Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn

• Slovensko Fantastická premena Harley Quinn (viac)

Počuli ste ten vtip o policajtovi, vtáčatku, psychoške a mafiánskej princeznej? Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Keď sa v Gothame jeho najnechutnejšie sebestredný zločinec Roman Sionis a jeho horlivá pravá ruka Zsasz zamerajú na dievča menom Cass, mesto počas jej hľadania okamžite prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien - Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili. (Continental film)

Joedas

Těžká bída, která je ve snaze být cool filmem stejně bezradná jako tehdy Suicide Squad. Ten měl ale oproti Birds of Prey Willa Smithe v popředí, kdežto Harley byla odsunutá spíš na vedlejší kolej. Jakmile to ale musí Harley táhnout, jde to celý do kopru. Nebýt tam Margot, která to pitvoření udělá párkrát i snesitelný, není se asi moc o čem bavit. Takže ze slibovaný cool jízdy je pestrobarevný cosi narvaný nepadnoucíma songama, otravnýma postavama a sem tam solidní akcí. Když člověk ví, že mu vedle v sále hrajou třeba Gentlemany, tak ho ty vyhozený peníze mrzí tuplem. ()

ACDCKL

Se Sebevražedným oddílem to nejslabší ze série u novodobých DC Comics. Margot Robbie je vynikající herečka a v podstatě táhne celý film sama, bohužel ostatní herci jsou vyloženě do počtu, dokonce i Ewan McGregor zde odehrál svoje slabší představení. Scénář je tu slabý, dost předvídatelný, divák čeká v podstatě, co se stane a když se namane něčeho, tak je následně konec filmu. Film má výborné bojové scény, v tom se nedivím, že film má rating 17+. 3*. ()

darthvader77

Po mé poslední návštěvě kina, kde jsem sledoval Jar Jarovu s*ačku Rise of Skywalker působilo osvěžujícím dojmem vidět zase film, který dodržuje základní vypravěčské postupy, kde postavy se nějakým způsobem vyvíjí, kde záporák není smradlavá mrtvola a kde rozhodně lépe funguje humor. Za mne je opravdu luxusní scéna s vajíčkovým sandwichem, který ode dneška patří mezi top 10 nejsmutnějších smrtí v historii kinematografie. Dalé bych uvedl originálně pojatou bitvu na policejní stanici a obležení v zábavním parku. Božský Ewan v tomhle filmu perfektně ukazuje, co by se stalo kdyby Obi-Wan se spojil s Dookuem v epizodě II. Přestože hraje psychopata, co stahuje lidem ksichty, tak ve scéně, kdy je smutný kvůli zradě ho člvoěk chtěl obejmout. Margot Robie také k nezaplacení. Jako odpočinková zábava na odreagování to splnilo svůj účel. Takže za mne je to 3,5 protože nemůžu říct, že by film neměl svoje kvality a na nic si nehraje vážně se nebera. Pár výtek by mohlo samozřejmě směřovat k tomu, že by bylo asi tisíckrát zajímavější do filmu dát Poison Ivy a Catwoman ty skutečné Birds of Prey jestli se nepletu. Oceňuji, že na rozdíl od Suicide Squad to je opravdu spíš souboj menšího zla s tím větším než brblající klaďasové. ()

Mr.Ward

Nový DC film jede na vlně Harley Quinn. Pokud se Vám líbil Sebevražedný oddíl, budete celkem spokojeni i s tímhle. Podle mě je to určitě lepší než zmiňovaný Sebevražedný oddíl (a i než Batman V Superman), ale na Wonder Woman, Aquamana a nebo loňského Jokera se to nechytá. Mám pocit, že moje pocity jsou tak na úrovni Shazama, takže jako ok, ale žádná pecka to není. Asi je tam víc zapamatovatelných scén, párkrát se člověk zasměje (Bruce a bobr), ale na konec to tak nějak vyšumí. Když nad tím přemýšlím, tak se mi to líbilo víc než Shazam😂 Harley je občas otravná, ale taková ona má být 😁 Velkou výtku mám k Black Canary a k Huntress. Obě postavy jsou fajn, Huntress si překvapivě krade scény pro sebe, ale jsou trestuhodně nevyužity. Potenciál v nich vidím, ale nevím kam je do budoucna zařadit. ()

tkey

Tak tuhle "emancipační" jízdu jsem si užil. Výborně naladěný sound-track, super vizuál a šílenosti čtyři vědra! To chceš! Jedna absurdita střídá druhou a ty prostě chceš ten sendvič s vajíčkama, slaninou, sýrem a máslíčkem! Pohled do duše správnýho magora, který vás bude bavit. ()

Fronix

Veľmi priemerný film pri ktorom som sa miestami až nudil.Okrem výbornej hudby a pár bojových scén ničím nevie zaujať. Margot ako Harley Quinn nedokáže utiahnúť celý film sama.Ďalej nevyužitý potenciál McGregora a pre mňa nefungujúce vedľajšie postavy.Moje Hodnotenie 4,5/10 ()

Vera2613

Tak po prvé, nebolo to dokonalé a malo to svoje chyby. No to nemení nič na fakte že ma to neskutočne bavilo. Bála som sa, že Harley neutiahne jej samotný film no mýlila som sa. V podaní Margot bola dokonalá a príbeh samotný bol fajn hoci občas som sa strácala v deji. Film ako celok na mňa urobil skvelý dojem, čo sa týka farieb, ktoré boli úžasné, bojových scén, ktoré mali veľmi dobrú choreografiu a neuškodilo by ak by ich bolo o čosi viac, a v neposlednom rade vynikajúci soundtrack! Vedľajšie postavy sa mi páčili tiež, najmä little Cass bola rozkošná. Záporáci boli správne zlí, hoci mohli byť o čosi horší, no to sú len detaily. Mne osobne sa film veľmi páčil, aj napriek rozporuplným recenziám. Určite si ho pozrite, najmä ak si chcete oddýchnuť alebo len tak vypnúť. Za mňa 5* ()

Mistr_Moon

Tohle je prostě zklamání. Celé to působí televizně, příběh o ničem, Margot už není tak cool jako v prvním filmu a je to až na pár povedených záběrů nuda. Hvězdička za Huntress. ()

Renie42

Ta Harley to je teda číslo, i když provádí šílený věci, tak jí musím prostě fandit. A její zvířecí miláček je bomba, mít hyenu, hned bych ho oňuchňala :-). Částečně je to retrospektivní, ale to se dá nějak pochopit, trochu mě to připomnělo Deadpoola, taky se ten příběh takhle podobně odvíjel. ()

Hemlock

Birds of Prey je přesně ukázka filmu, který se prezentuje, jako by každou scénu točil a režíroval někdo jiný, pak se to vše spojilo a vznikla z toho opravdu podivuhodná cYpárna. Skvělou scénu střídá katastrofa, akce střídá nudu, smysl střídá nesmysl, vtip střídá totální debilita a furt dokola - pocity z tohoto snímku mám tedy rozporuplné a nezachrání to ani moje oblíbená Margot Robbie. Scéna z policejní stanice, nebo ta jednohubka s granátem ze samotného závěru mě přiměly dát aspoň dvě hvězdy, ale na víc to nemá - 35%. ()

murkl

Hodně nepovedený pokus oživit Jacka Sparrowa. Kromě té kopající zpěvačky a Huntress byly všechny postavy otravný. Akční scény jsou všechny stejný. Jack Sparrow byl a je stejně jako Harley Quinn nejlepší jako vedlejší postava. Ta na mě působila jako mentálně retardovaná. "Never go full retard!" - Kirk Lazarus. ()

MikeMyers

Ačkoliv tu je akce dost, tak je to paradoxně hrozně nudné. Co se tomu musí nechat je nápaditost, jinak všechno na sílu. Hrozně moc zbytečných postav, mizerný děj, záporák? Hrozně promarněnej Ewan. Tým je kde? Zklamání... ()

Mamlas odpad!

Stupidita o vymaštěné hnusné krávě, která skoro 2 hodiny nezavře zobák. Většina přetočena, nedívatelná tupá užvatlaná blbost. (5%) ()

DoubleJack

Film o tuctu nesympatických postav a šíleně otravné Harley Quinn. Harley není druhý deadpool, i když by si to moc přála. Nevím, kdo psal scenář, ale už teď je mi jasné, že to musel být kvalitní matroš. Storytelling je zmatečný, postavy se snaží tvářit celou dobu děsně cool, ale zkrátka na to nemají. Místo toho jsou mdlé, nevýrazné a jejich vývoj nedává příliš smysl. Je to celé přeplácané a zmatečné a nejsou tu žádné zajímavé nápady, ani vtip. Jediný highlightem jsou akční scény, jejichž provedení je ale pořád stejné a po chvíli začne nudit. Chápu, proč postprodukce měla o tenhle film takový strach - a měli ho oprávněně. ()

Hans.Gruber

Hned na úvod musim říct, že se stydim, ze jsem to vůbec dokoukal. To je tak strašně hloupej film! Snaha progresivistů ukazát, že Holki to zvládnou taky je do očí cákající, ale přitom vyslednej shit, co z toho vypadne prokazuje naprostej opak. Něco jako když čtete vyjádření megan rapinoe (znovu se stydim, že vim o koho jde). Třeba ta choreografie soubojů.. Dyť to je jak ze stražců vesmíru, když bojujou s formelínama. Harley hodí nebo kopne obrovskymu capkovi ovladač od televize nebo co to bylo do hlavy a chlapík v naprostym rozporu s fyzikou hodí backflip a ještě je z toho v bezvědomí. Furt někoho kopou do kouli a ty lidi pak instantne upadaj do bezvědomí. Dafuq? Fakin emancipace. Bleju ()

Mire

Za mňa celkom pohoda, čakal som od toho hovno a nakoniec som dostal celkom fajn komédiu. Zasmiať som sa na tom párkrát zasmial, malo to rozumnú dĺžku a samozrejme, malo to úžasnú Margotku. Bez nej by tento film nebol ani polovičný. ()

mrclTV

Tak s týmto filmom som to mal ťažké. Filmy z DCEU idú dolu vodou už dlhšiu dobu (až na pár výnimiek) a Birds of Prey bohužial tou výnimkou nie je. Mal som sto chutí dať tomuto filmu iba jednu hviezdičku, lebo ako celok je to neskutočná slabota, ALE našli sa ostrovčeky dobrej práce, ktoré chvalim - zopár podarených vtipov (hlavne Harley si išla svoju ligu), farebný, komixový vizuál a vydarený hudobný podmaz (cover Hit me With Your Best Shot je pecka). A čo bolo zlé? Všetko ostatné. Film jednoducho nemá kvalitu. Dej je biedny (súčasť soundtracku mohol byť Martin Madej - Boby) a scény su len tak ledabolo doplácané do nejakého beztvarého celku, pričom lightmotív filmu je - "muži sú zlí, bezočiví a hlúpi (ešte aj dobrák Doc si to poserie), nakopte ich do rozkroku" (schválne, skúste si zrátať tento úder pri akčných scénach). Čakal som, že s tou emancipačnou časťou v názve sa bude narábať trocha premyslenejšie. Všetko sa snaží zachranovať po filme zbesilo pobehujúca Margotka pri strúhani hlúpych, bláznivých vtipov (našťastie to jej ide) ako v Suicide Squad. Úplne zúfalou iróniou je to, že rezisérka svoju nedostatočnú vycibrenosť, nechcem povedať nekvalitu (toto je jej de facto hollywoodska prvotina, tak som zhovievavý) sa snaží zakryť pod fakt, že film rozpráva samotná Harley a je to zmätené a blbé úmyselne, no s tým sa dá súhlasiť len do istej miery. Tu bola ta pomyselná hranica súdnosti, či (ne)logickosti (alebo ako to nazvať) prekročená. A čo spravili so Sionisom? Z chladného, vypočítavého tyrana (asi príliš podobného Jokerovi, čo chceli zmeniť) je priblblý hulvát, čo by ako z oka vypadol raperom z prelomu tisícročia. Neomalený zazobanec, čo má všetko čo chce, ale nemá žiadnu "class", len slama mu trčí z drahých topánok. To si Black Mask nezaslúžil a už vôbec nie Ewan McGregor. Ako ho presvedčili do tohto filmu? Myslel som si, že mal lepší čuch na filmy..... ale tiež zrejme potrebuje platiť účty za elektrinu. TLDR: Rovnako ako sama Harley Quinn neutiahla Suicide Squad, tak (znie to tragicky a absurdne) rovnako neutiahla ani svoj vlastný, sólový film. ()

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (viac)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (viac)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Podle interních zdrojů to vypadá, že studio Warner Bros. seriózně zvažuje, jestli by nebylo lepší vynechat kina, a poslat snímek Wonder Woman 1984 rovnou na domácí nosiče a k digitální koupi. Důvodem… (viac)