za všechny dosavadní díly. Třetí díl v mnohých scénách, vraždách a situacích kopíruje předešlé díly, ale jindy zase překvapí. Závěrečná naháněčka mi dost připomínala tu z prvního dílu (Jason také rád hází mrtvoly do oken, to má po mamince), bohužel byla také chvílemi trochu natahovaná, takže zatím je pro mě nejlepší ta ze druhého dílu. Herecké obsazení mi nevadilo, charaktery mi přišly lepší než ve dvojce a bylo tu i dost pěkných děvčat. A hlavně dostal Jason konečně svoji masku, ve které mu to sluší nejvíc... ()